Stran 1 od 30

2008 VW Polo

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 3:46 pm
Napisal/-a Cyrus
Sicer je že neki časa odkar so objavili članek v Autobildu ampak, ker še ni debate sem se odloču, da jo odprem.
Torej leta 2008 prihaja popolnoma novi Polo. Govori se, da naj bi temeljil na isti "platoformi" kot Audi A2, ki pride leto prej.
Tuki je kratek povzetek:
Baje bo navoljo le s petimi vrati (nič več s tremi), leto kasneje pa se pričakujejo še druge različice. Možni so npr. enoprostorec, SUV (ki bo spominjal na Škodo Yeti) in roadster.

Motorji naj bi bli na začetku teli:
1,2-LITER, 64 HP
1,4-LITER, 80 HP
1,6-LITER, 105 HP
1,4-LITER TDI , 69 HP
1,4-LITER TDI , 84 HP
1,9-LITER-DI, 105 HP

Oba 105 konjska motorja bo možno naročiti z DSG menjalnikom (JUHU). :)
Kasneje pride še 122 konjski 1,4 FSI in pa sevede GTI, kjer bo končno notri 1,4 TFSI s 170 konji (zato ga verjetno v zdejšnega GTI niso dal).

Novi Polo naj bi bil korak naprej v svojem razredu (končno). Poleg možnosti DSGja bo avto lahko opremljen tudi z ESP (verjetno pri boljših opremah), boljše bi naj bilo tudi podvozje (ki je bilo že zdej baje solidno).
V prijaznejši notranjosti je možne kup dodatne opreme kot npr. TV in navigacija (me prav zanima kdo bo to naročil za v Polota :) ).

Več lahko preberete tuki: http://www.autobild.de/aktuell/meldungen/artikel.php?artikel_id=9788

Tu so predvidevanja:
Slika
Slika

In še enoprostorec:
Slika

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 4:19 pm
Napisal/-a Lesane Parish Crooks
všečen polo

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 4:33 pm
Napisal/-a Spyker
Teli shopi so dost solidni, smo pa šele na pragu leta 2006 in do takrat je še dobri 2 leti, tko da tole je pomojem samo okviren obris Polota za leto 2008.

Za motor 1.4 TCDcI in 1.9 DCI mi ni jasno, je to napaka al bo res motor od Renaulta? To bi blo pomojem skor nemogoče, saj imajo soliden 1.9 dizel, leta 2008 bo pa še common rail tko da ne vidim razloga za spremembo tega motorja.

Vse lepo in prav, upajmo da bo tud cena v tem rangu kot je zdaj.

Čas bo pokazal svoje...

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 4:37 pm
Napisal/-a _PaPy_
Ojoj :cry: Kakšn grouž bo nastau iz polota. Sploh ga pa nemorjo narest na osnovi audia, mislm nwem kwa jim je. Pa še taka kocka je d mi je kr slabo. Polo 6n & Polo 6n2 sta razred zase!!!!!

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 4:38 pm
Napisal/-a _VeNoM_
pa ja nebo mel renaultove mašine notr :roll:

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 5:12 pm
Napisal/-a dejan84
Evo, po golfu V je to drugi vw, k bi ga mel. Fuuuul je lep, sam škoda če res ne bo 3 vratnega.

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 5:32 pm
Napisal/-a Spyker
dejan84 je napisal/-a:Evo, po golfu V je to drugi vw, k bi ga mel. Fuuuul je lep, sam škoda če res ne bo 3 vratnega.


Tud to bo pomojem, ne vidim razloga da 3-vratne različice nebi blo, če jo ima Golf in sedanji Polo, jo bo imel tudi novi Polo. Mogoče na začetku te različice res ne bo, za kasneje sem pa skor prepričan da bo.

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 5:38 pm
Napisal/-a _B3yBo_
men je bol podobn mini enoprostorcu :P

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 5:49 pm
Napisal/-a bass
To je po moje buča glede na to da je novi polo šele letos prišel ven. Po moje ne bo tok hitro. Kar se tiče motorjev pa opreme - zakon. Je pa zdejšnji polo sigurno najboljši v svoji klasi.

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 6:17 pm
Napisal/-a G0lden
AudiRSboy je napisal/-a:men je bol podobn mini enoprostorcu :P


podpis :roll:

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 6:24 pm
Napisal/-a Cyrus
bass je napisal/-a:To je po moje buča glede na to da je novi polo šele letos prišel ven. Po moje ne bo tok hitro. Kar se tiče motorjev pa opreme - zakon. Je pa zdejšnji polo sigurno najboljši v svoji klasi.


Ja ubistvu ta polo, ki so ga zdej nardil je samo mal večji facelift, da so sedajšnemu modelu podaljšal dobo. Sej ubistvu niso dost spremenil napram unmu s štirimi okroglimi lučkami; le polepšal so ga pa notranjost so malenkost spremenil.

Se pa strinjam, da je najbolši v klasi. Pelu sem sicer samo unga pred prenovo in to z SDI dizlom in nizko opremljenostjo pa sem bil vseeno navdušen. Avtoček se tako z lahkoto vozi, da je veselje. Poleg tega mi je mal bl robat stil v notranjosti lepši od tistih okroglasto zaobljenih.

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 7:29 pm
Napisal/-a Zzooommm
Meni se zdi čuden. :?

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 7:45 pm
Napisal/-a Cyrus
Zzooommm je napisal/-a:Meni se zdi čuden. :?


Ja pa kdo je reku, da bo točno tak?

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 9:39 pm
Napisal/-a Mick Jerry
Mislm, da avto ne bo tak, ker trend enoprostorcev upada, vsaj med malimi avtomobili.Poznamo neuspešno zgodbo Modusa.

Motor seveda ne bo od Renaulta.Le common-rail bo imel, razvil pa ga bo VW.Pa tudi sicer, še vedno se bo imenoval TDI, ne pa dCi.
Hvalabogu za končno spodobnega GTI-ja od VW v obliki Pola z 1.4 TSI mašino.Res ne vem, zakaj je niso že zdej dal.

Polo pred prenovo nima prav hude lege na cesti.Sprednje vilce so tako kičasto vpete v silne bloke da je joj.Avto je mehak in neodziven.Vsaj ta ki sem ga vozil in je imel 1.4 16v motor. Upamo da kej popravijo zadevo.

Objavljeno: Ne dec 04, 2005 9:45 pm
Napisal/-a Slicker
prvi dve slikci lepi, tazadna pa res preveč spominja na enoprostorca. pa tkole na pogled zgleda zlooooo doug. za moje pojme daljši od golfa, tko da mislm da je huckfeldt tle enmal zajebou.

Objavljeno: Po dec 05, 2005 3:08 pm
Napisal/-a Polo78
Pa sej za zadnjo slikco vendar piše, da nej bi bil to polo kot enoprostorec, medtem ko je na prvih dveh slikcah osnoven model.

Meni se zdi pa na teh slikah lepši kot zdajšen, ki mi še vedno (kljub faceliftu) deluje nekak okorno, sploh če ga postaviš ob bok novemu puntu, cliu ali pa prihajajoči corsi.

Objavljeno: Po dec 05, 2005 3:14 pm
Napisal/-a Jorgi
golf...al golf +s faceliftom...sej ne ves vec ker avto gledas, ce ne pise zraven, kaj je zaen... :roll:

Objavljeno: Po dec 05, 2005 7:20 pm
Napisal/-a Spyker
Mick Jerry je napisal/-a:Polo pred prenovo nima prav hude lege na cesti.Sprednje vilce so tako kičasto vpete v silne bloke da je joj.Avto je mehak in neodziven.Vsaj ta ki sem ga vozil in je imel 1.4 16v motor. Upamo da kej popravijo zadevo.


Kar se tiče motorja, naj bi bil to najbolj neprimeren motor za v Polota, tko da če imaš možnosti, sprobaj še ostale motorje, naj bi bili popolno nasprotje od 1.4 16V.

Tolk glede motorja...

Še dobro da se je Cyrus zmotu, ker bi bilo sramotno za VW da bi v Polota dali Renaultov motor, ko pa imajo že zdaj (potem pa še toliko bolj) dobre motorje.

Objavljeno: Po dec 05, 2005 7:34 pm
Napisal/-a Cyrus
Če se je tuki kdo zmotu, potem je to nemški AutoBild. Js sm samo prepisal.

Objavljeno: Po dec 05, 2005 7:57 pm
Napisal/-a Polo78
Potem si se pa malo zmotil pri prepisovanju. Namreč piše 1.9 DI in ne DCi. :)

Die Motoren des Hochdachmodells, das Mitte 2009 zu den Händlern rollt, sind identisch mit denen des Steilhecks: • 1,2-Liter, 64 PS • 1,4-Liter, 80 PS • 1,6-Liter, 105 PS • 1,4-Liter-TDI, 69 PS • 1,4-Liter-TDI, 84 PS • 1,9-Liter-DI, 105 PS.