Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl To nov 10, 2020 7:35 am

Svetilnik, posveti nam malo, katere mestne malčke z "normalno" motorizacijo in ugodno ceno vidiš?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus To nov 10, 2020 8:47 am

Mah 150 konjev ne rabim, da imam potem porabo 7L pa naprej. Polo 1.5 tsi je recimo na izbiro za okoli 22000 - 23000 eur ampak style, praktično osnovna oprema. Ja kr drago no..
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a MadIggy To nov 10, 2020 9:43 am

Prvi s ceno na avto.net ima že 1.000€ popusta, tako da nekaj zagotovo bo. Drugače pa vsi varnostno asistenčni sistemi vključno z radarskim tempomatom, ki zna sam ustavit in speljat od najosnovnejše opreme naprej, precej impresivno.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus To nov 10, 2020 11:07 am

Ja to je s financiranjem, na koncu je treba gledat znesek, ki ga plačaš skupno. Vedno je avto na koncu enako drag ali še dražji, kot če bi ga plačal na keš. Pri Yaris Hybrid se kr malo pozablja, da se dobi odličen "eco" kredit, ki je brez pologa , lahko na 10 let , trimesečni EURIBOR +1,3 %. Se pravi , če nimaš gotovine se ti to full bolj splača kot vzeti kakeršenkoli drug kredit za avto ali leasing. "Prišparaš" 2 jurja napram ostalim kreditom od bank ali leasingom.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik Če nov 12, 2020 4:40 am

xxl je napisal/-a:Svetilnik, posveti nam malo, katere mestne malčke z "normalno" motorizacijo in ugodno ceno vidiš?


Ja, vem, vse mi je jasno, toda vseeno bi se lahko približali malce večjim malčkom ala Polo.... Tako po centimetrih, notranjosti kot motorju, saj Toyota pade iz Corole v popolnega mestnega malčka, vmes pa ni ničesar. Npr, Renault ima Cliota in Twingota.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Firediver Če nov 12, 2020 7:31 am

V čem je problem? Yaris letnik 2020 ima 3,94m dolžine, Clio pa malce čez 4m. Je nekaj cm tak problem? Nemara tudi na kakem drugem področju?

Izraz "večji mestni malček"..Madona, 4m dolžine ne bi ravno označeval s kakršnemkoli malčkom... Še 20 let nazaj je bil to spodnji sredniji razred ( npr. Megane MK1), še 5 let pred tem je bil Fiat Tipo celo malce pod 4 m, pa je bil že "small family car".
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a J.McLane Če nov 12, 2020 5:44 pm

Glede na to da je Corolla HB tako majhna, Yaris ne more biti nič večji kot je. Sicer ima pa Toyota še manjšega Aygo.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik Če nov 12, 2020 9:20 pm

Firediver je napisal/-a:V čem je problem? Yaris letnik 2020 ima 3,94m dolžine, Clio pa malce čez 4m. Je nekaj cm tak problem? Nemara tudi na kakem drugem področju?

Izraz "večji mestni malček"..Madona, 4m dolžine ne bi ravno označeval s kakršnemkoli malčkom... Še 20 let nazaj je bil to spodnji sredniji razred ( npr. Megane MK1), še 5 let pred tem je bil Fiat Tipo celo malce pod 4 m, pa je bil že "small family car".



Hey, kaj me briga kaj je bilo 20 let nazaj :lol: Ja, tistih 8, 10 cm pri majhnem avtu je zame pač problem, golfova klasa pa me ne zanima, ker nimam te potrebe. Po prvih fotografijah sem bil nad novim Yarisom navdušen, ko sem pa videl majhnost in zame katastrofalno plastik fantastik notranjost, me je vse minilo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Firediver Pe nov 13, 2020 4:55 am

Tistih 20 let nazaj sem izpostavil zato, da ti prikažem nesmisel v tvoji dikciji "velik mestni malček".
Imaš pač zgrešene pojme glede tega, pa še želiš si nekaj, kar ne obstaja. Če je Yaris premajhen, pač vzemi Corollo. A Corolla ti bo pa 8 cm prevelika?

OMG!

Potem ti pa ne preostane drugega, kot da greš do Toyote in naj ti ukrojijo točno po tvojih željah....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Pe nov 13, 2020 11:12 am

svetilnik je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:V čem je problem? Yaris letnik 2020 ima 3,94m dolžine, Clio pa malce čez 4m. Je nekaj cm tak problem? Nemara tudi na kakem drugem področju?

Izraz "večji mestni malček"..Madona, 4m dolžine ne bi ravno označeval s kakršnemkoli malčkom... Še 20 let nazaj je bil to spodnji sredniji razred ( npr. Megane MK1), še 5 let pred tem je bil Fiat Tipo celo malce pod 4 m, pa je bil že "small family car".



Hey, kaj me briga kaj je bilo 20 let nazaj :lol: Ja, tistih 8, 10 cm pri majhnem avtu je zame pač problem, golfova klasa pa me ne zanima, ker nimam te potrebe. Po prvih fotografijah sem bil nad novim Yarisom navdušen, ko sem pa videl majhnost in zame katastrofalno plastik fantastik notranjost, me je vse minilo.


Ja sam bi ti pa prijala tiha vožnja na štrom, pa poraba pod 4l ...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Pe nov 13, 2020 11:14 am

Itak pa dokler ne greš na testno vožnjo ne veš koliko je avto velik. Sem imel Hondo Jazz (dolžine 3830 mm), ki je bila na zunaj majhna notri pa večja od megana in golfa. Trik je bil v motornem prostoru , ki je bil izjemno kratek, nos avta praktično neobstoječ. Tko da pejte pelat pa pol blebetat. Novi yaris je podoben a ne enak kot jazz, na zunaj majhen notri pa precej prostoren, trpi pa prtljažnik v primerjavi z Jazz.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a format Pe nov 13, 2020 1:42 pm

nasamorpheus
+1
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik Pe nov 13, 2020 8:56 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Itak pa dokler ne greš na testno vožnjo ne veš koliko je avto velik. Sem imel Hondo Jazz (dolžine 3830 mm), ki je bila na zunaj majhna notri pa večja od megana in golfa. Trik je bil v motornem prostoru , ki je bil izjemno kratek, nos avta praktično neobstoječ. Tko da pejte pelat pa pol blebetat. Novi yaris je podoben a ne enak kot jazz, na zunaj majhen notri pa precej prostoren, trpi pa prtljažnik v primerjavi z Jazz.


Po fotografijah sem od Yarisa pričakoval več in bil na koncu razočaran. Vsekakor mi najbolj ugaja Polo, po velikosti in motorizaciji ter možnostjo športnega podvozja, toda cene so šle v nebo...Fiesta je po velikosti in videzu odlična, motorizacija in pa serijska opremljenost pa niti najmanj. Clio katastrofa od avta. Potrebe po večjem avtu nimam, zato ne mislim zapravljati zanj. V prtljažnik mi morata priti dva avionska kufra in še nekaj opreme ali pa SUP(velik) in še nekaj dodatne opreme. Motor najmanj 140 - 150 konjičkov, ter zelo zaželeno športno podvozje.
Ravno zato pravim, da sem čakal kakšen bo Yaris v živo, kaj bo ponudil in če bodo cene konkurenčne, pa nič od tega... Žal ne dobim zame nič primernega izpod 22 -23 tisočakov...
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a MadIggy So nov 14, 2020 9:19 am

Kar konkreten spisek želja za tako majhen avto :D Pri nas je tako, da je Yaris za vsakodnevna opravila kot so služba, trgovina, razvažanje otrok po interesnih dejavnostih, itd. več kot dovolj. Za na morje ti pa niti 80l večji prtljažnik v Polotu ne pomaga prav nič, tako da maš v vsakem primeru en del zadnje klopi podrte. Bomo videli, če bo Yariss Cross kaj večji al bo samo napihnjen kot je to trend med podobnimi avtomobili.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl So nov 14, 2020 9:54 am

svetilnik je napisal/-a:Po fotografijah sem od Yarisa pričakoval več in bil na koncu razočaran. Vsekakor mi najbolj ugaja Polo, po velikosti in motorizaciji ter možnostjo športnega podvozja, toda cene so šle v nebo...Fiesta je po velikosti in videzu odlična, motorizacija in pa serijska opremljenost pa niti najmanj. Clio katastrofa od avta. Potrebe po večjem avtu nimam, zato ne mislim zapravljati zanj. V prtljažnik mi morata priti dva avionska kufra in še nekaj opreme ali pa SUP(velik) in še nekaj dodatne opreme. Motor najmanj 140 - 150 konjičkov, ter zelo zaželeno športno podvozje.
Ravno zato pravim, da sem čakal kakšen bo Yaris v živo, kaj bo ponudil in če bodo cene konkurenčne, pa nič od tega... Žal ne dobim zame nič primernega izpod 22 -23 tisočakov...

Si peljal Polota 1.0 116 KM? Odlično gre za svoje konje in poraba je super. Gre kot razred večji povprečnež s 150 KM. Novi yaris bencin ima 125 atmosferskih, to ni to.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik So nov 14, 2020 2:03 pm

MadIggy je napisal/-a:Kar konkreten spisek želja za tako majhen avto :D Pri nas je tako, da je Yaris za vsakodnevna opravila kot so služba, trgovina, razvažanje otrok po interesnih dejavnostih, itd. več kot dovolj. Za na morje ti pa niti 80l večji prtljažnik v Polotu ne pomaga prav nič, tako da maš v vsakem primeru en del zadnje klopi podrte. Bomo videli, če bo Yariss Cross kaj večji al bo samo napihnjen kot je to trend med podobnimi avtomobili.


Seveda mi pomaga, saj mi je že sedaj ok, pa imam Fiesto, nebi se pa branil nekaj litrov več. Za dopuste, kufre, mi je več kot dovolj, tudi s supom nekako uredim, je pa res, da je nekaj malega prtljage tudi ob zadnji klopi, pa ne suparske, bolj osebne. Tudi za v gore nimam nikakršnih problemov...
Pač imam rad, da avto potegne in pa, velik povdarek dajam legi, saj mi mehki avtomobili nikakor ne ugajajo. Žal so se vsi ti malčki zelo podražili....
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik So nov 14, 2020 2:06 pm

xxl je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:Po fotografijah sem od Yarisa pričakoval več in bil na koncu razočaran. Vsekakor mi najbolj ugaja Polo, po velikosti in motorizaciji ter možnostjo športnega podvozja, toda cene so šle v nebo...Fiesta je po velikosti in videzu odlična, motorizacija in pa serijska opremljenost pa niti najmanj. Clio katastrofa od avta. Potrebe po večjem avtu nimam, zato ne mislim zapravljati zanj. V prtljažnik mi morata priti dva avionska kufra in še nekaj opreme ali pa SUP(velik) in še nekaj dodatne opreme. Motor najmanj 140 - 150 konjičkov, ter zelo zaželeno športno podvozje.
Ravno zato pravim, da sem čakal kakšen bo Yaris v živo, kaj bo ponudil in če bodo cene konkurenčne, pa nič od tega... Žal ne dobim zame nič primernega izpod 22 -23 tisočakov...

Si peljal Polota 1.0 116 KM? Odlično gre za svoje konje in poraba je super. Gre kot razred večji povprečnež s 150 KM. Novi yaris bencin ima 125 atmosferskih, to ni to.


Ta Polo 1.5, 150KM mi je top, toda s kakšnim dodatkom gredo cene v višave.... Yarisa sem pa čakal, da vidim če bom našel kakšen kompromis med samim avtom in ceno, pa žal nič...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nejc1 So nov 14, 2020 2:39 pm

Novo Fiesto dobiš Titanium opremo in 155 konjev od 18 jurjev dalje (oz. od 17 z njihovim financiranjem bla bla)..
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Aesthetics So nov 14, 2020 3:13 pm

Pospeške pa nimajo neki te manjši hatchbacki (Fiesta in Polo) ... Fiesta 155 konjev ima 8,9sec, Polo 150 konjev ima 9,2sec. Medtem pa več kot 100kg težji Golf z bencinskimi 125 konji ima 9,1sec.
Svetilnik išče hitrost/adrenalin, se mi zdi. Glede na to, da je gledal ST in podobne, pa je obupal? :mrgreen:

Razlika v ceni med Polo in Golf je pa tudi majhna, zakaj ne bi Golfa potem gledal, svetilnik?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Renault VG So nov 14, 2020 5:51 pm

Za manj kot 17k imaš v DE ne prav rabljeno Fiesto ST, za 25k pa novega Focusa ST. Če ti je želja hiter avto je nov Polo 1.5 Tsi za 22k neumna izbira ker dobiš za manj hitrejše ali pa za malo več precej hitrejše in precej bolj resne avte.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov