Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi To jun 09, 2020 4:36 pm

@IcEm4n
Kolikor sem zasledil naj bi bila predstavitev konc meseca. Oziroma tam nekje od 22 do 27.6. Ne spomnim se točnega datuma.

Drugače pa vse bolj "odkrivajo". Malo so tečni s tem ampak vsaj nekaj novega je.
Končno je viden "vizor". Tako naj bi imeli vsi Opli od Mokke naprej.

Slika

Se spomnite Opel Mante?

Meni izgleda ok. Kako bo pa preostal avto izgledal bomo pa vidli.

Pa led žarometi serijsko. Opcijsko tudi matrični led.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a emozul To jun 09, 2020 5:09 pm

Po dolgem casu, opel tudi meni izgleda cool (slika). Samo slika in realnost je ponavadi velika razlika.
Tomzi, kdaj pride nova astra?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi To jun 09, 2020 5:44 pm

Saj bo potrebno počakati na uradne fotke, video.
Zaenkrat izgleda obetavno.
Počakajmo. Lahko, da bom skritiziral končni izdelek.
Ampak če bo vsaj malo podoben konceptu bo kul.

Astra pa naj bi prišla na trg drugo leto ali 2022.
Verjetno drugo leto.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi Po jun 22, 2020 3:10 pm

Počasi razkrivajo. :roll: Kot sem že napisal so že malo "dosadni" s tem odkrivanjem.
Ne bom pa še nič komentiral dokler ne vidim avtomobila kot celoto.
Tale video mi je pustil precej hladen vtis. Manjka nekaj "ostrine" spredaj? Bomo vidli ko razkrijejo v celoti. Lahko, da se motim.
Pa kolikor vidim so spet spreminjal emblem?
Sicer mi deluje emblem bolj "clean" in mi je všeč. Ni tako masiven (debel).

Mislim, da bo razkrita v sredo? Oziroma konc tedna?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi Po jun 22, 2020 5:11 pm

Lahko bi še link prilepil a ne? :mrgreen:
https://youtu.be/1kWNZyDsvz8
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a Tattoo- Sr jun 24, 2020 9:08 am

Nova Mokka uradno:

Slika

Slika

Slika

Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a emozul Sr jun 24, 2020 9:14 am

Po slikah, na zunaj zelo všečno.
Notri pa sranje, kot golf, nekaj čudno razpotegnjeno, vsaj meni.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a Clancy Sr jun 24, 2020 9:31 am

Mi je lepša od Peugeota 2008. Mere kdo ve? Verjetno je kaj večja od prejšnje.
Upam samo, da niso zasrali s plastično notranjostjo, kot VW pri T-Roc-u.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a srcnik Sr jun 24, 2020 9:37 am

Meni pa ravno kontra, na zunaj ni za nikamor, te neke škatlaste oblike, vse narejeno v pravokotnike, pa krom vmes na "silo" tiščan, notranjost pa izgleda bolje kot trenutne rešitve (insignia...)

Bomo videli, mogoče bo lepša v enobarvni izvedbi in v živo.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a martin_krpan Sr jun 24, 2020 9:43 am

2008 bo verjetno lepši, je pa Mokka vsaj nekaj originalnega in svežega v tem segmentu. Notranjost izgleda dokaj prestižno, ni jim bilo pa treba povsod uporabiti klavirski lak.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a drugmirko Sr jun 24, 2020 11:12 am

emozul je napisal/-a:Po slikah, na zunaj zelo všečno.
Notri pa sranje, kot golf, nekaj čudno razpotegnjeno, vsaj meni.


ne... kljub praktično enaki medosni razdalji (2mm več) je debelo krajša, ker ma v dolžino samo 4.15m... prtljažnika je 350 litrov, višine in širine pa ne vem... vrjetno isto kot pri DS 3CB

drugač pa lajkam notranjost, ful boljše kot pri Corsi, zunanjost mi je pa za zdej bl "meh"... mogoče zarad te grde zelene...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a Lignage Sr jun 24, 2020 11:24 am

S tem avtom ne bi bilo nič narobe, če le ne bi imel te grde, s kromom obrobljene, strehe, ki spominja na obliko mrtvaškega voza. Da pri Oplu ni človeka, ki bi spregledal, da je to grdo. Že pri karavanski Astri je, kaj šele tukaj, kjer je streha črna.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tha_man Sr jun 24, 2020 6:04 pm

Hm, tole bo definitivno treba videt v živo, tako po fotkah nisem prepričan al mi je tale vizor všeč al ne. Je pa zadek super in noter z izjemo piano plastike tud kar kul, vidim da je klima na gumbih kar je fajn. A tole je po velikosti primerljivo z 2008? Sem ga ravno včeraj šel pogledat v salon in me je presenetil s prostornostjo, sploh zadaj, kjer precej nese večino konkurentov. Se mi pa zdi armatura kar preveč "razgibana" za moj okus pa z nogami sem tiščal v volan, če sem ga nastavil tako, da sem videl na števce.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi Sr jun 24, 2020 6:14 pm

Tako bom rekel... Zunanjost ok. Še posebej zadnji konc ki se mi zdi dober. Spredaj malo manj všeč. Pa ne zarad vizirja. To mi je celo všeč!

Meni tudi nikoli ni bil ta element krom letvice ki se spušča v zadnjo šipo pri astri karavan preveč všeč. V živo sicer malce lepše izgleda samo še vedno ni pojem lepote. Čeprav pri novi mokki vseeno bolje izgleda. Bolj paše temu avtomobilu kot astri.
Sem pa upal, da bodo to črtali ven...
Drugače dost blizu konceptu. :)

Pohvalim notranjost. Se mi zdi lepše zamišljeno glede ekrana kot pri novem golfu. So vsaj dodal malce dekorativnega okvirja v srebrni/krom, da ni samo tista sijaj črna plastika.
Takoj drugače izgleda.
Za notranjost čista petka. Izgleda pošteno.
Še osnovne komand za radio/glasnost in klimo so klasične kar je samo za pohvalit. Sem bil prepričan, da bodo prešli na touch.

Malo manj pa sem navdušen na velikostjo/prtljažnikom in je res kar ste eni zapisali.
Škoda. Za celih 12.5 cm je celo krajša od prejšnje!
Bi bil resen kandidat za naslednji avto vendar... Samo cca 350l prtljažnika??? Žal odpade.
Zadnjič spremenil tomzzi, dne Sr jun 24, 2020 6:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a drugmirko Sr jun 24, 2020 6:23 pm

tomzzi je napisal/-a:
Pohvalim notranjost. Se mi zdi lepše zamišljeno glede ekrana kot pri novem golfu. So vsaj dodal malce dekorativnega okvirja v srebrni/krom, da ni samo tista sijaj črna plastika.
Takoj drugače izgleda.
Za notranjost čista petka. Izgleda pošteno.

Malo manj pa sem navdušen na velikostjo/prtljažnikom in je res kar ste eni zapisali.
Škoda. Za celih 12.5 cm je celo krajša od prejšnje!
Bi bil resen kandidat za naslednji avto vendar... Samo cca 350l prtljažnika??? Žal odpade.


ma... že to, da poleg šajnaste črne plastike okrog ekranov ni tiste ogabne centimetrske obrobe iz enake šajnaste črne plastike kot v Golfu, je čista zmaga.. ;)
dimenzije so pa tud po mojem mnenju kr orenk pocvirnali... moral bi met vsaj 4 metre 20 v dolžino, že zarad aktualne konkurence, kaj šele zarad prejšnjega modela. ampak, pol bi najbrž meli problem z Crossland X-om, ker bi bla praktično enakih mer... je pa vsekakor balzam za oči v primerjavi s T-Crossom... še posebej v notranjosti
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a tomzzi Sr jun 24, 2020 6:36 pm

Saj to. Ne bi rad gledal tiste spraskane plastike okrog števcev, infotainmenta. To ti je direkt pred očmi.
Jaz jo imam velik in me vse bolj moti. Vsakič ko pucam dobim kakšen siv las zarad prask.
Na srečo vsaj med vožnjo nimam direkt pred očmi tega.
V golfu bi verjetno po par letih osivel. :mrgreen:
Pa niso samo praske. Kot si omenil in to sem tudi že jaz omenil je največji problem tist centimetrski "okvir" sijaj plastike pri golfu.
Izgleda prav "cheap".

Je pa res škoda glede mer... Se pa strinjam, da imajo crosslanda in ne bi bilo logično imeti avto enakih dimenzij.
Ma po moje bi morali crosslanda skenslat in ponudit večjo mokko saj mi je crossland vse bolj brezvezen, nezanimiv.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a IcEm4n Sr jun 24, 2020 7:35 pm

Kljub temu, da je avto kar nekaj manjši napram predhodniku, pa je prtljažnik v osnovi po prostornini ostal praktično enak (356 proti 350). Verjetno so namenoma šli avto manjšat, da upravičijo Crosslanda.

Mi je pa tale barvna kombinacija kar kul. Mi pa sprednji del (vsaj zaenkrat) še ne potegne, mogoče bo drugače, ko vidim v živo.
Tale kokpit jim je kar dobro uspel (napram temu, kar ima Golf) - ker tisti digitalni števec pri Corsi... tam res ne vem, kaj so razmišljali (kot da sploh ni bil predviden, pa so ga tik pred zdajci zmontirali notri). Ta 'Klavirlak' (s katerim je Opel mislm da kot prvi začel) okoli prestavne "ročice" je pa tud nepotreben.
Slika
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a thunderbolt Sr jun 24, 2020 9:48 pm

Kako so okusi razlicni: meni je pa ravno spredaj hud za pop..., zadaj je pa kot captur. Saj je captur lep, ampak v primerjavi s prvim koncem ni originalno (ce odstejemo amerikano).

V tem razredu, vse kar ni vag, je super. T-cross, kamiq, arona: notranjost je nikakva.
(disklejmer: doma sta dva vaga)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 Opel Mokka II.

Napisal/-a xxl So jun 27, 2020 11:29 am

Mislim, da nočejo preveč skakat v zelje sami sebi (2008). Ne vem koliko ste stari, ampak jaz v prednjem delu vidim retro style Oplov iz "70 ali "80tih, Manta, Ascona... Letvo, katera me asocira na pogrebni avto, bi jaz, takoj po nakupu, dal zatemnit, pa mirna Bosna. :D S 350 litri se da preživet, tako da, bomo videli, ko pride ven, če ne bo že kakšen 2008, Tonale ali kaj podobnega v garaži :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov