Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a RUNAČ So jan 02, 2021 2:13 pm

Me je očitno @xxl ravno prehitel, ko sem hotel vprašati, če gre za avto iz tega oglasa :)

Sam sem sicer bolj pristaš zadnjega pogona (vendar ne značkar), ampak tale avto zna biti res eden redkih pribljižkov prvinskosti.
Že omenjeni civic je zelo vozniški avto, vendar je to še vedno civilni avto , yaris GRMN pa je že na pol rally avto.

Kakšna je kaj sama zgodovina tega avta?
Je bil ves čas pri nas, ali je bil pripeljan iz tujine?
Kako to, da je imel samo 60 kilometrov?
Kako se kaj pozna mehanska "špera" pri pospeševanju iz ovinka?

Mislim, da sta bila drugače v Sloveniji dva yarisa GRMN, s tem da je en šel čez vse roke naših avto novinarjev, drugi pa se je očitno uporabljal za neke druge namene. Se prav spomnim, da sem še gledal na slikah kateri je kateri, ko sta se prodajala. Imela sta namreč na različnem mestu nalepljeno vinjeto in iz tega si hitro videl kateri od teh dveh je bil testni.

Sem pa takrat, ko sta se ta dva prodajala, za hec omenil sodelavcu, da je zanimiv avto, pa mi je samo rekel če sm f..njen, da bom dal toliko za tako neuporaben avto :D
Jaz te čisto razumem, večina pač ne. Drugega kot reči, da si pravi petrolhead, ne morem :)
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd So jan 02, 2021 3:41 pm

kakor vem je avto bil prvič registriran avgusta 2019, nato odjavljen iz prometa bil je parkiran v toyota centru v ljubljani v salonu, ter kasneje pod cerado zunaj ... ko sem ga prevzel je imel
narejenih 26kilometrov in je še vedno dišal po novem :)
to je prvi avto z špero in moram reči da pri pospeševanju iz ovinka avto potegne na notranjo stran in v prvo me je to konkretno presenetilo ker sem volan držal z eno roko :) sedaj vem in teh napak ne bom več počel, nisem ga še res steral do konca no do blokade sem že šel ker imam šele 650kilometrov in napačno olje notri, do 1000 bolj normalno potem pa tudi do konca... saj sem zgoraj napisal da so veleumi na uradnem servisu nalili notri 0w20 namesto zahtevanih 5w40, kupil sem shell 5w40 za sedaj, kasneje gre notri mobil1 0w40 na katerem bom tudi ostal....

glede na tako napako glede olja sem sedaj v skrbeh glede vzdrževanja ostalih sistemov, menjalnik, olje superchargerja, mogoče kakšnih drugih težav glede motorja... razumljivo če so že olje sfalili :(
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a ggorenc So jan 02, 2021 3:47 pm

Zodd je napisal/-a:ne vozim se zato ker nimam še zimskih gum, no gume imam čakam platišča :) in z letnimi se nerad vozim
ko so temperature okoli ničle :)

nisem ga kupil zato da bom najhitrejši, daleč od tega kupil sem ga zato ker ko sem ga peljal in so bili tisti občutki
da ima avto karakter, podobno kot avti 20 let nazaj... to sem pogrešal, skratka nasmeh na obrazu ko ga pohodiš in ko
auspuh konkretno zabrenči :)



Legenda! :bow Te popolnoma razumem in res zelim obilo uzitka s tem strojem! Kaksen filmcek posnami, ko bos zrihtal zadeve, da se spomnimo ljubljanskih scen iz zacetka 2000... :mrgreen:
Plus kompresor! :DDD
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a RUNAČ So jan 02, 2021 4:19 pm

Zodd je napisal/-a:kakor vem je avto bil prvič registriran avgusta 2019, nato odjavljen iz prometa bil je parkiran v toyota centru v ljubljani v salonu, ter kasneje pod cerado zunaj ... ko sem ga prevzel je imel
narejenih 26kilometrov in je še vedno dišal po novem :)
to je prvi avto z špero in moram reči da pri pospeševanju iz ovinka avto potegne na notranjo stran in v prvo me je to konkretno presenetilo ker sem volan držal z eno roko :) sedaj vem in teh napak ne bom več počel, nisem ga še res steral do konca no do blokade sem že šel ker imam šele 650kilometrov in napačno olje notri, do 1000 bolj normalno potem pa tudi do konca... saj sem zgoraj napisal da so veleumi na uradnem servisu nalili notri 0w20 namesto zahtevanih 5w40, kupil sem shell 5w40 za sedaj, kasneje gre notri mobil1 0w40 na katerem bom tudi ostal....

glede na tako napako glede olja sem sedaj v skrbeh glede vzdrževanja ostalih sistemov, menjalnik, olje superchargerja, mogoče kakšnih drugih težav glede motorja... razumljivo če so že olje sfalili :(


Ali je v avtu še prvo tovarniško olje? Misliš, da so v že v tovarni napačno vlivali ali sedaj na servisu v Lj?

Nekako se mi dozdeva, da v tovarni bi pa že lahko vedeli kaj naj bi se pravilno točilo (v mislih imam vse tekočine v avtu), naš servis pa je lahko druga zgodba ob treh takih avtih na leto (nebi bilo nič čudnega, če nisi dobil še prave knjižice z navodili za oporabo), lahko da niso pozorni, čeprav tega ne opravičuje prav nič, sploh pa glede na to, da so pooblaščeni servis.

Je Honda drugače že prodana? Od takega picajzla kot si ti, bi sam namreč verjetno brez večjih skrbi kupil avto :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd So jan 02, 2021 4:41 pm

hehe ;) avto je bil star skoraj 1 leto in pol, in preden sem ga prevzel sem zahteval servis (da se zamenja olje z novim) in takrat so dali notri napačno olje in meni napačno knjigo (user manual) :)
glede menjave olj sem siten običajno menjam motorno olje na cca 7-9k in odkar imam izpit (22let bo kmalu ) z nobenim avtom nisem imel težave povezane z mašino, ostalo vzdrževanje se držim navodil proizvajalca... samo olje rajši zamenjam prej kot 15k, ne vem ali je to smiselno ali ne ampak tistih par deset euro odtehta da ne razmišljam o tem :)
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a RUNAČ So jan 02, 2021 4:51 pm

Nebi rad smetil tu gor, ampak bi samo rad vedel, če je Honda že prodana? ;)
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd So jan 02, 2021 4:53 pm

da hondo smo dali v original stanje, se pravi nazaj original fedri/amortizerji ter original platišča, ven sem uzel tudi ojačevalec zadaj ter basovc, notri pa sem pustil ostale zvočnike (vsi so bili zamenjani) ter ojačevalec za teh 8 zvočnikov... hondo sem prodal nazaj hondi žibert....
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik Ne jan 03, 2021 9:09 am

zodd, kot vem se je takšen Yaris prodajal v moji bližini Avto Jereb v Izoli.
Res, da sem doma iz Obale, toda mislim, da sem tvojo Hondo videval na Ljubelju... ali se motim?
Bi te pa prosil, če lahko na strani foruma kjer je Honda opišeš slabe lastnosti in napake takšnega Civica, saj se mi zdi to en najboljših nakupov, avtomobilov za ta denar.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a Zodd Ne jan 03, 2021 9:50 am

civica na ljubelju nisi mogel videti ker jaz z njo tam nikoli nisem bil, sem se pa dostikrat zapeljal preko Jezerkega do meje

civic: če si nagnjen k temu da imaš avto rad spucan potem prste stran, črni spojlerčki in pragovi so umazani skoz
kar je pa še huje tudi med čiščenjem konstantno teče voda iz karoserije po teh dodatkih, tudi če spihaš z pihalnikom in obrišeš
bo curljalo skoz neki ;) barva je zelo občutljiva...
dobre stvari: solidno se pelje, veliko prostora, izgled?, motor deluje suvereno, dokaj dobro se vidi ven naprej, poraba če lepo voziš 6l tudi manj se da :)
tudi pri priganjanju boš težko prišel preko 8-9...
slabosti: še najbolj mi je šel na živce menjalnik, občutek kot bi palico vlekel po kamnih, med prestavljanjem kot bi se nekaj zatikalo včasih ja včasih ne...
možno da je samo moja bila taka, ne vem, sedalni del sedeža ne nudi nobene opore ko se zapodiš v ovinke, in je res zoprno ko se moraš popravljati namesto da bi užival ovinke :) aja pa še ena izmed motečih stvari: senzor za brisalce o bog pomagaj če bi lahko bi odtrgal ven vse skupaj :)
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Ne jan 03, 2021 12:06 pm

svetilnik je napisal/-a:zodd, kot vem se je takšen Yaris prodajal v moji bližini Avto Jereb v Izoli.
Res, da sem doma iz Obale, toda mislim, da sem tvojo Hondo videval na Ljubelju... ali se motim?
Bi te pa prosil, če lahko na strani foruma kjer je Honda opišeš slabe lastnosti in napake takšnega Civica, saj se mi zdi to en najboljših nakupov, avtomobilov za ta denar.


Kar se tiče Civica ima precej manjših težav (infotainment, senzorji, karoserija) na Honda forumu je dosti napisano o tem. Avto ni več zanesljiv kot je bil, kar potrjuje tudi premosorazmerno ogromno oglasov na avto.net za prodajo leto do tri leta starega avta. Tega v preteklosti sigurno pri Hondi nismo bili vajeni. Je pa res Jazz je precenjen, Civic pa odličen za ta denar če te ne motijo konstantni problemi, opisani na forumu.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a emozul Ne jan 03, 2021 5:27 pm

Ampak, še vedno se meni zdi bolj varen nakup kot nemec ali francoz.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Po jan 04, 2021 5:29 pm

Kaj pa novi GR Yaris ? Kapetanovič in Komoratar https://www.facebook.com/atmosferci/vid ... 3845148080
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik To feb 02, 2021 5:07 am

Vozil sem novo Yarisko in moram reči, da sem bil zelo razočaran. Pričakoval sem več od notranje izdelave, glasnosti, oziroma tihosti motorja.... Kot, da bi vozil tiste res najcenejše plastic fantastic malčke kjer se zaradi nižje cene špara na materialih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl To feb 02, 2021 8:55 am

Imam občutek, da si že pred vožnjo vedel, kaj boš napisal. CVT bo vedno glasen v obratih.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik To feb 02, 2021 3:37 pm

Ne, ker mi je oblikovno lepa, sicer malenkost premajhna. V njej sem že sedel in sem se moral malce sprijazniti s plastik fantastc, te dneve pa sem jo tudi vozil in se mi žal zelo približuje meni najslabšemu avtu poleg Dacie, kar sem jih vozil, C3. Pričakoval sem več, dosti več. Sicer pa, ko malenkost razmislim, bi boljše narejena stala najmanj 27000€, to pa nebi nihče kupil...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus To feb 02, 2021 5:26 pm

A si vozil hybrida al navadno?
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a svetilnik Sr feb 03, 2021 5:16 am

Navadno
 
luko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne feb 08, 2009 9:43 pm
Kraj: Ig

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a luko Sr feb 03, 2021 7:30 am

nasamorpheus je napisal/-a:A si vozil hybrida al navadno?


A nisi samo ta nova navoljo samo v hibridni verziji?
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a nasamorpheus Sr feb 03, 2021 8:05 am

Ne, lahko kupiš tudi navadnega bencinarja v katerem je na voljo CVT menjalnik, samo to je klasičen cvt menjalnik, ki nima veze z unim v Hybridu. Ta ne bo našel veliko kupcev, ker je na voljo odlični 6 stopenjski ročni menjalnik, pa še cenejši je.. Potem pa je še Hybrid, ki v primerjavi s klasičnim bencin + cvt stane 2300 več in je neprimerno boljša (dražja) izbira, če bi rad automatika.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Toyota Yaris in Yaris Cross

Napisal/-a xxl Sr feb 03, 2021 8:35 am

Navadna je, zame, brez veze, ker ni turbo, hybrid je nekaj drugega, ker pomaga EM, CVT ali eCVT, eno in drugo tuli, prednost je enostavnost in efikasnost.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov