Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a meganer Ne feb 21, 2021 7:48 am

1. se ne mislim spopadat v besedne vojno. Ni to moj nivo komunikacije.
2. poglej si kak dokumentarec o "zeleni energiji"
3. štromarje/hybride se poriva naprej zaradi porabe. Potem to pa hybrid pokuri isto kot dizel, stem, da je avto dosti dražji.

Pač avto do C segmenta ja-bencinar, naprej pa mislim, da ni to to.

Elektro je čisto druga tema. Jaz bi ga mel kot 2 avto ali 3.

Jaz potrebujem avto tudi kot vlečno vozilo. Nočem sedeti na tlet pa magari če vozim 20let star avto.

Razloži ti meni kako recimo poleti 10x na Vrhniškem klancu spelješ z 1.2tsi (ali podobnimi) zadaj pa zapeto prikolico 1500kg, ali pa iz tujih kampov, kamnolomov, gozda, ..... kjer ni ravnine?

Tukaj vidim prednost štromarja. Ampak da dam 20000eur, da se bom vozil v službo po tukaj okoli .... pa nekako ne pije vode.

Če mene vprašaš sem bol ekološki z dizlom kot pa da imam še enega doma.

Sem tudi že razmišljal, da bi vzel novega Twinga na elektriko. 13000EUR na lizing na 10let (ker je lizing skoraj-zastonj) in ga odplačujem z sedanjo nafto. Potem smo pa zopet na zavarovanju, vinjeta, registracija, servis, ..... pa sem zopet recmo 150eur v minusu.

In tukaj je Nissan (prvotna tema) brcnil v temo (iz mojega vidika).
Morate razumeti, da imajo/imamo eni avto še za kaj drugega kot peljati se do službe/trgovine.
Za normalnega "Janezka" je pa tudi bencinar povsem zadovoljiv.

Zato te lepo prosim ne posplošuj.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a emozul Ne feb 21, 2021 9:01 am

nasamorpheus je napisal/-a:Lahk se povprečen slovencelj še tolk buni, dizlov kmal ne bo več veliko na izbiro, če sploh. Ostal vam bo sam se bencin pa strom, končno bom dihal čistejši zrak.


Malo bo treba preveriti. Tole si poglej:
https://www.rtvslo.si/tv/novosti/temna- ... gij/546134

Na koncu bos videl, da je elektrika (glede onesnaževanja), spet en velik nateg.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a matejxx Ne feb 21, 2021 9:35 am

Kaj vas moti če ni dizla? Boste pač šli kupovati drugo znamko, kjer bodo ponujali dizel. Samo je pa vprašanje kaj bodo naredile znamke, ko bodo videle, da se njihovi avti ne prodajajo, konkurenca pa jih prodaja.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a Firediver Ne feb 21, 2021 11:35 am

Tiste "ta lesene" moti čisto vse, čemur so se prilagodili in po novem tega ne bo več, ker to pomeni, da se morajo spremeniti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a matejxx Ne feb 21, 2021 12:10 pm

Zakaj se bi moral spremenit? Jaz se ne mislim spreminjati. Bom pač rajši vozil neko staro garo, kot pa novega električnega.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a emozul Ne feb 21, 2021 12:27 pm

Firediver je napisal/-a:Tiste "ta lesene" moti čisto vse, čemur so se prilagodili in po novem tega ne bo več, ker to pomeni, da se morajo spremeniti.


Pac se bomo vozili z elektriko. Sam mene moti, da eni pravijo kako je to bolj ekolosko, pa ni.
Poglej se eno alternativo:
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=21173
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a nasamorpheus To feb 23, 2021 6:25 am

Ena zanimiva novica iz Anglije. V mestu Coventry so zagnali pilotski projekt odkupa starih vozil. Za vsakega bencinarja do letnika 2006 in dizla tudi po tem letniku ti ponujajo vavcer do 3000 funtov za javni prevoz, če se odločiš da ga daš v reciklažo. Zdej odvisno od avta, če je ena stara kripa se splača. Pri nas pa seveda to nebo šlo ker je javni prevoz katastrofa. Vse kar znamo je gradit ceste po vukojebinah namesto da bi razvijali javni promet in se usmerjali v nizko ogljicno družbo. Nazadnje ko sem bil v Španiji in Franciji avta sploh nisem rabil. Busi, vlaki, podzemna... vozijo v vsako vukojebino večkrat dnevno. Na večino destinacij prideš prej kot z avtom. Če ga pa rabiš je pa enostaven najem EV vozil z mobitelom marsikje možen. Seveda tudi če bi živel tam, bi morda še vseeno imel avto zaradi udobja, bi pa naredil bistveno bistveno manj dnevnih kilometrov z njim.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a VW T4 To feb 23, 2021 7:34 am

dizel ne bo šel nikamor. Vozila, ki so mišljena za relacijo, pride v poštev samo dizel. Bi rad vidu eno bmw sedmico, z 3 in več literskim bencinarjem, ki se fura 500km v nemčijo...če nisi nafgtni mogotec, bankrotiraš. Pa ne z kako elektriko zraven, ker po 100km bi furu samo še na bencin. Elektrika je super za mestni avto, za tiste, ki so tako premožni da si lahko to privoščijo.
Trenutna muha je da se malo umika dizel, tako kot par let nazaj se je delalo samo ultra majhne motorje, sedaj pa se vsi vračajo nazaj in so 2.0 spet stalnica.
Tam kjer je zrak zelo onesnažen s smogom in podobno, ga sodoben dizel dejansko čisti. Iz izpuha pride čistejši zrak (manj trdih delcev) kot tisti, ki ga je potegnil v motor.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a Firediver To feb 23, 2021 7:57 am

VW T4 je napisal/-a:Tam kjer je zrak zelo onesnažen s smogom in podobno, ga sodoben dizel dejansko čisti. Iz izpuha pride čistejši zrak (manj trdih delcev) kot tisti, ki ga je potegnil v motor.


Si prepričan, da si se že zbudil?

Kako naj bi dizel "čistil" trde delce iz ozračja, kvečjemu bo slabše delal, ker so trdi delci inertni in ne pripomorejo k zgorevanju - celo jemljejo volumen koristnemu kisiku in ga je tako manj za zgorevanje v valju.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a nasamorpheus To feb 23, 2021 9:24 am

Toyota tako čiščenje reklamira pri Mirai-ju
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a VW T4 To feb 23, 2021 12:00 pm

Firediver; si se mogoče ti že zbudil?
A sem napisal, da motor bolje deluje? Napisal sem, da motor spusti čistejši zrak, kot ga vsesa. Ampak seveda moraš nekaj napisat, da izpadeš pameten.
Dizel ima filter trdih delcev, torej če "črpa zrak v okolju, ki je z takšnimi delci zelo osvinjano, bo motor črpal umazan zrak, ga prefiltriru in spustil brez delcev ven., govorim le za delce in ne za druge pline, da ne bo spet se kdo utaknil. No pa ne pravim, da je avto čistilna naprava, ampak želim izpostavit, da je sodoben dizel zelo čista zadeva. KAr pa za marsikatero sežigalnico/termo elektrarno, ne moremo rečt, čeprav obstaja tehnologija.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a Firediver To feb 23, 2021 12:46 pm

VW T4 je napisal/-a:Tam kjer je zrak zelo onesnažen s smogom in podobno, ga sodoben dizel dejansko čisti. Iz izpuha pride čistejši zrak (manj trdih delcev) kot tisti, ki ga je potegnil v motor.


VW T4 je napisal/-a:Firediver; si se mogoče ti že zbudil?
A sem napisal, da motor bolje deluje? Napisal sem, da motor spusti čistejši zrak, kot ga vsesa. Ampak seveda moraš nekaj napisat, da izpadeš pameten.
Dizel ima filter trdih delcev, torej če "črpa zrak v okolju, ki je z takšnimi delci zelo osvinjano, bo motor črpal umazan zrak, ga prefiltriru in spustil brez delcev ven., govorim le za delce in ne za druge pline, da ne bo spet se kdo utaknil. No pa ne pravim, da je avto čistilna naprava, ampak želim izpostavit, da je sodoben dizel zelo čista zadeva. KAr pa za marsikatero sežigalnico/termo elektrarno, ne moremo rečt, čeprav obstaja tehnologija.


Nisem dovolj pameten, da bi te razumel. Niti zbujen, niti v sanjah. Zgleda, da bi moral biti bolj neumen za popolno razumevanje tvojih sestavkov.

Zelo všečno, da problem ekologije zreduciraš na odstranjevanje trdih delcev, ampak, a si se kdaj vprašal, kako v laboratoriju merijo emisije pri vozilu? Dovajajo pri tem še mestni smog v airbox mogoče?

Imaš kake objektivne meritve na voljo ali pač pavšalno povzemaš dva nepovezana podatka v "neverjeten zaključek"?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a VW T4 To feb 23, 2021 1:38 pm

Sem prav čakal, kako ti bo uspelo nekaj potrgat iz konteksta in potem na to zapet. Očitno tvoj razum uspe iz sestavka fokusirat le par besed.
Bral sem en člane, v katerem mislim, da so bile tudi navedene meritve primera. Nisem si ga pa shranil, zaradi tebe ga pa tudi ne bom zdaj iskal.
Če pa razložim kot otroku; vozilo črpa zrak v katerem so delci v obliki kvadratka in zvezdice. Avto med delovanjem tudi proizvaja delce kvadratkov. Avto ima filter, ki delce v obliki kvadratka filtrira in ne spusti naprej. Torej filter zadrži kvadratke od avta in kvadratke ki jih je avto posrkal iz okolice, spusti pa iz izpuha samo zvezdice.
Ampak ti itak ne razumeš, da sem govoril o delu izpusta in pri tem poudaril, da v konkretno onesnaženem okolju to drži...
Vsakega, ki izrazi nenaklonjenost elektriki označiš za neumnega, zaostalega, neprilagodljivega itd... Zato se je s tabo nemogoče o čemerkoli zgovarjat. Prosim, da me niti ne repliciraš, jaz pa tudi ne bom komentiral več tvojih objav. Jaz tu končujem, ker čutim, da bi to lahko eskaliralo v grd nepotreben obračun.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a Firediver To feb 23, 2021 4:55 pm

Glej, če nimaš bolj objektivnih argumentov, ti tudi otroške analogije ne bodo doprinesle h kredibilnosti.

Tukaj pa ni bilo niti besede o elektriki, pa jo vlečeš na plano, zgleda, da imaš neke hude zamere do mene še iz druge teme.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2021 Nissan Qashqai

Napisal/-a martin_krpan Pe dec 03, 2021 8:10 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov