Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
krt206
Uporabnik
 
Prispevkov: 889
Pridružen: Ne mar 06, 2005 12:10 pm
Kraj: Kjer sem

Napisal/-a krt206 Sr apr 20, 2005 8:39 pm

borut007 je napisal/-a:
krt206 je napisal/-a:Kaj, a pa bojo zdej to začel delat, al bo sam pr ideji ostal, tko k je blo že pr prejšnjem modelu, k so pol sam st-ja naredil

To pa sploh ni res. Ne mi rečt, da ne poznaš Focusa RS (MK1) ... 2L Turbo 220KM, podvozje o katerem nekateri samo sanjajo, ... !? :bonk


Pa res, sm ga najdu na autoscoutu :oops:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Sr apr 20, 2005 8:41 pm

menjekul je napisal/-a:glede na vozne lastnosti prejšnjega sploh ne dvomim, da bo tale kaj slabši - kvečjemu boljši. na obliko se bom že navadil....(sem že :D ) in z veseljem bi peljal teh 280 konjskih moči. za evo in sti huda konkurenca. se mi zdi izbira med mašino od mazde in volvotovo 2.5T mašino nekak..."ne ok". sicer ne vem točno kaj se cosworthom dogaja ampak že pred leti obljubljeni motor bi zdaj recimo lahko bil že iz njihove strani izdelan.


Cosworth je že kar nekaj časa v lasti AUDIja in dela mašince za Audi RS verzije po naročilu za quattro gmbh , tko da nič ne bo....
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Če apr 21, 2005 6:26 am

INFINITI je napisal/-a:
Cosworth je že kar nekaj časa v lasti AUDIja in dela mašince za Audi RS verzije po naročilu za quattro gmbh , tko da nič ne bo....


spank u 8) . škoda, da nič ne bo z njihove strani :( . kot sem rekel, mašini ki sta na izbiro mi nista ravno všeč - kar ne pomeni, da sta slabi sam... lahko bi ford mel nekaj svojega ali pa nekaj od kake svoje podružnice. kdo pa je naredil 4×4 za tega focusa? sam ford ali je tudi to prevzeto od kakega drugega avtomobila?
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Če apr 21, 2005 7:16 am

 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Če apr 21, 2005 7:47 am

no za mazdo pa volvota res nisem vedel :?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a drugmirko Če apr 21, 2005 8:58 am

pa sej to je čist logično... še osebej za avtomobile znamk enega koncerna. tako lahko najdete motor iz Vel satisa v Nissanu Z 300 al kermu že (eni taki žverci kot jo ma infiniti v podpisu :) ), Fiatove motorje pri Oplu in obratno (zarad zdaj že raspadle zveze z GMom) in tako naprej... povsem normalno je tudi, da se pri taki raboti kot je razvoj, proizvodnja motorjev in tudi njihova uporaba, koncerni povežejo med sabo. tako so se povezali PSA Peugeot/Citroen in BMW pri malih bencinarjih, PSA in Ford pri dizlih vseh velikosti, BMW bo v to kompanijo verjetno pristopu za male dizle za Minija.... in še bi se našlo.

zganjat kak hud purizem, vihat nos nad izdelki enih, ter poveličavat druge je v teh tricky buisness. mimogrede si v lastno skledo pluneš :mrgreen: .
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Če apr 21, 2005 10:42 am

Jebemo, danes sem gledal navadnega (novega) Focusa v salonu in morm rečt da je avto v živo od blizu hudo lep...seveda pa da svoje "tudi showroom shine", ampak vseeno...zelo lepo...Če bo imel RS 4 pogon, bo to majka v tem razredu...samo da ne uturijo kakšne haldex sklopke...kvazi štiri-pogona takšen avto res ne rabi :?
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
HajdukS
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 731
Pridružen: Če dec 26, 2002 1:45 pm

Napisal/-a HajdukS Če apr 21, 2005 11:13 am

Hmmm realno se mi se vedno zdi da je bolj konkuranca golfu, civicu, gtajki in podobnim... Mislim da bojo testi vse pokazali :D.
 
Uporabniški avatar
Turbobitch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 756
Pridružen: Po okt 04, 2004 10:18 am
Kraj: Prvi levi sedež 5ke GTT

Napisal/-a Turbobitch Če apr 21, 2005 11:19 am

Prejšn model focusa je stokrat lepši od tega, sploh pa wrc verzija.
Slika
Ne mene krivit za Mobisux, če maš pa probleme pa sam prtiski prekliči.
 
Uporabniški avatar
don CONSIGLIO
Don med moderatorji
 
Prispevkov: 2232
Pridružen: Ne mar 28, 2004 11:52 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a don CONSIGLIO Če apr 21, 2005 9:38 pm

Zelo možno, da je to samo mule ST za testiranje RSa oz. njegov 4x4 pogon. Nekateri pa trdijo, da je to že RS. Vam v presojo:

Slika

Slika

LP,
don CONSIGLIO
Slika
 
Uporabniški avatar
don CONSIGLIO
Don med moderatorji
 
Prispevkov: 2232
Pridružen: Ne mar 28, 2004 11:52 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a don CONSIGLIO Če apr 21, 2005 9:40 pm

Pozabil sem še na en bol star vtis, ki je že bil na tem forumu, je pa po mojem kar verjeten:

Slika

LP,
don CONSIGLIO
Slika
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Če apr 21, 2005 9:42 pm

Ta ni realen, kr je prehud :D
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Če apr 21, 2005 10:02 pm

Omelo je napisal/-a:Ta ni realen, kr je prehud :D

:wink:
Slika
 
Uporabniški avatar
don CONSIGLIO
Don med moderatorji
 
Prispevkov: 2232
Pridružen: Ne mar 28, 2004 11:52 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a don CONSIGLIO Če apr 21, 2005 10:07 pm

borut007 je napisal/-a:Don C: se meni le zdi, ali pa je na zadku tistega belega ST-ja Chevroletov znak? :bonk :rofl


:P Mislim, da ne. Se mi zdi ena čudno oblikovana kljuka za odpiranje prtljažnika. Lahko pa, da bodo na vse avte dali od zdej naprej znak od Chevija, v upanju, da se bojo bolje prodajali... :roll: :P

LP,
don CONSIGLIO
Slika
 
Uporabniški avatar
don CONSIGLIO
Don med moderatorji
 
Prispevkov: 2232
Pridružen: Ne mar 28, 2004 11:52 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a don CONSIGLIO So jun 04, 2005 11:11 am

Autocar se vrača na temo in mi z njimi. Poglejte malo podatke:

Ford plans hottest hatch of all

Ford is rumoured to be considering a 350bhp, four-wheel-drive, six-cylinder turbocharged proposal for the next-generation Focus RS. Right now the Blue Oval’s executives at the company’s headquarters in Cologne, Germany are considering a plan to fit Ford’s new flagship hot hatch, due out in 2007, with a new turbocharged in-line six-cylinder engine.

The advanced powerplant (right) has been developed by Volvo as a replacement for the Swedish car maker’s current six-cylinder engine, and is planned to make its debut in the new S80 due out next June.

Conceived for both transverse and longitudinal applications, the four-valve-per-cylinder unit is based around a die-cast aluminium cylinder block for an all-up weight of 180kg. It is also claimed to be 1mm shorter than Volvo’s five-cylinder engine – a feature that makes it suitable for a whole range of different models, including the new Focus RS.

Three different versions of the engine are planned: a base naturally aspirated 3.2-litre and a pair of performance-oriented turbocharged 3.0-litre units. The former receives variable cam timing (VCT) on the inlet valves, with the latter two adopting a system operating both the inlet and exhaust valves as well as a variable-vane Garrett turbocharger.

In 3.2-litre guise, the new six-cylinder produces 235bhp at 6000rpm along with 236lb ft of torque at 3500rpm – an increase of 38bhp and 26lb ft over Volvo’s current 2.9-litre engine. The turbocharged units deliver 285bhp and 295lb ft in light-pressure guise, with the high-pressure unit pumping out a BMW M3-beating 350bhp and 332lb ft.

It’s this latter specification that Ford’s Motorsport boss, Jost Capito, may use to thrust the Blue Oval back to the very top of the European hot-hatch ranks. If Ford’s plans come to fruition, the new RS will boast a whopping 133bhp and 96lb ft more than the upcoming Focus ST, whose turbocharged 2.5-litre five-cylinder engine generates 217bhp along with 236lb ft of torque.

Unlike the front-wheel-drive ST, the new RS is being developed around new four-wheel-drive underpinnings. This promises to endow it with spectacular levels of grip and traction. One problem, however, is the lack of a suitable six-speed manual transmission for the new car. The gearbox in the Mondeo ST TDCi is rated to 295lb ft, although insiders say measures are being taken to upgrade it for use in performance-oriented Volvos.

Autocar Magazine


Slika

Češrav nam je Autocar obljubljal tudi prejšnjega Focusa RS...

LP,
don CONSIGLIO
Slika
 
Uporabniški avatar
metallic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2636
Pridružen: Če avg 14, 2003 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a metallic So jun 04, 2005 11:15 am

Tole bo strup! 8) Sam pri AM so rekl, da bo mel "sam" 250 hrčkov... :? Proti STju ne bo glih kakšna raketa... :?
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov