Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Ne maj 16, 2021 9:21 am

Koliko to upliva na obrabo gum? Ne mislim pri ekstremni vožnji.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Ne maj 16, 2021 10:05 am

to so še vedno zelo blage nastavitve, gume mi bodo zdržale dlje ker sedaj ne bom uničil zunanjih robov...
tudi stek -0.09 je še zelo blag tako da ne bo vplivalo kaj dosti, naprimer nastavitve previsa za "dinamično vožnjo" se razlikujejo od avta do avta
glede na trdoto šasije, kako trde so bočnice gum in seveda kako ima voznik raje, jaz osebno sovražim prekrmarjenje, medtem ko ima večina ljudi to
raje pri športni vožnji... naprimer kakšna starejša šasija ki se bolj zvija kot sodobne naprimer subaru wrx sti fantje nastavijo previs med -1.5 pa tudi do -3, bom videl s časoma kako je z obrabo gum šasija te yariske je zelo čvrsta in je še dodatno ojačana, spodaj in zgoraj (strut bar serijsko )
avto je na limitu še vedno rahlo podkrmarjen ravno tako kot mi je všeč :)

tukaj se vidijo dodatne ojačitve, šasija je od yarisa hibrida ker je močnejša kot navadna zaradi tega tudi samo 40l tank za gorivo kar pomeni ob povprečni porabi 10+ na vsakih 280-330km na bencinsko ;)

Slika
zgornji strut bar
Slika

takole izgleda -1.6 previsa kar še vedno ni nič posebnega mislim da je nekje ravno pravšnji kompromis med normalno in bolj hitro vožnjo za dušo...
Slika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Ivan36 Ne maj 16, 2021 11:19 am

tudi stek -0.09 je še zelo blag tako da ne bo vplivalo kaj dosti, naprimer nastavitve previsa za "dinamično vožnjo" se razlikujejo od avta do avta
glede na trdoto šasije, kako trde so bočnice gum in seveda kako ima voznik raje

Neki podobnega so meni nastavili na Octavia, ker po defaultu noče iti v ovinke raje nos rine naravnost, če prej ne dodaš volana v ovinek :roll: :twisted: :DDD Enako je delala Felicia do montaže Strut bar prečke od 1.9D :lol: Spredaj za motorjem. Potem se je hitrost zvoženih enakih ali istih ovinkov dvignila za vsaj 25 kmh :evil: :DDD Bom pa tole omenil še ob menjavi gum za Vel Satis, ker je še vedno muhast na zaporednih ovinkih pa tudi eltne gume je na robih pobralo po 1 mm na 3000 km :twisted: :roll: :DDD
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Ne maj 16, 2021 12:01 pm

tudi sam še vedno ne morem verjeti da lahko tako preprosta stvar naredi tako razliko... tipu na optiki se itak ni sanjalo kaj pomeni katera stvar, in je bil nekoliko nejevoljen ker sem mu govoril kako naj nastavi, običajno naredijo samo da je v zelenem in to je to... strokovnjaki pa taki, te stvari bi enostavno morali vedeti...

bolj sem razočaran nad tem da je avto bil razvit na nurburgringu in so z njim preden je šel v izdelavo naredili baje 200+ krogov in med tem tunali podvozje, ki moram priznati je krasno, ampak noben ni pomislil da bi dali več previsa ki naredi ogromno razliko....
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a MadIggy Ne maj 16, 2021 12:59 pm

Mogoče so pa naredili namenoma, da se nebi folk izživljal po cesti, poznavalci pa hitro rešijo težavo :)
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Blinder Ne maj 16, 2021 1:31 pm

Kaj pa obraba gum z normalno voznjo?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Ne maj 16, 2021 3:45 pm

ne bo sile ker so to še vedno dokaj "normalne" nastavitve
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Ne maj 16, 2021 4:18 pm

Vidim, da se spoznaš na te stvari, ampak, menda strokovnjaki vedo kaj in zakaj tako nastavijo podvozje, po vseh testiranjih, vloženem denarju in času, se ti ne zdi?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Ne maj 16, 2021 4:30 pm

nikakor se nimam za kakršnegkoli strokovnjaka, pač te stvari prebiram po raznih forumih kakše nastavitve so nekako v redu za občasne bolj divje vožnje daily driverja... ampak garantiram ti da vsak, ki se rad občasno vozi hitro ali gre sem ter tja na dirkališče da se brez vsaj stopinje ali dve negativnega previsa predvsem spredaj ne da kaj dosti ker se guma pač zvije :)
-1.5 ni nič posebnega, nekateri novi avti imajo več že iz tovarne ven, kot tudi previs v mejah normale ne vpliva bistveno na obrabo gum,
kakor mi je znano je stek (toe) tisti ki resnično sesuje gume,
itak ko obrneš volan v ovinku zunanja guma pridobi nekaj negativnega previsa ker je zgornji del vzmetenja nagnjen (mcpherson)

samo hotel sem povedati da lahko z resnično majhnim vložkom zelo spremeniš obnašanje avta :)


tukaj je primer zelo agresivnih nastavitev honde za dirkališče...
stek je -0.14 :) previs -2.75
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Ne maj 16, 2021 5:07 pm

Razumem, avto je nastavljen za daily drivera, za bolj zahtevne, pa poseg v tvom stilu, ko veš kaj delaš. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a whitee Po maj 17, 2021 3:34 pm

Po mojem so po 200 krogih nurburgringa ugotovili preveliko obrabo gum in so malo štelali nazaj.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a RUNAČ Po jun 28, 2021 10:19 am

nasamorpheus je napisal/-a:
McLaren je napisal/-a:Tu se vidi kolk mojstr nasamorpheus "obvlada" zadeve

Ne pametuj, mislil sem da ni težav z njim, nikjer nisem napisal da ga nima. Toyota je mal naprednejša, regeneracija filtra deluje takoj ko je avto ogret in spustiš gas, hybrid pa se ogreje v parih minutah za razliko od ostalih avtov. Kar pomeni nobenih težav kot npr Kia 1.0 t-gdi k ma folk pri 10k že problem. Sem pa najdu eno debato o tem če koga zanima...https://hybridlife.org/threads/gpf-gaso ... lter.6977/


Ima kdo informacije katere znamke poleg koncerna Hyundai - Kia imajo pri bencinskih motorjih težave z GPF filtri in če so Toyotini motorji glede tega res ne problematični.

Seveda je dobrodošla tudi informacija kateri drugi proizvajalci naj bi imeli ne problematične rešitve GPF filtrov.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Po jun 28, 2021 3:04 pm

Vsa EV. :D :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a RUNAČ Po jun 28, 2021 4:31 pm

Haha; @xxl, dobro si me :)

Bom vprašal drugače, kdo od proizvajalcev pri bencinskih motorjih naj bi imel neproblematične izvedbe GFP in katerih se izogibati zaradi tega?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Novinec2021
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jul 22, 2021 1:03 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Novinec2021 Ne jul 25, 2021 6:59 am

Zodd je napisal/-a:kakor vem je avto bil prvič registriran avgusta 2019, nato odjavljen iz prometa bil je parkiran v toyota centru v ljubljani v salonu, ter kasneje pod cerado zunaj ... ko sem ga prevzel je imel
narejenih 26kilometrov in je še vedno dišal po novem :)
to je prvi avto z špero in moram reči da pri pospeševanju iz ovinka avto potegne na notranjo stran in v prvo me je to konkretno presenetilo ker sem volan držal z eno roko :) sedaj vem in teh napak ne bom več počel, nisem ga še res steral do konca no do blokade sem že šel ker imam šele 650kilometrov in napačno olje notri, do 1000 bolj normalno potem pa tudi do konca... saj sem zgoraj napisal da so veleumi na uradnem servisu nalili notri 0w20 namesto zahtevanih 5w40, kupil sem shell 5w40 za sedaj, kasneje gre notri mobil1 0w40 na katerem bom tudi ostal....

glede na tako napako glede olja sem sedaj v skrbeh glede vzdrževanja ostalih sistemov, menjalnik, olje superchargerja, mogoče kakšnih drugih težav glede motorja... razumljivo če so že olje sfalili :(
Pozdravljeni Zodd. Ali se imate to gmnr razlicico? Ce jo se imate me prosim kontaktirajte na zasebno, saj bi imel se dodatna vprasanja o voznih lastnostih in ce je mozno bi si ga ogledal v zivo, kjerkoli v Sloveniji. Jaz bi vas kontaktiral na zasebno za izmenjavo kontakta, pa ne morem ker sem cisto nov na forumu. Hvala vnaprej
 
Novinec2021
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jul 22, 2021 1:03 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Novinec2021 Po jul 26, 2021 7:25 am

Živjo Zodd. Najlepša hvala za vaš odziv in posredovano zasebno sporočilo. Ne glede na razplet naveden v sporočilu, vas prosim da me kontaktirate še na moj mail (urban.santl@gmail.com), da vam lahko posredujem svojo telefonsko številko. Trenutno mi je namreč uporabniška izkušnja direktno od uporabnika tega modela najvažnejša, ostalo pa se tudi lahko dogovorimo, če bo še mogoče. Na žalost pa vam zaradi pravil foruma ne morem direktno odgovoriti na vaše sporočilo, zato vas prosim da me kontaktirate direktno na mail. Najlepša hvala vnaprej.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Sr okt 20, 2021 4:32 pm

Lahko napišem malo updejta ;)
bližam se 20.000km in lahko povem da se kljub 40 letom tako dobro z avtom še nisem zabaval...
10.000km ali več je bilo narejeno iz čistega užitka do hitre vožnje, vse dela brez problemov, res pa je da sem siten
okoli stvari kot so to da se vozilo dobro ogreje pred priganjanjem in podobno.

Kot zanimivost naj povem da je začelo v sprednjem koncu po luknjah nekaj ropotati ko sem doma rotiral gume
sem pod prašno zaščito sprednjih amortizerjev našen nek kos železa... no na mojo grozo se je izkazalo da se na servisu
ob prevzemu vozila pozabili pobrati ven takoimenovane "shipment blocks" kateri preprečujejo da bi se avto guncal med prevozom...
tako da sem se 14.000km vozil brez ali z zelo malo sprednjega vzmetenja, mi je kar nerodno priznati da nisem hitreje posumil ampak sem imel na swiftu izjemno trde coiloverje in sem pač mislil da tako mora biti... Če še kdaj kupim nov avto je potrebno očitno narediti vse kar bi moral servis...
tako da se avto po odstranitvi teh distančnikov pelje popolnoma drugače...
Slika
Slika

Zamenjal sem tudi camber bolts z nekoliko močnejšimi (15mm) ker se je 14mm premaknil, optika je spredaj še vedno nastavljena na -2.5 obraba izgleda normalna, sranje od originalnih gum (Bridgestone potenza re050a) so zdržale 9800km, sedaj so na avtu bistveno boljše goodyear eagle f1 asymetric 5...

originalne gume po 9000km :)
Slika
goodyear eagle f1 po 1500km :)
Slika

Pri 16.000km so bile potrebne zamenjave tudi sprednje ploščice, odločil sem se za neoriginal Brembo in moram rečt da sem razočaran, za normalno in hitro vožnjo so ok, medtem ko bolj agresivna vožnja hitro pride do brake fade in po 5 min so zavore praktično neuporabne dokler se ne ohladijo, pri originalnih tega ni bilo cena originalnih 300e, cena brembota 50e. dobiš kar plačaš :)

sem pa zaradi astronomske cene prednjih diskov cca 1200e komad našel, diske od EBC firme ki jih izdeluje za ta avto in nekdo jih je v kombinaciji z yellowstuf ploščicami zmontiral in so vsaj tako dobri kot original, tako da bom v kratkem naročil diske in ploščice, cena cca 350e za komplet.
spomladi pa na avto tudi pridejo distančniki spredaj 20mm na kolo, zadaj 15mm na kolo, seveda ko se uredi homologacija glede na redkost vozila bodo problemi. v prihodnosti imam tudi željo avto polimati v stilu WRC, bom še videl je kar drag špas 1500e+...
sem pa z avtom izjemno zadovoljen, res prava igrača...

avto sicer občasno dam na avto net, po eni strani bi prodal ker moram eventuelno urediti nekatere druge stvari, ampak ko pomislim da bo nekoč zadnja vožnja me zaboli srce, in ne vem če sem se sploh sposoben ločiti od te žverce, nekaj me spominja na swifta GTi ki sem ga imel... Motor je resnično prava poslastica :)

Še nekaj slik z Andrej Jerebovo GR4.

Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a D12J12 Sr okt 20, 2021 4:54 pm

Prava mašinca :D . Res mi je čudno, da so pri toyoti tako površni že pri sami pripravi vozila kot tudi pri servisiranju. Glede gum je pa tako, mehkejša je guma bolj grabi in prej gre. Pirelli p zero uničena v 1 uri po dirkališču (brez driftanja), je pa res da je guma kot čigumi.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Sr okt 20, 2021 5:11 pm

Očitno odvisno od lokacije ;) Tukaj v kranju toyota Lovše sem zelo zadovoljen, izgleda da se potrudijo in ne komplicirajo pri kakšnih
željah. Nosim tudi svoje olje in ni problemov, tako da zaenkrat vse ok.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a D12J12 Sr okt 20, 2021 7:25 pm

Vidiš pri meni so pa komplicirali pri lovšetu ravno glede servisa, med drugimi je bil tudi to razlog, da se nisem odločil za toyoto. Prvi dan ko se prodajalec in kupec ponavadi razumeta sem se jaz zapel :lol: .
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov