Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a jack86 So dec 05, 2020 9:15 pm

Velik oblikovni korak naprej, napram glofu.. Ampak!
Sedeži?? :lol: :D :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a sašo5 So dec 05, 2020 9:32 pm

cenenost na višku_to ni vredno več kot 15keur
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a xxl So dec 05, 2020 10:45 pm

Še dobro, da obstaja konkurenca. Drugače bi, v prihodnosti, vsi vozili precenjena plastična j***a. Še T-Roc je premium proti temu.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a wildbliw So dec 05, 2020 11:26 pm

V BTC sem ga prvič videl v živo. In ne deluje mi spet tako zelo cenen. Oblikovno pa vse pohvale, izgleda dobro. Ne razumem pa čemu tako velik spojler, želijo z njim preprečiti prašenje zadnje šipe? Ali zgolj aerodinamika? :lol:
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a kseb Ne dec 06, 2020 7:43 am

Zaradi širšega vidnega kota nazaj :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Locher Po dec 07, 2020 6:16 pm

wildbliw je napisal/-a:V BTC sem ga prvič videl v živo. In ne deluje mi spet tako zelo cenen. Oblikovno pa vse pohvale, izgleda dobro. Ne razumem pa čemu tako velik spojler, želijo z njim preprečiti prašenje zadnje šipe? Ali zgolj aerodinamika? :lol:


Si ga preizkusil? Si preizkusil Golfa 8 in ID.3? Oblikovno je res ok. Nisem pa prepričan o tisti nalepki na stebričku C. Se ne da bolje?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a D12J12 Po dec 07, 2020 6:50 pm

Gledam in se čudim v katero smer gredo današnji avtomobili. Ne govorim samo za ID3 je pri ostalih kar podobno, ves ta light show, čemu? Ok ko vidiš prvič je nekaj posebnega, čez čas pa ne opaziš več, stvari namenjene poziranju?

Plus koliko so danes bolj zakomplicirani avtomobili, primer videa ki ga je objavil Gosic, da se ti zmeša. Pred časom sem tudi sam našel video ko je imel nekdo ogromno težav s teslo in mu je hladno vreme dobesedno požiralo baterijo in mu ni preostalo drugega kot da je začel ogrevati garažo. Kaj pa naj storim jaz? Ga imam celo noč priklopljenega ko bi lahko nekdo drugi filal ali pa tvegam zjutraj napol napolnjeno baterijo?

Stara tehnologija zahteva bencinsko črpalko in servise, nova tehnologija zahteva črpalko (v primeru priključnega hibrida), el. polnilnico in ogromno prilagajanja, če ga ne moreš polniti doma. Ne vem no, vse to skupaj je 5 korakov nazaj. Nabavim električno vozilo in potem celi ljubi dan spremljam in čakam kdaj bo polnilnica prosta, da se lahko naslednji dan odpeljem na delo. To je luksuz za tiste kateri imajo hiše, za nas blokovce je ta tehnologija totalno neuporabna. Ko pa pride brezžično polnjenje v boksu bo pa malo bolj mikavno :D.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a emozul Po dec 07, 2020 10:14 pm

Ne se bati. Še kar nekaj let bo preteklo, ko bo na razpolago samo elektrika.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Kristjan123 To dec 08, 2020 7:36 am

No se moj pogled
Imam 2 kolega ki sta pred cca 3 leti v "navdusenju nad elektriko" zapravila vec kot 30k za avto ki je prvotno bil misljen kot "prvi avto" potem pa zaradi konstantne potrebe po daljsih relacijah postal zelo drag "drugi avto" pri hisi. "Vozim se zastonj" je potem neka zguljena fraza, ki nima dosti veze z realnostjo ko das stevilke na papir. Vem, da sta to ekstremna primera ki sta ze v startu zaj....a pri izbiri ker nista tocno definirala svojih potreb in kaj pricakujeta od avta. Ampak dejstvo je, da elektrika se ni prisla, do te stopnje da bi lahko ponudili resno alternativo avtomobila ki bi kril naslednje (meni osebno) pomembne karakteristike. Domet 1k km, cas polnjenja 3 minute, cena novega pod 30k, prostor za 5 + vecji prtljaznik, moznost vleke prikolice cca 1300 kg. Verjetno bo nekega dne danes se ni...
Tako da elektrika da vendar ne za vse..
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a xxl To dec 08, 2020 11:28 am

No, kriterije imamo različne in nam nič ne bo pomagalo, če ne bo alternative za kupit, razen EV. Jaz še nisem imel avta, ki bi dosegel 1000 km, tudi če je poraba 5 litrov. Zame zadostuje EV z vsaj 400 km dosega pri tempu 130 km/h, max. hitrost vsaj 160, pod 10s do 100, s toplotno črpalko, hlajenjem baterije, polnjenje vsaj realnih 50 kW, C segment in pod 30 000 €.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a vipe5s To dec 08, 2020 11:38 am

Kristjan123 -> Oprosti, ampak tvoje karakteristike sličijo na "prvi avto pri hiši" ne pa drugi, prav tako imaš malo nerealne zahteve, kot je npr. polnjenje 3 min in podobno, ki niti tehnično trenutno še niso možne za običajno uporabo. Drugače si pa kakšno leto nazaj dobil e-Golfa za cca. 22k, kar je 8k manj od vsaj enega tvojega cilja. Povpraševanja je bilo kar dosti.
Enim je 200km dometa in polnjenje čez noč dovolj, naberejo pa pri potnih stroških, solarni elektrarni, kakšnem brezplačnem polnjenju ter cenejših servisih. Imajo že nekje računico.
Če nisi za elektriko pač nisi in boš vedno nekje našel razlog, se pa strinjam, da za masovno uporabo tole še ni, prav tako je prehod na elektriko v nekaterih zadevah kar boleč napram fosilnim gorivom.
Zadnjič spremenil vipe5s, dne To dec 08, 2020 11:46 am, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Locher To dec 08, 2020 11:42 am

Jaz bom raje (modro) počakal, da testni uporabniki z dovolj denarja za odmet razvijejo tehnologijo do (za moje razumevanje) dejanjske uporabnosti za sprejemljivo ceno. Do takrat se bom z veseljem vozil z dizlom. Nisem pripravljen dati 40k+ za avto z omejenim dosegom, plastičnimi petimi vrati in notranjostjo, ki mi v primerjavi z golfom deluje malce ceneno. Katerekoli znamke že to je.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a wildbliw To dec 08, 2020 2:11 pm

Bolezen električarjev je, da izgledajo malce ceneno. V nasprotju deluje ID3 mnogo manj ceneno od večine ostalih.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Kristjan123 To dec 08, 2020 2:46 pm

vipe5s je napisal/-a:Kristjan123 -> Oprosti, ampak tvoje karakteristike sličijo na "prvi avto pri hiši" ne pa drugi, prav tako imaš malo nerealne zahteve, kot je npr. polnjenje 3 min in podobno, ki niti tehnično trenutno še niso možne za običajno uporabo. Drugače si pa kakšno leto nazaj dobil e-Golfa za cca. 22k, kar je 8k manj od vsaj enega tvojega cilja. Povpraševanja je bilo kar dosti.
Enim je 200km dometa in polnjenje čez noč dovolj, naberejo pa pri potnih stroških, solarni elektrarni, kakšnem brezplačnem polnjenju ter cenejših servisih. Imajo že nekje računico.
Če nisi za elektriko pač nisi in boš vedno nekje našel razlog, se pa strinjam, da za masovno uporabo tole še ni, prav tako je prehod na elektriko v nekaterih zadevah kar boleč napram fosilnim gorivom.


Sej prvi avto sem imel v mislih. 3min za polnjenje je cisto realno pri avtu na fosilno gorivo ce ni guzve na blagajni ;) kot pravim nisem proti elektriki samo za moj nacin rabe avtomobila bi delal prehude kompromise.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Tattoo- To dec 08, 2020 3:22 pm

Kristjan123 je napisal/-a:...3min za polnjenje je cisto realno pri avtu na fosilno gorivo ce ni guzve na blagajni....
Tako kot je realno, da se pri električnem vozilu vsako jutro odpelješ s polnim "tankom", kar pa pri klasiki ni izvedljivo... Pri električnem vozilu je pač treba zamenjati filozofijo tankanja / polnenja (ko vozilo stoji mora biti priklopljen in se polniti in to je tudi vsa umetnost). Ob takem načinu potem v veliki meri tudi "problemi" s premajhnim dometom postanejo trivialni...povprečni voznik na dan tako naredi samo 50 - 70 km! Za tistih dvakrat na leto, ko greš na dopust v Dalmacijo, se boš pa z veseljem na vsakih 300km ustavil na počivališču za pol ure, da napolniš baterije (avta in sebe).

Pa govorim iz prve roke, ker sem skoraj dva meseca imel v uporabi e-Golfa...

Kristjan123 je napisal/-a:Tako da elektrika da vendar ne za vse..
Tukaj se pa strinjam...ampak tudi diesel ni za vse, pa so ga nekaj časa dejansko vsi kupovali! :huh:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a xxl To dec 08, 2020 4:00 pm

Bodo nas že prisilili v nakup EV z uvedbo ukrepov usmerjenih proti fosilcem. Ni mi treba naštevat kako in katere, saj vemo. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Locher To dec 08, 2020 4:46 pm

Verjamem, da ne bodo. Gotovo je cilj zmanjšati odvisnost od nafte (zavito v celofan ekologije). Jasno pa je, da brez ne bo šlo še lep čas, če sploh.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a matejxx To dec 08, 2020 4:54 pm

Tattoo- je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:...3min za polnjenje je cisto realno pri avtu na fosilno gorivo ce ni guzve na blagajni....
Tako kot je realno, da se pri električnem vozilu vsako jutro odpelješ s polnim "tankom", kar pa pri klasiki ni izvedljivo... Pri električnem vozilu je pač treba zamenjati filozofijo tankanja / polnenja (ko vozilo stoji mora biti priklopljen in se polniti in to je tudi vsa umetnost). Ob takem načinu potem v veliki meri tudi "problemi" s premajhnim dometom postanejo trivialni...povprečni voznik na dan tako naredi samo 50 - 70 km! Za tistih dvakrat na leto, ko greš na dopust v Dalmacijo, se boš pa z veseljem na vsakih 300km ustavil na počivališču za pol ure, da napolniš baterije (avta in sebe).

Pa govorim iz prve roke, ker sem skoraj dva meseca imel v uporabi e-Golfa...


Vsakih 300km, da se bi ustavljal. Pa kaj se šališ?

In tebi je všeč, da moraš potem vsak dan vlačiti tiste kable. V glavnem električni avti so neuporabni, dokler ne boš njimi delal enako kot z navadnimi avti. Eno polnjenje vsaj 800km in da je poln v 3 min.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Gricko To dec 08, 2020 4:57 pm

@xxl
bla bla bla, ja, nas bodo poiskusili, ko se bo nabralo malo večje število el avtov in poleti ob že tako veliki porabi elektrike (gospodarstvo, proizvodnja,klime.....) , bo vse dol padlo, pa naj bodo polnilnice smart ali ne, če elektrike ni je ni( pa že sedaj marsi kje pride do izpada poleti in imajo manjko elektrike).
nizki vodostaji ne pomagajo, vetrni elektrarni pri nas tudi nista ravno v pomoč, sončne.....no ja, enih par jih je, pa še te ze zapostavljajo.....ostane premog in atomi. Kaj bomo delali?
elektrika, kot je sedaj, je še zelo neprimerna za vse razen za mestno in primestno uporabo, za kar pa je malce draga igrača :huh:

in elektrika je en problem, drug problem so baterije ( za enkrat še ni prave tehnologije, se pa zelo razvija), surovine za izdelavo le teh tudi ni na pretek, proizvodnja je zelo umazana...

saj je res, nekje je treba začeti in to so začetki, mogoče se pa čez par let vse spremeni.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Volkswagen ID.3

Napisal/-a Tattoo- To dec 08, 2020 5:59 pm

matejxx je napisal/-a:Vsakih 300km, da se bi ustavljal. Pa kaj se šališ?

In tebi je všeč, da moraš potem vsak dan vlačiti tiste kable. V glavnem električni avti so neuporabni, dokler ne boš njimi delal enako kot z navadnimi avti. Eno polnjenje vsaj 800km in da je poln v 3 min.
Ja...ker mi čisto paše, da se na dobri 2 uri ustavim in malo pretegnem ter spijem kavo ali sok! Drugače pa saj ne, da si popolnoma iz konteksta iztrgal tisto, kar sem napisal (glede povprečno prevožene kilometrine in uporabe električnega avta). :roll:

Da sem priklopil električni avto mi je pa vzelo točno 15 sekund dela (pa sem polnil na navadno šuko vtičnico...če bi imel postavljeno polnilno postajo še toliko časa nebi potreboval). Če namensko iščeš probleme jih boš našel povsod...in če uporabim to tvojo logiko:

- In tebi je všeč, da moraš na vsakih 10-14 dni iti na črpalko?
- In tebi je všeč, da moraš čakati pred črpalko, da lahko natočiš gorivo?
- In tebi je všeč, da ti po točenju goriva smrdi roka po dieslu/bencinu?
- In tebi je všeč, da moraš čakati pred blagajno na črpalki, da plačaš za gorivo?
- ...

Električni avto seveda ni za vse (in tudi nikoli ne bo), ampak celotna zgodba me precej spominja na prehod iz starih mobitelov na pametne telefone, ko so se nekateri usajali, da nikoli ne bodo imeli touch-screen telefona...danes ga imajo pa vsi! In čez električni avto (ali katerokoli drugo novostjo) imajo običajno največ za povedati tisti, ki nimajo nobene osebne izkušnje s to stvarjo...

Gricko je napisal/-a:ko se bo nabralo malo večje število el avtov in poleti ob že tako veliki porabi elektrike (gospodarstvo, proizvodnja,klime.....) , bo vse dol padlo, pa naj bodo polnilnice smart ali ne, če elektrike ni je ni ( pa že sedaj marsi kje pride do izpada poleti in imajo manjko elektrike). nizki vodostaji ne pomagajo, vetrni elektrarni pri nas tudi nista ravno v pomoč, sončne.....no ja, enih par jih je, pa še te ze zapostavljajo.....ostane premog in atomi. Kaj bomo delali?
Pa veselo poslušanje...

https://www.youtube.com/watch?v=eaE57tChPQM
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 103 gostov