Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a IcEm4n So mar 07, 2020 11:45 pm

https://i.servimg.com/u/f29/18/95/57/73/610a4e10.png
https://i.servimg.com/u/f29/18/95/57/73/130c5010.png
https://i.servimg.com/u/f29/18/95/57/73/0ea28510.png
https://i.servimg.com/u/f29/18/95/57/73/a9742c10.png

Vir: https://www.carscoops.com/2020/03/2021- ... ied-power/

Kot kaže, je Opel GT X Experimental Concept bil napoved za novo generacijo Mokke X:
Slika

Že koncept mi (v osnovi) ne potegne, tako da močno dvomim, da mi bo všeč končni produkt - no, bomo videli.
Se mi pa pojavlja eno vprašanje - nova Mokka X bo na isti osnovi, kot sta novi 2008 in DS3 Crossback, ima pa Opel tu v tem segmentu že Crossland X, ki je na isti osnovi kot prejšnji 2008 in C3 Aircross. A res mislijo imeti dva enaka avta (v istem segmentu) v ponudbi?
Slika
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a Lignage Ne mar 08, 2020 1:42 pm

Meni se zdi zdajšnja Mokka po zunanjem izgledu eden najbolje oblikovanih Oplov, zato bo naslednik kar velik izziv. Očitno bodo bolj stavili na terenskost videza za razliko od Crosslanda, ki je vseeno videti nekoliko enoprostorsko okoren.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a drugmirko Ne apr 26, 2020 11:18 am

eh, meni pa ne... meni zgleda, ko da ma mumps... =P . je pa res, da mi tud Crossland X, kar se dizajna tiče, ne zgleda prav nč kej posebej lepo...


sicer pa... če so ej kdo spraševal zakaj ma kamuflerana Mokka čez bok naliman ogromen K, je odgovor tukej.... zarad marketinga :mrgreen: :

https://youtu.be/LIGE5E-SB1s

screenshot "marketinške domislice", za tiste, ki se jim ne da gledat brezveznega videa =P :
Slika


edina korist vsega skupej je, da se da zajeto sliko orenk povečat in videt kak detajl bodčega avtomobila več... :) :

Slika


in, seveda, ker smo v dobi kompjuterčkov, se hitro najde tud entuzast, ki preveri kako blizu je zadevščina konceptu, ki jo je napovedal 8) ... :

Slika

...lahko vidimo, da kr. oziroma, čeprav je v silhueti (kot Corsa Pugu 208) zelo blizu DS 3 Crossbacku, tud tu ne zgleda, da bi kdo lahko kej preveč vihal nos nad očitnim rebadgem...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a drugmirko Ne apr 26, 2020 11:39 am

jaz, glede podobnosti izražam veliko skepso le okrog tega, da bi nova Mokka znala bit reeesno premajhna, če si bosta z DS 3CB "podobna" tud pri svoji dolžini... 4.10m se mi za konkururat v poplavi povprečno 10 do 15 cm daljših B segmentnoh SUV-ejčkov zdi resen hendikep! tudi lastnikom sedanje Mokke bi se ob ogledu zaradi eventuelne zamenjave znal "pobesit nos"... če bo poleg tehnike z DS 3CB deliela tudi dimezije to pomeni skor 20cm krajši avto!!! PSA je C segmente SUV-je pametno razdelil po približno 10 centimetrskih razmakih tako, da si vsak lahko najde kar mu paše glede na potrebe po velikosti, dizajnu in/ali voznih lastnosti... po tej logiki bi blo fajn, če bi po dolžini novo moko umestili direkt med DS 3CB in P2008 … torej, okrog 4.2m. kar bi jo dolžinsko umestilo tudi direkt med večino B segmentnih SUV-ov. sam... to bi pomenlo takorekoč identično velikost s Crossland X-om... :?

evo vam še vidio z dan-današnjo Oplovo "claudio schifer" :mrgreen: =P :

https://www.youtube.com/watch?v=MwcZY8a7iwQ

in pa še en teaser:
Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a Renault VG Ne apr 26, 2020 11:47 am

Če bo tole dolgo 4,10m in s ceno na ravni 2008 kot je situacija pri Corsi se jih ne bo prodala nekaj ogromno najbrž.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a drugmirko Ne apr 26, 2020 12:05 pm

ja... se bojim, da bi se jim znalo poznat pr prodaji, ja.... :?
sicer pa... Wagina je lani prodala 110K kosov T-Crossa... kar ni glih malo za tako majhno "kantico"... ki še zgleda tako navdahnjeno kockasto dizajnirano, kot kak kontejner "za kosovni odpad" :-P
zame 4.1m SUV prej spada v "sub B" segment, kot pa v B segment... če bo Mokka teh dimenzij, bi jo blo marketinško bl pametno pozicionirat vanj , kot pa da mastno "spuši" praktično vse primerjalne teste z v povprečju 15cm večjimi B segmentnimi konkurenti...


a, ja... pa ko smo že pr marketinških teaserjih…. pojavlo se je tole... :mrgreen: :

Slika

sicer bi blo to, glede na rdečo in ne rumeno črto nad okni, potrebno postat v thread enga drugega avta oz. koncepta, pa vseeno... zgleda, da so se glede na šivalni stroj in rdečo črto pr Oplu, odkar jim GM več ne "sedi za vraton", začeli malo bl zanimat za ne več tako obupno "konfekcijsko modo"... =P 8)
mogoče bo pa v kratkem za videt še kej zanimivega... naj me bes plenta, če sem Opla zadnjih 35 let povezoval z "zanimivim"... =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a IcEm4n Ne apr 26, 2020 12:59 pm

Aktualna Mokka X je, čeprav morda ne izgleda tako, proti Crossland X rahlo večja (428cm proti 421cm), očitno bo pa z novo generacijo ne samo vizualno, ampak tudi dejansko manjša od Crossland X (DS3 CB, na katerega liči nova Mokka, ima 412cm). Ne vem, meni je DS s strani videti smešen:
Slika

Se pa sprašujem, kaj mislijo narediti s Crossland x? Ga v naslednji generaciji dolžinsko povečati na dobrih 4,3m (Grandland X je blizu 4,5m), morda ga povsem ukiniti?
Proizvajalci so že prov smešni s temi milijon različicamo križancev, za katere sploh ne veš več, kam (v kateri razred) spadajo. Na drugi strani pa "grozijo" z ukinitvijo, za moje pojme še vedno precej priljubljene avte (Megane, Golf, .....).

Pa še kot zanimivost - takšen je novi Buick Encore, ki je v prejšnji genereciji bil zgolj preznačkana Mokka (X):
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a tomzzi Sr apr 29, 2020 12:52 pm

Nove fotke:

https://servimg.com/view/18955773/53052#
http://redirect.viglink.com/?format=go& ... %2019&txt=

Hmm... Bomo vidli. Trenutna Mokka mi je lepa. Edin kar mi ni nikoli bilo všeč so bile zadnje luči.
Vozi se pa itak dobro. Udobno.
Me zanima kakšna bo nova. Zna biti spet lep avtomobil. Bo kaj večja?
Upam, da bo. Čeprav na teh fotkah izgleda majhna.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a drugmirko Sr apr 29, 2020 1:34 pm

tomzzi je napisal/-a:Hmm... Bomo vidli. Bo kaj večja?
Upam, da bo. Čeprav na teh fotkah izgleda majhna.

a se hecaš =P ... na vseh teh fotkah zgleda da ne bo kej dosti daljša od 4.1m... kar pomeni ene 15cm manj kot jih ma zdej.
to bi jo sicer spravlo v zgodovinsko "model na model" pozicijo Oplna proti Wagini :mrgreen: ... to je, direktna konkurenca 4.1m dolgemu T-Crossu ;) =P ampak, meni se nekako dozdeva, da bo to povzročlo vsej dva "problemčka"... prvi je, da ma PSA že SUV-ek praktično enake dolžine (DS 3CB s katerim si tale Mokka deli praktično vse kar ni zunanji pleh), potem pa do skoraj 20cm daljšega 2008 nimajo nič (vsej ne na moderni&elektrike sposobni osnovi)!
drugi pa ta, da bi zaradi skromnih dimenzij, njena prodaja znala bit zeloooo odvisna od primerno nastavljene (v smislu,, ne previsoke) cene... če jo navijejo malček preveč, bo racionalni kupec (čitaj ne Opel fan) za "jurja razlike" hladno odkorakal h konkurenci, kjer dobi "10+ cm bolj komot" avto.... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a tomzzi Sr apr 29, 2020 10:02 pm

Ja se mi je zdelo. Potem bo prtljažnik tam nekje isti kot je sedaj pri Mokki X.
Se vidi, da nisem spremljal... Niti nisem vedel na kateri osnovi bo.
Predvidevam, da bo prodaja slaba. Edin če bo cenovno res ugodna.
Ker konkurenca je velika! In kot si zapisal že marsikater konkurent ponuja več placa.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a drugmirko Če apr 30, 2020 10:31 am

ja... tam nekje. mislim, da ma DS 3 CB ene 350 litrov prtljažnika... kar je za 4.12m dolg avto čist spodobna prostornina.
sicer pa, dejmo počakat. kot smo vidli na Pugu 2008 in prihajaočem C4, je CMP platforma dokaj raztegljiva zadevščina =P . mogoče bodo Mokki vendarle namenli kej centimetrov več v dolžino. sam bog ve, da ji ne bi glih škodlo... že zarad velikostne porazdelitve znotraj koncerna, kaj šele zarad konkurentov, ki jih sploh ni tako malo.
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a tomzzi Pe maj 01, 2020 10:05 am

Ja Peugeot 2008 II je dokaj soliden kar se prostora tiče. Tudi prtljažnik je za ta razred zelo soliden.
Zato upam, da bo pri Mokki vsaj približno enako prostora.
Me pa zanima kako bo izgledal "Vizor" v praksi. Očitno bo nova Mokka prva s tem serijsko.

https://i.servimg.com/u/f57/20/06/34/95/screen12.jpg

Baje potem vsi modeli naprej. Prva ki sledi bo to imela še nova astra.
Meni ideja ni preveč všeč. No končno mnenje bo pa dal ko bom videl prvič na serijskem modelu.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a drugmirko Pe maj 01, 2020 12:06 pm

oh, s tem si dajo ful za opravit po francoskih forumih... a bo al ne bo in če bo iz česa naj bi blo to "steklo" :D
meni se na koncu koncev to ne zdi prav nič posebnega... "prozorne" maske na avtu smo že vidli, recimo davnega leta 1970 na Citroenu SM, pa ene 15 let nazaj na sedmi ali osmi verziji Honde Civic.... pač, najbrž bi radi dosegli nek globinski 3D efekt in lahko, da bo zgledalo čist zanimivo... no, upam, da bo. se mi pa za sam avto zdi veliko bolj pomembno to, kolko krajši in ožji bo od svoje konkurence, in s čim bo to uspel "kompenzirat", kot pa kako dobro bo zgledala njegova maska... ker se mi nekako zdi, da "lepota in drugačnost" maske nekako ne bo dovolj, če bodo dimezije res enake "nišnemu" DS 3CB :?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a tomzzi Če maj 14, 2020 3:58 pm

Evo frišen video. Sicer še vedno v celoti zakrit. Me prav zanima kakšen bo končni izdelek.
https://www.youtube.com/watch?v=8KM9ZQcNCcY

Sploh kako bo takoimenovani "vizor" izgledal. Sploh, ker bodo od 2022 imeli to vsi modeli. Tudi nova astra.
Če bo iz enakega materiala kot luči potem zna biti kriza. Oziroma bo po par letih prav grdo izgledalo (kamenčki itd...).
Menjava tudi verjetno ne bo poceni.
Ne vem če gredo v pravo smer. Čas bo pokazal svoje.
Ampak to je itak debata za kasnej.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a IcEm4n Sr maj 27, 2020 7:21 pm

Mokka kot prvi model dobiva nov napis, ki bo zadaj postavljen na sredino:

Slika

P.S.: Lahko moderator v naslovu teme iz imena pobriše X? :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka X II.

Napisal/-a tomzzi Sr maj 27, 2020 7:39 pm

Samo so pa že malo dosadni s temi teaserji. :roll:
Bo vse minilo do avta še pred predstavitvijo.

Očitno je pa nov trend napis postavljat na sredino pod emblem.
Je pa lep napis oziroma font.
Saj po eni strani razumem oziroma si po svoje razlagam zakaj.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi Sr jun 03, 2020 4:15 pm

Kot pričakovano bo tudi Mokka dobila digitalno kabino.

https://www.carscoops.com/2020/06/opel- ... h-cockpit/
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a emozul Sr jun 03, 2020 5:06 pm

Zgleda, da bo tako grdo kot pri golfu.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi Sr jun 03, 2020 5:51 pm

Pustimo se presenetiti. Če bo vsaj malo podobno golfu bo grdo ja.
No vsaj upam, da ne bo toliko sijaj črnega roba okrog.
Pri golfu je prav nagravžno grdo debel ta rob.
Po par letih bo veselje gledati te praske...
No bomo videli končni rezultat.
Slabše kot je pri golfu že ne more biti.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a IcEm4n Sr jun 03, 2020 6:31 pm

Če sem prav videl, je predstavitev planirana v začetku prihodnjega tedna (8. ali 9. junij).
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov