Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...

Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma

Re: FIAT - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a xxl Sr jul 24, 2019 9:47 am

Vedno kaj pešalo pri kvaliteti izdelave? No, spet posploševanje, ki se vleče iz preteklosti, saj vemo, da gladko konkurirajo francozom, pri sebi vidim, da tudi nemcem (vw, opel) pri kvaliteti izdelave. Bistvo lastnikov je skupen dobiček in s njim so do zdaj bili očitno zadovoljni, bojim se pa, kot pravi void, da bo FCA počasi začel z razprodajo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.

Uporabniški avatar
Firediver
Poznavalec foruma

Napisal/-a Firediver Sr jul 24, 2019 10:00 am

Dva Fiata sem sam imel, pa v klapi nas je bilo nekaj s Fiati (Uno, Punto I, II, Bravo, Tempra).
Kvaliteta je pešala, ampak se je oddolžil, ker je bil poceni in nezahteven.

Novejših nisem vozil, sem pa v testih vozil skozi leta (pri novem modelu ali ob prenovi generacije) vedno prebiral, da so "sedaj pa res popravili renome glede zanesljivosti", se je pa na koncu - po nekaj letih - vedno izkazalo, da ne more iz svoje kože.
Fiat ima nekatere res bulletproof motorje, ampak "dober avtomobil" žal ni samo "dober motor"...
Človek brez problema, to strašna je stvar!

Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma

Napisal/-a xxl Sr jul 24, 2019 11:25 am

Itak, sam imam tudi izkušnje, tudi z drugimi znamkami, od sredine "80-tih naprej in nisem opazil bistvenih razlik med znamkami podobnih razredov, seveda, tukaj ne mislim na premium.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.

Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik

Kraj: Circuit de la Sarthe

Napisal/-a Tattoo- Sr jul 24, 2019 1:29 pm

xxl je napisal/-a:Valjda da lažje kupiš Ypsilonko za 10 000, kot Giulio ali Stelvia za 40 000 evra.
Vseeno je precej žalostno, da praktično mrtva znamka uspe prodati več vozil, kot pa tako renomirana znamka kot je Alfa...in to s popolnoma zastarelim modelom (Ypsilon) in s prodajo samo na ene trgu (Italija)!

Pri Alfi je problem še vse kaj drugega, kot pa (samo) visoka cena...poglej koliko Macanov je prodal Porsche v enakem obdobju, pa gre za skoraj še enkrat dražji avto kot je Stelvio!

Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway

Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma

Napisal/-a Lignage Sr jul 24, 2019 1:37 pm

Nekaterim se ta nesposobnost Italijanov oživeti fiatov koncern zdi celo zelo smešna, meni se pa ravno nasprotno to zdi kar precej tragično vse skupaj. Ob kupu posiljenih brezveznih novosti, ki jih vidimo lahko danes, bi bil že res čas za kakšno resnično svežo idejo. Recimo tega Centoventija? Daj Bog, da vsaj še tega spravijo uspešno na trg! :)

Slika

Letos je ravno petdeset let odkar je prišel na trg 128, Fiat, ki je spremenil svet.

Slika

Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik

Napisal/-a PogachnyK Sr jul 24, 2019 2:33 pm

Upam, da ne umrejo... Zadnjič sem jokal, ko je šel SAAB pod zemljo... Tudi za Fiatom bi potočil solzo...

Slika

Pa niti ni najbolj ikoničen model, samo meni z naskokom najbolj simpatičen...

Po cesti videvam eno Fulvio, bele barve, niti ni rdeča, ampak avtiček pa tako lep...

Kot zanimivost, mogoče zakaj so Taljani, tam kjer so... Jaguar E-type in Fulvia, sta imela kot nova enako ceno :)
Slika

Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma

Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Sr jul 24, 2019 2:57 pm

Imeli Thena pa Chroma obe 2.0IE letnik 88 Thema in 90 Chroma pa je bila boljša Thema :shock: :lol: Potem kasneje leta 98 Z 128 :roll: :DDD in leta 2006 spet Fiat Marea weekend 1.8 IE leto 2002 bila pocen od 1 lastnika, ker je fasala točo na Ptuju 8) :shock: komaj 125.000km prevoženih! Potem sem leta 2010 kupi prvi PUNTO letnik 99 SOLE iz IT lepo letel za svojih 55 konjičev :lol: 8). Najbolša je bila THEMA cca 6 let pri hiši potem Marea tudi7 let in potem ostali po par let Chroma 3 leta, 128 2 leti, Punto 3 mesece in vmes so bili še 3x UNO Moj letniki 99, 01 in 00 ...

Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma

Re: FCA in PSA - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a Lignage Pe nov 01, 2019 2:06 pm

Skladno s svežim dogajanjem sem spremenil naslov te teme. In dodajam spodnji link:

Imate radi fiate? Čez noč se jim obeta svetla prihodnost.

Zanimivo se mi zdi tole omenjanje vstopa na ameriški trg. Že pri združevanju Fiata samega s Chryslerjem se je to omenjalo kot dobra prilika, izkazalo se je pa vse skupaj na žalost precej slabo saj Fiat zopet ni zaslužil, da bi lahko razvijal nove produkte. In ne vidim kako bi to lahko Peugeotu zdaj pomagalo? (Saj imata tako Fiat kot tudi Peugeot klavrn ameriški konec). Druga stvar pa je, kaj bodo naredili s toliko blagovnimi znamkami? Enostavno se mi zdi brez smisla, da zdaj naredijo iz Peugeota 208 še novega Punta, ki bo tako podoben 208-ki kot mu je nova Corsa. In tudi dvomim v prodajni uspeh prav vseh, če pomislim, da bo na tej platformi čez dobra tri leta prišel tudi novi C3. Sam sem mnenja, da bi velika skupina FCA morala biti sposobna sama najti rešitev znotraj sebe in da jim preprosto manjka ambicioznosti.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov