Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a McLaren Pe apr 24, 2020 12:28 pm

Težave so bile odpravljene in so zdej ecoboosti več kot solidni motorji, medtem k Renault razvija in razvija nove TCEje in noben ne dela tako kot bi mogu.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Renault VG Pe apr 24, 2020 12:30 pm

Saj tole je tako ne, ne cuka to vedno in niti približno nima nobene veze z zunanjo temperaturo. Na 0.9 Tce je bilo precej občutno ampak se mi je v 5 letih zgodilo morda 10x pa pomojem da nikoli ko je bil minus zunaj ampak bolj v takem vremenu kot je sedaj če sem imel nizke obrate. Resnično tem motrojem ne paše hardcore eco vožnja v nekih nizkih obratih. Pri novem pa jaz nisem na testni vožnji čutil ničesar takega, samo da je precej bolj miren motor in ga je lažje vozit ker ni take turbo luknje.
 
clioilc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 12, 2020 12:50 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a clioilc Pe apr 24, 2020 1:28 pm

Na testni ga je meni prodajalec zalaufu in mi razlagal zadeve, ko sem se notri vsedel, je laufal že vsaj 2 minuti. In je bilo tudi vse ok. Saj če mojega vžgem pa pustim 1 minuto laufati predem speljem je tudi vse ok. Samo da obrati v prostem teku padejo pod 1000 je ok. Če pa speljem ko je v prostem teku nad 1000 obratov, pa cuka.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Pe apr 24, 2020 3:13 pm

Odgovoru si si sam. To je zato ker je avto v "čoku" prvih nekaj sekund po vžigu. Vse je uredu.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Pe apr 24, 2020 3:15 pm

McLaren je napisal/-a:Težave so bile odpravljene in so zdej ecoboosti več kot solidni motorji, medtem k Renault razvija in razvija nove TCEje in noben ne dela tako kot bi mogu.


Npr kater to ne dela tako kot treba? Razn tu pa tam kakšna serija pokojnega 1.2tce ki ga več ni itak. Kaj je narobe z razvojem? Npr. novi 1.33 je masterpiece motor, verjetno najboljsi motor v svojem rangu.

Ne bom zgubljau besed o ecobostu 1.0 in 1.5, ker mi kolega dela na ford servisu in vem kakšna je sitaucija. V primerjavi z problemi ki jih imamo mi, pa smo veliko večji servis, je situacija jasna.
 
w3t80y
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr nov 27, 2019 11:03 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a w3t80y Po apr 27, 2020 9:33 am

žena ima enakega 100tce




clioilc je napisal/-a:Pozdravljeni!

Za tiste, ki imate novega clia bi vprašal nekaj stvari, da vidim če je tako povsod ali samo pri meni. 8) Imam mašino 100 Tce, ročni menjalnik.

- Avto (še posebej hladna mašina) rahlo cuka predvsem v 2. prestavi pri okoli 1.500 obratov. Po nekaj metrih neha. Občasno cuka tudi ko npr. zaviješ v križišču in moraš potem nekaj časa držati hitrost cca 20-25 km/h v drugi prestavi. Je to "normalno"? :)
enako pri nas, malce nadležno res, ampak po 2min cukanje izgine

- Sistem stop/start, ko je vklopljen mi, ko stojim, na armatkurki vedno pokaže obvestilo, ko motor ne more v stanje pripravljenosti, ko pa gre lahko pa mi na armaturki ne izpiše nič. Šele ko prestavim v ler, mi napiše "prestavite v neutral" in "A" začne utripati. Malo nelogično se mi zdi, da mi napiše "prestavite v neutral" PO TEM, ko sem že prestavil v neutral. :-P
sistem startstop se mi zdi da deluje ok, če se ustaviš, ti napiše prestavite v neutral in potem ugasne, če sam daš v neutral ne napiše nič

- Ko ugasnem avto (imam gumb za vžig) sem ene dvakrat še dodatno malo obrnil volan, da se je zaklenil. Ko sem naslednji dan pritisnil gumb za vžig je volan sam od sebe "cuknil" in avto se je vžgal. Kar malo scarry zgleda, ko volan takole sam od sebe cukne. Sem namreč mislil, da ga je potrebno ročno premikati in pritisniti gumb za vžig.
nisem poizkusil .)

- Ko pritisnem pedal za zavoro, se sliši nek čuden zvok, kot bi nekaj narahlo počilo oz. ne vem kako naj se izrazim...
zvok, kot da bi se stopalka nečesa dotikala in rahlo poka... pri nas je to samo izginilo preden sem prišel do servisa ampak bilo je kar moteče

Torej to so neka moja opažanja v tem kratkem času kar imam cliota, pa me zanima če so zgoraj naštete stvari normalne ali naj malo povprašam na servisu glede tega.
 
clioilc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 12, 2020 12:50 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a clioilc To apr 28, 2020 5:22 pm

Če te prav razumem glede Start/Stop: Ko se ustaviš in imaš v prestavi ti na displayu izpiše "Prestavite v nevtral". Ko prestaviš v nevtral ti potem napis izgine. No pri meni ko se ustavim in imam v prestavi na displayu ne izpiše nič. Ko prestavim v ler in imam v leru pa mi šele takrat izpiše "prestavite v nevtral". Hvala ti, bom omenil na servisu, da to porihtajo.

Glede pokanja zavornega pedala, ja je nadležno, se strinjam. Tudi to imam zabeleženo, da omenim na servisu, prav tako cukanje pri hladni mašini.
 
w3t80y
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr nov 27, 2019 11:03 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a w3t80y To apr 28, 2020 5:36 pm

glede cukanja bodo itak rekli da je to normalno..

start stop pa verjetno rabi kakšen software update

meni se zgodi tudi, da multimedia občasno zmrzne kar sredi vožnje, tako da sigurno je nekaj napak softwerskih
 
clioilc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 12, 2020 12:50 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a clioilc To apr 28, 2020 6:15 pm

Zna biti. Na začetku se mi je števec dnevnih kilometrov nekajkrat resetiral na 0 kar sam od sebe med vožnjo. Potem se je ustalil in gre na 0 samo kadar ga jaz resetiram. 8)
 
w3t80y
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr nov 27, 2019 11:03 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a w3t80y Sr maj 20, 2020 4:31 pm

clioilc je napisal/-a:Zna biti. Na začetku se mi je števec dnevnih kilometrov nekajkrat resetiral na 0 kar sam od sebe med vožnjo. Potem se je ustalil in gre na 0 samo kadar ga jaz resetiram. 8)



imaš tudi 100hp motor?

žena ima enakega, občasno ga peljem, in mi ni ravno všeč.
motor ni povsem miren na mestu, ne vem ali je to samo pri meni,
veliko je cukanja pri hladnem motorju.

najbolj pa me moti menjalnik, ki je res tretjerazreden, nenatančen. Za primerjavo, v familiji imamo tudi Kia rio zadnje generacije, ki ima odličen menjalnik v primerjavi s tem je Cliotov res slab.
 
clioilc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 12, 2020 12:50 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a clioilc Če maj 21, 2020 12:38 pm

Da, 100 konjev.

Avto tudi meni, kot sem že omenil, cuka ko je mrzel. Sem v fazi reševanja tega problema. Menjalnik pa je kakršen pač je.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Če maj 21, 2020 3:34 pm

Mislim da mlatiš prazno slamo. Cukanje hladnega je značilnost večine tovrstnih DI bencinarjev in ne bo nič odpravilo tega problema.
 
Carmack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr jul 06, 2011 8:31 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Carmack Če maj 21, 2020 3:57 pm

Tudi meni cuka mrzel, Peugeot 308, 1.2 130, letnik 2017, 27tkm. Pač cukne, jebat ga, mene ne moti, ker drugače leti kot raketa med 1500 in 5000+ obrati brez problema.

lp,
 
w3t80y
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr nov 27, 2019 11:03 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a w3t80y Če maj 21, 2020 5:48 pm

tudi mene cukanje ne moti preveč, bolj me moti cenen menjalnik
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a thunderbolt Če maj 21, 2020 8:23 pm

void je napisal/-a:Mislim da mlatiš prazno slamo.

Ce ima reno tako napako kot drugi, je prazna slama, ce bi pa kako napako, ki je nima reno, imel kdo drug (npr. Nemec), bi bil pa to najvecji skandal...

Ce sam ne opazis, si tak kot najbolj zagrizen fauvejevec: slep za lastne napake, ampak se kako kriticen za napake drugih!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Če maj 21, 2020 8:58 pm

Ne razumeš poante. Eno je cukanje v vseh režimih delovanja (kot se je dogajalo npr pri nizkih hitrostih pri 1.2tce) drugo je pa cukanje prvih 30s ko je motor pod čokom. Tu se ne da nič narediti.

Zato sm pa že stokrat reku da velika večina modernih DI bencinarjev cuka ko so hladni. In to nima veze z znamko. Nekateri več, drugi manj. Nekateri cukajo do te mere da se jih skoraj da ne da vozit. t.i. Kangaroo effect -> to pa res ni sprejemljivo.

Če pa nekdo nima potrpežljivosti, da bi počakau teh nekaj sekund, da se delovanje motorja stabilizira, potem nej gre k psihologu na neke seanse sproščanja :lol: ali pa naj piše pritožbo na europski urad za standardizacijo (al kater urad je že pristojen za euro depolucijske norme :lol: ), ker to cukanje je sigurno posledica ekoloških norm, ker včasih ko ni blo DI bencinarjev tega ni blo.
Pač trade off za VELIKO boljšo prožnost in navor, ter nižjo porabo pri DI bencinarjih je pač to cukanje v določenih pogojih.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a For Če maj 21, 2020 10:30 pm

Carmack je napisal/-a:Tudi meni cuka mrzel, Peugeot 308, 1.2 130, letnik 2017, 27tkm. Pač cukne, jebat ga, mene ne moti, ker drugače leti kot raketa med 1500 in 5000+ obrati brez problema.

lp,

Ta motor pri meni nikoli ni cukal. Tudi v prostem teku nikoli ni zanihal.
Je pa hladen v nizkih obratih na kratko neodziven ko po klancu navzgor rabi moč.
Taale zgodba tukaj me spomni na Golfa z 1.4 (75KM)
;)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a thunderbolt Pe maj 22, 2020 12:15 am

void je napisal/-a:Ne razumeš poante.

Če pa nekdo nima potrpežljivosti, da bi počakau teh nekaj sekund, da se delovanje motorja stabilizira, potem nej gre k psihologu na neke seanse sproščanja


Ocitno tebi poanta mojega pisanja ni cisto jasna. Dejstvo je, da si za napake svoje znamke precej slaboviden, jih relativiziras in jih pripisujes celo psihicni nestabilnosti lastnika in ne sami napaki v tehniki.
To, da nekaj v tehniki pac je tako, je samo len (v danasnjih casih prej skopuski) odgovor na tezavo. Stanje tehnike (standarden odgovor tehnicnih sluzb) je nesprejemljiv odgovor, sploh ce das za neko stvar 10 ali vec 10 tisoc evrov.
Tule v temah pri renojih oz. nenemcih si nadvse strpen in razumen glede napak, v temah o nemcih pa na polno odpiras ogenj in pametujes o raznih nesprejemljivostih. Upam si celo trditi, da bi kljub temu, da ti je ocitno ozadje te napake znano, bil tvoj odziv v temi o reno ali vw avtu bistveno drugacen.

Ce ti ni jasno, o cem govorim, si preberi kake prispevke od @Fora in podobnih (ki jih tule gor na zalost ni veliko), kjer se vidi neka konsistentnost in objektivnost v prispevkih.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Firediver Pe maj 22, 2020 4:04 am

Le zakaj ne smemo biti bolj kritični pri dražjih zadevah od tistih cenejših?
Saj je logično, da pri dražjem in (naj bi bil) naprednejšem zahtevaš tudi višjo kakovost.
In če se že nekdo (nemci) glasno samohvali o superiornosti, naprednosti v tehniki in kvaliteti, je treba do njega biti bolj kritičen.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Pe maj 22, 2020 6:17 am

Hvala firediver, tu si zadeu bistvo.

Js sm ciničen ponavadi do nemških problemov, ker so pač splošno znano "vrhunski" "brez madežni" "zanesljivi" "absolutno superiorni" "toliko višje kvalitete da konkurence sploh ni niti gledat" itd.

Propagandna mašinerija dela bolj kot nova24 :lol:
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov