Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Polo78 Po okt 28, 2019 3:35 pm

Ivan36 je napisal/-a:To je problem, ker se folku tudi števci osvetljijo! Ako bi ostali v temi bi vsi takoj luči prižigali :twisted: :roll: :DDD


Bo kdo napisal kako je s tem pri novem Cliu, po mojih izkušnjah pa je pri različnih znamkah to različno. Npr. pri VW in Mazdi števci ostanejo lepo v temi, če bi bile prižgane samo prednje ledice. Na drugi strani pa imamo zopet celo falango avtomobilov, kjer so števci lepo osvetljeni. Tudi tu gre apel na proizvajalce, da to naredijo kot je potrebno...
Antiznačkar po prepričanju
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 3:58 pm

Novega clia ne poznam toliko, ampak se bom pozanimal. Meni se da gorijo zadnje luči v vsakem primeru, lahko pa da se motim. Preverim jutri na šihtu.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a maniaxxx Po okt 28, 2019 10:03 pm

Polo78 je napisal/-a:
void je napisal/-a:Mogoče je celo razlog ekologija... Več porabnikov, več mora alternator filat, težje se motor vrti? Čeprav led luči imajo zanemarljivo majhno porabo, vsega nekaj W (govorimo zadnje), prednje sicer malenkost več, ampak vseeno veliko manj kot halogenka.


Se pravi takole malo za hec pa malo za res, je aktualni R Megane neekološki, ker mu poleg dnevnih ledic spredaj svetijo tudi ledice zadaj?! :D

srcnik je napisal/-a:Zadnjič sem ravno malo pred izvozom Domžale iz smeri lj na avtocesti srečal enega bisera z novo kio ceed, ki je ob 22h zvečer vozil samo s sprednjimi dnevnimi ledicami...

Tak da folk je res glup...


xxl je napisal/-a:Zakaj ne gorijo zadaj pri večini avtov niti jaz ne razumem, ampak, pri slabi vidljivosti bi vsak vesten voznik moral prižgati vse luči, ne samo dnevne (ledice).


Saj to je ta problem, kombinacija "pametnih" tehnologij in butastega folka, ki se slepo zanaša na to, da so postorili vse, ko so prestavili stikalo za luči v položaj "auto" brez, da bi se prepričali kaj to pri njegovem vozilu točno pomeni. Ne vem, jaz sem še pri vsakem avtu to naštudiral, tudi pri vsakem službenem do sedaj, kjer sem npr. v zgoraj omenjenem primeru Megana 4 gen. ugotovil kakšne luči s stikalom na "auto" gorijo v megli/temi/dežju ali lepem vremenu.

Ampak še vedno ali pa mogoče zlasti zato, ker se ljudje vse bolj zanašajo na "pametno" tehniko, je odgovornost na proizvajalcih, da preprečijo take neumnosti kot je vožnja neosvetljenih avtov zadaj v temi ali slabih pogojih. Kot rečeno je to v letu 2019 nesprejemljivo!


V teh meglenih dnevih opažam da 80% vozil z dnevnimi lučmu vozi v megli samo z njimi, torej praktično neosvetljeni, in zadeva je iz leta v leto slabša. Senzorji megle ne zaznajo, vozniki itak možgane pustijo doma in je to to. Pa to ciljam na VSE znamke, resno ne vem, če sem na 100km poti videl 3 avte ki imajo avtomatske dnevne da so imeli prižgane vsaj kratke ( o meglenkah ne bom niti sanjal )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a thunderbolt To okt 29, 2019 9:12 am

Jaz recimo v takih meglenih dnevih tudi nimam prizganih kratkih, ampak stikalo preklopim na pozicijske luci. Sprednje ledice so povsem dovolj mocne, da sem normalno opazen, s tem da mi gorijo se zadnje luci. Enako v predorih.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mrtwelvetrees To okt 29, 2019 3:41 pm

No jaz sem to pri sebi že rešil (opisano nekaj postov nazaj)

Drugače pa ne vem kaj se Renault gre ? Pri novem Sceniku zadnje luči svetijo vedno, (pa če se ne motim tudi pri novem Meganu tudi?)
Pri cliotu pa tega niso hoteli narediti.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a pskoda To okt 29, 2019 3:48 pm

To se da spremeniti v parih minutah z testerjem
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mrtwelvetrees To okt 29, 2019 6:50 pm

Ja, na VW, Škodi Avduju.... na Renaultu ne.

Pri Renoju lahko samo vklopiš ali izklopiš ledice s testerjem, ampak zadnje pa ne moreš nastavljat.

Vsaj tako je bilo do zdaj.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mrtwelvetrees To okt 29, 2019 9:45 pm

To pa nisem vedel, samo očitno ni pri vseh modelih.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Renault VG Sr okt 30, 2019 1:49 pm

Ni slab lineup :D
Slika
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a cashy Sr okt 30, 2019 2:35 pm

zelo očitno se vidi, da je v videzu daleč najmanjši preskok iz predzadnje v zadnjo generacijo. Vse prejšnje generacije so se precej bolj razlikovale med seboj kot aktualna in predzadnja.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Sr okt 30, 2019 5:16 pm

Poteza je logična in razumljiva. Ker če pogledaš prodajne številke za Clio 4 vidiš da se je prodajal vsako več, ne manj. Kar fenomen, ki se ponavadi ne dogaja v tej industriji. Narediti neke velike spremembe bi blo zelo riskantno, z Cliom 5 so si zagotovili dobro prodajo tudi naprej, pa še cena je normalna.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Stumpjumper Sr okt 30, 2019 5:29 pm

Ampak renoju je tale evolucija precej dobro uspela za razliko od kakšnih veliko "izkušenejših mačkov" na tem področju. :lol:
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a cashy Sr okt 30, 2019 5:44 pm

Saj jih razumem, zakaj eksperimentirati, dokler tale konj zmaguje. Če ne bi upošteval temeljite dodelave notranjosti bi na hiter uč rekel, da gre le za facelift modela.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Renault VG Sr okt 30, 2019 6:05 pm

Problem je tudi, da so postavili zraven IV PH2 ne pa PH1 kot so vsi drugi. Je pa tole vseeno avto, ki se je v Renault paleti najmanj spreminjal v grobem, sploh od Cliota 2 ph2.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Ivan36 Sr okt 30, 2019 6:10 pm

Kakor koli jim je vedno uspelo narediti prejšnjo serijo / model zelo grd :lol: edini 1 je še danes lep 2 in 3 pa sta obupna na pogled, 3 celo v notranjosti razočara! 4 pa 5 bosta pa podobna POLO / Golf na 4 do 5 let malo liftinga pa bo :DDD :lol:
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a J1897 Če okt 31, 2019 10:42 am

maniaxxx je napisal/-a:
Polo78 je napisal/-a:
void je napisal/-a:Mogoče je celo razlog ekologija... Več porabnikov, več mora alternator filat, težje se motor vrti? Čeprav led luči imajo zanemarljivo majhno porabo, vsega nekaj W (govorimo zadnje), prednje sicer malenkost več, ampak vseeno veliko manj kot halogenka.


Se pravi takole malo za hec pa malo za res, je aktualni R Megane neekološki, ker mu poleg dnevnih ledic spredaj svetijo tudi ledice zadaj?! :D

srcnik je napisal/-a:Zadnjič sem ravno malo pred izvozom Domžale iz smeri lj na avtocesti srečal enega bisera z novo kio ceed, ki je ob 22h zvečer vozil samo s sprednjimi dnevnimi ledicami...

Tak da folk je res glup...


xxl je napisal/-a:Zakaj ne gorijo zadaj pri večini avtov niti jaz ne razumem, ampak, pri slabi vidljivosti bi vsak vesten voznik moral prižgati vse luči, ne samo dnevne (ledice).


Saj to je ta problem, kombinacija "pametnih" tehnologij in butastega folka, ki se slepo zanaša na to, da so postorili vse, ko so prestavili stikalo za luči v položaj "auto" brez, da bi se prepričali kaj to pri njegovem vozilu točno pomeni. Ne vem, jaz sem še pri vsakem avtu to naštudiral, tudi pri vsakem službenem do sedaj, kjer sem npr. v zgoraj omenjenem primeru Megana 4 gen. ugotovil kakšne luči s stikalom na "auto" gorijo v megli/temi/dežju ali lepem vremenu.

Ampak še vedno ali pa mogoče zlasti zato, ker se ljudje vse bolj zanašajo na "pametno" tehniko, je odgovornost na proizvajalcih, da preprečijo take neumnosti kot je vožnja neosvetljenih avtov zadaj v temi ali slabih pogojih. Kot rečeno je to v letu 2019 nesprejemljivo!


V teh meglenih dnevih opažam da 80% vozil z dnevnimi lučmu vozi v megli samo z njimi, torej praktično neosvetljeni, in zadeva je iz leta v leto slabša. Senzorji megle ne zaznajo, vozniki itak možgane pustijo doma in je to to. Pa to ciljam na VSE znamke, resno ne vem, če sem na 100km poti videl 3 avte ki imajo avtomatske dnevne da so imeli prižgane vsaj kratke ( o meglenkah ne bom niti sanjal )

Dokler bo vozniški izpit človekova pravica, pri avtu pa najpomembneje to, koliko neke brezvezne elektronike bo imel, bo situacija taka. Žal.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a matejxx Če okt 31, 2019 10:49 am

Ko bi naredili, da zadnje luči avtomatsko svetijo, ko imaš vklopljene brisalce, bi že odpravili veliko težavo. Ker še hujše, kot da voznik v megli nima prižgane zadnje luči, je da voznik nima prižgane zadnje luči ko dežuje.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a tomzzi Če okt 31, 2019 11:46 am

To bi morali imeti vsi ja. Se strinjam. Megla je problem če je dovolj svetlo. Se vseeno ne bodo prižgale. Razen če obstaja senzor za zaznavo megle.
Za dež bi pa morali imeti vsi tako kot imajo določeni.
Recimo meni se vklopijo zasencene avtomatsko po par potegih brisalca če so le ti nastavljeni na auto (na senzor za dež).
Tako, da vsaj v dežju preklopi na zasenčene avtomatsko.

Opažam pa, da jih velik ne preklopi in tudi v dežju in nalivih vozijo samo z dnevnimi spredaj.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Polo78 Pe nov 01, 2019 2:26 am

matejxx je napisal/-a:Ko bi naredili, da zadnje luči avtomatsko svetijo, ko imaš vklopljene brisalce, bi že odpravili veliko težavo. Ker še hujše, kot da voznik v megli nima prižgane zadnje luči, je da voznik nima prižgane zadnje luči ko dežuje.


To, sicer zelo dobro rešitev imajo novejši VW-ji, jaz sem jo pri našem sportsvanu takoj vklopil. Ampak zopet ta fora, da moraš sam vklapljat nekaj, kar bi moralo biti po defaultu vklopljeno. Kar pomeni, da dosti ljudi tega ne vklopi (vsaj glede na videno vsakodnevno po cestah). Folk se enostavno ne poglablja v nastavitve, ker se jim ne ljubi ali pa je krivo neznanje oz. strah, da bodo kaj pokvarili (sploh pri starejših). :roll:
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov