Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Sr feb 03, 2021 12:43 pm

Jah ne vem, za ta mali avto je atmosferskih 125 al koliko že konjev v kombinaciji z 6 stopenjskim menjalnikom po moje čisto dovolj (glede na Mazdo 3 s podobno močjo). Lepo zvezno vleče. Zna bit bolje za pelat kot pa kak turbo , ki ima luknjo , cuka mrzel, tvegaš turbino in GPF filtr, če maš veliko kratkih voženj.. ne vem no. Vsakič ko se peljem s kom ki ima turbo mi gredo full na živce ta močna, sekundo kratka in celo malo nenadzorovana pospeševanja, res neprijetno.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a McLaren Sr feb 03, 2021 1:03 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Mam 1.0 turbo in je od 1500 obratov lepo prozen (ni pa to 2.0 dizl) in niti mrzel pri minusu nic ne cuka.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Sr feb 03, 2021 6:44 pm

Polo 1,0 116KM ima tisto, kar Yaris 125 nima in mene to moti, stvar okusa in izbire. Niti mi ni všeč, Cross hybrid, mogoče.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a RUNAČ Sr feb 03, 2021 7:22 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Jah ne vem, za ta mali avto je atmosferskih 125 al koliko že konjev v kombinaciji z 6 stopenjskim menjalnikom po moje čisto dovolj (glede na Mazdo 3 s podobno močjo). Lepo zvezno vleče. Zna bit bolje za pelat kot pa kak turbo , ki ima luknjo , cuka mrzel, tvegaš turbino in GPF filtr, če maš veliko kratkih voženj.. ne vem no. Vsakič ko se peljem s kom ki ima turbo mi gredo full na živce ta močna, sekundo kratka in celo malo nenadzorovana pospeševanja, res neprijetno.


Lahko te razveselim, da ima tudi novi yaris 1.5 atmosferec filter trdih delcev - glej postavko "Abgasreinigung (Verbrennungsmotor)" na spodnjem linku:
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a ... sche-daten

To je pa to, ko ima večina bencincev danes direktni vbrizg.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a McLaren Sr feb 03, 2021 7:42 pm

Tu se vidi kolk mojstr nasamorpheus "obvlada" zadeve
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Sr feb 03, 2021 8:05 pm

Moj hybrid ga tudi ima, nima pa turba, kuplunge, anlasera, alternatorja... :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Če feb 04, 2021 12:07 am

..pa cel kup enih jermenov kot majo vag kripe..
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Če feb 04, 2021 12:17 am

McLaren je napisal/-a:Tu se vidi kolk mojstr nasamorpheus "obvlada" zadeve

Ne pametuj, mislil sem da ni težav z njim, nikjer nisem napisal da ga nima. Toyota je mal naprednejša, regeneracija filtra deluje takoj ko je avto ogret in spustiš gas, hybrid pa se ogreje v parih minutah za razliko od ostalih avtov. Kar pomeni nobenih težav kot npr Kia 1.0 t-gdi k ma folk pri 10k že problem. Sem pa najdu eno debato o tem če koga zanima...https://hybridlife.org/threads/gpf-gaso ... lter.6977/
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik Če feb 04, 2021 10:47 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Jah ne vem, za ta mali avto je atmosferskih 125 al koliko že konjev v kombinaciji z 6 stopenjskim menjalnikom po moje čisto dovolj (glede na Mazdo 3 s podobno močjo). Lepo zvezno vleče. Zna bit bolje za pelat kot pa kak turbo , ki ima luknjo , cuka mrzel, tvegaš turbino in GPF filtr, če maš veliko kratkih voženj.. ne vem no. Vsakič ko se peljem s kom ki ima turbo mi gredo full na živce ta močna, sekundo kratka in celo malo nenadzorovana pospeševanja, res neprijetno.



Moj mali avto ima 140 konjev in priznam, da mi ni dovolj. Nima nobene turbo luknje, ne cukanja, turbinca pa upam, da ne bo šla.... sedaj ima 77000km.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Pe feb 05, 2021 8:35 am

Ja sej človeku ni nikoli dovolj, nisi sam kriv, taka je naša narava.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik Pe feb 05, 2021 5:15 pm

Tukaj govorimo o moči avtomobila in verjetno ima vsak svoje želje, zahteve, prioritete... Ne razumem pa zakaj stvari posplošuješ.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Po mar 15, 2021 7:42 am

Evo kar se mene tiče je to edini avto kar sem jih imel da lahko rečem da je končan.
Vse kar sem si želel je narejeno, Zaščita avta z Krown, dvostopenjsko poliranje + 4 letna keramična zaščita,
mojster je zamenjal vse zvočnike ter notri sta 2 ojačevalca in sub v prtljažniku, za finale sem namontiral še plastične zavesice ;)
kupil sem originalne gumijaste tepihe za pozimi, ter set platišč na katerih imam zimske pnevmatike (homoligirano seveda)

naklofal sem 5000kilometrov, bliža se servis in na 24 mesecov se menja: jermen za supercharger , tekočina sklopke, zavorna tekočina, ker bom imel okoli 7000km narejeno takrat bom menjal tudi olje in filter

je pa avto dokar varen za hitro vožnjo nič ne preseneča z kakšnimi nenadnimi premiki ;) je rahlo podkrmarjen in mi zadnjega konca še ni uspelo
odlepiti od ceste ;) letne gume ki so gor so stare 3 leta in se jim že pozna saj že v osnovi niso nek biser... bridgestone potenza r050a, komaj čakam menjavo za michelin pilot sport 4 ali goodyear eagle asymetric 5 ki imajo zelo privlačno cena okoli 105e komad

še kot zanimivost velika večina avta je pač iz 1.5 hibridni yariske in so rezervni deli relativno poceni, kar je pa unikatno za GRMN
so nadomestni deli tako dragi da me je skoraj kap :P naprimer 4 platišča so 9200 euro, in jih direkt od BBS sploh ni možno kupiti samo preko uradnega servisa, prednji disk je 975e komad, zadnji lonec je unikat in stane 5450e, komplet izpuh brez katalizatorja je 8000e, supercharger je unikat in je drugačnih oblik kot tisti v lotus elise in stane 12.500e... :)
sicer je pa frankenštajn, bencinska pumpa je od lexus RC 5.0 v8 lol, katalizator je tudo iz lexusa, del intake od land cruserja, motor je iz lotus elise, komplet motorna elektronika je od lotusa, za fedre ne vem, amortizerji so Sachs performance...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

GRMN ima dodatne ojačitve spodaj kot tudi "strut bar" v motornem prostoru
Slika
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Po mar 15, 2021 10:38 am

Še glede vožnje po avtocesti... tega je na AC voziti hitro recimo 200-230km/h kar zahtevno, avto je relativno visok in je občutljiv na bočni veter kot tudi
na kolesnice v tem primeru je bilo civica sploh po menjavi vzmetenja bistveno lažje voziti, u glavnem pri jarisu so potrebne mikro korekcije non stop pri večjih hitrostih, se vidi da je avto bolj narejen za ovinke, bolj ko je cesta zaprta bolj GRMN pokaže iz kakšnega testa je, če bi primerjal civica in grmn po kakšni fejst zaviti cesti honda absolutno nima za burek, kot tudi yarisu se pozna na AC od 210 naprej potrebuje veliko časa do končne brzine se vidi da se z aerodinamiko niso kaj dosti ukvarjali :P na podvozju yariske ni niti enega panela za glajenje zraka :)
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a RUNAČ Po mar 15, 2021 2:08 pm

Upam, da boš kdaj pa kdaj radio tudi ugasnil. Bi bilo škoda zaradi pristnega zvoka iz izpuha.

No, da bi sam imel ta avto, radia verjetno večino časa sploh nebi imel prižganega :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a McLaren Po mar 15, 2021 2:34 pm

Zodd meni je tvoja top, bi jo takoj imel. Ko pa ze govorimo glede izpuha, a je zvok kaj boljsi kot pri novemu?
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Po mar 15, 2021 3:09 pm

ne vem kakšen zvok ima tanova, ampak tale nima turbota ki bi zadušil zvok... zvok je tak rezek in kar glasen, maš na youtube posnetkov
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a whitee Po mar 15, 2021 8:33 pm

Še dobro da obstajajo aftermarket deli, da ni potrebno plačevati toliko več za originalne :)
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Po mar 22, 2021 1:01 pm

McLaren je napisal/-a:Zodd meni je tvoja top, bi jo takoj imel. Ko pa ze govorimo glede izpuha, a je zvok kaj boljsi kot pri novemu?

evo cold start pa parkrat sem pritisnil do 3000rpm
nad 5500 rpm intake zvok preglasi izpuh in road noise :)

https://youtu.be/ewoo4mqhMhU
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a McLaren Po mar 22, 2021 4:28 pm

Definitivno ma lepsi zvok od nove
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Ne maj 16, 2021 7:44 am

še kot zanimivost, nek drug lastnik GRMNja je objavil tovarniške nastavitve optike, ki so roko na srce zgrešene, še posebno glede na to da avto v imenu nosi ime Tuned by Meister of nurburgring ;) haha tole me zmeri nasmeje...
in sem glede tega bil precej razočaran kajti relativo majhna sprememba naredi res ogromno razliko...

u glavnem previs (camber) koles spredaj je cca -0.4 kar je vsekakor premalo za resno preganjanje po ovinkih, to sem dobro občutil recimo po serpentinah na Jezerskem kjer se je čutilo da se zunanji del gume zloži pod gumo in oprijem drastično pade... seveda mi to ni dalo miru in sem naročil vijake za nastavitev previsa...
zadevo sem zmontiral ter nastavil na maximum negativni previs kar se je dalo ter avto peljal na optiko... tam sem jim naročil naj stek koles nastavijo na -0.09 stopinje... stek nikoli ne sme biti 0 ker se potem kolesa "tepejo" katero je glavno in avto niha levo desno... za avte gnane na prednja kolesa je običano bolje da je stek negativen, za avte na zadnji ali 4 pogon pa pozitiven...

rezultati optike so bili stek -0.09, ter previs sprednjih koles levo -1.5, desno -1.7...
o tem pišem zato ker je bila razlika neverjetna, ne samo po ovinkih kjer se avto obnaša zelo drugače (mnogo bolje) pač pa predvsem na avtocesti se je stabilnost izjemno povečala :)
u glavnem ogromna razlika za recimo 90e stroška...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: D12J12, esem in 34 gostov