Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Harygolt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 20, 2022 3:35 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Harygolt To feb 08, 2022 1:54 pm

Hybrid 180 GT je po ceniku 39 jurjev. :shock:

Škoda, da "navadna" GT oznaka ni rezervirana za klasično bencinsko 1.6 thp/2.0 hdi verzijo kot v prejšnji generaciji. :| :roll:
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a HitriZajcek To feb 08, 2022 2:23 pm

IcEm4n je napisal/-a:Nekateri še vedno živijo v prepričanju, da pri financiranju avtomatsko preplačaš visoko 4 mestno številko.....

Drugi pa da prideš s financiranjem in popustom avtomatsko ugodneje skozi, kot ob takojšnjem plačilu ;)

Vsak naj sam vrže številke na papir. Jaz pri svojih izračunih še nise naletel na primer, kjer bi bilo s financiranjem ugodnejše za samo vozilo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a xxl To feb 08, 2022 3:07 pm

Razprava okrog oslove sence :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a meganer To feb 08, 2022 4:12 pm

Mah lizin se izplača full.
Sploh pri KIA kjer je avto dražji 6000 potem imaš pa brezobrestni lizing.


Samo zagrabi .... Predno poide roba.
Drug teden nebo več take ponudbe.
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Walker_P To feb 08, 2022 6:23 pm

Leasing se splača, če ga znaš obrnit sebi v prid. V kolikor ga ne znaš, pa bolje da skeširaš.
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Walker_P To feb 08, 2022 6:32 pm

HitriZajcek je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:Nekateri še vedno živijo v prepričanju, da pri financiranju avtomatsko preplačaš visoko 4 mestno številko.....

Drugi pa da prideš s financiranjem in popustom avtomatsko ugodneje skozi, kot ob takojšnjem plačilu ;)

Vsak naj sam vrže številke na papir. Jaz pri svojih izračunih še nise naletel na primer, kjer bi bilo s financiranjem ugodnejše za samo vozilo.


Pri naslednjem izračunu glej širše in boš uvidel prednost lizinga ;)
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a RUNAČ To feb 08, 2022 6:56 pm

Imaš v mislih fiksni obrok in inflacijo, ali to da pobereš vse ugodnosti in poplačaš čim prej, ko je možno?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Walker_P To feb 08, 2022 7:04 pm

RUNAČ je napisal/-a:Imaš v mislih fiksni obrok in inflacijo, ali to da pobereš vse ugodnosti in poplačaš čim prej, ko je možno?


Citiram iz določil leasinga:
"Kot lizongojemalec sicer plačujete obresti, ki so zaračunane do dokončnega poplačila lizinga, v primeru predčasnega poplačila pogodbe pa plačate le obresti, ki so zaračunane do predčasnega poplačila lizinga. Vse bodoče obresti v obrokih se diskontirajo in jih ne plačate."
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Walker_P To feb 08, 2022 7:07 pm

RUNAČ:
Se pravi varianta 2 In vedno poplačilo najkasneje 6 mesecev od nakupa. Slabost je edino, da sem pri 6 mesecev starem avtomobilu 2.lastnik ;) :D

Če imaš denar, zakaj nebi izkoristil dodatne možnosti za še dodaten popust?
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a RUNAČ To feb 08, 2022 7:28 pm

Ravno na to temo lahko povem primer iz pred pol leta.

Na mizi sta bili možnosti plačilo z gotovino in leasing. Denarja na razpolago toliko, da se plača celoten avto (cena pod 20k eur). Najkrajša možna doba odplačevanja leasinga je bila 1 leto, max. polog 60%, predčasno poplačilo ni možno.

Ko sem seštel vse skupaj, je bil avto na leasing cca. 700 eur dražji, s tem, da je imel vključeno jamstvo do petega leta in pol cenejše zavarovanje kot pri hišnem zavarovalničarju. Upoštevajoč oboje, je bil avto na leasing generalno 100 eur cenejši, s tem da bi mi oni diktirali neke pogoje ob morebirni škodi na avtu prvo leto. Sam pa bi rad, da se avto ob nekem (seveda upam, da ne) dogodku popravlja pri takem, ki zna dokaj solidno poklepat in polakirat pločevino, ne pa da rečejo, tega mi ne delamo pri nas in ga peljejo direktno na Triglav Verovškovo (to je bil konkreten odgovor prodajalca ob mojem vprašanju na to temo).

Tako smo se enostavno odločili, da plačamo z gotovino, ker je meni prevagalo to, da sami odločamo kaj in kako z avtom. Seveda nosimo tveganje okvar od 2-5 leta, ampak če se bom ves ta čas odločil servisirati na pooblaščenem servisu, mi bodo načeloma zadeve v tem obdobju priznavali pod kulanco (to sem se pozanimal tam kjer ga nameravamo voziti na servis in to ni v večji avtohiši kjer smo ga kupili). Kaj bo pa realno, ko pride do konkretne težave je pa, vsi vemo, druga zgodba. Lahko da se že četrto leto odločim za nepooblaščenca... bomo videli.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Walker_P To feb 08, 2022 7:38 pm

RUNAČ je napisal/-a:Ravno na to temo lahko povem primer iz pred pol leta.

Na mizi sta bili možnosti plačilo z gotovino in leasing. Denarja na razpolago toliko, da se plača celoten avto (cena pod 20k eur). Najkrajša možna doba odplačevanja leasinga je bila 1 leto, max. polog 60%, predčasno poplačilo ni možno.

Ko sem seštel vse skupaj, je bil avto na leasing cca. 700 eur dražji, s tem, da je imel vključeno jamstvo do petega leta in pol cenejše zavarovanje kot pri hišnem zavarovalničarju. Upoštevajoč oboje, je bil avto na leasing generalno 100 eur cenejši, s tem da bi mi oni diktirali neke pogoje ob morebirni škodi na avtu prvo leto. Sam pa bi rad, da se avto ob nekem (seveda upam, da ne) dogodku popravlja pri takem, ki zna dokaj solidno poklepat in polakirat pločevino, ne pa da rečejo, tega mi ne delamo pri nas in ga peljejo direktno na Triglav Verovškovo (to je bil konkreten odgovor prodajalca ob mojem vprašanju na to temo).

Tako smo se enostavno odločili, da plačamo z gotovino, ker je meni prevagalo to, da sami odločamo kaj in kako z avtom. Seveda nosimo tveganje okvar od 2-5 leta, ampak če se bom ves ta čas odločil servisirati na pooblaščenem servisu, mi bodo načeloma zadeve v tem obdobju priznavali pod kulanco (to sem se pozanimal tam kjer ga nameravamo voziti na servis in to ni v večji avtohiši kjer smo ga kupili). Kaj bo pa realno, ko pride do konkretne težave je pa, vsi vemo, druga zgodba. Lahko da se že četrto leto odločim za nepooblaščenca... bomo videli.


Lepo razloženo.

V prihodnje ti svetujem, da najdeš avtohišo, ki nima tega pogoja "Najkrajša možna doba odplačevanja leasinga je bila 1 leto".
Pa še kakšn % popusta več si izbori, ker boš vzel avto na leasing ter obvezno z 20% max pologom.
Potem ponovno primerjaj leasing - gotovino, z upoštevanjem da ga po parih mesecih v celoti poplačaš. Upoštevaj, da obresti v razliki poplačila leasinga ne plačaš.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a ironmaiden To feb 08, 2022 8:16 pm

ajde walker.,....

na dan z besedo oz. s ciframi :)

katera leasing hiša ponuja to kar ti govoriš.......... :mrgreen:

prosim za konkretni izračun.......


lp
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a Walker_P To feb 08, 2022 8:23 pm

ironmaiden je napisal/-a:ajde walker.,....

na dan z besedo oz. s ciframi :)

katera leasing hiša ponuja to kar ti govoriš.......... :mrgreen:

prosim za konkretni izračun.......


lp


To ponujajo popolnoma vse avtohiše ;)
Vse je pa odvisno kolk dobr pogajalec si.

Konkretni izračun kot tudi cifre pa ti je predstavil že RUNAČ.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a RUNAČ To feb 08, 2022 8:54 pm

Walker_P je napisal/-a:V prihodnje ti svetujem, da najdeš avtohišo, ki nima tega pogoja "Najkrajša možna doba odplačevanja leasinga je bila 1 leto, predčasno poplačilo ni možno."


Hvala za nasvet ;)
Se pravi tvoja filozofija je: čim manjši mogoč polog, največ možnih obrokov (torej na najdaljše možno obdobje - majhne obresti tudi v začetku), ter kpl poplačilo čim prej (najkasneje v pol leta)?

Sicer pa so nam za 17 let star avto ponudili še enkrat več kot tri druge avtohiše (pač njihov problem, če so se zakalkulirali), tako da ni bilo kaj dosti za razmišljati. Ta razlika bi odtehtala tudi to kar opisuješ.

P.S.: Vezano na stari avto, ki smo ga pustili tam... sem ga spremljal vsake toliko na avto.net. Cena je bila vsaj 1,5 kratnik tega kot bi dobil, če bi ga sam prodajal. Trije smo lepo zaslužili (jaz, avtohiša kjer smo kupili novega in dealer kateremu so ga preprodali naprej), kupec pa je vse konkretno preplačal. No, morda je pa šel, ker se je res dolgo prodajal, v kakšno od južnih republik bivše Juge. Kdo ve.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a IcEm4n To feb 08, 2022 10:27 pm

srcnik je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:Nekateri še vedno živijo v prepričanju, da pri financiranju avtomatsko preplačaš visoko 4 mestno številko.....


No pridobi izračun za novo 308ko s financiranjem, pa ga objavi tule (seveda brez osebnih podatkov), pa da vidimo kje boš glede na ceno v ceniku in glede na ceno na gotovino...


Glej, nisem v fazi nakupa avta, tako da ne mislim za brezveze tratit časa prodajalcem.
Glede na to, da si sam neke številke navajal, predvidevam, da imaš konkreten izračun za 308-ico pri sebi, tako da ga objavi, da vidimo, če je to res, kar praviš. ;)

P.S.: Sem pa v preteklih letih kupil 2 nova avta na leasing, za oba skupaj ni bilo preplačila blizu 4 mestni številki, kaj šele +4000€...... Ne rečem pa, da ni možno preplačat takšnih številk. Ampak za to si je folk sam kriv.
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a xxl Sr feb 09, 2022 9:06 am

Več vzameš, več preplačaš. Koliko je 10% od 10000, koliko od 30000? Matematika.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a martin_krpan Pe feb 25, 2022 3:22 pm

308 GT (GT kot paket opreme, včasih imenovan GT-line)
https://www.auto.cz/peugeot-308-gt-1-2- ... cim-142901


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a martin_krpan Po jun 27, 2022 5:18 pm

308 Active, Allure in GT, fotografirani v Frey salonu na Dunajski. Med GT in Allure ni dosti razlik (matrični žarometi in bočni pragovi pri top paketu), Active pa izgleda precej uborno v primerjavi z drugima dvema



Slika
Slika
Slika
Slika


Slika
Slika
Slika
Slika


Slika
Slika
Slika
Slika
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a RUNAČ To jun 28, 2022 3:26 pm

Pri opremi Active lahko vsaj s tipkami upravljaš ventilacijo, za razliko od ostalih dveh omenjenih višjih stopenj opreme.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: 2021 Peugeot 308 III.

Napisal/-a gore Sr jun 29, 2022 4:07 am

Pred kratkim sem imel priložnost preizkusiti Peugeot 308. Nekaj zapiskov sem objavil tukaj.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov