Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a xxl Po okt 29, 2018 10:52 am

Ja, ampak, dizla se počasi vse več kupcev izogiba, 1.4 TB je že zastarel, čas bi bil za nov 1.3 TB tudi v Tipotu.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Gricko To okt 30, 2018 6:57 pm

avto sploh ni napačen, je pa "porazna" paleta motorjev.....
120KM je max kar dobiš...... saj za avto od A do B je dovolj a sem siguren, da nisem edini, ki me ravno taka omejitev odvrne od nakupa.

malo naložen sploh ne izgleda slabo, tudi cena je ok, me pa podhranjena konjenica odžene in to v današnjih časih, ko ima že vsaka "šajterga" 150+KM

škoda, sploh ker ni, da močnejših ne premorejo, samo vgrajujejo jih ne.....
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a NoFear85 To okt 30, 2018 7:21 pm

Si probal vozit 1.6JTd 120hp ali je to apriori in na pamet napisano?

V Turciji se proizvajajo vse 3 karoserijske razlicice (kombilimuzina, limuzina in karavan).
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Gricko Če nov 01, 2018 1:18 pm

nisem , niti nimam želje.....1.6 je pač 1.6, pa naj bo to JTD, tdi ali kaj drugega.....

dokler si sam v avtu je še solidno, potem zmanjka sape, v dolino mašina ne bremza nič ( si stalno na bremzi), ko vidi klanc je dobro pretakniti nižje, brzina pa kar pada.........

imamo v službi vivarota 1.6 TWIN turbo....konjev več kot prejšni trafic 2.0, po voznih lastnostih kot noč in dan!!! 1.6 je ok le ko je popolnoma prazen v ostalih primerih je za moje pojme katastrofa ( da ne bo pomote, 160 se pelje komot, samo predno nabere....)

2.0 mašina ali več je pač velika razlika npram mlinčkom, pa četudi so kW tam tam!!

kot sem rekel, za od A do B je dovolj, takoj ko hočeš kaj prehiteti ali bolj dinamično voziti postane "smrtno" nevaren voz .....ne hvala, jima konkurenca veliko ponudbe, kjer dobim kar hočem

ps: sicer imam raje italianske avte kot nemške, da ne bo pomote, ampak zadnje čase tako vsiljujejo kaj je za potrošnika "dobro", da mene odganja.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Tattoo- Po apr 08, 2019 11:46 am

FCA, ki je med vsemi avtomobilisti najbolj izpostavljen, da ne doseže EU 2020/2021 ciljev (flotne emisije pod 95 g/km) namerava skleniti odprto partnerstvo s Teslo, da bi se tako izognil ogromnim kaznim, ki jim drugače grozijo s strani EU...

Fiat Chrysler pools fleet with Tesla to avoid EU emissions fines
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a limas Po apr 08, 2019 9:31 pm

Žal se fiatu po smrti Markioneja, ki je bil vizionar, ne obeta nič dobrega. Lahko, da se motim.
Nad gladino jih drži fičo, vse izvedbe krajslerjevih terencev in motor 1.6 JTD. Slednji je glede zanesljivosti zakon.
Dvomim, da bo sodelovanje s Teslo prineslo kaj dobrega, saj je podjetje skupaj z lastnikom en velik nateg.

Fiat naj bi imel novi turbo mlinček, ker je 1.4t že zastarel. Ali gre za 1.4 multi air turbo ali kaj drugega?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a void Po apr 08, 2019 9:44 pm

Nekj se govori da jih bo kupu Renault-Nissan-Mitsubishi. To bi se dejansko znalo zgodit.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a xxl Po apr 08, 2019 9:45 pm

Saj so v 500X in Renegade novi 1.0 TB 120, 1.3 TB 150 in 180.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Tattoo- To apr 23, 2019 10:57 am

Slabe novice za FCA se kar vrstijo...Maseratiju je prodaja v letu 2018 upadla za več kot 20%! :o Marchionne je bil očitno res pravi genij avtomobilskega sveta!

MASERATI SALES DOWN 21% IN 2018. TIME TO SELL?

Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Tattoo- To jul 23, 2019 12:21 pm

Stvari postajajo že (tragi)komične! :huh:
This year Lancia is selling more cars than Alfa Romeo. As absurd as it sounds, the situation of the latter is extremely delicate considering the big investment for its recent relaunch. The market is weird, consumers are more weird and very few things can explain this horrible results for Alfa Romeo.

The latest registrations data in Europe show the advantage of Lancia. During the first half of this year Lancia has registered 34,700 units, coming from only one model, the Ypsilon and only one market, Italy. On the other hand, the volume of its sister brand Alfa Romeo totaled 29,200 units. The gap between them is even more absurd when looking at their product lineups: one Lancia vs five Alfa Romeo.
ABSURD: LANCIA SELLS MORE CARS THAN ALFA ROMEO

Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a VW T4 To jul 23, 2019 2:30 pm

sem mislil, da lancie sploh ni več...očitno še vedno nekaj proizvajajo
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a tha_man To jul 23, 2019 3:10 pm

Niti ni tako nenavadno. Giulietta ni več konkurenčna (+kje so novi bencinski motorji?), Mito še manj, 4C je butičen avto, Giulia je sicer kul ampak žal tip avtomobila, ki jim prodaja v splošnem pada (+ni karavana, +če hočeš "normalen" motor praktično ni drugega kot dizel). Stelvio pa je mogoče preprosto predrag, kar bi lahko rekel tud za Giulio. Večina ni pripravljena plačat premium cene za Alfo, ker za tak keš hoče znamko, ki ji bodo sosedje zavidali.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a cashy To jul 23, 2019 3:13 pm

sem si šel ogledat Alfino ponudbo na splet. Slovenska spletna stran Alfe Romeo je grozno zastarela in izgleda obupno! Če s takim pristopom do strank že na začetku ubijejo veselje novih potencialnih kupcev Alfe, ni čudno, da jim gre za nohte.
Spletna stran je pokazatelj marsičesa - tudi odnosa znamke (njenih zastopnikov) do svojih potencialnih in obstoječih strank.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a IcEm4n To jul 23, 2019 4:42 pm

Da ena zastarela Ypsilonka šiša kompletno (novejšo in modernejšo) paleto Alf.... To je pa samo pri italijanih možno :lol: :lol: :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Firediver To jul 23, 2019 4:49 pm

Čakajte no! Tukaj je govora samo kosovno, kaj pa finančno? Džabe ti je prodati več kosov kot drugi, če pa zaslužiš manj kot drugi!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a xxl To jul 23, 2019 5:25 pm

Valjda da lažje kupiš Ypsilonko za 10 000, kot Giulio ali Stelvia za 40 000 evra. Zato jez tudi nimam več Alfe.
Včasih me zamika, da magari kupim spet Giulietto, recimo tole 1,6 JTD TCT
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 120%20TC... , ampak, toliko denarja ne dam za avto. kateri nima full led, asistenčne sisteme, radarski tempomat, niti 6d temp ni.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a void To jul 23, 2019 8:56 pm

Ma ta Fiat je čist zgubu kompas, bojim da se bo to klavrno končano v roku par let.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a PogachnyK Sr jul 24, 2019 5:47 am

Napram drugim znamkam imajo siromašno paleto vozil...

Drugače pa meni osebno nimajo napačnih vozil...
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Firediver Sr jul 24, 2019 6:29 am

Tudi napram nekdanji slavi in tržnemu deležu je sedaj postal palček.
Že res, da je vedno kaj pešalo pri kvaliteti izdelave, ampak je bil pa zelo razširjen in cenejši od konkurence.
Glede na opazen velik porast Dacie v Italiji bi rekel, da so mu nizkocenovniki večji trn v peti kot ostali nekdanji konkurenti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a void Sr jul 24, 2019 8:06 am

Pa tudi tržna vrednost koncerna je zelo napihnjena pomojem. Takrat ko so se hoteli združit z Renault-Nissanom so bli kao enakovredni po tržni vrednosti... To mislim, da je zelo nerealno.

Jaz napovedujem v roku 5 let kataklizmo in se bomo posamezne znamke iz koncerta prodajale za drobiž. Ne vem samo kdo bo takrat bil zainteresiran sploh za te zastarele programe.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov