Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a mrtwelvetrees So okt 28, 2017 2:57 pm

Zakaj so pa tistne "blazinice" na vratih premaknili spodaj ? A ni bilo to nemenjeno proti poškodbam vrat na parkirišču ? Zdej pa ko so tam dol bodo pa ZELO pomagale svojemu namenu.

Ali pa so dokončno razumeli da je to grdo. :D
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a dobek So okt 28, 2017 5:20 pm

drugmirko je napisal/-a:recimo.... boljše zadnje luči... paaa, boljše in večini ljudi občutno manj moteče airbumpe, bolj "odrasel" nos, konkretnejši centralni tunel med prvimi zici, bolj izražene meglenke...
so pa s tem novim nosom popolnoma ubili njegov vesel, "pišmevuh" karakter! in kar je najhuje, z odvzemom strešnih letev in znižanjem podvozja na višino običajnih avtomobilov, iz njega šli na silo delat klasičnega kompakta... :( ! in zdaj še pričakujejo, da bomo vrjeli, da je to dejansko avto C segmenta in kot tak konkurent Golfu, Meganu in kompaniji :huh:
in evoga... dam odrezat kak kos reproduktivnega aparata, da bi zgledal neprimerno bolje, če bi mu pustili strešne lajšne in crossoversko oddaljenost od tal!


kar se pa "klopce" tiče, je pa že prejšnja mela dva eht debilizma! ker je itak bila sestavljena iz dveh navadnih zicev in fiksnega dela med njima, je bil prvi ta, da pod fiksnim srednjim delom ni blo globokega (in uporabnega) predala, drugi pa ta, da je bila ročka ročne zavore, namontirana na njem, moteča v obeh položajih. s tem, da je v "zategnjeni" poziciji še zgledala skrajno debilno...
če bi v "avtomatske" Cactuse montirali električno ročno, bi morda vseskupej melo vsej malo smisla, tako pa tudi ta posebnost Cactusa deluje bolj kot "izgubljena priložnost", kot pa kej drugega... originalnega Cactusa niso "pokopali" airbumpi in ostale "nenavadnosti"... pokopala ga je slaba (in rahlo cenena) realizacija originalnih idej ter kvazi pretvarjanje, da gre za "cenovno ugoden" crossover C segmenta! in ker je bilo oboje očitno že "z aviona", je rezultat takšen, kot je.... zato GLOBOKO dvomim, da bo sedanje pretvarjanje, da gre (kljub očitno crossoverski obliki) za kompakt C segmenta obrodilo kej boljše "sadove".... še posebej, ker so mu (kljub vendarle konkretnejši izvedbi) odvzeli praktično ves originalni karakter...


e, vidis, meni so pa ravno tiste rugobe od balonov dale avtocku toliko karakterja, da je bil prav simpaticno drugacen...ti novi mi prevec dslicijo na tiste
"bump-kajle", ki zadnje dve leti rastejo na spodnji polovici vrat renojev (ampak tiste so vsaj poceni, plastik-fantastik, ajd, obcasno celo barvane) :?

zadnje luci mi pa tudi nekako bolj prislijene zdijo med plocevino, kot prej, ko je med njimi bila plastika, ampak ajd, to je res stvar osebnega okusa...

klopca je tako bila samo za sminko, pa da je mogoce kak mulo lahko svojo boljso polovico lazje pocartal....ampak, spet, je bila tako redka reminiscenca pretekle zgodovine, da je spet bila kul :)

se najbolj me zanima, kako bo izpadla tista nova kvazi-hidravlika (ker kolikor sem tehnicne renderje gledal in razlage delovanja, nima ama nobene veze s hidravliko, tako ali drugace, razen vsiljenega imena :roll: )
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a meganer So okt 28, 2017 6:11 pm

Men je pa hud, dosti bolje kot prejšni oz. njegov zadnji del. Edino moti me ker je vrjetno malo premajhen za družinsko uporabo. Moral bi biti kot c4 samo malo napumpan.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a maniaxxx So okt 28, 2017 7:13 pm

Meni je prejsni boljši ker je nekaj posebnega, tale je preveč generičen...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Ne okt 29, 2017 12:14 am

dobek je napisal/-a:
e, vidis, meni so pa ravno tiste rugobe od balonov dale avtocku toliko karakterja, da je bil prav simpaticno drugacen...ti novi mi prevec dslicijo na tiste "bump-kajle", ki zadnje dve leti rastejo na spodnji polovici vrat renojev (ampak tiste so vsaj poceni, plastik-fantastik, ajd, obcasno celo barvane) :?
zadnje luci mi pa tudi nekako bolj prislijene zdijo med plocevino, kot prej, ko je med njimi bila plastika, ampak ajd, to je res stvar osebnega okusa...
klopca je tako bila samo za sminko, pa da je mogoce kak mulo lahko svojo boljso polovico lazje pocartal....ampak, spet, je bila tako redka reminiscenca pretekle zgodovine, da je spet bila kul :)
se najbolj me zanima, kako bo izpadla tista nova kvazi-hidravlika (ker kolikor sem tehnicne renderje gledal in razlage delovanja, nima ama nobene veze s hidravliko, tako ali drugace, razen vsiljenega imena :roll: )


sej meni tudi... je z njimi mel tak, bolj SUV-ovski "štih" in obilo samosvojega karakterja, pa še res koristni so bli tam, čez cel bok... ampak, generalno se ljudem airbumpi niso dopadli :(... je pa res, da na sedanjem, premaknjenem mestu, tudi ne zgledajo slabo, čeprav bolj konvencionalno... in žal, nedvomno manj koristno...
kot je tudi fakt, da so zadnje lampe Cactusa bile res uboge... če bi bile res 3d, kot na konceptu, bi blo vse ok, ampak take kot so, so res ena revščina. pri teh novih pa nisem mislil na njihovo obliko, teveč na novo in absolutno bolj izraženo grafiko ;). in tudi s klopco kot tako ni bilo nič narobe, "fovšna" je bila le njena izvedba... že električna ročna bi nevrjetno prispevala k "smislu" njenega obstoja :mrgreen:

te novi fedri pa tudi mene jako zanimajo! in žal res nimajo nobene zveze s hdravliko, kot smo jo poznali... vendar, če jim je uspelo doseč vsaj približno podobno udobje na cenejši, lažji in enostavnejši način, jim opustitev hidravlike vsaj napol odpustim 8) ! seveda, če se avto zaradi mehkega vzmetenja res ne bo zibal čez ovinke kot Spaček na okrogem sodu :? ! novinarski testi demonstracijskih vozil pred kakšnim letom so bili polni hvale in navdušenja nad velikim udobjem, brez opaznejšega poslabšanja voznih lastnosti... kakšen bo pa serijski rezultat pa bmo videli čez par mesecev... :)

kakorkoli... prejšnjega Cactusa so "ubili" slaba realizacija, pretvarjanje s C4 imenom, da gre za crossover C segmenta in neprimerna cena... se bojim, da bo tega, kljub najbrž konkretnejši realizaciji, fentalo pretvarjanje da gre (kljub dimenzijam in očitni crossover silhueti) za kompakt C segmenta :huh: .... ljudje nimajo radi občutka, da jih kdo "nateguje". še posebej ne, kadar kaj kupujejo... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
mirko_77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če feb 06, 2014 11:59 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a mirko_77 Če avg 16, 2018 2:36 pm

Ravno mal brskam po netu in iščem kdaj pride nova limuzina citroen C4 pa zasledim to - https://www.avto-magazin.si/novice/novo-v-sloveniji-citroen-c4-cactus-od-maja-za-13-tisocakov/

Navajo namreč, da je to nadomestilo za limuzino. A dejansko potem res ne bo več klasične citroenove limuzine v srednjem rangu in ga bo nadomestil nov citroen c4 cactus?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a IcEm4n Če avg 16, 2018 5:10 pm

Tale prenovljeni C4 Cactus je bolj začasna varianta, ker obični C4 ni (bil) več konkurenčen in so ga zato nedolgo nazaj ukinili.
Slika
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a Lignage To okt 09, 2018 7:44 pm

Včasih grem prav namerno brskat po južnoameriških straneh in odkrijem, da je tamkajšnji Cactus nekoliko drugačen in da je ostal "terensko obarvan".


Strešni nosilci, ki jih naš nima (več). Zadaj pa klasično odpiranje okna:
Slika


Notranjost pa je bolj podobna tisti v C3 Aircross kot v našem Cactusu. Merilniki pa niso klasični in ima obratomer!

Slika
Slika

Vir: citroen.com.ar

Moram priznat, da mi je prav fajn takšen - meni je bolj všeč kot evropski!
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10999
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a martin_krpan To okt 16, 2018 5:44 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov