Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

2022 KIA Sportage

Napisal/-a martin_krpan To jun 08, 2021 4:43 pm

Pričakovano neobičajnega in polarizajočega dizajna in moderne notranjosti. Tehnični podatki še pridejo, verjetno si večino zadev deli s Tusconom.


Slika
Slika
Slika

https://www.autoweek.nl/autonieuws/arti ... -in-beeld/
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a pleomax To jun 08, 2021 5:25 pm

Tucson mi je zakon, tale je pa hudo hudo sfejlan. Vse skupaj nekaj nametano brez neke niti. Kot da se nič med sabo ne povezuje. Osebno najgrši SUV svojega razreda. Škoda.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a tomzzi To jun 08, 2021 5:54 pm

+1

Ponavadi so Kie izgledale boljše.
V tem primeru je pa kontra. Tucson je lep. Očitno se je začel tudi dobro prodajati saj videvam že vsaj dva, tri na cesti dnevno. Lep avto.
Sploh v črni je hud. 8)
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a chad Sr jun 09, 2021 9:49 am

Odličen dizajn, avto izgleda super. Bolje kot tuscon, predvsem s tistimi nikakor sprejemljivimi led dnevnimi lučmi spredaj in čudnim zadkom. Verjetno ste vsi zamešali s hyundai santa fe, ki je zares lep. Kia je tudi z novim logotipom zadela v polno, kar mora storiti še hyundai..tisti H že lep ne paše več na nove avte. Hkrati je to tudi iztočnica za višanje cen
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a martin_krpan Sr mar 30, 2022 4:58 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a martin_krpan Po maj 02, 2022 1:27 pm

za primerjavo še Sportage TOP

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a cashy Po maj 02, 2022 2:08 pm

Ni veliko razlike, a preferiram styling GT verzije
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a esem Po maj 02, 2022 2:32 pm

chad je napisal/-a:...Bolje kot tuscon, predvsem s tistimi nikakor sprejemljivimi led dnevnimi lučmi spredaj in čudnim zadkom. Verjetno ste vsi zamešali s hyundai santa fe, ki je zares lep. ...
Pravilno je Tucson in ne Tuscon - kar sicer velja za marsikoga!! Kar pa ne velja za "vsi zamešali s santa fe". To velja samo za tvoje domneve, v realnosti je santa korektno dizajniran, a hudo dolgočasen, Tucson pa lep in predvsem zanimiv. Moja domneva - zamešalo jih je največ 5%
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a pistON Pe dec 02, 2022 11:13 am

Meni je avto noro lep, prostoren, pa še srednji sedež v zadnji vrsti se podre, za prevoz daljših predmetov (smučI).
(skoraj) enako mi deluje novi Tucson.
Gledam izključno bencinarje.
Naj prosim kdo napiše, kake izkušnje ima skozi lastništvo novejše KIE ali Hyundaia.
Predvsem me zanima ta predsodkovni vidik: kako te gledajo sosedje, ki za isti denar vozijo 4 leta stare nemške premije in pa koliko težje je potem prodati 10 let starega Korejca napram 10 let staremu Nemcu.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a boštjan_01 Pe dec 02, 2022 2:28 pm

Predvsem me zanima ta predsodkovni vidik: kako te gledajo sosedje, ki za isti denar vozijo 4 leta stare nemške premije in pa koliko težje je potem prodati 10 let starega Korejca napram 10 let staremu Nemcu.

Težko je nekaj posploševat. Moji sosedje so drugačni kot tvoji.
Jaz si kupim takšen avto kot meni odgovarja, še niti družinskih mnenj ne uoištevam v celoti. Kaj šele da me zanima mnenje soseda.
Če pa so ti tako pomembni pogledi soseda, daj njemu denar in ti naj on kupi avto. Samo da se ne boš zameril drugemu ali tretjemu sosedu, potem boš moral kupiti 3 avte naenkrat.
Zakaj bi bilo težje podat 10 ali 20 let starega korejca kot recimo nemca, ali španca, američana. Prvič slišim.
Vsak avto se proda za pravo ceno, to nima popolnoma nobene veze z državami. Če bi bilo tako, bi kšeftarji samo nemce prodajali.

Razen če si se pri sosedih nagibal bolj ženskega spola. :shock:
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a pistON Po dec 05, 2022 10:58 am

Na balkanu velja stara poslovica, da pes pa avto morata biti nemška. In naša kura je hočeš nočeš še vedno balkan in vedno bo.
Posledično tudi germanski avti bolje držijo ceno.
Jaz nisem takega mnenja, ampak večina ljudi pa je in če ne voziš nemške premije, nisi vreden nič. (v narekovajih seveda, da se ne bo kdo spet obešal na ta stavek)
To je enako kot med bajkerji, kjer nekaj velja samo harley-davison.
In ker je tako splošno mnenje v populaciji, me pač zanima, kake izkušnje je imel kdo, ko je prodajal rabljenega korejca.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a krimič Po dec 05, 2022 3:35 pm

Vsaka prodaja je odvisna od cene. Res pa je, da je po mojem mnenju (glede na pogovore z znanci/sodelavci) povprasevanje za rabljene avtomobile vecje za nemske oz. evropske znamke (tudi francozi).
Ampak ce kupujes avto za daljse obdobje najbrz ne gledas na to. Sploh pa ne na sosede.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a boštjan_01 Po dec 05, 2022 4:29 pm

Če je že nova Kia cenejša od večine nemških, ne moreš pričakovat da se bo 10 let star prodajal za isto ceno. Logično
Res je zanimanje za nemške avte večje, vendar je tudi ponudba na trgu večja (razmerje ponudbe in povpraševanja) . S tega vidika boš Kio morda še celo lažje prodal.
Najprej te je motilo kaj bo soesed rekel, sedaj te skrbi kako boš avto prodal čez 10 let ... Z takim razmišljanjem ne boš nikoli kupil avta.

Kar se pa tiče prodaje rabljenega avta, kupci postavljajo enaka vprašanja, so enako tečni in ti pijejo živce. To sploh nima veze kakšno znamko prodajaš, iz katere države. Tisti ki je pristaš nemških, te ne bo klical za Kio. In obratno.
Kaj si predstavljaš da kupci nemških avtov pridejo v kravatah, kupci korejskih pa v kopalkah?
Ni nujno da bo čez 10 let enak trend kot je sedaj. Iščeš dlako v jajcu.

Še enkrat se sprašujem, zakaj kšeftarji ne prodajajo samo nemških avtov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a Firediver Po dec 05, 2022 5:02 pm

Zato, ker dobijo v paketu zraven nemških še nekaj "manj" zaželjenih avtov.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2022 KIA Sportage

Napisal/-a mrtwelvetrees Po dec 05, 2022 5:56 pm

Sosedje niso važni. Važno je, koli časa misliš imeti (novi) avto. 3, 4,5 let in ga zamenjat ? Ali ga misliš imeti 10 let vsaj ali več, ali celo toliko časa dokler se ne bo splačalo popravilo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov