Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
PetKom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To sep 06, 2022 1:15 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a PetKom Če sep 15, 2022 12:46 pm

Pa še povej, ali je bilo s ceno vse ok? (povej še če je barva taka kot zahtevana)?
Lp.
 
PetKom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To sep 06, 2022 1:15 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a PetKom Po jan 02, 2023 9:48 am

No pa vsem skupaj eno srečno, zdravo novo leto in strpno čakanje na avte ! :D
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Blinder Po avg 07, 2023 10:41 am

J.McLane je napisal/-a:Avto je bil homologiran z 0W20, zaradi nižje porabe..


Homologirajo ga s tem, je za preverit v navodilih itd, če proizvajalec predvideva tudi uporabo 5W30. Homologacijo naredijo s tistim bolj "eko", uporabniku pa še vedno dajo zeleno luč za vlitje "manj-eko" olja.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a J.McLane To avg 08, 2023 8:46 am

Točno tako, v navodilih piše da se lahko uporabi tudi drugo olje če 0W-20/16 ni na voljo. Bi bilo za preverit če na servisu lahko zahtevaš da ti dajo notri 5w-30, verjetno bodo rekli da imajo na voljo bolj ustrezno olje in ti ne bodo ustregli z željo :lol:
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
PetKom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To sep 06, 2022 1:15 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a PetKom To okt 31, 2023 9:44 am

Pozdravljeni vsi na forumu,
pa bom kar sam sebi napisal odgovor:

letos aprila sem dobi ta avto (Toyota Yaris Cross Hybrid 1.5 HSD 5D E-CVT SPORT). Cena in barva sta bili enki kot je bilo dogovorjeno ob naročilu.

Opažam, da je v avtu šum - ropot neverjetno močan, Ko voziš po avto cesti, ne slišiš skoraj več radia, če prehitevaš kakšno vozilo, vklopiš
smernike. Po prehitevanju pozabiš izklopiti smernike, ker ne slišiš da so vklopljeni. Velikokrat se mi zdi, kot da imam zadnja vrata ali okno odprto.
Vzmetenje je zelo trdo. Preglednost iz avta je zelo slaba !

Sedaj pa bi vas rad vprašal ali imate tudi vi taka opažanja ??

Pa vsem skupaj še lep pozdrav.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a boštjan_01 To okt 31, 2023 10:51 am

Avto je glasen zaradi menjalnika. Preglednost je kar normalna. Nazaj se slabše vidi ampak imaš kamero in senzorje.
Nisi šel na testno vožnjo pred nakupom?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl To okt 31, 2023 11:20 am

Prijatelja imata enakega. Sem se peljal večkrat zraven. Nobenih problemov. Avto je čisto ok za ta denar.

.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a gore To okt 31, 2023 11:53 am

Žena ima hibridnega Yarisa. Odlična zadevica, se kar prepiramo, kdo bo lahko vozil. :D
Šalo na stran. Če bi na hitro napisal, bi bili plusi: odlična hibridna tehnologija, nizka poraba, všečen videz, precej opreme, 10-letna garancija/jamstvo.
Minusi pa: bolj cenena notranjost in (ravno o tem se sprašuje) relativno slaba zvočna izoliranost.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl To okt 31, 2023 1:24 pm

Tako, kot si napisal, torej, kot večina ostalih v tem razredu.
Glasnost je izrazitejša pri preganjanju v obrate, v obratih pa menda ne vozite ves čas!?
Boštjan_01, sport oprema nima senzorjev.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a gore To okt 31, 2023 1:43 pm

V mislih sem imel sicer slabo zvočno izolacijo na splošno - torej piš vetra, podvozje, pnevmatike, motor ...
Tisto, kar nekatere moti pri Toyotinih hibridih, je meni čisto nepomembno. Gre itak samo za precepcijo. Če bi imel ušesa povsem zaprta, bi čutil samo zvezen pospešek in nič drugega. Se pa sliši malo drugače - niti ne glasneje, zgolj drugače in neobičajno. Ko se na to navadiš, ni težav, itak pa je to zgolj ob grobi vožnji. Sam, ki vozim nežno, zelo redko pridem do tega.
Vsekakor pa bi lahko avto bolje izolirali.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a boštjan_01 To okt 31, 2023 1:52 pm

Avto je povsem soliden za ta denar, samo za Toyotino znamko je to podpovprečno. Sedenje zadaj je kot da sediš v parku na oblazinjeni klopci.
Menjalnik CVT je za mestno vožnjo boljši kot avtomatik, na AC ga moraš tiščat v visoke obrate. So prednosti in slabosti.
Če nima senzorjev, predvidevam da ima vsaj kamero. Ne vidim nekega problema za nazaj.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Clancy To okt 31, 2023 2:44 pm

Splošno znano je, da avtomobili s CVT menjalnikom, zaradi hrupa, niso ravno primerni za avtoceste. V nižjem cenovnem avtomobilskem razredu, kamor spada tudi Yaris, pa ta negativna lastnost pride še bolj do izraza, saj se varčuje na vsakem koraku. Žal tudi na zvočni izolaciji.

Oče ima Yarisa hybrida in lahko rečem, da je prijeten avtek za voziti, ampak le na kratkih relacijah in pri nižjih hitrostih. Čim so pa relacije daljše, bog ne daj po avtocesti, pa postane hrup enostavno preveč moteč, tako da te vsako veselje do avta mine.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl To okt 31, 2023 5:21 pm

Čez nekaj dni bom verjetno spet potoval na zadnji klopi z Y Cross, 350 km in še toliko nazaj, pa bom bolj pozoren na vse negativno kar pišete, ker do zdaj nisem opazil nekih posebnosti. Prvič, ko sem šel isto pot, sem se udobno vozil, tempo cca 140.
CVT ni za AC? C-HR vozim enak tempo, 140. Dokler vozim enakomerno, kar je večji del poti, je počutje prijetno. Kdo hoče vozit ta avto kot hot hatch, je zgrešil bistvo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Sr nov 01, 2023 6:34 am

Clancy je napisal/-a:Splošno znano je, da avtomobili s CVT menjalnikom, zaradi hrupa, niso ravno primerni za avtoceste. V nižjem cenovnem avtomobilskem razredu, kamor spada tudi Yaris, pa ta negativna lastnost pride še bolj do izraza, saj se varčuje na vsakem koraku. Žal tudi na zvočni izolaciji.

Oče ima Yarisa hybrida in lahko rečem, da je prijeten avtek za voziti, ampak le na kratkih relacijah in pri nižjih hitrostih. Čim so pa relacije daljše, bog ne daj po avtocesti, pa postane hrup enostavno preveč moteč, tako da te vsako veselje do avta mine.



2018 yarisko sem spravil na 238kmh po AC nekje proti Mariboru
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a pstruzni Sr nov 01, 2023 7:43 pm

Clancy je napisal/-a:Splošno znano je, da avtomobili s CVT menjalnikom, zaradi hrupa, niso ravno primerni za avtoceste. V nižjem cenovnem avtomobilskem razredu, kamor spada tudi Yaris, pa ta negativna lastnost pride še bolj do izraza, saj se varčuje na vsakem koraku. Žal tudi na zvočni izolaciji.

Oče ima Yarisa hybrida in lahko rečem, da je prijeten avtek za voziti, ampak le na kratkih relacijah in pri nižjih hitrostih. Čim so pa relacije daljše, bog ne
daj po avtocesti, pa postane hrup enostavno preveč moteč, tako da te vsako veselje do avta mine.

Žena ima novega Yarisa in lahko rečem, da na avtocesti pri hitrosti ok. 120 km/h nikakor ni glasen. To verjetno velja za prejšnjo verzijo Yarisa, pri novi pa je tudi vožnja po avtocesti zelo prijetna. Motor nikakor ne deluje z visokimi obrati. Tudi poraba je precej nižja kot pri prejšnjem modelu. Toyota hibridni pogon stalno izboljšuje, zato prihaja tudi do velikih razlik pri sami vožnji, saj igra največjo vlogo usklajenost pogonskega sklopa, hitrost polnenja baterije, sposobnost rekuperacije in hitra odzivnost električnega pogona.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov