Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
mihant
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr avg 25, 2004 12:43 am
Kraj: Lj

Napisal/-a mihant Sr jan 02, 2008 12:36 pm

huda sta. berlingo bolj paše očem, ker partner izgleda kot kaka fiat panda.

verjetno se še ne ve dimenzij? ker konkurenčni kangoo je kar visoko zastavil letvico.
jaz niti nimam kej dost pojma o avtih.
 
Uporabniški avatar
KARL ABARTH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 680
Pridružen: Sr avg 08, 2007 6:48 pm

Napisal/-a KARL ABARTH Sr jan 02, 2008 6:09 pm

Pri »osebni« različici (s stekli) imam občutek, kot bi BERLINGU hoteli »vdahniti« obliko PICASS-a – kar je posrečeno oz uporabno pri »nosu«, slabše pa pri »zaboju« (beri : zadnji del).

Kot bi hoteli stopnjevat všečnost – »nos« je čista petica, potem pa se v negativnem smislu stopnjuje do zadnjih vrat, ki so grdobija posebne vrste – posebno če primerjam s prihajajočim KANGOO-jem, kjer je ravno obratno – »spakast« sprednji del ostalo je bolj všečno.

Sicer pa počakajmo, da ga vidimo »v živo« - predvsem pa na primerjavo s KANGOO-jem. Slednji nakazuje (večanje, prilagodljivost, motorna paleta .. ) pomembne premike (beri:napredek) v tej kategoriji vozil.


LP
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a drugmirko Sr jan 02, 2008 6:38 pm

drugmirko je napisal/-a: me pa izdatno tolaži dejstvo, da vsi citroeni, ko jih enkrat pokažejo v končni obliki, zgledajo veliko boljše kot na katerem koli še tako dobrem spy shotu ali rendru pred uradno predstavitvijo! :)



evo.... sodeč po slikici novega Berllingeca lahko začnem iz kave šlogat :P !


fajn! malo bolj resno ampak še zdaleč ne nezanimivo ali dolgočasno! upam, da bo tudi not v redu! in če bo tak, kot bi moralo bit, bi lahko vseskup začelo orenk Pikaselnu v zelje hodit 8) !
živeo drugmirkooooo!!!!
 
berlingoman
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: So apr 01, 2006 7:08 pm

Napisal/-a berlingoman Sr jan 02, 2008 7:57 pm

Zakaj niso naredili zadnji del tako moderno kot prednji?

pa če računamo da bo novi model meu 110 konjski HDI pa zadaj ima ločene sedeže ki jih
lahko posamično ven vzamemo pa zračno vzmetenje zadaj
pol pa razumem zakaj je zadnji del tak grd :D

drugače ne bi nobedn več kupu C 4 picasso :D

drugače pa novi berlingo ostaja berlingo,
to je avto za tistega ko ceni gumo v prtlažniku da lahk direkt not zapeleš kolo
al pa gradbeni materijal brez polaganja dek pa pa kartonov spodi...

če pa tega ne rabiš pol berlingo ni za tebe :!:
 
Uporabniški avatar
mihant
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr avg 25, 2004 12:43 am
Kraj: Lj

Napisal/-a mihant Sr jan 02, 2008 8:19 pm

pa upam da se bodo odločili ponuditi krilna zadnja vrata tudi pri običajni potniški verziji, ne pa samo pri trovratni ali tovorni. ker krilna vrata so veliko bolj praktična kot pa dooolga dvižna vrata... potem pa počakamo kako modelno leto da odpravijo napakice in vozi!
jaz niti nimam kej dost pojma o avtih.
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Sr jan 02, 2008 9:04 pm

KARL ABARTH je napisal/-a:Pri »osebni« različici (s stekli) imam občutek, kot bi BERLINGU hoteli »vdahniti« obliko PICASS-a – kar je posrečeno oz uporabno pri »nosu«, slabše pa pri »zaboju« (beri : zadnji del).

Kot bi hoteli stopnjevat všečnost – »nos« je čista petica, potem pa se v negativnem smislu stopnjuje do zadnjih vrat, ki so grdobija posebne vrste – posebno če primerjam s prihajajočim KANGOO-jem, kjer je ravno obratno – »spakast« sprednji del ostalo je bolj všečno.

Sicer pa počakajmo, da ga vidimo »v živo« - predvsem pa na primerjavo s KANGOO-jem. Slednji nakazuje (večanje, prilagodljivost, motorna paleta .. ) pomembne premike (beri:napredek) v tej kategoriji vozil.


LP


Jasno da so mu dali družinsko prepoznavnost, in to v precej konzervativnem slogu. Že pri prvem Berlingu je bilo tako, če se spomniš. Zelo konzervativen nos je bil povzet po Xsari. In je dobro izgledal, medtem ko je Peugeot bil meni grd, lev sploh ni pasal na povsem Citroënovo masko. Zgodba se ponavlja pri 2. generaciji.
 
himi
 

Napisal/-a himi Sr jan 02, 2008 10:00 pm

Čeprav nisem pristaš Citroenov se mi tale zdi kar lep. Sploh če ga primerjam s Kangoojem.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Sr jan 02, 2008 10:28 pm

Tudi rdeči P. Teepee ni od muh!

Citroenov PR


1/2/2008 New Citroën Berlingo


With the Berlingo, Citroën created the leisure activity vehicle segment and launched a new concept in compact vans. Its innovative qualities appealed to private and professional customers alike, making it a huge commercial success. It has been the clear leader in the leisure activity vehicle segment in Europe (17 countries) since 2003. Worldwide, Citroën has sold more than 1,760,000 Berlingos (cars and LCVs) since launch in 1996.

The New Berlingo will go on sale in second-half 2008. It will be sold alongside the current Berlingo model, which will be available in some countries as an entry-level offering called “Berlingo First”. This strategy will enable the Marque to better meet the highly diverse needs of its customers.
New Citroën Berlingo car: The comfort of a saloon and the practicality of an MPV

Adapting to all situations, the Berlingo meets customers’ growing needs for freedom and versatility in use.

The New Berlingo retains the ultra-functional, family-friendly character of the original and strengthens its personality with dynamic, upmarket styling that also identifies it immediately as a Citroën. It boasts saloon-like levels of comfort – acoustics in particular – and MPV-style practicality (tailgate with opening window, three independent removable seats in row two, a redesigned Modutop® and an overhead storage rack). It is also a great car to drive, thanks to a longer wheelbase and C4 Picasso running gear.

And with its 110 bhp HDi diesel engine fitted with a particulate filter (DPFS), the New Berlingo carries the Airdream environmental signature that denotes the greenest models in Citroën’s range.

New Citroën Berlingo LCV: Practical and functional, yet strong on styling and comfort

The compact van version of the New Berlingo is big on load volume, payload and versatility, which are key features for professionals. It has a huge loading area (3.3 m3, up to 850 kg of payload and 1.8 m of useful length) that can take two Europallets width-wise, and is available with an Extenso® modular cabin, able to transport loads up to 3 metres long and increase useful load to 3.7 m3 or seat three people at the front.

The New Berlingo also offers passengers saloon-like levels of equipment for comfort and driving pleasure, including hill start assist, a height- and reach-adjustable steering wheel, C4 Picasso running gear and ESP. The New Berlingo is a modern working tool that confers prestige on its owners through its robust and dynamic styling.

The launch of the New Berlingo follows those of new Jumper, new Jumpy and Citroën’s latest compact van, Nemo. Citroën thus offers professionals the largest and most complete line-up of light commercial vehicles in its history, covering a wide range of needs, from 2.5 m3 to 17 m3 of load volume and up to two tonnes of payload.
Zadnjič spremenil esem, dne Če jan 03, 2008 5:16 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Če jan 03, 2008 1:10 am

Iz avtomagazinove spletne strani:

Tudi Peugeot predstavil Partnerja

Slika

Po novem Berlingu, ki ga je včeraj napovedal Citroën, je njegovega bratranca Partnerja predstavil še Peugeot.

Tudi Partner bo, ko v letošnjem letu pride na trg, sposoben zapeljati do 850 kilogramov tovora in do 3 metre dolge predmete. Na nekaterih trgih bodo še naprej prodajali aktualno generacijo Partnerja, ki ga bodo preimenovali v Partner Origin.

Novi Partner meri v dolžino 4,38 metra, dostavniška različica pa ponudi do 3,3 m3 prostora. V nekaterih različicah lahko spredaj sedijo tudi trije potniki. Kombijevski Partner se imenuje Tepee MPV. Zanj Francozi trdijo, da se pelje kot klasična kombilimuzina, ki ji je Tepee podoben tudi po udobnosti. Peugeot bo ponudil tudi bolj SUV-ovsko različico Outdoor.


Če bo Partner ostal še v ponudbi (Partner origin) bo verjetno tudi Berlingo! Me zanima kateri trgi so mišljeni :?:

lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če jan 03, 2008 4:23 am

Lignage je napisal/-a:
Če bo Partner ostal še v ponudbi (Partner origin) bo verjetno tudi Berlingo! Me zanima kateri trgi so mišljeni :?:

lp


Žal sem pri citiranju PR-a en košček zgrešil - to sem sedaj popravil. Tam piše tudi, da bo v ponudbi ostal kot vstopni (cenejši) model stari Berlingo in sicer kot Berlingo First.

Novi Berlingo je večji, z močnejšimi motorji, udobnejši (npr tudi zvočno - ima dvojna stekla?), bolj opremljen (imel bo tudi stropne predale - kot novi Kangoo) in zato tudi dražji. Zato starega ohranjajo pri življenju. To je bila za Picassoja gotovo pametna, ustrezna, tudi potrebna odločitev, tu pa ne vem, saj bo morda odžiral kupce Nemu. S Picassojem in 206/7 imajo dobre izkušnje, kako bo tu? So pa s takimi ukrepi v proizvodnem smislu bolj fleksibilni in učinkoviti. Me zanima, kam bodo kasneje preselili celotno linijo - morda v Rusijo ali Kitajsko.

Novi B. je od starega daljši za 24 cm - sedaj 438 cm. Tudi Berlingo bo v nekaterih različicah imel spredaj možnost treh potnikov ali 400 litrov večji prtljažni prostor (Extenso).

Kje so slike notranjosti?
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Če jan 03, 2008 12:04 pm

esem je napisal/-a:...Zato starega ohranjajo pri življenju. To je bila za Picassoja gotovo pametna, ustrezna, tudi potrebna odločitev, tu pa ne vem, saj bo morda odžiral kupce Nemu.


Prav to bi se znalo dogajati, ker bi si bila cenovno preveč blizu!
 
oooooo
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: Po avg 28, 2006 9:59 pm

Napisal/-a oooooo Ne jan 06, 2008 10:11 pm

Avto me je zelo pozitivno presenetil glede na slike.Tudi sam vozim berlingota in sem zelo zadovoljen z njim.Sedaj pa me zanima če se že kaj ve kašna naj bi bila približna cena novega berlingota,seveda potniškega.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage To jan 08, 2008 8:41 pm

oooooo je napisal/-a:Avto me je zelo pozitivno presenetil glede na slike.Tudi sam vozim berlingota in sem zelo zadovoljen z njim.Sedaj pa me zanima če se že kaj ve kašna naj bi bila približna cena novega berlingota,seveda potniškega.


Bo pa treba za cene še mal počakat.

Notranjost:

http://www.forum-peugeot.com/Forum/mesi ... rlingo.jpg

Nekako kombijevsko mi deluje tale armatura!

http://www.forum-peugeot.com/Forum/mesi ... ce%20avant).jpg
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am
 
 
Uporabniški avatar
gepl83
Uporabnik
 
Prispevkov: 817
Pridružen: Po avg 27, 2007 3:19 pm

Napisal/-a gepl83 Ne jan 13, 2008 2:44 pm

men je pa všeč tale novi berlingo. sploh pa je precej lepši od partnerja. Drugač imamo pa mi v službi sicer partnerja 2005 letnik hdi, pa ne vem zakaj ga vsi imenujemo berlingo. Ampak res čisto vsi. Je pa avtoček, s katerim se je užitek vozit. Avto je okreten in tudi motor je kot ult za ta avto. Zelo prožna zadevca. Mene je navdušu veliko bolj kot kangoo.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Če jan 17, 2008 8:41 pm

Berlingo in Partner med proizvodnjo v PSA-jevi tovarni v Vigo-ju v Španiji:
Priponke
partner.jpg
partner&berlingo.jpg
berlingo.jpg
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Če jan 17, 2008 9:18 pm

Luštna delavka, sem že mislil da je Polona Kasal.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Pe jan 18, 2008 2:46 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:Luštna delavka...


Res je :)

Še iz uradne spletne strani:New Citroën Berlingo

In tole je po vsej verjetnosi XTR:

SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Pe jan 18, 2008 5:44 pm

Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 66 gostov