Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a Lignage Sr nov 16, 2016 7:00 pm

Oblikovno je zunanjost na žalost res kar precej brezizrazna in zadnji del, hočeš nočeš, spominja na karavansko Optimo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a xxl Če nov 17, 2016 8:39 am

Nikakor nisem enakega mnenja.Gledava enak avto?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a tha_man Če nov 17, 2016 6:20 pm

Do zdaj sta obstajala le dva SUV-a, ki sta mi bila všeč - Evoque in Macan, sedaj pa je prišel še tretji. Ampak tale je definitivno najlepši, pa še motorizacija je top. Če se bo še peljal kot obljubljajo...sem optimističen, glede na to, da jim je pri Giuliji uspelo.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a emozul Pe nov 18, 2016 12:54 pm

LEP, ne, zelo LEP avto.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a pinny Pe nov 18, 2016 12:56 pm

Sem istega mnenja :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a esem Pe nov 18, 2016 2:29 pm

drugmirko je napisal/-a:...so na staro 147-ko nahaklali nos Giulije in vseskupej nataknili na dvignjeno podvozje...
Žal je to res preveč očitno in res ni nekaj zelo svežega. Saj je lep, a vseeno...Stavim, da se bodo pri FL-ju spremenile predvsem luči, tudi pri Giuliji, vrnili se bodo v smer "ostre" maske (159).
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a Gricko Pe nov 18, 2016 8:04 pm

jaz pa ne vem, kje vi vidite 147.....

147 mi je še danes lep avto (FL sploh) pa je avto star....kaj 16 let?......156 celo 19 let.....

potem je za Giulio lahko enako rečeno, da se vidi spodaj 156.....so tudi italiani sami rekli da so se malo naslanjali na stare smernice.....pa ne bi moral reči kaj takega

če se tako gleda, potem lahko v vsakem avtu "vidiš" nek drug avto, predhodnika, konkurenta.......

meni se zdi da je na vse predhodne renderje, skice ( ki so bile za moje pojme katastrofa) .....avto prišel ven celo zelo OK!!
brez kakšnih čudnih dodatkov ( kot recimo luči na 4C, ki je lep avto ampak prve luči so bile katastrofa.....dokler jih niso malo zrihtali z spiderjem)
nisem pristaš SUVov, ampak mi ta celo zgleda...... napram nemški konkurenci mi je vrhunski izdelek, ma pa v drugih znamkah kar nekaj konkurence

glede bolj ostrih linij.....upam da res, meni so bolj pri srcu, a na žalost se mi zdi da so se odmaknili od njih zaradi polj povprečnega videza in posledično večje splošne všečnosti....torej večji krog potencialnih kupcev......na mojo žalost , pa še marsikomu se kolca pa bolj agresivni obliki.....

mito je ko prestrašena miš, gulietta pa malo bolje.....ampak samo malo
sedaj so končno spet naredili malo bolj všečen prednji del
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a xxl Pe nov 18, 2016 8:48 pm

Gricko,dobro povedano,do zadnje besede. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a Galaxy So nov 19, 2016 12:50 pm

Smešno je to, da če je govora o Alfi, je bogokletno, če rečeš, da ni najlepša, čudovita, fantastična...
Nič posebnega ni, tako kot Giulia...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a xxl So nov 19, 2016 1:03 pm

Najmočnejša,najhitrejša,najbolj vodljiva...z primerljivimi,res ni nič posebnega. 8)
Giulia in Stelvio
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a esem So nov 19, 2016 2:17 pm

Si malo pomešal? Do sedaj smo govorili izključno o dizajnu :roll:
 
Uporabniški avatar
IgorMM
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: To nov 09, 2004 3:21 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a IgorMM So nov 19, 2016 4:07 pm

TOP! 8)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a xxl So nov 19, 2016 6:22 pm

esem je napisal/-a:Si malo pomešal? Do sedaj smo govorili izključno o dizajnu :roll:

O okusih se ne razpravlja :) Vedno s najde nekdo,ki ne misli kot večina. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a drugmirko Ne nov 20, 2016 12:09 pm

Gricko je napisal/-a:jaz pa ne vem, kje vi vidite 147.....


v njuni generalni obliki (proporcih in silhueti)! z upoštevanjem generacijske distance in SUV-ovskih "posebnosti"/razlik... oziroma, če malo parafraziram, mislim, da bi, če bi vseh teh 16+ let 147-ko po "audijevsko razvijali" iz modela v model, bila s svojim dizajnom danes zelo podobna temu Stelviju.
in nihče ni reku, da je to slabo ali da je 147-ka grda! kot tudi Stelvio ne... rekli smo samo, da smo - glede na novo Allfino strategijo agresivenejšega napada na "švaboliko sveto trojstvo"- pač pričakovali malo bolj "oster", drzen, a eleganten dizajn! tak, kakršnega švabi še vedno težko zmorejo... še posebej, ker je kompletno cela strategija (Giulie in Stelvia) primarno fokusirana na Quadrifoglio verzije... ;)

xxl je napisal/-a:Najmočnejša,najhitrejša,najbolj vodljiva...z primerljivimi,res ni nič posebnega. 8)
Giulia in Stelvio

heh... tole je pa za sedaj še zmeraj samo "na papirju"... kako je v resnici, bo v zelo kratkem pokazal čas.... upajmo pa, da se -glede na isto platformo in mehaniko- pelje vsaj pol tako dobro, kot to trdijo za Giulio ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a Gricko Ne nov 20, 2016 12:26 pm

Galaxy je napisal/-a:Smešno je to, da če je govora o Alfi, je bogokletno, če rečeš, da ni najlepša, čudovita, fantastična...
Nič posebnega ni, tako kot Giulia...


kdo pa kaj takega govori??

če se je tvoj odgovor kaj nanašal na mojega, sem čisto lepo povedal, da je in Mito in gulietta bolj tako tako....se najde več drugih modelov - proizvajalcev z dosti lepšim dizajnom.

hvala bogu so z zadnjima dvema modeloma zopet naredili preskok in sta oba dobro, raje zelo dobro izpadla.

Pa to ne pomeni, da nimata konkurence, saj je konkurenca v zadnjih letih naredila zelo veliko v dizajnu ( ostale stvari pustimo ob strani, tukaj je trenutno govora o dizajnu)
Ampak za moje pojme, je ta avto izpadel zelo ok in mnogo bolje od marsikaterega nemškega konkurenta......

hvala bogu pa obstajajo različni okusi in prav je tako.......zato pa so tudi različni dizajni......torej vsi veseli ;))
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a Gricko Ne nov 20, 2016 12:43 pm

drugmirko je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:jaz pa ne vem, kje vi vidite 147.....


v njuni generalni obliki (proporcih in silhueti)! z upoštevanjem generacijske distance in SUV-ovskih "posebnosti"/razlik... oziroma, če malo parafraziram, mislim, da bi, če bi vseh teh 16+ let 147-ko po "audijevsko razvijali" iz modela v model, bila s svojim dizajnom danes zelo podobna temu Stelviju.
in nihče ni reku, da je to slabo ali da je 147-ka grda! kot tudi Stelvio ne... rekli smo samo, da smo - glede na novo Allfino strategijo agresivenejšega napada na "švaboliko sveto trojstvo"- pač pričakovali malo bolj "oster", drzen, a eleganten dizajn! tak, kakršnega švabi še vedno težko zmorejo... še posebej, ker je kompletno cela strategija (Giulie in Stelvia) primarno fokusirana na Quadrifoglio verzije... ;)

glede prvega odstavka....ne vem če bi po "trojici" standardu po toliko letih prišli do podobne stvaritve

bi bil pa tudi sam zadovoljen z bolj agresivno linijo.....pa so italiani očitno ugotovili, da je taka oblika sicer všečna, ampak očitno všečna bolj ozkemu krogu ljudi oz takemu krogu, ki ne kupuje novih avtomobilov za tako ceno, kot imajo nastavljeno.

pa so se italiani potegnili nazaj in so šli z obliko bolj v "splošne" vode, kjer je večji "bazen" potencialnih kupcev.....
Pač malo bolj elegantno in manj agresivno, saj konkurenca z "sterilno", hladno obliko pobira veliko kupcev.....očitno je to večjemu krogu ljudi bolj po godu.....

močni dizajni sicer pritegnejo poglede in hvale, ampak marsikdo pa se potem ob nakupu raje odloči za malo bolj umirjeno obliko, več elegance....

159 je bil avto, ki je bil bolj oštrih, agresivnih linij ( pustimo, kakšen je bil avto kot celota, zopet samo dizajn), mnogi so govorili, kako je ok.....pa je bila prodaja vse prej kot ok....
očitno so po tem šli v drugo smer (mito) ki je bil popolnoma kontra, prodaja pa še slabša......upam da sedaj z neko vmesno mero poberejo več uspeha v prodaji.....
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a grega983 Ne nov 20, 2016 12:47 pm

Slaba prodaja 159ke vsekakor ni bila krivda oblikovanja. Tam je bila težava v nasplošno slabi motorizaciji, slabi dodatni opremi glede na ceno, teži vozila, slab renome, ....
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a esem Ne nov 20, 2016 1:05 pm

x2
predvsem pa pomanjkanje vsake strategije promocije

Če je ne bi testirali in občasno videli, sploh ne bi vedeli, da obstaja. Škoda, osnova je bila odlična oz "samo" dobra - zavoljo prevelike teže. Na srečo so z Giulio in Stevotom to radikalno rešili. Upam, da bodo tudi promocijo popravili.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a Gricko Ne nov 20, 2016 2:36 pm

tudi meni je bila - je še vedno oblikovno super, ampak marsikateri "kupec", ki je imel dosti pod palcem , da si kupi tak avto (ker samo to je važno za firmo, to če je tebi všeč in jo boš kupil čez x let rabljeno, firmi ne prinaša denarja), se je raje odločil za kaj bolj uglajenega...... razen "redkih", zaradi katerih so danes sploh na cesti

seveda je bilo poleg tega še polno drugih stvari, od reklam, reklamiranja, do kakšnih težav......

ampak v osnovi, ko govorite
- o slabi motorizaciji??
dizelski agregati so bili in so super, 1,9 in 2.0 motro sta se v tistih časih skoraj najbolj prodajala ( vsi so kupovali dizle in to so bili v večini 1,9 ali 2.0 pri večini konkurentiov)
bencinski pa so bili res "bula"....ampak v tistem času so se bolj prodajali dizli

- glede prevelike teže---- ja je bila težka, sedaj pa povej, koliko ljudi gleda koliko je težak avto, ko se odločajo za njega.....ne prav veliko.....tisti , ki pa jih to zanima, pa ponavadi posežejo tudi po močnejših agregatih.....kar pa je res, da jih ni bilo ( razen 2.4, ki pa tudi ni bil nekaj posebnega, če si želel " zverino"

-glede opreme . je imela kar dosti, je pa tudi dosti asistenčnih pripomočkov manjkalo - tisti dodatki, ki bi lahko premamili kupca
- slab renome se jih drži že od 33, 75.......to se lahko ponovi tudi pri stelviu....

drugače pa avto ni bil slab......vozne lastnosti takrat je imela zelo dobre glede konkurence, jo je pa res teža stalno nazaj vlekla....in glede dinamike in glede porabe in glede pospeškov, hitrosti....

mislim, da so trenutno z manj agresivno obliko probali "ugoditi"in privabiti večjo maso ljudi - potencialnih kupcev , ne samo mlajše, srednje populacije ampak tudi malo starejšo , ki bi jim bil tak avto všeč .......na žalost mnogih pa zaradi tega ni več tako zelo VAU efekta na prvo žogo
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2017 Alfa Romeo Stelvio (SUV)

Napisal/-a esem Ne nov 20, 2016 2:59 pm

Motorizacija - ni mišljeno kot da so slabi ampak samo premajhen izbor, predvsem bencinarjev

Glavni kiks je bila promocija. Žal so tudi z Giulio slabo začeli, eno leto pacanja je res preveč in da vtis, da niso resni - kar je najboljša antireklama.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 114 gostov