Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a PogachnyK Ne okt 13, 2019 11:37 am

A grandtour bo?

To je moj najlubši segment avtomobilov, mali karavani. In clio grandtour je zadnji predstavnik.

Kako hitro je zamrl ta segment avtomobilov. 206sw je bil dokaj popularen, 207 sw je počasi tonil, 208sw naj bi prišel ven 2020, ampak verjetno ne bo...

Škoda, redkokateri segment ponuja toliko avta na tako majhnih geberitih.
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Firediver Ne okt 13, 2019 11:42 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:Sem mislil, da bodo vklopljene dnevne luči spredaj IN zadaj pri Renaultu postala stalnica. Pa sem se očitno motil. :?


To sem jaz rešil že pri 3 renojih (novejših) , 12V sem speljal iz vtičnice v prtljažniku do luči.
Rabiš samo eno žico (+12V) speljat na vsako stran do lučke.

(sicer nisem vzel iz vtikača ampak pred njim, na žici)


A ti potem gorijo tudi sprednje pozicije?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Renault VG Ne okt 13, 2019 12:08 pm

PogachnyK je napisal/-a:A grandtour bo?

To je moj najlubši segment avtomobilov, mali karavani. In clio grandtour je zadnji predstavnik.

Kako hitro je zamrl ta segment avtomobilov. 206sw je bil dokaj popularen, 207 sw je počasi tonil, 208sw naj bi prišel ven 2020, ampak verjetno ne bo...

Škoda, redkokateri segment ponuja toliko avta na tako majhnih geberitih.

Ne ne bo, Ibize tudi ni. Fabie pa najbrž tudi ne bo za naslednjo generacijo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 13, 2019 1:54 pm

Firediver je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:Sem mislil, da bodo vklopljene dnevne luči spredaj IN zadaj pri Renaultu postala stalnica. Pa sem se očitno motil. :?


To sem jaz rešil že pri 3 renojih (novejših) , 12V sem speljal iz vtičnice v prtljažniku do luči.
Rabiš samo eno žico (+12V) speljat na vsako stran do lučke.

(sicer nisem vzel iz vtikača ampak pred njim, na žici)


A ti potem gorijo tudi sprednje pozicije?


To nima veze. Sprednje Led gorijo vedno (odvisno za kateri trg je nastavljeno v računalniku)
Vendar pri Renaultu se ne da preko računalnika nastavit da ti gorijo sprednje pozicijske led in zadnje led.... vsaj do zdaj se ni delo. pri VW, Škodi, Seatu se da.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Firediver Ne okt 13, 2019 2:04 pm

Res je nima veze, lahko pa povzroči probleme.

Sem vprašal bolj v smislu, če so prednje pozicije še vedno "hard-wired" (direktno ožičene) z zadnjimi lučmi in bi potem, če zadaj vsiliš 12V napetosti, bi ta napetost bila prisotna po kablih naprej v sprednji del vozila in zaradi tega gorele še sprednje pozicije in vse ostalo, kar je fiksno povezano na pozicije.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a nejc1 Ne okt 13, 2019 2:59 pm

Sigurno niso skupaj vezane, ampak gre svoja linija do modula.. Sicer pa če že daš na zadnje pozicije kontakt plus, lahko potem itak odklopiš standardno linijo... Ampak sigurno bolje skočit do MTL-a recimo in se to reši brez kakšnega poseganja po kablovjih ipd...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Firediver Ne okt 13, 2019 4:36 pm

Če boš karkoli odklapljal ti zna javiti napako ali pregorelo žarnico.
Še najbolj smiselno bi bilo softversko vključiti zadnje luči.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 13, 2019 4:46 pm

Ne. Jaz sem 20 cm od zadnje luči nazaj prerezal (plus (+12)) od napajanja luči in zvezal +12V samo eno žico od napajanja cigaretnega vtikača.
SEVEDA SEM VSE DOBRO IZOLIRAL.

Renault ne zaznava pregorele žarnice .... ne da bi vedel. Ni tega.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Firediver Ne okt 13, 2019 5:23 pm

Opažaš kaj bolj pogosto pregorevanje zadnjih žarnic, ker gorijo v času vsakega zagona vozila in tisto žmrkanje ni dobro za žarnice?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 13, 2019 8:12 pm

Ne.
Gorijo pa mi zadnje žarnice tudi ko je avto ugasnjen, še nekaj minut (tako je nastavljen timer za 12v vtikače)
ampak to me ne moti. Mam pa v planu menjati žarnice za led, samo zaradi porabe.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
luko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne feb 08, 2009 9:43 pm
Kraj: Ig

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a luko Po okt 14, 2019 6:10 am

Renault VG je napisal/-a:
PogachnyK je napisal/-a:A grandtour bo?

To je moj najlubši segment avtomobilov, mali karavani. In clio grandtour je zadnji predstavnik.

Kako hitro je zamrl ta segment avtomobilov. 206sw je bil dokaj popularen, 207 sw je počasi tonil, 208sw naj bi prišel ven 2020, ampak verjetno ne bo...

Škoda, redkokateri segment ponuja toliko avta na tako majhnih geberitih.

Ne ne bo, Ibize tudi ni. Fabie pa najbrž tudi ne bo za naslednjo generacijo.


To vlogo so prevzeli Captur, 2008 in Arona.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Polo78 So okt 26, 2019 11:18 pm

V zadnjih dneh sem na cesti opazil nekaj novih Cliov in presenečen (beri: razočaran) ugotovil, da so bili v jutranji megli zadaj vsi po vrsti neosvetljeni. To je za moje pojme za avto, ki je bil lansiran v letu 2019 enostavno nedopustno! Sploh pa ob dejstvu, da je Megane 4 gen. kljub samo dnevnim lučem, zadaj osvetljen - torej Renault zna, če hoče zato se sprašujem zakaj pri Cliu noče?! Šparanje? :huh:

Sej istočasno bi bilo treba pograjat še vse ostale znamke ter njihove nove/aktualne modele, ki imajo enako pomanjkljivost, ampak tema je pač o Cliu. Škoda torej za ta več kot očiten fehler in škoda vseh milijonov in milijard, ki so bili v zadnjih cca. 20 letih vloženi v izboljšanje varnosti avtomobilov, potem se pa varčuje pri nečem tako banalnem, kot so zadnje luči, ki ne gorijo v slabih vremenskih pogojih, kdo bi to razumel... :?
Antiznačkar po prepričanju
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a gaszajla Ne okt 27, 2019 5:56 am

Nikoli ne bom razumel kaj se prepleta po glavi kvazistrokovnjakov,ki kombinirajo kaj bo na vozilu svetilo in to leta 2019. Kaj bo narobe,če svetijo še zadnje luči?Da ne bo kripa žrla liter več. Če se reče,da morajo luči svetit potem naj normalne luči svetijo. Vsako omejevanje in šparanje izniči efekt. Potem je bolje vse ugasnit in stvar rešena.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a svetilnik Ne okt 27, 2019 6:42 am

Še sedaj mi ni nihče povedal ali ima RS Line kaj nižje in trše podvozje od ostalih... :?:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Ne okt 27, 2019 7:15 am

Koliko je meni znano ne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a xxl Ne okt 27, 2019 9:06 pm

Polo78 je napisal/-a:V zadnjih dneh sem na cesti opazil nekaj novih Cliov in presenečen (beri: razočaran) ugotovil, da so bili v jutranji megli zadaj vsi po vrsti neosvetljeni. To je za moje pojme za avto, ki je bil lansiran v letu 2019 enostavno nedopustno! Sploh pa ob dejstvu, da je Megane 4 gen. kljub samo dnevnim lučem, zadaj osvetljen - torej Renault zna, če hoče zato se sprašujem zakaj pri Cliu noče?! Šparanje? :huh:

Sej istočasno bi bilo treba pograjat še vse ostale znamke ter njihove nove/aktualne modele, ki imajo enako pomanjkljivost, ampak tema je pač o Cliu. Škoda torej za ta več kot očiten fehler in škoda vseh milijonov in milijard, ki so bili v zadnjih cca. 20 letih vloženi v izboljšanje varnosti avtomobilov, potem se pa varčuje pri nečem tako banalnem, kot so zadnje luči, ki ne gorijo v slabih vremenskih pogojih, kdo bi to razumel... :?

Zakaj ne gorijo zadaj pri večini avtov niti jaz ne razumem, ampak, pri slabi vidljivosti bi vsak vesten voznik moral prižgati vse luči, ne samo dnevne (ledice). Jaz imam nastavljen senzor svetlobe, ki prižge luči tudi pri slabi dnevni vidljivosti (vlaga, dež, somrak).
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a void Ne okt 27, 2019 10:07 pm

Mogoče je celo razlog ekologija... Več porabnikov, več mora alternator filat, težje se motor vrti? Čeprav led luči imajo zanemarljivo majhno porabo, vsega nekaj W (govorimo zadnje), prednje sicer malenkost več, ampak vseeno veliko manj kot halogenka.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a srcnik Ne okt 27, 2019 11:22 pm

Zadnjič sem ravno malo pred izvozom Domžale iz smeri lj na avtocesti srečal enega bisera z novo kio ceed, ki je ob 22h zvečer vozil samo s sprednjimi dnevnimi ledicami...

Tak da folk je res glup... zato bi moralo biti na vseh avtih, tako kot je imel renault na cliotu včasih, da so se ti navadne komplet luči samodejno prižgale, isti trenutek ko si prižgal avto... Simpl pa efektivna metoda, brez nekih nepotrebnih kao fancy senzorjev itd...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Ivan36 Po okt 28, 2019 8:54 am

Zadnjič sem ravno malo pred izvozom Domžale iz smeri lj na avtocesti srečal enega bisera z novo kio ceed, ki je ob 22h zvečer vozil samo s sprednjimi dnevnimi ledicami...

To je problem, ker se folku tudi števci osvetljijo! Ako bi ostali v temi bi vsi takoj luči prižigali :twisted: :roll: :DDD Imel Lučkota na KIA Pride letnik 2000 in je delal odlično, ko pa je bila tema pa nisi videl števcev in si takoj prižgal luči 8)
http://www.digitalelektronik.si/index.php?route=product/product&product_id=891
Lučko - elektronsko avtomatsko stikalo za vključitev in izključitev luči ter varnostnih utripalk (smernikov) v avtomobilu in tovornjaku.
12V/24V Lučko za vklop/izklop zasenčenih luči in varnostnih utripalk V1.01 ZA EVROPSKA VOZILA UTRIPALKE
BODITE VIDNI IN VOZITE VARNO
Nimate vgrajenega modula za vključitev in izključitev dnevnih luči v vašem vozilu? Se vam je že obrabilo in okvarilo stikalo za luči v avtomobilu? Ali vedno prižgete vse štiri varnostne utripalke pri vzvratni vožnji, kot predpisuje zakon o cestno prometnih predpisih?

Evropska komisija je določila, da bodo z letom 2011 morali imeti vsa nova vozila posebne dnevne luči.

V Sloveniji in v nekaterih drugih evropskih državah imajo podoben zakon že vrsto let in zato smo za vsa vozila, ki nimajo vgrajenega modula za vključitev in izključitev luči, pripravili posebno elektronsko stikalo Lučko.

Lučko je naprava, ki po zagonu motorja avtomatsko vključi luči vašega vozila z zakasnitvijo največ 10 sekund. Akumulator je zato manj obremenjen. Ko pa boste ugasnili vozilo, se bodo luči avtomatsko izključile. V napravi je tudi elektronika, ki samodejno vključi in izključi varnostne utripalke pri vzvratni vožnji.

Na prometni zakon o obvezni uporabi zasenčenih luči (kazen 42 €) in varnostnih utripalk pri vzvratni vožnji (kazen 63 €) MISLI LUČKO! Pozabite na obrabljena in okvarjena stikala za luči. Hitra montaža brez posega v električno napeljavo avtomobila.

Ne plačujte kazni, bodite vidni in vozite varno.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2019 Renault Clio V.

Napisal/-a Polo78 Po okt 28, 2019 3:25 pm

void je napisal/-a:Mogoče je celo razlog ekologija... Več porabnikov, več mora alternator filat, težje se motor vrti? Čeprav led luči imajo zanemarljivo majhno porabo, vsega nekaj W (govorimo zadnje), prednje sicer malenkost več, ampak vseeno veliko manj kot halogenka.


Se pravi takole malo za hec pa malo za res, je aktualni R Megane neekološki, ker mu poleg dnevnih ledic spredaj svetijo tudi ledice zadaj?! :D

srcnik je napisal/-a:Zadnjič sem ravno malo pred izvozom Domžale iz smeri lj na avtocesti srečal enega bisera z novo kio ceed, ki je ob 22h zvečer vozil samo s sprednjimi dnevnimi ledicami...

Tak da folk je res glup...


xxl je napisal/-a:Zakaj ne gorijo zadaj pri večini avtov niti jaz ne razumem, ampak, pri slabi vidljivosti bi vsak vesten voznik moral prižgati vse luči, ne samo dnevne (ledice).


Saj to je ta problem, kombinacija "pametnih" tehnologij in butastega folka, ki se slepo zanaša na to, da so postorili vse, ko so prestavili stikalo za luči v položaj "auto" brez, da bi se prepričali kaj to pri njegovem vozilu točno pomeni. Ne vem, jaz sem še pri vsakem avtu to naštudiral, tudi pri vsakem službenem do sedaj, kjer sem npr. v zgoraj omenjenem primeru Megana 4 gen. ugotovil kakšne luči s stikalom na "auto" gorijo v megli/temi/dežju ali lepem vremenu.

Ampak še vedno ali pa mogoče zlasti zato, ker se ljudje vse bolj zanašajo na "pametno" tehniko, je odgovornost na proizvajalcih, da preprečijo take neumnosti kot je vožnja neosvetljenih avtov zadaj v temi ali slabih pogojih. Kot rečeno je to v letu 2019 nesprejemljivo!
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov