Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a emozul Sr jun 29, 2022 6:34 am

Ma, bolj ga gledam, manj mi je všeč. Tudi notri, se mi zdi tako vse nametano, pa ročka za menjalnik, sedenje zadaj,...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Firediver Sr jun 29, 2022 7:56 am

Meni pa je všeč, ker ima Peugeot svojstveno pot glede oblikovanja, pa še vedno karavana v tem razredu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Gricko Sr jun 29, 2022 8:42 pm

gore je napisal/-a:Pred kratkim sem imel priložnost preizkusiti Peugeot 308. Nekaj zapiskov sem objavil tukaj.

ko sem začel tole brat, me je minilo :? :? a sedaj že vsak ocenjuje avte ..... ob takih testih me vse mine
športno elegantna zunanjost....dobra lega, motor dobro potegne, ima hill holder nima pa ASRja, a ESP je imel?? - (PS: asr je podsistem esp-ja) in ALLURE paket...ter dobra opremljenost
S tem si že dovolj povedal, da me je nadaljevanje branja minilo


overall pa..... prejšni model je bil vsaj meni veliko lepši in bolj "trajnosten" , tale po po kratkem času že za pozabo in z 1.6 motorjem ( star model) dejansko poskočen.....1.2 je pač samo še eden izmed mnogih za soliden prevoz od A do B, glede poskočnosti..... če je zate poskočno, da moraš " 2s" pred dejanskim pospeševanjem že pritisniti na gas poskočno.... v glavnem, meni osebno so z zadnjimi modeli zgrešili smer oz se pretiravali ( kot že večkrat do sedaj) v uspešnem in všečnem konceptu ( prejšne serije) v načičkano, pretirano obliko :huh: ker stari 308 ali pa 408 pa tudi 3008 so bili res OK
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a For Sr jun 29, 2022 11:48 pm

Sem že enkrat napisal….
V primerjavi z prejšnjim modelom v tem avtu je samo zadnja kamera boljša (pa ajd….še infotejment :roll: )
Karavana sploh ne morem gledat, ker kar boli.
Sem probal dizla avtomatika. Kar se mene tiče med vožnjo nisem opazil nobenih sprememb na bolje.
Mislim da jih bodo številke kar kmalu streznile…

emozul je napisal/-a:Ma, bolj ga gledam, manj mi je všeč. Tudi notri, se mi zdi tako vse nametano, pa ročka za menjalnik, sedenje zadaj,...


Ma groza…kot da bi se norca delali…

Jurije Šebalj je to brez dlake na jeziku pojasnil
https://youtu.be/b5TYX_gMgMs
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a gore Če jun 30, 2022 4:28 am

Gricko je napisal/-a:
gore je napisal/-a:Pred kratkim sem imel priložnost preizkusiti Peugeot 308. Nekaj zapiskov sem objavil tukaj.

ko sem začel tole brat, me je minilo :? :? a sedaj že vsak ocenjuje avte ..... ob takih testih me vse mine
športno elegantna zunanjost....dobra lega, motor dobro potegne, ima hill holder nima pa ASRja, a ESP je imel?? - (PS: asr je podsistem esp-ja) in ALLURE paket...ter dobra opremljenost
S tem si že dovolj povedal, da me je nadaljevanje branja minilo
overall pa..... prejšni model je bil vsaj meni veliko lepši in bolj "trajnosten" , tale po po kratkem času že za pozabo in z 1.6 motorjem ( star model) dejansko poskočen.....1.2 je pač samo še eden izmed mnogih za soliden prevoz od A do B, glede poskočnosti..... če je zate poskočno, da moraš " 2s" pred dejanskim pospeševanjem že pritisniti na gas poskočno.... v glavnem, meni osebno so z zadnjimi modeli zgrešili smer oz se pretiravali ( kot že večkrat do sedaj) v uspešnem in všečnem konceptu ( prejšne serije) v načičkano, pretirano obliko :huh: ker stari 308 ali pa 408 pa tudi 3008 so bili res OK


Brez zamere Gricko, sem čisti neprofesionalec in zapis nastane zgolj na podlagi občutkov in zapiskov.
Pri pripombah mi sicer ni čisto jasno, kaj si imel v mislih. Meni se avto zdi športno eleganten, zato sem to zapisal. Tudi za drugimi stvarmi še vedno stojim (dobra lega, dobra opremljenost).
ASR ni podsistem ESPja, pač pa kvečjemu sistem, ki lahko uporablja iste senzorje in trike kot ESP. Vendar jih pri 308 ne uporablja (dovolj?). Zato avto precej nerodno speljuje na strmem makadamu in verjetno je podobna težava tudi na snegu. Omenim še dejstvo, da ima hill-holder, ki pa zelo lepo deluje. Verjamem, da so to komu zanimive informacije, tebi pač ne.
Motor je mene prijetno presenetil s poskočnostjo. Če imaš ti pri motorju zahteve, ki so nadpovprečne, potem ti verjetno bolj odstopaš od povprečja (s čimer načeloma ni nič narobe in imaš do tega vso pravico).
Če imaš slučajno zbrana svoja mnenja o svojih testih, jih z veseljem preberem. Kar na dan z njimi.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a pleomax Če jun 30, 2022 1:36 pm

Nisem še sedel v novi 308-ki. Mi se pa zdi po prebranem čisto vredu nadgradnja moje trenutne 308-ke 2.generacije. Dnevnik je v primerjavi z mazdo3 jo označil kot celoten paket za boljši avto. Meni je všeč vsaj po prebranem, infotainment. V primerjavi s konkurenco se mi pa še vedno zdi, da je novi 308 zelo dober, po prebranem naj bi bil celo med najboljšimi. Po drugi strani pa realno noben konkurenčen avto ni slab. Se pa strinjam, da je škoda, da ne ponujajo 1.6 thp brez teh hibridnih for, čeprav 1.2 130 pomoje zadošča veliki večini, povprečnemu že 110-konjski. Vsepovsod so radarji, tudi po ac in se mi zdi, da še teh 130 konjev, ki jih imam v svoji 308, ni nujno potrebnih veliko časa. Med prehitevanji seveda pridejo prav, ampak ugotavljam, da nekega pametnega časa do cilja sploh ne prišparam, če divjam. Ampak za tiste, ki bi radi pa vseeno več, je pa škoda, ker jim pride v poštev samo hibrid, če tega ne želijo, pa bo treba drugam.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Gricko Če jun 30, 2022 2:20 pm

gore je napisal/-a:Brez zamere Gricko, sem čisti neprofesionalec in zapis nastane zgolj na podlagi občutkov in zapiskov.
Pri pripombah mi sicer ni čisto jasno, kaj si imel v mislih. Meni se avto zdi športno eleganten, zato sem to zapisal. Tudi za drugimi stvarmi še vedno stojim (dobra lega, dobra opremljenost).
ASR ni podsistem ESPja, pač pa kvečjemu sistem, ki lahko uporablja iste senzorje in trike kot ESP. Vendar jih pri 308 ne uporablja (dovolj?). Zato avto precej nerodno speljuje na strmem makadamu in verjetno je podobna težava tudi na snegu. Omenim še dejstvo, da ima hill-holder, ki pa zelo lepo deluje. Verjamem, da so to komu zanimive informacije, tebi pač ne.
Motor je mene prijetno presenetil s poskočnostjo. Če imaš ti pri motorju zahteve, ki so nadpovprečne, potem ti verjetno bolj odstopaš od povprečja (s čimer načeloma ni nič narobe in imaš do tega vso pravico).
Če imaš slučajno zbrana svoja mnenja o svojih testih, jih z veseljem preberem. Kar na dan z njimi.


živjo
Nimam problemov, če podajaš svoje mnenje ( hvala bogu imamo različna mnenja in zahteve/ želje).
Meni je problem, ker je stil pisanja/ struktura narejena kot nek verodostojni test avta in s tem zavaja.
Vmes imaš še reklame ( promocija) torej lahko marsikdo, ki se ne spozna in išće teste naleti na tvojega, ki pa je nič drugega kot subjektivno mnenje človeka, ki ni vozil prav veliko različnih avtomobilov. Tako sem te ocenil glede na pisanje, če sem se glede tega zmotil se opravičujem!

Problem je, ker je tega po netu vedno več ( govorim na splošno ne samo avtomobilizem), vedno več amaterjev dela neke teste in če sam ne poznaš ozadja, ne prepoznaš testa, ki je poln neumnosti in mu lahko verjameš.
to je meni največji problem pri tvojem pisanju.

glede ostalega pa:
- športnoatraktiven....ja veliko testih to pišejo, ampak kaj športnega pa naj bi bilo na njem? sploh na dotičnem - allure ( GT je malo bolje)
- dobra lega?? ja danes se večina avtov pelje OK ampak za mene dobra lega pomeni nekaj čisto drugega, kot da avto lepo požira grbine, tako da tukaj ne bi...
_ ESP podsistem, no ja, mogoče bi se res lahko drugače izrazil pa hkrati niti ni tako narobe. Osnova za delovanje je ABS ( torej to je prva stvar , ki mora biti), nadgradnja ABSa je ASR ( uporablja iste senzorje in blokira/zaustavlja kolo, ki se zavrti v prazno-- bolj kot ne SW nadgradnja ABSa), medtem ko je ESP vse skupaj + dodatni senzorji pospeška, kota.... In če ima avto ESP potem zagotovo ima tudi ABS in ASR, ki sta predpogoj.
In če se ne motim je ESP zakonsko predpisan v EU ( že kar nekaj časa - od 2014 če se ne motim), torej ima avto tudi ABS in ASR..... kako pa stvar deluje ( natančno) pa je seveda odvisno od senzorjev, lege in programa, ki to krmili
- motor.... ne razumi narobe, nič slabega o njem a hkrati nič dosti drugačnega, da bi ga hvalil, sicer ima pa 130 HP - nekaj že mora dati od sebe se ti ne zdi ( je bil/je še recimo fiatov 1.4 -140HP veliko bolj živ, dinamičen, odziven in motorji od VW tudi, pa še bi lahko našteval). Pač ok motor, z solidnimi pospeški, mene je najbolj motila ravno odzivnost pri prehitevanju, za vožnjo od A do B več kot dovolj ampak to pa je tudi vse, nekega veselja ne daje.

Kot pravim, avto je čisto Ok, kaj ti je všeč in kaj ne so osebne preference, peljejo se podobno, ni pa nič posebnega.
Prejšni mi je bil bolj všeč in z 1.6 in GT ( ne GT line) je zgledal še toliko bolje in tudi športno, pa tudi vozil se je bolje, da ne govorim o GTi ampak GTi je pe že druga zgodba
lp
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a gore Če jun 30, 2022 3:42 pm

Očitno bomo spet forumovsko zašli, ampak ok. To navsezadnje forum tudi je. Izmenjava mnenj.
Imaš povsem prav. Moj zapis je čisto moje subjektivno mnenje. Kar se meni zdi čisto v redu, ko berem od koga drugega. Lahko se z njim strinjam ali pač ne. Zapisal je svoje mnenje, če za to ni dobil ničesar, pa sploh lepo (jaz seveda nisem dobil niti piškota ali kave :lol: ).
Koliko verjame mojemu zapisu, je pa stvar bralca in njegove presoje, koliko zaupa mojim besedam. Sam stojim za zadevami, nisem bil podkupljen niti s piškotom, tudi gorivo sem plačal sam do zadnje kapljice. Če kaj ne drži, bom po argumentiranem ugovoru popravil in se posul s pepelom. Pošteno?
Zadeva mi je čisti hobi, pravzaprav izgubim precej časa, tudi s tem pisanjem, če sem pošten. Ampak cenim, ker kulturno podajaš svoje mnenje.

Športno atraktiven - hja, kakor komu. Vsake oči imajo svojega malarja. Tukaj se težko prepričujemo. Meni je všeč ena smučarka, tebi mogoče druga. Jaz bom za svojo rekel, da je športno atraktivna, ti za svojo. Tukaj sploh ne vidim dileme. Meni dejansko deluje na parkirišču bolj športen od večine. Še celo več - proti pričakovanjem sem dobil kar nekaj komentarjev v stilu "hud kot pes".
Dobra lega - sam jo čutim, ko avto sledi mojim željam, ko ga usmerim v neko smer. Ko takrat ne zaniha preveč in čim kasneje pride do prekrmarjenja ali (kar je še huje) podkrmarjenja. Če pa se kaj od tega zgodi, da je hitro popravljivo. In med temi, ki sem jih vozil v zadnjem času, je ta Peugeot zagotovo imel dobro lego. Šele sedaj sem šel pogledat, kaj drugi pišejo. Na prvih dveh mestih v iskalniku vidim "Lega na cesti je zelo dobra, in to kar avto obljublja z videzom ..." (AMZS). Drugi zadetek: "lega v ovinkih je dovolj zanesljiva" (AUTO-FOKUS). Prepričan sem, da če bi šel brat več testov, bi prišel do podobnega zaključka.
ESP, ASR - tako kot pišeš. Pač ASR uporablja iste senzorje in tehnologija kot ESP. ESP je pač namenjen stabilizaciji vozila med vožnjo, ASR pa (načeloma - načeloma zato, ker je res pri vsaki znamki to rešeno in poimenovano malo po svoje) deluje pri speljevanju. In če na strmem makadamskem klancu speljuješ in avto (pri zelo zelo pazljivi vožnji tam izkušenega voznika) eno kolo vrti v prazno, potem lahko sklepam, da ASRja nima implementiranega (čeprav ESP ima) ali pa je izveden silno slabo. Verjemi, da se s temi stvarmi poigravam skoraj na dnevni ravni :D in začutim, kako to deluje. Sicer je že nekaj let, kar sem vozil 3008 in je takrat na snegu tudi zelo slabo deloval.
Motor - točno tako kot si napisal "ima 130 HP - nekaj že mora dati od sebe". Točno to. Ni dirkalnik, vseeno pa povsem korektno živahen in za navadne voznike dovolj zmogljiv.

V zadnjem odstavku pa si spet napisal tisto, kar pravim zgoraj. Vsak ima svoje občutke. Tebi je prejšnji bolj všeč. To je pač tvoje mnenje in nič ni narobe s tem.

Če imaš čas, te pa povabim na pivo, pa zakopljeva "bojno sekiro". Volk sit in koza cela.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Gricko Če jun 30, 2022 5:17 pm

gore je napisal/-a:V zadnjem odstavku pa si spet napisal tisto, kar pravim zgoraj. Vsak ima svoje občutke. Tebi je prejšnji bolj všeč. To je pač tvoje mnenje in nič ni narobe s tem.

hvala bogu, da imamo svoje poglede na "všečnost" in lepoto sicer bi se vsi vozili z enakim avtom in lovili isto "kiklo" :mrgreen:

gore je napisal/-a:Če imaš čas, te pa povabim na pivo, pa zakopljeva "bojno sekiro". Volk sit in koza cela.

hvala za povabilo, ma je čas zelo omejen, sploh trenutno
"bojno sekiro"....nisva ( vsaj jaz ne) v nobenem spopadu, to je forum in vsak poda svoje mnenje ( to je poanta če se ne motim :D )
lp
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a gore Če jun 30, 2022 5:20 pm

Se strinjam. Če boš za pivo, kar sporoči.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Firediver Če jun 30, 2022 5:56 pm

Dobra fora, Gricko...najprej čisto brez potrebe orenk usekaš, potem pa se skoraj zdilaš za en pir.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Gricko Če jun 30, 2022 8:43 pm

ja, zato sem na forumu, da se zdilam za pir....uči se, mogoče še tebi rata :shock:
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a gore Pe jul 01, 2022 3:42 am

Moj pokojni kolega Metod Humar je rad rekel: "Bohlonej, k smo prjatli!"
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a cashy So sep 10, 2022 2:58 pm

Danes sem prvič v živo videl novega 308 karavan, zdrizasto zelene barve. Kako je pa to ena grda, nagravžna spaka! :huh: :roll:
zame oblikovno popoln polom
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a void Po nov 06, 2023 12:40 pm

Jaz sem prejšni teden iz firbca vzel na test P308, 1.2 130 automatic, in moram reč da nisem bil razočaran, celo cenovna politika je okej glede na dobljeno. Allure ima vse kaj rabiš in dobiš karavana za 26k. To mi se zdi kr dobr deal.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a tomzzi Po nov 06, 2023 6:16 pm

Jaz ga imam na listi za naslednji avto.
Čeprav pogledujem tudi za totalno drug tip avtomobila pa čeprav sem rekel, da jih ne bi kupil (CX 30).
Sicer pa mi je oblikovno bolj "zeh" oziroma bom drugače rekel. Je definitivno bolj nametano kot pri tekmeci Opel astri.
Astra mi deluje veliko bolj čist design. Veliko bolj "odraslo". Astro karavan bi takoj vzel samo mi ni jasno kaj se dogaja z oplom, da ne privleče karavana na naš trg.

Še vedno mi ne potegne design peugeot kabine. Mogoče bi se navadil. Sicer pa prej trditi, da je zanič ne morem.
Bi moral probati.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a pleomax Po nov 06, 2023 7:34 pm

Mene zelo mika ta 308-ka. Vozim sicer 2.generacijo in po 1 strani mi je super. Dobro dela, po drugi me mika nova 308-ka, tokrat karavan, ker ima več prostora na zadnji klopi. No, potem pa vidim v živo še 408-ko, ki mi na slikah ni potegnila, v živo pa zelo. Tako, da zna biti, da bo 408 na splošno odžrl kakšnega kupca 308-ki karavan. Edino kar me skrbi, če mi bosta dovolj poskočna, saj je moja 308-ka kar precej lažja od obeh z enakim 1.2 motorjem. Če kupim, bom mogoče počakal mehkega hibrida. Ga imamo doma, sicer od druge znamke in stvar deluje precej dobro, predvsem pa se avto zažene veliko lepše pri start-stop. Je pa cena po ceniku višja tam 1600-1800 evrov. Če je vredno doplačila je pa spet vprašanje. Bi bilo treba preizkusiti, ampak ga še nikjer nimajo, čeprav je v ceniku mehki hibrid pri 308, 408 in 3008.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a void Po nov 06, 2023 9:31 pm

Kot celota se je meni zelo dopadel, edino me je zmotil precej glasen 1.2 thp, moj 1.3 tce je veliko tišji. Prednji konec mi je še zmerj slaba točka samega dizajni (čeprav sm se že navadil), bočna linija in zadnji konec so pa brutalni.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a pleomax Sr nov 08, 2023 5:40 pm

Res je, 1.3 tce je tišji, mogoče bo tale mehki hibrid kaj tišji. Sem gledal, da je že na konfiguratorjih in cenikih. Dražji pa tam 1400-1600 evrov. Ima pa tale aisin avtomatski menjalnik eno veliko prednost pred renault-ovim edc, in sicer veliko bolje deluje. Mene je menjalnik odvrnil, ko sem šel na testno vožnjo renault megane conquest. Drugače ni slab avto, ampak ko daš močno na gas in spustiš je dolgo časa zmeden in drži motor dolgo v visokih obratih. Se mi zdi, da je pri pežoju to bolje urejeno. Sam bi namreč naslednji avto imel avtomatik. Ga imamo v družini že zdaj 15 let, ampak zdajšnji novi so me prepričali, da avtomatiki vendarle niso slabi.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a void Sr nov 08, 2023 7:02 pm

Jaz osebno gledam vseeno opcijo 1.2 z ročnim, ker je dejansko dober menjalnik. Včasih so pežoji meli grozne menjalnike, zdaj so to dejansko poštimali. Tako da ni neke potrebe po avtomatiko za mene osebno. So pa Aisin drgač super menjalniki, niso najhitrejši (kot dsg), so pa bolj zanesljivi vsaj koliko iz prakse opažam. Mene bolj skrbi sam 1.2 3 cilinder mlinček, ker je meu kar nekaj problemov v preteklosti, upam da so to sedaj že poštimali.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov