Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Po sep 03, 2007 1:32 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Simon123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:18 am

Napisal/-a Simon123 Po sep 03, 2007 2:13 pm

Odlično!
 
Uporabniški avatar
yigy
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Če maj 17, 2007 6:36 pm
Kraj: Šentjur

Napisal/-a yigy Po sep 03, 2007 2:24 pm

Kdo se je pa te oblike spomnu more bit pa tut mojster!
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Napisal/-a tha_man Po sep 03, 2007 6:02 pm

Men je prav hud! :D
 
xardas212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Ne maj 27, 2007 6:29 pm

Napisal/-a xardas212 Po sep 03, 2007 6:06 pm

prveluči me full spominjajo na porsche cayman-s
 
Uporabniški avatar
enzospotenzo
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: Ne jan 07, 2007 10:17 pm
Kraj: Den Haag,cell No.1

Napisal/-a enzospotenzo Po sep 03, 2007 6:11 pm

...tko je, če res hočemo videt "malo drugačen" avto, moramo obvezno spremljat Citröenove strani... :shock:
It is better to lose a moment in your life than your life in a moment.
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Po sep 03, 2007 7:27 pm

hecen 8) . menjekul 8)
 
Uporabniški avatar
Mick Jerry
Uporabnik
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: So jan 08, 2005 8:41 pm
Kraj: okolica Lj.

Napisal/-a Mick Jerry Po sep 03, 2007 7:53 pm

Posamezni detajli so hudi ko pes, v celoti mi pa nekako ne potegne najbol, čeprav ga gledam dlje časa, pa noče in noče.

Je to malce napoved novega C3?
Slika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po sep 03, 2007 9:44 pm

Just bypass the fact that upfront it looks like a mini Cayenne; what’s important is that Citroen’s new hybrid concept is expected to form the base for a production model in the very near future that will compete against the Prius. Citroen’s philosophy in designing and engineering the Cactus-C was to create an ecological mid-size hatch that could be sold at the same price as an entry-level C4 (Citroen’s equivalent to the VW Golf, Opel Astra etc).

Measuring in at 4.2 m (165 in.), the 5door Cactus-C features PSA’s hybrid-diesel drivetrain which consists of a 70 Hp HDi diesel unit and a 5-speed automatic transmission combined with a 30 Hp electric motor installed in the clutch housing. Thanks to using fewer parts, the Cactus-C is actually 15% lighter than a C4 Hybride HDi for a total weight of 1,306 kg or 2,879 lbs. According to Citroen, the C-Cactus consumes 3.4 l/100 km for CO2 emissions of 78 g/km.


+ PR tu http://carscoop.blogspot.com/2007/09/ci ... ncept.html
 
Uporabniški avatar
Tomcatter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1236
Pridružen: Sr jun 15, 2005 10:47 pm

Napisal/-a Tomcatter Po sep 03, 2007 10:59 pm

Še en nor citroenov koncept.. meni se ne dopade :?
Kaj tisto izpod volana visi?? stopalka za zavoro?
Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po sep 03, 2007 11:02 pm

xardas212 je napisal/-a:prveluči me full spominjajo na porsche cayman-s


x2

zanimiv dizajn
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon To sep 04, 2007 7:41 am

Hehehe, fuuul luštkan. Zakaj zaboga ne morejo takega serijskega narest. :evil:
Slika
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! To sep 04, 2007 9:48 am

Morda napoved Berlinga?
 
Uporabniški avatar
CITROENAR ŠT 1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: To dec 16, 2008 1:17 am

Napisal/-a CITROENAR ŠT 1 Če jan 08, 2009 1:56 am

Joie de vivre! je napisal/-a:Morda napoved Berlinga?


Kot se je izkazalo, ne. Bi si pa skoraj upal trdit, da so določeni oblikovni elementi pristali na C3 Picassoju.

C-Cactus gre v serijsko proizvodnjo!
Ja, je tudi to že nekaj časa znano, samo kaj ko nihče ne objavi tega na tem forumu. :nae

http://www.citroen-pla.net/portal/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4211

http://www.autojournal.fr/actualite-automobile/Mondial-2008-Citroen-C-Cactus-23505.html

Bom našel še v reviji Avtofotomarket, ki jo imam, jo pa ta hip ne najdem. Ampak ni panike, bomo zadevo našli. ;)
Lp
Sir Issac Newton: "To, kar vemo je le kaplja v morje."
Blaise Pascal: "Človekova veličina je v misli."
James Dean: "Dream as if you`ll live forever and live as if you`ll die today."
Spock: "Live long and prosper."

Slika
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a drugmirko So jan 10, 2009 2:45 pm

CITROENAR ŠT 1 je napisal/-a:
C-Cactus gre v serijsko proizvodnjo!
Ja, je tudi to že nekaj časa znano, samo kaj ko nihče ne objavi tega na tem forumu. :nae


zato, ker je bil zaradi Avtomanijine užaljene surlice forum skorej pol leta zaklenjen 8)

drugače gre pa pri C_Cactusu za Citroenov pristop nizkocenovnemu avtomobilu. z drugimi besedami, gledamo Citroenovega Logana :) .
živeo drugmirkooooo!!!!
 
bmwe46
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Ne okt 05, 2008 12:34 pm
Kraj: ms

Napisal/-a bmwe46 So jan 10, 2009 5:16 pm

meni osebno sploh ni lep.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a drugmirko So jan 10, 2009 7:35 pm

vectrab je napisal/-a:meni osebno sploh ni lep.


pošteno... meni recimo je. mam pač rajši odkačene kot pa konzervativno dolgočasne avtomobile...
sicer pa pri tem avtu ne gre za všečnost in lepoto temveč za to, kako ga naredit iz čim manj kosov. recimo, celoten sprednji del je narjen iz dveh kosov, vrata tudi, sedeži tudi... sprednji del oz. maska je skupaj s sprednjimi lučmi (z drugo farbo stekla) uporabljena za vrata prtlažnika, armature takorekoč ni....avto sestavlja približno 50% manj sestavnih delov kot običajna vozila.
poleg tega je pa še "zelen". uporabljeni materialo so reciklirani ali biorazgradljivi, pri izdelavi so se čimbolj izogibali uporabi nevarnih kemikalij, avto je s svojimi 1109 kilami vsaj 150-200kil lažji od ostalih vozil njegove velikosti (4.2m dolžine in 1.8m širine). in s kombiniranim 70 konjskim dizel+30 konjskim električnim hibridom pokuri pišljivih 2.9 litra goriva in izkašlja 78g CO2/km...

enostavano povedano, gre za enega jako sodobnega in enviromental frendli Spačka! ne v izgledu ampak v enostavnosti in osnovnosti ideje! najbrž oziroma upajmo, da tudi v ceno.
in če se vrnem nazaj na "lepoto".... če gre res za nizkocenovnika, kakor je blo brat ob novicah o serijski proizvodnji... od kake Dacie Logana pa že bolj seka, se ti ne zdi? :P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Ne jan 11, 2009 2:32 am

yigy je napisal/-a:Kdo se je pa te oblike spomnu more bit pa tut mojster!


Se globoko strinjam s tem. Tole je zame daleč najboljši citroënov koncept v zadnjem obdobju. Upam da bo zunanja oblika tudi pri serijskem kaktusu v celoti takšna kot na konceptu. Avto je res odličen :bow
 
Uporabniški avatar
CITROENAR ŠT 1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: To dec 16, 2008 1:17 am

Napisal/-a CITROENAR ŠT 1 Ne jan 11, 2009 3:22 am

drugmirko je napisal/-a:
CITROENAR ŠT 1 je napisal/-a:
C-Cactus gre v serijsko proizvodnjo!
Ja, je tudi to že nekaj časa znano, samo kaj ko nihče ne objavi tega na tem forumu. :nae


zato, ker je bil zaradi Avtomanijine užaljene surlice forum skorej pol leta zaklenjen 8)

drugače gre pa pri C_Cactusu za Citroenov pristop nizkocenovnemu avtomobilu. z drugimi besedami, gledamo Citroenovega Logana :) .


Pol leta, kdaj in zakaj (če seveda smem izvedeti, namreč smiselno je, da če objaviš neko novo informacijo, daš spodaj link od kjer si jo dobil in avtomanija ni pri tem nobena izjema in se mi zdi čisto v redu, če pač dobiš neko novo informacijo od njih jih pač navedeš in avtorske pravice niso v nevarnosti če prav razumem ali pa sem totalno bukav :bonk .):?: :nae

Lignange:"Se globoko strinjam s tem. Tole je zame daleč najboljši citroënov koncept v zadnjem obdobju. Upam da bo zunanja oblika tudi pri serijskem kaktusu v celoti takšna kot na konceptu. Avto je res odličen "

Res je odštekam, kar se tega tiče dobi odlično, mi je pa drgač malo tko tko, ni po mojem okusu, najboljši mi je bil in mi je še vedno C-Metisse. ;)
Sto ljudi, sto čudi. :P
Lp
Sir Issac Newton: "To, kar vemo je le kaplja v morje."
Blaise Pascal: "Človekova veličina je v misli."
James Dean: "Dream as if you`ll live forever and live as if you`ll die today."
Spock: "Live long and prosper."

Slika
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a drugmirko Ne jan 11, 2009 1:56 pm

CITROENAR ŠT 1 je napisal/-a:
Pol leta, kdaj in zakaj (če seveda smem izvedeti, namreč smiselno je, da če objaviš neko novo informacijo, daš spodaj link od kjer si jo dobil in avtomanija ni pri tem nobena izjema in se mi zdi čisto v redu, če pač dobiš neko novo informacijo od njih jih pač navedeš in avtorske pravice niso v nevarnosti če prav razumem ali pa sem totalno bukav :bonk .):?: :nae


hja... kot veš pač živimo v državi v kateri so avtorske pravice široki populaciji... ok. ne bom reku glih deveta briga, tam ene peta pa res. velika večina nas veselo piratizira softver, muziko, filme, da bi se pa na enem srednje nepomembnem forumu lokalnega internetnega portala, na katerem tiči tropek lokalnih entuziastov, kej fejst spotikali ob pravico objave, za marsikoga, obskurnih slikic s frbantom in kartonom polimanih avtov pa v takem okolju res ni blo preveč za pričakovat.
in smo jih tudi veselo limali nanj. dokler se med nami ni pojavil administrator konkurenčnega, relativno nepomembnega lokalnega internetnega portala in se začel vsajat nad copy/pastanjem slikic objavljenih na njegovem, relativno nepomembnem portalu, na forumu tega relativno nepomembnega lokalnega portala.
tropek tu tičečih lokalnih entuziastov se je z njim seveda veselo spuščal v "žustre debate", še posebej okrog teženja za lepljenje slikic, katerih url ni vodil na njegov domicilni portal, dokler gospodič niso uporabili ultimativnega jokerja, to je grožjne s pravosodnim sistemom...

gre namreč zato, da konkurenčni srednje nepomembni lokalni internetni portal izdaja tudi časopis na enako temo in funkcionira kot čist konkreten pravni subjekt. torej, je podložen vsem zakonom realnega sveta, v kar so vštete tudi avtorske pravice oziroma pravice za objavo konkretnih materialov! te pravice si morajo oni, za razliko od nas bagre piratske , povsem legalno pridobit in jih z večine tudi plačat! s plačilom pa si pridobijo pravico do uporabe in objave teh materialov na področju naše vukojebine (ali širše, če so kej podjetni).
in ker to njih košta realen dnar, njihov portal -in nažalost tudi cajteng- pa je po moji oceni obskurnej... ok, bom vsej malo politično korekten :P : slabše obiskan, kot pa tale "naš" forum, se je njihovo realno finančno vlaganje izkazalo kot blago kilava naložba! po moji oceni, da nebo pomote. oni bodo seveda trdili, da le vstrajajo na spoštovanju zakonodaje -kar je deloma tudi res in na koncu koncev prav! zaplet je bil torej enak kolobociji okrog zatemnitev signala HTVja ob prenosih tekem s fuzbalskih prvenstev.
in ker morajo zakone spoštovat tudi lastniki tega lokalnega in relativno nepomembnega internetnega portala, se je podforumska sekcija "vozila prihodnjosti" začasno zaklenila! evo, pravna formulacija o sitosti volka in celosti koze pa se je, kot zgleda, utelesila v postanju linkov na fotke in ne več slikic samih!

živili... ni glih najkrajši povzetek ampak... se mi je glih dalo :P ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov