Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
w3t80y
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr nov 27, 2019 11:03 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a w3t80y Po jan 13, 2020 6:02 pm

Veliko zadev v novem Cliu lahko pohvalim.. To je sicer najcenejši avtomobil, ki smo jih doma kupili v zadnjih 10 letih, vendar me je prepričal, ko sem ga preizkusil na testni vožnji. Uporablja ga žena za mestno/primestno vožnjo.

Plus-i so zagotovo:
- prijetna in kvalitetna notranjost... za takšno ceno precej presenetljivo. npr Usnjen volan, mehka plastika, kvalitetni gumbi...
- odlične LED luči!
- dobra multimedia
- dobra zvočna izolacija
- dobro vzmetenje, tudi za luknjaste ceste, lepo pa se drži tudi v ovinkih
- lep dizajn (bolj za ženske sicer, ampak izgleda lepo)
...

Minusi:
- slaba vidljivost , predvsem nazaj, pa tudi spredaj je moteča velika škatla z elektroniko na vrhu stekla
- nenatančen grob menjalnik,
- ni kakšnega večjega bencinskega motorja za majhno ceno.., samo 1.0
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Po jan 13, 2020 7:05 pm

No ja sej 1.0 100hp po večini zadostuje, veliko bolj kompetenten kot 0.9 90hp, ki ga nadomešča.
 
w3t80y
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr nov 27, 2019 11:03 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a w3t80y Po feb 10, 2020 5:47 pm

še nekaj minusov:

- slaba kvaliteta zavornih ploščic, ki se kaže v veliki količini črnega prahu na platiščih in občasnem cviljenju
- kromirane letvice na vratih slabe kvalitete - po par mescih na njih že pike ki se jih ne da več spolirati.
- sistem za ohranjanje voznega pasu v bistvu samo odbija od črt in v praksi sploh ni uporaben
- manjša napaka na stopalki za zavoro, nečesa se dotika in vedno ob pritisku malo škripa
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Po feb 10, 2020 6:23 pm

Te pike na kromu -> sploh če so spodaj na vratih so najverjetneje leteča rja. Ploščice so TRW, nič posebnega. Niso najslabše, niso niti najboljše. Moja žena ima ATE nov komplet na svojem avtu, cvili ko stu mater. Pa je ATE enkrat dražji od TRW.

Kaj se tiče pa pedala, bi pa treba pogledat kaj točno cvili. ali je temperaturno povezano?
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Skyen Po feb 10, 2020 9:11 pm

Malo podrobneje poglej ali so pike ali so mehurčki, pri mojem (4 generacija) so bili mehurčki na tem kromu na spodnjem delu vrat in so takoj zamenjali celotno letvico.
Kar se tiče LKA je to šele prva stopnja "avtonomije" in se mi zdi, da je to treba tudi dojet samo kot zadnjo pomoč, ki te reši da ne bi zapeljal s ceste, ko nisi pozoren, ali pa zijaš v telefon namesto na cesto, ni to 2. stopnja, ki zna centrirati avto na pasu..
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Po feb 10, 2020 10:28 pm

Koliko gledam ima oboje Lane Departure Warning in Lane assist.

Aja pa Lane assist deluje bolj ali ne po avtocesti, če si to testiral na lokalni zaviti cesti ni čudno da ni delalo :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a sašo5 To feb 11, 2020 9:45 am

kvaliteta ploščic se ne meri s črnim prahom na feltni.....v mojih 38let vozniških izkušenj, je vedno ploščica, ki je šmirala feltno, odlično zavirala, koluti pa še po 150t.km brez roba, res pa da so taki freni za 30-40 t.km.....Svoj čas je bil tak Texstar, noro ustavlja, maže feltno, ne drži dolgo...

Menjal na Leonu pri 100.oookm ATE....feltna čista, cvili kot vlak, zavira povprečno....Na Audiju Texstar_odlično
PS sem mislil da samo TRW cvili, pa vidim da tud ATE.....
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Renault VG To feb 11, 2020 10:01 am

Ta sistem zaohranjanje na pasu tudi meni na testni vožnji ni ravno pretirano dobro delal, je pa res, da si ga nisem upal spustit za več časa da bi se vozil po robu. Druga stvar je pa Peugeot 208 II, ki sem ga tudi vozil, ta mi je pa na cesti brez črt zaznaval kdo ve kaj ni mi vlekel volan iz rok in mepeljal proti sredini ceste.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a xxl To feb 11, 2020 10:29 am

Pri meni ti asistenčni sistemi na ac delujejo perfektno. Edino na regionalki včasih javlja, da je nekaj zaznal, ponavadi zamenja prometni znak za pešca. Pešca na prehodu pa kar malce dvomim, da bi zaznal, ne upam pa preizkusit. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void To feb 11, 2020 11:47 am

Lane assist je mišljen za uporabo na AC in nad 70km/h. Tako da religonalki pozabi da bo to delovalo tako kot mora. Mogoče čez nekaj let.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a McLaren To feb 11, 2020 12:22 pm

Meni v Fordu na AC deluje perfektno, lepo popravi ce se prevec priblizam crti, na regionalki nad 70 pa tud nimam nobenih pripomb, totalnoma nevsiljiv. Je pa dalec od tega da bi zamenjal voznikov input
 
w3t80y
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr nov 27, 2019 11:03 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a w3t80y Sr feb 12, 2020 8:43 am

Zavorne ploščice in prah sem omenil, ker res še pri nobenem avtu pa sem naredil vsaj pol miljona kilometrov z veliko različnimi avti ni bilo toliko prahu. Rekel bi, da so tukaj zelo šparali.

Problem pri sistemu za ohranjanje voznega pasu je predvsem to, da ti majhni, lahki avti že itak bolj slabo smer držijo na AC in zato te hitro malce zanese proti robu. Takrat te sistem začne odbijati proti sredini. Včasih je občutek, kot, da se bojuješ s sistemom.. zato ga na koncu izklopiš.

Drugače je pri večjih, boljših , bolj stabilnih avtih, kateri dobri držijo smer tudi pri veliki hitrosti...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 12, 2020 11:58 am

Zavisi tudi od oblike litih platišč, kako se prah nabira na njih, na enih več na drugih manj.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Firediver Sr feb 12, 2020 12:08 pm

No, zavore se lahko kasneje zamenja za kaj bolj kvalitetnega, če je samo to moteči element...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a xxl Sr feb 12, 2020 1:47 pm

void je napisal/-a:Lane assist je mišljen za uporabo na AC in nad 70km/h. Tako da religonalki pozabi da bo to delovalo tako kot mora. Mogoče čez nekaj let.

Itak, saj ga še na ac redko uporabljam, radarski tempomat pa skoraj vedno (ac) , ker odlično deluje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Novi Renault Clio RS

Napisal/-a svetilnik Če apr 16, 2020 4:59 am

Se mogoče že kaj ve kakšen bo, kdaj naj bi ga začeli izdelovati, ter kdaj naj bi prišel v prodajo?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Novi Renault Clio RS

Napisal/-a mihaing Če apr 16, 2020 6:11 am

Naj ga sploh nebi bilo. Nadomestek bo bil kvazi Hybrid z 200KM.

Ostal bo samo Megane RS.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Novi Renault Clio RS

Napisal/-a Skyen Če apr 16, 2020 9:55 am

To je samo sklepanje, nihče ne ve še kaj bo z RSom.. Nikjer ni nobenih člankov ali izjav, da ga ne bi bilo..
Trenutno je treba počakati, da najprej pridejo ven njihovi hibridni modeli, da si znižajo flotne izpuste, potem pa bi verjetno lahko dočakali tudi RS-a, samo časovno verjetno pred 2021 najbrž ne, mogoče kak teaser proti koncu leta, ali pa tudi ne zaradi vseh problemov s pandemijo..
Jaz sem optimističen in verjamem da Clio RS bo, samo verjetno še ne letos.
 
clioilc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 12, 2020 12:50 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a clioilc Po apr 20, 2020 7:49 pm

Pozdravljeni!

Za tiste, ki imate novega clia bi vprašal nekaj stvari, da vidim če je tako povsod ali samo pri meni. 8) Imam mašino 100 Tce, ročni menjalnik.

- Avto (še posebej hladna mašina) rahlo cuka predvsem v 2. prestavi pri okoli 1.500 obratov. Po nekaj metrih neha. Občasno cuka tudi ko npr. zaviješ v križišču in moraš potem nekaj časa držati hitrost cca 20-25 km/h v drugi prestavi. Je to "normalno"? :)
- Sistem stop/start, ko je vklopljen mi, ko stojim, na armatkurki vedno pokaže obvestilo, ko motor ne more v stanje pripravljenosti, ko pa gre lahko pa mi na armaturki ne izpiše nič. Šele ko prestavim v ler, mi napiše "prestavite v neutral" in "A" začne utripati. Malo nelogično se mi zdi, da mi napiše "prestavite v neutral" PO TEM, ko sem že prestavil v neutral. :-P
- Ko ugasnem avto (imam gumb za vžig) sem ene dvakrat še dodatno malo obrnil volan, da se je zaklenil. Ko sem naslednji dan pritisnil gumb za vžig je volan sam od sebe "cuknil" in avto se je vžgal. Kar malo scarry zgleda, ko volan takole sam od sebe cukne. Sem namreč mislil, da ga je potrebno ročno premikati in pritisniti gumb za vžig.
- Ko pritisnem pedal za zavoro, se sliši nek čuden zvok, kot bi nekaj narahlo počilo oz. ne vem kako naj se izrazim...

Torej to so neka moja opažanja v tem kratkem času kar imam cliota, pa me zanima če so zgoraj naštete stvari normalne ali naj malo povprašam na servisu glede tega.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a pleomax To apr 21, 2020 9:52 am

Nimam tega avta ampak, a ti cukne avto ko spustiš in daš gas pri teh obratih ali ko držiš nogo na gasu? Ker recimo 208-ka s 3-valjnikom (brez turba) cukne kar, ko daš na gas pri nizkih obratih (dejansko nekoliko bolj kot pri drugih močnejših avtih) in je baje fora, da ima nastavljeno to loputo za gorivo, da se odpira v nizkih obratih malo bolj, da ni tako zelo zaspan, ko speljuješ in posledica je, da cukne tudi malo bolj. Mogoče ima clio enako stvar, ker pri 1500 turbina najbrž še ne poprime za delo kaj dosti in tukaj se pozna ta prostornina majhna. Mogoče se pa motim. To je samo moje laično razmišljanje. Na začetku je malo smešno, kot da si se nedolgo nazaj vsedel v avto, ampak se zelo hitro navadiš in pol tega cukanja ni, pač ni 1.9 TDI :lol:
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov