Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a xxl To feb 26, 2019 10:22 pm

Od kod ta cenik? Na uradni strani ni še nič. Mazda me spominja na Alfo, ne samo v dizajnu. Podrejena vozniku in požvižga se na funkcionalnost.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Gosic Sr feb 27, 2019 8:55 pm

Ta avto je enostavno bomba. Všeč mi je tudi to, da ostajajo zvesti kubaturi. Ni vse v teh novodobnih turbo kosilnicah.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Sriple Tix Če feb 28, 2019 6:58 am

Osmo leto in ze z drugim modelom ostajam zvest eni znamki, predvsem zaradi blizine ter izjemnega odnosa pooblascenega serviserja do mene (OK, 5 let splosne garancije brez drobnega tiska tudi doda nekaj k temu). Povedal pa sem jim, da bom kupoval njihove avte, dokler bo v ponudbi klasicni bencinski atmosferec, kajti trocilindricnih turbo vzigalnikov ne mislim niti pogledati.
Tako da ... z enim ocesom sem za vsak primer ze pri Mazdah in videno mi je precej vsec.

Za vse, ki se ne strinjate z mano, ne trosite sape. Moje zelje - moj denar - moja pravila.
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a miapan Če feb 28, 2019 1:59 pm

No pa še nekaj o opremi
M3-3.png

M3-4.png

M3-5.png

M3-6.png


Se pa to dobi v Mazdinem Salonu :D
Ni to avto za množice in tudi ne poskuša ugajati vsem, zato so tudi količine omejene za letos na 300 kos v Sloveniji.
Za mnogo ljudi je prtljažnika dovolj, tudi na zadnji klopi je zna biti dovolj prostora.

Za vse ostale so pa tukaj ostale znamke tudi prestižne, ki se prodajajo v enormnih količinah, za ostale pa je med mnogimi tudi Mazda 3 ali Toyota Corolla, ki sta v 5 vratni izvedbi v notranjosti zelo podobni.
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Stumpjumper Če feb 28, 2019 2:10 pm

Glede na to, da je avto vozniško naravnan, bi pričakoval kaj več od 180hp/220nm v top specifikaciji (poraba me osebno ne zanima). Izgleda pa v živo precej ok.
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a miapan Če feb 28, 2019 2:29 pm

Nekoč je obstajala mazda3 MPS z 260 KM. Prodaja v EU in tudi v Slo je bila mala, tako, da sedaj po prvih dveh generacijah jih več ni na voljo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mazdaspeed3
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a xxl Če feb 28, 2019 2:38 pm

miapan je napisal/-a: Ni to avto za množice in tudi ne poskuša ugajati vsem, zato so tudi količine omejene za letos na 300 kos v Sloveniji.
Za mnogo ljudi je prtljažnika dovolj, tudi na zadnji klopi je zna biti dovolj prostora.

Za vse ostale so pa tukaj ostale znamke tudi prestižne, ki se prodajajo v enormnih količinah

To sem jaz že večkrat napisal, ko razlagam o Alfi :D
Drugače pa X181 GT Plus za cca 24 000 bi me znalo zanimat, če odmislim nizko sedenje in ostale minuse :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Stumpjumper Če feb 28, 2019 3:37 pm

miapan je napisal/-a:Nekoč je obstajala mazda3 MPS z 260 KM. Prodaja v EU in tudi v Slo je bila mala, tako, da sedaj po prvih dveh generacijah jih več ni na voljo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mazdaspeed3


Vem, precej dobro poznam te nabrite hatche ker jih vozim že od začetka 90ih. Mazda 3 mi je poleg 308 bila leta 2016 v ožjem izboru in verjetno bi jo takoj vzel, če bi bila v ponudbi kakšna nabrita verzija, tako sem pač vzel francoza. Itak je prodaja teh avtov butična in verjetno se mazdi kot precej majhnemu "playerju" v svetovnem merilu to ne izplača. Škoda...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a thunderbolt Pe mar 01, 2019 2:43 pm

Me je danes firbec pognal v mazdin salon. Doma je aktualen passat highline in ga tale mazda po notranjih materialih gladko pihne. Za mojih 173cm je prostora dovolj, verjamem pa, da bi imela voznik in predvsem sopotnik na zadnjem sedezu, oba visoka vec kot 180cm malo tezav.

V zivo je oblika bistveno boljsa kot na slikah. Res je avto super, sprasujem se, kaj sploh se ostane premium firmam.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a xxl Pe mar 01, 2019 5:58 pm

Bom šel pogledat, imam 192 cm in 97 kg, pa najdem plac spredaj in zadaj v mojem Rockyju.
Zanimivo, da še ni nič na njihovi uradni strani, niti na anet. Tudi Toyota za Corollo ni podala cenikov. :evil:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Janezek65 Pe mar 01, 2019 6:51 pm

Za Corollo so ceniki že nekaj dni na njihovi uradni strani.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a maniaxxx Pe mar 01, 2019 7:01 pm

xxl je napisal/-a:Bom šel pogledat, imam 192 cm in 97 kg, pa najdem plac spredaj in zadaj v mojem Rockyju.
Zanimivo, da še ni nič na njihovi uradni strani, niti na anet. Tudi Toyota za Corollo ni podala cenikov. :evil:



Moj brat ma 196 cm pa ima dovolj prostora v mazdi. Materiali so boljši kot v BMW ki ga ima sedaj, skratka avto je top, podobno velja za corollo, ki je podobno cenovno pozicionirana ( oz je celo cenejša ), ima pa malo slabse materiale notri, je pa prostornejša...vozi se pa corolla zelo dobro, mazde 3 še nisem vozil ker še nimajo testne vendar ne dvomim v voznjo
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a maniaxxx Pe mar 01, 2019 7:04 pm

tomzzi je napisal/-a:Zato pa ga jaz ne bi nikoli vzel. Majhen prtljažnik, skromen s prostorom zadaj...
Pač ne preveč praktičen avto.
Če bi še z designom upravičili te minuse pa jih ne v mojem pogledu.
Spredaj je lep. Eden lepših. Do konca zadnjih vrat. Tam se konča. Zadnji konc je "debel". Tudi "rit" ni najlepša. Sploh zadnje luči so me pustile hladnega.
Nič kaj ekstra.
Verjetno je tudi preglednost nazaj in čez c stebriček katastrofa.
Če bi imela prtljažnik vsaj na ravni astre, golfa potem bi me zanimala. Sploh s temi novimi bencinskimi motorji.
Tako pa odpade že preden si jo v živo ogledam.

Notranjost je pa lepa. Ampak kot pravim ima preveč minusov, da bi mi bila zanimiva.


Sej prtljažnik IMA na ravni golfa in astre, od astre ima celo večjega. Preglednost je nikakršna, ima pa blind spot monitor serijsko zato :D . V živo je avto jebeno hud, dizajn je vrhunski, ne mores astre pa golfa niti omenjat v istem stavku, ker sta ziv dolgcas v primerjavi z njo, pa tudi z novo corollo, japonci so zelo mocna konkurenta dali na trg.

Seveda jim to nič ne pomaga, ker povprecen Janezek itak druga ko golfa ne pozna ampak vendarle
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a maniaxxx Pe mar 01, 2019 7:05 pm

Janezek65 je napisal/-a:Za Corollo so ceniki že nekaj dni na njihovi uradni strani.


Na te cene je cca 2500 popusta
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a frgo Pe mar 01, 2019 7:46 pm

maniaxxx je napisal/-a:Seveda jim to nič ne pomaga, ker povprecen Janezek itak druga ko golfa ne pozna ampak vendarle


Se ne strinjam. Mazda in toyota imata za evropskega kupca najmanj 2 več kot resna problema: motorizacijo in togost pri opremskih paketih. Posledica je preveč kompromisov za preveč denarja. Hebeš hibridno corollo, če rabiš najdražjo opremo, da imaš lahko dab radio, pa še vedno ne bo sposobna normalno vlečt prikolice.

Seveda obstajajo ljudje, ki jim je to kar ponujata mazda in toyota pač kul. Ampak če se ne dotakneta večine to ni zato, ker so kupci nasplošno bedaki.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a xxl Pe mar 01, 2019 7:52 pm

Se strinjam frgo (s teboj). ;)
Ima kdo tehnične podatke za X181? Pospeški, končna pa to. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Stumpjumper Pe mar 01, 2019 8:07 pm

Ugibam sicer, ampak glede na moč in tip avtomobila pomoje tam 7.5-8s/220-225 km/h.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a Renault VG Pe mar 01, 2019 8:34 pm

maniaxxx je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:Zato pa ga jaz ne bi nikoli vzel. Majhen prtljažnik, skromen s prostorom zadaj...
Pač ne preveč praktičen avto.
Če bi še z designom upravičili te minuse pa jih ne v mojem pogledu.
Spredaj je lep. Eden lepših. Do konca zadnjih vrat. Tam se konča. Zadnji konc je "debel". Tudi "rit" ni najlepša. Sploh zadnje luči so me pustile hladnega.
Nič kaj ekstra.
Verjetno je tudi preglednost nazaj in čez c stebriček katastrofa.
Če bi imela prtljažnik vsaj na ravni astre, golfa potem bi me zanimala. Sploh s temi novimi bencinskimi motorji.
Tako pa odpade že preden si jo v živo ogledam.

Notranjost je pa lepa. Ampak kot pravim ima preveč minusov, da bi mi bila zanimiva.


Sej prtljažnik IMA na ravni golfa in astre, od astre ima celo večjega. Preglednost je nikakršna, ima pa blind spot monitor serijsko zato :D . V živo je avto jebeno hud, dizajn je vrhunski, ne mores astre pa golfa niti omenjat v istem stavku, ker sta ziv dolgcas v primerjavi z njo, pa tudi z novo corollo, japonci so zelo mocna konkurenta dali na trg.

Seveda jim to nič ne pomaga, ker povprecen Janezek itak druga ko golfa ne pozna ampak vendarle


Samo Astra je tam kakšnih 5k€ cenejša od teh dveh, ni ravno nezanemarljivo. Povozita pa zame Focusa recimo na celi črti ker je isto drag samo notri vsaj proti mazdi izgleda slabo.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a tomzzi Pe mar 01, 2019 9:18 pm

@Renault VG
A to je litraža prtljažnika z rezervno gumo?
Ker astra ima 370l brez rezervne.

Design je hud samo v prednjem koncu. Zadaj je debela. Sploh pa od c stebrička naprej. To, da moram imeti blind spot monitor pa...
Največja neumnost. Še posebej fajn pa je če le ta odpove. Potem si kar slep... Aja saj je mazda in tam itak nič ne crkne. :roll:
Meni osebno zadnje luči niti malo niso všeč. Oziroma nasplošno cel zadnji konc mi ni hud oziroma se najdejo lepši primerki.
Meni je nova trojka živ dolgčaš če jo gledaš v rit.

Corolla je pa nekaj drugega ja. Ta mi je pa velik bolj všeč.
Od Mazde 3 sem pa oblikovno pričakoval veliko več.
Tako se pa v mojih očeh proti Corolli skrije oziroma ji ne seže do kolen. Toyota me je glede designa krepko presenetila.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2019 Mazda3

Napisal/-a frgo Pe mar 01, 2019 9:33 pm

Mazda ima zame preveč analogno notranjost, oblikovno ni čisto posrečena pa še draga je. Neke vrste japonski focus brez turbo motorjev. Kar je v bistvu še slabše. V Sloveniji mislijo prodat letos 300 trojk, pa glede na (ne)prodajo focusa je to več kot preveč optimistična želja.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 113 gostov