Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a limas Ne avg 09, 2020 9:54 am

Rešitev je, ko bodo Italijani spoznali,, da je Alfa del italijanske kulturno - zgodovinske in bogate industrijske dediščine. Začeti bi se moralo od prevzema/odkupa Alfe od FCA s strani nekaj bogatih italijanskih industrialcev in vrnitvi k njenim koreninam, saj dizajnerjev in inženirjev v Italiji ne manjka. Alfa bi morala narediti stopnico višje - v polpremijski ali premijski razred in se umakniti od srednjega družbenega razreda, ki ekonimsko nezadržno propada k višjemu.

Recept za propad je združitev z ameriškim menedžmentom, ki je vešč v izračunavanju življenjske dobe komponent, klestenju stroškov in davljenju dobaviteljev.
Žal so razmere v globalni ekonomiji neugodne za vse avtomobilske znamke razen za premijski razred, kjer se veliko kupuje tudi v resecijskih časih. Svetovna ekonomija se pomika proti depresiji, kar ne kaže na dobro ne Alfi ne drugim množičnim znamkam.

Evo, podal sem skromno strokovno mnenje, k Alfi pa bi prištel še Lancio. Vpršanje je kaj bo ostalo na pogorišču avtoindustrije po ekonomski depresiji, ki ne bo kratka.

Avtorju svetujem, da si omisli kakšnega rabljenega GT-ja ali spiderja in ga vzdržuje, saj bo to sčasoma postalo rariteta in dobra naložba. Sam se kakšne alfasud ne bi branil, ampak zdaj sem usmerjen v pridobitev BMW 2002, ki mi je na dosegu roke.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a alexwell Ne avg 09, 2020 12:51 pm

proizvajaj to, kaj lahko prodaš...trenutno je pač obdobje suv....kupeji in kabriji so v zatonu...mogoče manjka kakšna giulija karavan
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a Firediver Ne avg 09, 2020 1:34 pm

Saj je simpl: Vedno preživijo prilagodljivi! Če si preveč "lesen", te kmalu prehitijo in propadeš.
Ne vem pa, zakaj se menedžerjem zdi, da ni vedno tako in mutijo do onemoglosti, potem pa itak propade.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a xxl Ne avg 09, 2020 2:52 pm

4x sem kupil novo Alfo, prvo 1998, AR 145 1,4 TS. Potem še FL 145, 1,8, 147 jtd, Giulietta 1,4 MA. Od leta 2015 ne najdem več modela za naju, zato zdaj imam naročen že tretji avto od takrat.
Tonale bi celo lahko bil idealen, ampak, ne ljubi se mi več čakat na njihove obljube. Če sem pa iskren, Giulija in Stelvio sta edina, po dolgem času, približka prave Alfe, ampak, cena je previsoka zame (v bistvu bi šlo, pa ne dam). In, če bo sploh, še kaj iz nje, bo za večino nas, težko dosegljiva, razen, če bo PSA(bivši) samo preoblekel 2008, 3008, 308..., potem bo. Pa smo spet tam, ali je to sploh še vsaj A od Alfe?!
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a Panzeraustirol Ne avg 09, 2020 4:44 pm

Detajl ki sem ga ravnokar našel:

https://www.youtube.com/watch?v=PTFMF-L3eKo

Ob 17:45 je govora o sodelovanju Mazde in Alfe Romea pri razvoju majhnega športnega dvoseda. Glede na čas 20. sezone Top Geara (leta 2013), je to po vsej verjetnosti postal Fiat 124 Spider. Kako je do tega prišlo, ne vem in raje ne vem, ker če bi vedel, bi verjetno napisal zelo vulgarno protestno pismo na FCA. :x
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a xxl Ne avg 09, 2020 5:05 pm

Pokojni Sergio se je premislil, ker je rekel, da se Alfa mora proizvajat v Italiji. Zdaj se verjetno v grobu prevrača, ko "vidi", kam je Alfa prišla, čeprav je tudi dosti sam kriv, vsaj po mojem mnenju.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a Blinder Po avg 10, 2020 11:09 am

Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a berlonso Po avg 10, 2020 1:31 pm

Ta team ima žal samo ime Alfa Romeo. To je prej bil Sauber, katerega je zaradi finančnih težav kupil Ferrari in si tako zagotovil 4 dirkalnike na štartni vrsti. V obdobju, ko so testiranja omejena, je to zelo pomembno. To je slupaj spravil Marchionne, z željo obuditi ime znamke širše. Sorry za offtopic.

Tudi meni je žalostno spremljati zaton Alfe, čeprav si je nisem nikoli lastil. Vozil sem prijateljevo 156 in bil z občutkom za volanom takoj "kupljen".
Da o obliki ne govorimo, 1A, sploh kakšna 166... zame najlepši spoj elegance in pod njo prikrita športnost.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a whitee Po avg 10, 2020 4:18 pm

Dobro, je lepa Alfa ni kaj, ampak, da je pa 156 kaj bolj posebna pa ne bi rekel. Sem vozil prijateljevo, tako lepo opremljeno, usnje, les, pa resnično ni nič posebnega za vozit, meni se je zdela čisto povprečna. Recimo pri Fordu takoj začutiš, da se avto rad pelje v ovinke.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a xxl Po avg 10, 2020 6:30 pm

Občutki te varajo ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a berlonso Po avg 10, 2020 9:21 pm

Opravil sem malo km z 156 in Focusom, tudi ni šlo za neko dinamično vožnjo, je pa bila 156 nekaj še dodelana na podvozju (spuščena če se prav spomnim). Ostal mi je v spominu direkten volan, glede posrednosti ne morem ocenit ker ni bilo dovolj dinamike v vožnji. Je pa res da že sam interier Alfe kliče po tem da jo voziš - usnjeni sedeži z dobrim oprijemom, cel kokpit obrnjen k vozniku, super (nižji) položaj sedenja... takega vtisa po le 15km mi ni pustil noben avto, vključno s Focusom, Meganom, Golfom ne.

Sem iskal bencinca za do 5000km/leto eno leto nazaj, a žal ni bilo nobene vredu ohranjene za do 4000€. (159 2.2JTS 8) )
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a whitee To avg 11, 2020 6:22 pm

Ok, se strinjam, ambient znotraj je nekaj čisto drugega kot ostali, ampak glede vožnje pa ni tako. Volan? pri mojem Focusu je dosti bolj direkten, 156 se mi je zdela kot dober avto za višje hitrosti, se pravi avtocestna križarka, druga ne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a xxl To avg 11, 2020 7:50 pm

Pelji še kakšno drugo Alfo ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a Kristjan123 Sr avg 12, 2020 2:27 pm

whitee je napisal/-a:Ok, se strinjam, ambient znotraj je nekaj čisto drugega kot ostali, ampak glede vožnje pa ni tako. Volan? pri mojem Focusu je dosti bolj direkten, 156 se mi je zdela kot dober avto za višje hitrosti, se pravi avtocestna križarka, druga ne.

Dosti odvisno v kaksnem stanju je bil sklop podvozje-krmilni mehanizem-gume pri 156-ki. Ce je vse tako kot mora bit imas obcutek na volanu da "vozis ti avto in ne on tebe". Dalec od tega da je najboljsi ali pa edini. Samo tega obcutka pa ne mores zanemarit ce si vsaj malo "obcutljiv" za te stvari...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a whitee Sr avg 12, 2020 6:50 pm

Druge Alfe še nisem peljal, sem se navajal izključno na 156.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a xxl Sr avg 12, 2020 7:08 pm

Saj pravim, preizkusi še kakšno drugo. Ne moreš sodit po eni, pa še ta je verjetno v ne najboljšem stanju. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a whitee Sr avg 12, 2020 8:03 pm

Če bom imel možnost z veseljem :) Stanje je kar dobro, nove roke, prejšnji lastniki lepo vzdrževali, prav tako jo lepo vzdržuje sedanji.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a berlonso Sr avg 12, 2020 8:13 pm

Ta ki sem jo jaz vozil je bila od mehanika na uradnem Alfa servisu, res zgledno vzdrževana, z usnjem vred. Še zdaj mi je žal, da je nisem tedaj kupil, ker jo je menjaval za 159 :/:o:/ ampak takrat nisem imel potrebe po menjavi.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Alfa Romeo in počasen propad te legendarne znamke

Napisal/-a Panzeraustirol Sr avg 12, 2020 8:49 pm

Enako jaz nisem imel potrebe po nakupu, ko je približno eno leto nazaj nekdo prodajal ljubiteljsko vzdrževano bordo rdečo 1.8 TS Alfo GTV za malo denarja... Za tak avto bi danes grehe storil. :sadd
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Lancia in možna oživitev te legendarne znamke

Napisal/-a Panzeraustirol Če avg 13, 2020 3:36 pm

Pozdravljeni. :D

Ta tema je bila ustvarjena na podobno vižo, kakor tista o potencialnem propadu Alfe Romea. Pa začnimo. :)

Interes o oživitvi Lancie, kakor lahko berem po naših in tujih forumih, ni majhen. Trenutni nabor pa je tako množičen, da je še snega v peklu več. Samo Ypsilon, praktično razpotegnjen Fiat 500. Da o izumrlih Chryslerjih, ki se delajo Italijane, sploh ne govorim. :ne

In kje so legendarni modeli Lancie: Beta, Gamma, Delta, Montecarlo, Fulvia, Stratos...? Ostali so le v sladko-kislem spominu. Avtomobilsko podjetje, ki je avtomobilskemu svetu predstavilo mnogo tehnoloških inovacij, brez katerih si danes težko predstavljamo avtomobile (npr. prvi V4 in V6 motorji, turbo in superpolnjenje na istem motorju, neodvisno vzmetenje, transaxle...), je postalo še eno končano poglavje v zgodovini avtomobilizma. Delno zaradi težav z korozijo in medijskega linča, delno pa zaradi mačehovskega odnosa Fiata. :-:o

Vseeno si nekateri upajo sanjati. Ljubitelj Lancie Andrea Bonamore je ustvaril "What if" koncepte moderne Lancie, z kar 11 različnimi modeli in njohovimi verzijami. Slike so vsekakor vredne ogleda:

https://drivetribe.com/p/make-lancia-gr ... D99-y4tkkQ

Meni osebno se mi zdijo Delta z HF športno različico ter kabriolet, Deymos (zasnovan na Beti Montecarlo), Hyper (kombinacija Gamme Berlinne in Bete HPE) in Ypsilon koncepti dovolj zanimivi in relevantni, da bi privabili kupce. Poleg tega coupeja in shooting brake dizajnov Fiat in Alfa nimata. Vsi ostali koncepti so tudi zanimivi, vendar ob poplavi iz ostalih znamk ne bi bili dovolj kompetentni. :)

Če malo pofantaziramo, bi Lancia teoretično lahko uspela priti nazaj pod tremi pogoji:

1. Alfa Romeo ostane nad pragom rentabilnosti in se pomakne v višji cenovni razred. Lancia zavzame srednji razred.

2. Uporaba ter modifikacije Fiatovih in Ferrarijevih delov poleg lastnega razvoja, za znižanje stroškov.

3. Vlak za Elektroprihodnost bo zapustil postajo in Lancia ga lahko zamudi za samo okoli 3 leta, takrat bo verjetno razvoj že  popolnoma usmerjen v električne avtomobile. Električna Lancia pa ni več Lancia, vsaj zame ne (kakšen hibrid bi še šel, če že mora biti...). :bonk

Ne želim pa kakšnih SUVjev ali pa crossoverjev. Ja, se prodajajo, vendar Lancia ni avtomobil, ki bi se prodajal zaradi trendov, ampak ravno zaradi drugačnosti in odstopanja od trendov. Tako kot nekoč. :pray:

Mnenja in komentarji so dobrodošli, pa "Avanti Lancia!". :vrum
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Polo78 in 40 gostov