Stran 1 od 3
Daewoo Tosca/Chevy Epica
Objavljeno: Če apr 14, 2005 12:14 pm
Napisal/-a Joie de vivre!
V koreji se imenuje daewoo magnus, pri nas chevrolet evanda, v Ameriki suzuki verona, v kanadi chevrolet epica... Prihaja nov Korejec z mnogoterimi obrazi.
Tole je uradni rendering, tako da pričakujte zelo podobno serijsko različico.
LP,
Joie
Objavljeno: Če apr 14, 2005 2:27 pm
Napisal/-a Mick Jerry
Sprednje luči mešanica Citroena C4 in BMW 5? Ah, ta globalizacija. Sam značke bi še limal z enga na druzga, prodajal bi ga pa vsem.
Objavljeno: Če apr 14, 2005 2:45 pm
Napisal/-a Joie de vivre!
Tako pač, vendar vedi, da nekatere znamke tega nikoli ne bodo delale, nekatere pa značke menjajo že desetletja, najbolj očitno prav GM in Ford, ki sta globalni znamki že od medvojnega obdobja.
LP,
Joie
Objavljeno: To avg 16, 2005 7:05 pm
Napisal/-a Joie de vivre!
Še pogled odzadaj. Če bo količkaj podoben tem risbam, avto sploh ne bo izgledal slabo. Za 4-5 mio z dizelskim motorjem bi bila to povsem pametna alternativa uveljavljenemu srednjemu razredu:
LP,
Joie
Objavljeno: To avg 16, 2005 7:45 pm
Napisal/-a McLaren
Če bo cena 5 miljonov bo to preveč da si bi večina potencjalnih kupcev odločla za ta avto.
Objavljeno: To avg 16, 2005 10:03 pm
Napisal/-a Spyker
Lep avto. Ampak zakaj mora biti toliko različnih imen za en in isti avto? Pa tud če je malenkostno spremenjen za različne trge.
Objavljeno: Sr avg 17, 2005 11:33 am
Napisal/-a Joie de vivre!
Vprašaj GM. Tudi meni ni jasno.
LP,
Joie
Objavljeno: Sr avg 17, 2005 2:23 pm
Napisal/-a kljukec
Spyker je napisal/-a:Lep avto. Ampak zakaj mora biti toliko različnih imen za en in isti avto? Pa tud če je malenkostno spremenjen za različne trge.
pomoje zato, ker so bli predhodniki različni, zdej so pa skupi nardil isti avto- nižji stroški in posledično nižje cenein vsak je pač nadaljeval že uveljavljeno ime
drgač pa lep avto
pa tud če ob 5mio full option dizel, bo močno cenejši od konkurentov
lp
Objavljeno: Sr avg 17, 2005 2:59 pm
Napisal/-a Shebo
Lep. Feltne ima pa takšne kot nova BMW petka :P (vsaj na drugi sliki)
Objavljeno: Sr avg 17, 2005 3:26 pm
Napisal/-a don CONSIGLIO
Precej zanimiv avto. A to bo na podvozju od Vectre? Kaj pa motorji? Po mojem bi jim prodor na EU trg zagotovo uspel, če bi ponudili kašen CDTI motor oz JTD.
Sej oblika je zelo prepričljiva, ampak še vedno menim, da bodo korejci prodrli predvsem z boljšo ponudbo motorjev in boljšimi voznimi lastnostmi.
LP,
don CONSIGLIO
Objavljeno: Sr avg 17, 2005 6:05 pm
Napisal/-a Joie de vivre!
GM DAT razvija svoje 3- in 4-cilindrične dizelske motorje na osnovi VM, podobne motorje uporablja že Hyundai. Kako bo s tem modelom, ne vem, predvidevam, da dizla sploh ne bo dobil, saj je že Lacettija težko videti na cesti, tako da bo v Evropi gotovo tudi vnaprej težišče na modelih Matiz in Kalos.
LP,
Joie
Objavljeno: Sr avg 17, 2005 6:53 pm
Napisal/-a INFINITI
všečen je
Objavljeno: Po nov 21, 2005 10:28 am
Napisal/-a Joie de vivre!
V Evropi se bo avto imenoval Chevy Epica, ponekod pa bo nadomestil Oplovo vectro (Azija, Avstralija - nova holden vectra bo tale korejec).
Še par novejših slik:
LP,
Joie
Objavljeno: To nov 22, 2005 12:48 pm
Napisal/-a drugmirko
Objavljeno: Ne nov 27, 2005 10:28 am
Napisal/-a Joie de vivre!
GM si je z nakupom Daewooja na eleganten način drago zahodno proizvodnjo preselil na poceni vzhod... Njihovi modeli postajajo vedno privlačnejši in ni čudno, da je Daewoo daleč najbolj dobičkonosen del General Motorsa, medtem ko je ameriški del koncerna povsem na psu in bo v kratkem odpustil 30.000 delavcev.
Mimogrede, zelo verjeten je scenarij, da bo tudi naslednja Corsa razvita skupaj s Korejci... Opla sicer nimam rad, vendar bi mu vseeno želel, da ga nekdo reši pred detroitsko politiko hiperglobalizacije, ki bo kmalu povsem uničila zahodno vejo GM-a.
Če ne verjamete, edini dobičkonosni veji GM-a sta kitajski Shanghai-GM in pa korejski GMDAT...
LP,
Joie
Objavljeno: To nov 29, 2005 10:06 pm
Napisal/-a drugmirko
Objavljeno: To nov 29, 2005 10:08 pm
Napisal/-a drugmirko
pa še "becikel":
vleče malo na Opla a ne da... :P
Objavljeno: To nov 29, 2005 11:51 pm
Napisal/-a Joie de vivre!
Dobre slike!
Avto izgleda zelo konvencionalno, vendar vsekakor prepričljivo. V Evropi bo še vedno eksotika, v ZDA in po Aziji pa bi znal biti kar dobra konkurenca Camryju, Accordu in podobnim.
LP,
Joie
Objavljeno: Ne dec 04, 2005 11:02 am
Napisal/-a Joie de vivre!
Še uradna sličica:
Originalno ime bo daewoo tosca, pri nas bo gotovo chevy epica.
LP,
Joie
Objavljeno: Ne dec 04, 2005 12:24 pm
Napisal/-a Templar
drugmirko je napisal/-a:pa še "becikel":
vleče malo na Opla a ne da... :P
Itak da vleče na Opla če pa je vse GM! Pa glede na to da bojo prodajali to kot naslednika vektre na določeni področjih more malo spominjat na stari model
PA by the way role je super preskok proti trenutni vektri ko je taka kot da so jo kr iz vektor graphics dal v proizvodnjo z vsemi kockami vred.