Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Napisal/-a 4momo So jul 24, 2010 5:20 pm

Sem jo vozil pri avto Štepančič. 120km 1.4 belo z nekaj opreme.
Avto je super, a raje bi imel 170km ker razlika v ceni ni tako velika , ta boljšo opremo , krom bočna ogledala in zložljiva , pa alu stopalke in bose pa bi bil kar mokro zadovoljen :-P :-P
Porabo pa hudiča res ne vem , pri takšnem testiranju kakšnih 8,5litra.
Je že na finalnem spisku mojih želja :twisted: :shock:
Oblika mi je pa zelo dobra sloh če je v beli barvi .

Lep dan
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Napisal/-a tricot Po jul 26, 2010 12:40 pm

Ja AvtoTriglav je zelo odziven!Ne vem kdaj ste se prijavili za testno vožnjo,jaz čakam že več kot en mesec sploh ne kličejo zgleda,prodaja najbrž cveti,da ne omenjam,da je bilo identično pri Mito-tu.Izbirajo klientelo ,jaz bom pa drugo avtohišo kontaktiral,da vidim če je to mogoše splošna praksa(najbrž da ni). :D
Avto zgleda pa fantastično!QV je parkirana pri Avtocommercu zraven pralnice(vsaj prejšnji konec tedna je bila tam-čez vikend),30m od ročne pralnice na parkingu.Sem jo fotkal z Gsm jem ampak je full sonce sekal tko da ni najboljša slika.V živo je STRUPENA!
 
istvan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po apr 19, 2004 11:06 am

Napisal/-a istvan Po jul 26, 2010 12:44 pm

mogoče pa ti čudno pristopaš k stvari.... greš do salona, poiščeš Verbiča ali kakšnega drugega ....... rečeš za testno vožnjo in če je avto tam .......
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Napisal/-a tricot Po jul 26, 2010 12:55 pm

moji dve čudni prijavi sta šli prek neta,moj pristop je čisto normalen preko njihove internetne strani.
 
Uporabniški avatar
dhajse
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Sr jul 29, 2009 12:37 pm

Napisal/-a dhajse Po jul 26, 2010 4:11 pm

istvan je napisal/-a:mogoče pa ti čudno pristopaš k stvari.... greš do salona, poiščeš Verbiča ali kakšnega drugega ....... rečeš za testno vožnjo in če je avto tam .......


Jaz tudi do zdaj, ko me je zanimala kakšna testna vožnja, sem šel direktno do salona in povprašal če je avto na voljo.. In ponavadi se je dalo dogovorit takoj..
 
istvan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po apr 19, 2004 11:06 am

Napisal/-a istvan Po jul 26, 2010 4:59 pm

tricot..... a ženske tud čez internet pecaš? v živo je lažje..... in hitrejše.... :D pač pri avtotriglavu je internet bolj "počasen"..... skratka odpelji se na dunajsko, stopi do prodajalca in če je avto tam :vrum

Doma čakat nima smisla..... za avtotriglav bi moralo bit konec sveta ne pa samo recesija da bi se malo bolj zmigali.... to vemo vsi ki smo redne stranke tam :D
 
tricot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe mar 10, 2006 8:22 pm

Napisal/-a tricot To jul 27, 2010 8:31 am

glede obiska salona imate prav verjamem da se da zmenit,sem pa pri renaultu BIL ZMENJEN za uro, pa sem čakal 1h da je možakar ki dela v salonu peljal TLAKOVCE domov na bajto. :shock: Taka avtohiša žal pri meni ne bo imela dobička,ker preprosto avto kupim drugje! :D
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ So avg 21, 2010 9:44 pm

Sem ravno malo pobrskal, če je kak nov test od QV in glej ga zlomka...

http://www.topgear.com/uk/alfa-romeo/gi ... eaf-driven

http://www.evo.co.uk/carreviews/evocarr ... eview.html

Zanimivo, da poročajo, da je avto "more a GT than a proper hot hatchback". Se pravi več povdarka na udobje, kot športnost. Zamera gre predvsem motorju, ki se ne rad vrti v previsoke obrate in obnašanju avtomobila na (skrajni) meji.

Zanimiv preskok iz izredno adrenalinske 147 GTA na bolj umirjeno QV. Mene takšna usmeritev preseneča in me resno zanima mnenje alfistov... dobra odločitev/sprememba ciljnih kupcev/napaka?

Očitno jo bo treba it zapeljat, da si ustvarim pravo mnenje... :-P
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS So avg 21, 2010 10:52 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Zanimivo, da poročajo, da je avto "more a GT than a proper hot hatchback". Se pravi več povdarka na udobje, kot športnost. Zamera gre predvsem motorju, ki se ne rad vrti v previsoke obrate in obnašanju avtomobila na (skrajni) meji.

Zanimiv preskok iz izredno adrenalinske 147 GTA na bolj umirjeno QV. Mene takšna usmeritev preseneča in me resno zanima mnenje alfistov... dobra odločitev/sprememba ciljnih kupcev/napaka?

Očitno jo bo treba it zapeljat, da si ustvarim pravo mnenje... :-P


Meni se pa zdi, da so zdaj skoraj vsi avtomobili takšni. Saj skoraj ni več tistih pravih, brutalnih športnikov. Vsak je neka mešanica med udobjem in športnostjo.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So avg 21, 2010 11:00 pm

Če Alfa misli lansirat GTA verizjo Giuliette je to ok, če pa misli QV ostati najmočnejša Giulietta pa je to srednja žalost. QV-GTA bi mogli biti nekaj tekega kot S-RS ali pa pri VW-ju GTI-R20. Alfa kot ena najbolj športnih znamk v zgodovini mora v ponudbi imeti športne verzije svojih modelov, ker drugače je brezveze.

Da se sodobni turbo motorji malo manj radi vrtijo v obrate je normalno, sploh ker Giulietta doseže max navor že pri 1700 obratih. Je pa vrhunska prožnost tega motorja, saj je bolj prožen kot recimo 2.0 TFSI z 270 konji v Audiju S3, ampak sam sem mnenja, da je prižnost bolj pomembna pri limuzinah in križarjenju po AC in normalni vožnji po lokalnih cestah, kjer omogoča res super vožnjo. V športnih različicah bi pa ta Alfa mogla postreči z močjo v višjih obratih, ampak potem bi v vseh testih spet pisali da je mrtva v spodnjem delu obratov :D.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ So avg 21, 2010 11:39 pm

lizard je napisal/-a:V športnih različicah bi pa ta Alfa mogla postreči z močjo v višjih obratih, ampak potem bi v vseh testih spet pisali da je mrtva v spodnjem delu obratov :D.


No saj to glede očitanja so tudi sami v Top Gear-u priznali. Vedno je nekako tisti "kanček" norosti pri AR bil tarča kritikov, zdaj ko ga pa ni, spet ni prav! :D

Presenetilo me je, da jo ocenjujejo kot manj "dinamično" od GTI-ja, ki je vseeno nekoliko bolj podrejen uporabnosti, kot dirkanju. Na koncu izpade, da je QV še najbolj umirjena od vseh hot hatch-ev... Dajte nam brutalno GTA, da se ne poruši ravnovesje v vesolju! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan So okt 23, 2010 2:54 pm

Giulietta 1,4T MultiAir Distinctive

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.auto.cz/test-alfa-romeo-giul ... ande-52225
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Napisal/-a zany So okt 23, 2010 10:49 pm

to pa je lepotica :)

še posebej mamljive in vpadajoče so te zadnje luči ponoči :D
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2009 Alfa Giulietta (naslednica 147-ke)

Napisal/-a zany Pe nov 12, 2010 6:50 pm

zanimivo da na cesti opazim ogromno Giuliett. res je zelo lep avto, z zelo presenetljivo normalno ceno. :D
 
Uporabniški avatar
Mži
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne apr 24, 2005 9:03 am
Kraj: Ljubljana
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2009 Alfa Giulietta (naslednica 147-ke)

Napisal/-a martin_krpan Pe jan 28, 2011 7:55 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Somebody_new
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe sep 07, 2007 11:21 am

Re: 2009 Alfa Giulietta (naslednica 147-ke)

Napisal/-a Somebody_new Pe jan 28, 2011 8:43 pm

Ko bi sedeži imeli vsaj črne šive...
TIGR
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2009 Alfa Giulietta (naslednica 147-ke)

Napisal/-a peroRS Pe jan 28, 2011 8:44 pm

A se samo meni zdi, da tile sedeži zgledajo kot photoshop ali pa da so bili naknadno preoblečeni, izstopajo pa itak :D

Drugače pa hud avto, edino kar bi lahko očitali je premalo agresivna zunanjost za športno verzijo. Meni osebno to ni slabo, se pa velikokrat nekateri obesijo na to pri drugih znamkah, pa se bom še jaz tukaj (ker sem malo žleht) :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: 2009 Alfa Giulietta (naslednica 147-ke)

Napisal/-a lizard Pe jan 28, 2011 9:04 pm

Take sedeže tudi sa prvič vidim. Bolj agresivna bi morala biti GTA, če se jo vodilni trotli odločijo lansirat. QV je pa pač normalna Giulietta ki je malenkost nižja in ima 235 konjev ter serijsko večje zavore (4-batne Bremo + 330 mm, ki so pri sotalih za doplačilo), ni pa to dejansko neka huda športna izvdenka navadnega modela.
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: 2009 Alfa Giulietta (naslednica 147-ke)

Napisal/-a carloabarth Po maj 07, 2012 9:54 am

Alfa Romeo Giulietta MultiAir TCT

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

VIR
Fiat klub Slovenija
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov