Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a xxl Pe mar 01, 2019 10:19 pm

Meni je Mazda 3, kot celota, lepša od Corolle, tako zunaj, kot znotraj. Toyota mi je načičkana, ima preveč linij, je pa bolj praktična, motorji, hm, ena brez turba, druga s slabotnim 116 TB, ali hybrid. Nič od tega mi ne diši.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a frgo Pe mar 01, 2019 10:59 pm

meni je karavanska corolla solidna, če odštejem armaturko, pa mogoče tisti močnejši hibrid ni tako brezvezen

samo je pa cenovno konkurenca zaresnim avtom, tako, da hvala ne
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a geronimo77 Pe mar 01, 2019 11:24 pm

Zanimivo bi bilo videti test treh japoncev istega ranga in cene - Honda Civic, Corolla in Mazda 3.

Nedvomno so vsi 3 hudo kvalitetni in dobri avti. Izbira je stvar posameznika, vendar mislim, da Honda kar se tiče vozniške izkušnje in motorja ponuja največ. Bom pa z veseljem poizkusil še mazdo in corollo. Vsekakor so pa vsi trije prava popestritev evropskega dolgčasa (golf, astra,....)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a thunderbolt Pe mar 01, 2019 11:31 pm

Frgo, oprosti, ampak kaj pa zate so ta zaresni avti???

Tale mazda lahko v šolo vzame prav vse v razredu. Če bo šel golf v smeri t-rocka (poceni plastike)...bo še vedno najbolj prodajan v razredu. ŽAL

disklejmer: doma sta dva VW. Ampak razumem. Danes je bila žena v salonu povsem brez volje. Če bi bil pa to VW, bi pa vriskala.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a maniaxxx So mar 02, 2019 12:36 am

Mazda ima notranjost na ravni premium vozil, in to zaresnih, boljšo kot npr bmw serije 1, predvsem mislim na izbiro materialov ipd. Zunanji izgled je sicer stvar okusa, tako da to ne mislim komentirati, izbor motorjev je čisto soliden, dizel pa dva bencinarja, awd, fwd, avtomatik ročni...je nekaj izbire. Paketi opreme vas motijo? Zakaj, pač ne moreš dobit goliča kot pri VW. Cene? Čisto konkurenčne, vsi avti so svinjsko dragi ratali, ne moreš je pa primerjati z enim meganom ( ki je sicer zelo soliden avto, ampak po kvaliteti dva razreda nižje ),. Pa ne nimam ne mazde, ne renoja, niti nisem apriori proti nobeni znamki ( ali skoraj nobeni ), ampak kar čez palec govoriti je malo brezveze.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a maniaxxx So mar 02, 2019 12:40 am

geronimo77 je napisal/-a:Zanimivo bi bilo videti test treh japoncev istega ranga in cene - Honda Civic, Corolla in Mazda 3.

Nedvomno so vsi 3 hudo kvalitetni in dobri avti. Izbira je stvar posameznika, vendar mislim, da Honda kar se tiče vozniške izkušnje in motorja ponuja največ. Bom pa z veseljem poizkusil še mazdo in corollo. Vsekakor so pa vsi trije prava popestritev evropskega dolgčasa (golf, astra,....)



Vozil sem novo corollo, se je zelo približala po voznosti ( ki sicer tudi pri aurisu ni bila slaba, kot nekako velja, ravno nasprotno ), recimo najboljšim v tem razredu. Focus je mogoče pol koraka pred vsemi ( že tradicionalno), ampak je trenutno predrag, notranjost je bolj tko tko ( tudi to že tradicionalno :mrgreen: ), karavan je grd.

Trenutno najlepši karavan na trgu v tem razredu za moj okus je ravno toyota corolla, v živo zgleda takšna kot je v reklamah enostavno huda, in če to rečem za toyoto, ki ( pregovorno :mrgreen: ), dizajnersko ni bila ravno nek presežek, pol vemo kakšno delo so Japonci naredili ko so končno zaposlili oblikovalca, ki vidi :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a frgo So mar 02, 2019 10:46 am

thunderbolt je napisal/-a:Frgo, oprosti, ampak kaj pa zate so ta zaresni avti???


Razred više in naprej
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a miapan So mar 02, 2019 1:58 pm

Mazda ni draga, je pa res, da nima oskubljenih poceni različic
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a brett Ne mar 10, 2019 8:00 pm

Zunanjost me ne navduši pri hatchback izvedenki. 2/2 boka mi je osebno celo grda.
Limuzina je top!

Notranjost: se pridružujem nekaterim predhodnikom...V Ženevi so bili seveda predstavljeni višji paketi opreme, ampak vseeno: imidž, izgled, otip, končna izdelava oz. sestava na rangu premium znamk! Ostali Japonci (in Evropejci) "ljudskih" vozil se lahko zamislijo! Kapo dol!! Prostorsko dovolj za povprečnega potnika na vseh sedežih. Za višje rasle pa bo zadaj malce tesno pri glavi. Širine je dovolj.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a whitee Ne mar 10, 2019 8:22 pm

No, jaz pa sem jo danes videl na parkirišču, temno sivo. Če me na slikah ni prepričala, me v živo definitivno je. Res se vidi, da so dosti dali na linije avtomobila, če postaviš bilo kak trenuten avto istega razreda ob bok, vidiš, da ji ni noben dorasel. Seveda moje mnenje. Temno siva, temne luči, velika črna svetleča maska, meni je top od top. Moram še rdečo videt.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Gosic Po mar 11, 2019 5:40 pm

Danes sedel v novi M3. Notranjost in zunanjost - kapo dol. Notri je res vrhunska, razen piano plastike okoli menjalnika. Ostalo sedi 5.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe apr 05, 2019 7:06 pm

https://www.youtube.com/watch?v=zu4N-1s1rEs

sicer v ZDA, vendar ne vem če so razlike.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a tha_man Pe apr 05, 2019 7:52 pm

Zadnjič sem fural HB varianto. Če me po slikah ni najbolj prepričala, lahko rečem, da v živo zgleda vrhunsko. Dizajn, materiali, občutek kvalitete in ergonomija notranjosti tudi zelo na nivoju. Ko začneš malo šlatat sicer ponekod ne deluje tako čvrsto kot kakšen Audi, ampak vseeno kot celota poseka veliko večino konkurence v tem razredu. Avto je v vožnji ful tih, po avtocesti pri 160 se motor komaj sliši, enako velja za šum vetra in šunder koles. Skozi ovinke gre kot prilepljena (imela je 18"), čez luknje je vseeno udobna. Kakršnakoli kritika "poenostavljenega" podvozja je IMO popolnoma neosnovana, pelje se dejansko bolje kot prej. Head up display je odličen, retro oblikovani števci so zelo pregledni (ful boljše kot v stari trojki), sredinski je digitalen, ampak tako kvaliteten, da na hitro misliš da je fizičen. Prostora ni ful, ampak je zadovoljivo, nekje v povprečju razreda. Sedeži zelo dobri, kul mi je bilo, ker so imeli tudi nastavitev naklona sedalnega dela. Aja, pa Bose ozvočenje je precej dobro in glaaaaassnooo :mrgreen:

Zmotilo me je, da je upravljanje infotainmenta na mestih malce čudno (če pogledate tisti video od Douga sem se lovil na točno isti stvari - menjavanju radio postaj). Kljub temu mi je takšno upravljanje bolj všeč kot touch screen - je dosti bolj varno med vožnjo. Na srečo so gumbi za klimo, glasnost in takšne stvari ostali fizični in so popolnoma intuitivni ter enostavni za uporabo. Preglednost je bolj slaba - A stebrički so dokaj zajetni, ampak to ni nič proti preglednosti nazaj vstran. Na srečo ima blind spot monitoring. Motor je ok za normalno vožnjo, ampak se pa ne bi nič pritoževal, če bi imel več navora/moči, po možnosti kakšno turbino. Motor je zame daleč največji minus tega avta, verjamem pa, da bo večini zadoščal. Folk je bil zadovoljen celo z 1.5 motorjem v stari trojki, ki je za moje pojme res nepremičnina...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Polo78 To apr 09, 2019 1:40 pm

Se strinjam s kritiko na račun motorjev. Manjka en močnejši dizel in pa močnejši bencinar, ki sicer sledi kasneje (skyactiv-X). Če bo slednji res tako dober in varčen kot obljubljajo, potem neke prave potrebe po dizlu res ne bo, čeprav si kar težko predstavljam, da bo posekal 2.2 dizla, ki je bil res odličen ter po sami voznosti in kultiviranosti (tudi varčnosti) eden najboljših nasploh na trgu.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a J.McLane To apr 09, 2019 2:14 pm

Zelo dober in podroben test, se splača pogledat:
https://www.youtube.com/watch?v=taQDqwecojc
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a miapan Če apr 11, 2019 6:25 am

Odličen test, sicer z Ameršikim 2,5 motorjem in awd tudi v limuzini a vseeno gre v podrobnosti.
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a martin_krpan To apr 23, 2019 8:03 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a miapan Sr apr 24, 2019 5:48 am

Naš Plus (Slovenski) ima 18 col platišča.
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a emozul Sr apr 24, 2019 7:42 am

Videl prejšnji vikend, v Qlandii Kranj. Bila je rdeča, s črnimi alu platišči. Meni izgleda vrhunsko, tako notri kot zunaj.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Tattoo- Sr apr 24, 2019 7:51 am

miapan je napisal/-a:Naš Plus (Slovenski) ima 18 col platišča.
Hvala bogu, ker na teh slikah (s temi platišči) izgleda precej bogo! oops

Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov