Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a Lignage To dec 08, 2015 4:42 pm

Ne, nič ni nedefiniran. Je limuzina C-segmenta ravno tako kot Astra z ritjo ali Fluence. Pri slednjih dveh se nikoli nismo spraševali ali sta nizkocenovnika ali ne. Treba pa je upoštevati dve dejsti, in sicer, da je avto primarno namenjen manj razvitim trgom, kjer se limuzine še dobro prodajajo in, da ima Fiat danes bolj zveste kupce na obrobju in izven Evrope kot pa v njenem osrčju. Konec koncev brez Turkov, ki so hoteli ohraniti proizvodnjo in delovna mesta v svoji tovarni z dolgoletno tradicijo, tega avta ne bi bilo. Imajo pa sedaj tudi še toliko ambicij, da bodo avto ponujali tudi na največjih in najbogatejših evropskih trgih. Pri Linei vemo da temu ni bilo tako, saj jo niti v Italiji niso ponudili kupcem.
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a carloabarth To dec 08, 2015 8:59 pm

Lignage je napisal/-a:Ne, nič ni nedefiniran. Je limuzina C-segmenta ravno tako kot Astra z ritjo ali Fluence. Pri slednjih dveh se nikoli nismo spraševali ali sta nizkocenovnika ali ne. Treba pa je upoštevati dve dejsti, in sicer, da je avto primarno namenjen manj razvitim trgom, kjer se limuzine še dobro prodajajo in, da ima Fiat danes bolj zveste kupce na obrobju in izven Evrope kot pa v njenem osrčju. Konec koncev brez Turkov, ki so hoteli ohraniti proizvodnjo in delovna mesta v svoji tovarni z dolgoletno tradicijo, tega avta ne bi bilo. Imajo pa sedaj tudi še toliko ambicij, da bodo avto ponujali tudi na največjih in najbogatejših evropskih trgih. Pri Linei vemo da temu ni bilo tako, saj jo niti v Italiji niso ponudili kupcem.


Obstajajo tudi špekulacije, da naj bi se ta avto izdeloval v/tudi Kragujevcu. Predvsem zaradi prodora na ruski trg, je ta opcija zelo realna. 8)
Fiat klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a Firediver Sr dec 09, 2015 10:40 am

Vsem prizadetim se opravičujem, če sem "prehitro" ocenil novega Tipo-ta kot nizkocenovnika. Ampak dejansko pri Fiat-u že dolgo ni nekega imidža, ki ga je imel (še dobro, da je reikarniral model 500 iz 60. let, ampak samo to) in imam občutek, da se mu gre (da se bori) samo za "nizkocenovne" trge.

Kje so časi, ko besede "nizkocenovnik" nismo poznali in je običajen človek lahko kupil Uno, (stari) Tipo ali Tempro, malček bolj premožni pa Cromo. Pa so bili vsi - za moje pojme - pravi avtomobili. Dva Tipo-ta sem si lastil tudi sam in lahko rečem, da ni bilo opaziti nekega oblikovnega ali materialnega šparanja, na način kot se danes vidi na nizkocenovnikih.

In tako bi moral tudi novi Tipo izžarevati več limuzinskega imidža, če se ga že prodaja na evropskem trgu. Ali pa bi moral Fiat (že kdaj!) dati na evropsko tržišče bolj sofisticiran model v C segmentu. Tako pa postaja vse bolj anemično, kot sem že napisal, nekaj podobnega, kot nova Croma v letu 2005.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a Polo78 Sr dec 09, 2015 1:35 pm

Se strinjam s @Firedriver. Ko je prišel ven prvi model Tipa leta 1988, je bil takrat prava bomba od avta in je pomenil kvantni preskok napram predhodniku (Ritmo). Kdor ga je imel, je bil glavni frajer v mestu. Tole danes ni pa ne tič, ne miš. Že res, da je po proporcih lahko tipičen predstavnik limuzine v C segmentu, ampak po izgledu (tudi notranjosti) je bližje nizkocenovnikom kakor neposrednim konkurentom. Verjetno bo res razlog v tem, da centralna Evropa ni več primarni trg Fiata in da se usmerjajo drugam. Škoda, ker so tako zavozili še eno ime modela, ki je nekoč pomenil nekaj več kot tole danes. Sprijazniti se bo pač treba, da je Fiat le še bleda senca znamke, kakršno smo poznali v prejšnjem stoletju.

BTW, moj prvi avto je bil Punto mk1, ki je bil cca. 20 let nazaj eden najbolj vidnih in uspešnih predstavnikov nižjega razreda. Danes ima pa Fiat kaj? Ostarelega GP-ja, faceliftanega v Punto Evo... :huh:
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a xxl To dec 15, 2015 5:45 pm

Lepo,samo lep ni.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a Firediver To jan 19, 2016 8:47 am

Da osvežim temo..

Na Total TV je bila reklama za novi Fiat Tipo in z dodatno opremo (neka akcija) naj bi bila v Srbiji cena 12.000€.

Koliko bo pri nas je še prezgodaj govoriti, ampak za tako ceno in toliko opreme se pa že splača potrpeti glede oblike...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a xxl To jan 19, 2016 9:00 am

Srbi imajo nižje cene novih,pri nas bo vsaj 1000 evra dražji.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a Lignage Po feb 15, 2016 3:56 pm

Tipo kot Dodge Neon. V Mehiki.

Slika
(Vir: Passione Auto Italiane)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a sašo5 To mar 01, 2016 10:51 am

kot, da mu nekaj manjka oz. bi rekel, da če bi to pokazali tam l. 2010 mogoče še, nekako mi je podoben Citroenu C4, skratka "preživet" .....v tem segmentu po obliki vsaj meni nekako prednjačita Astra in Megan, potem pa (trenutno)dolgo nič........
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a Lignage To mar 01, 2016 5:12 pm

Oblika petvratnega je res švoh. Kot sem že omenil na portalu, gre po mojem okusu za oblikovanje, ki so ga Korejci že zdavnaj prerasli s Ceratom in Lacettijem - In avto je tako kar precejšnje oblikovno nazadovanje za predhodnikom Bravom. Karavanska verzija je, prav tako kot limuzinska, sicer ok!

Imata pa HB in karavan nekoliko drugačno armaturo:

Slika
Slika

Prtljažnik karavana:

Slika

(Vir: Passione Auto Italiane)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a meganer To mar 01, 2016 5:51 pm

Zadnjic sem bil v italiji in je bila cena od 12500 za limozino. Pa tud prov švoh ni zgledal, ni ni nek presežek ampak tok kot ga splovate pa zopet ni ...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a meganer Ne mar 06, 2016 8:14 am

Gledam na siolu kao predstavitev novega tipota in sem kar presenečen, najbolj mi je pa všeč da so sedeži malo višje kot kak captur in kaki enoprostorci. Bravo fiat to bo pomoje višina kot croma. Še tistega 1.6 dizla naj dajo za normalen danar pa se bo tud fiat mal bol na noge postavil.

moram reči da sem pozitivno presenečen, pa upam da neboste začeli , da je slabši kot golf :mrgreen:
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a matejxx Ne mar 06, 2016 10:27 am

Kaj res nimajo ideje kam postaviti tale zaslon. Ker tole, da tako štrli ven iz armaturke je prav grdo.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 06, 2016 11:44 am

Kam pa ga naj dajo? Nekam v sredinsko konzolo da ga gledaš dol, kot pri VW ali Škodi?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a matejxx Ne mar 06, 2016 11:59 am

Tako kot ima narejeno Megan je čisto lepo in tudi dovolj pregledno. Tole, da pa zaslon tako štrli ven, kot ima tale Fiat ali Audi pa je meni izredno grdo.
 
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a Lignage Po mar 07, 2016 11:25 pm

Sem si vzel nekaj časa in se malo igral avtomobilskega oblikovalca. Temu je botrovalo razočaranje nad obliko petvratnega Tipota, zato sem si ga popravil po svojem okusu. Delim svoji dve ideji še tukaj:

Slika

Fino bi bilo, če bi petvratnega ločili od ostalih dveh različic in ga tako naredili bolj všečnega evropskemu kupcu. Ampak to so seveda lahko samo sanje...

Pri nastanku svoje ideje sem se zgledoval po Pandi (tretje stransko okno), po konceptu FCC4 (napis Fiat zadaj) in pa po starem Tipu (oblika zadnjih luči) - tako, da bi si avto vsaj zaslužil ime Tipo!
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: 2015 FIAT Tipo (Aegea)

Napisal/-a ggorenc To mar 08, 2016 5:29 am

Hehe petvraten sploh ni dosti krajsi od karavana. Je pa tole vseeno avto za manj denarja in bolj enostaven kot kaksen novi golf ali asta. Cena bo tudi temu primerna. Kar v redu za tiste, ki ne rabimo prevec nepotrebnih stvari.
Skoda, ker sta armaturi razlicni, meni je prva izvedenka s podaljsano armaturo lepsa kot tale posiljen laptop na vrhu armature. Cetudi je nekoliko prazna. Kdaj se zacne prodajati v sloveniji?
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov