Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a srcnik Sr mar 12, 2014 7:15 pm

V franciji 13 950€, Torej bi pri nas moral biti osnovni pod 12k€ :D :D :D


http://www.worldcarfans.com/11403127163 ... -c4-cactus
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a tha_man Če mar 13, 2014 7:43 am

Res obetavna cena. Zna pa se zgoditi, da na tako ceno ne bo klasičnih Citroenovih popustov, kar bi pomenilo, da bo na koncu stal podobno kot C4. Kar je še vedno čist kul. Me res zanima kakšen bo v živo. Ful škoda mi je le, da pri ročnem menjalniku ne bo klopi spredaj.
 
luko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne feb 08, 2009 9:43 pm
Kraj: Ig

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a luko Pe mar 14, 2014 7:07 am

tha_man je napisal/-a:Res obetavna cena. Zna pa se zgoditi, da na tako ceno ne bo klasičnih Citroenovih popustov, kar bi pomenilo, da bo na koncu stal podobno kot C4. Kar je še vedno čist kul. Me res zanima kakšen bo v živo. Ful škoda mi je le, da pri ročnem menjalniku ne bo klopi spredaj.


V živo je fleten v bolj živih barvah.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Pe mar 14, 2014 1:12 pm

jaz sem pa, vse odkar so mu v ime pritaknili "C4", prepričan, da cena sploh ne bo kej posebej ugodna :? !

in če k temu prištejemo, da so -razen dveh dizlov (ki je v bistvu eden v dveh verzijah)- njegovi motorji bolj "mlinčki", da nima spodobnega menjalnika, saj mu šest stopenjskega manualca niso dali in da bo poln takšnih čudnih "kompromisov", po katerih ti na primer izgled notranjosti kroji "vrsta izbranega menjalnika", mu -ob najvrjetnejšem cenovnem razponu, po katerem bo "nekaj ugodnejši" od navadnega (a veliko konkretneje motoriziranega) C4- jaz ne napovedujem kakšne masovne prihodnosti... :(

iskreno upam, da bo pri nas drugače, saj bi bil prav vesel, če bi enkrat v srednje oddaljeni prihodnosti z njim lahko zamenjal svoj C2! ...vendar ne za ceno avtomobila C segmenta!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a Marek_ Pe mar 14, 2014 3:01 pm

V španiji bo cenejši od enako motoriziranega C3ja...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a meganer Ne mar 16, 2014 7:37 am

Kot sem ze napisal par strani nazaj avto mi je hud k ps!! kr skoda k sm zamenjal pol leta nazaj :) in :( takoj bi ga imel
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a xxl To mar 18, 2014 11:51 am

-boš potem,ko ti ta odsluži,Cactus bo takrat še ugodnejši z že odpravljenimi bolezni :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a chan Sr mar 19, 2014 8:45 am

Moram priznati, da me je tale Citroenov kaktus precej manj zbodel, kot je bilo moč soditi po prvih fotografijah. In če je vsaj na začetku deloval, kot največje oblikovno presenečenje letošnjega leta in je bilo potrebno njihovim dizajnerjem le čestitati za njihov pogum, pa mi je v živo vse skupaj malce razvodenelo.

In kot je bilo pričakovati, prav vsakdo, ki ga prvič ugleda, prične najprej božati AirBumpe. A marsikdo razočarano ugotovi, da ne gre za kakšne gumirane in mehke obloge, temveč za povsem običajne plastične obrobe (sicer napolnjene z zrakom), ki pa se bodo ob bližnjem parkiriščnem srečanju z drugim avtomobilom takisto popraskale kot vsak drug običajen odbijač. Tako so več ali manj le oblikovnega značaja - pa še to zna razvodeneti, če so obrobe v podobni barvi, kot je sama karoserija - npr:

Kaktus.jpg


In bog ne daj, da bi nanj natikali manjša kolesa od 17 col!

V sami notranjosti najbolj fascinira mehkoba sedežev, ki je v popolnem nasprotju z vsemi sodobnimi avtomobilskimi trendi ter priporočili kiropraktikov =P Sicer nisem ravno prepričan, kako bi se zadeva izkazala na daljši poti, ampak je vsaj ob prvem preizkusu delovalo zanimivo in neobičajno arhaično, česar smo bili vajeni v (prvenstveno francoskih) avtomobilih pred desetletji. Podobne mehkobe dandanes ni več moč najti v avtomobilih. Kljub nekaterim zanimivim dizajnerskim rešitvam (dokaj prostoren predal pred sopotnikom, zanimiv "kavčast" naslon med prednjima sedežema, tipke avtomatskega menjalnika, avdio-klimatski touchscreen), pa notranjost vseeno deluje bolj nizkocenovno, kot pri klasičnem C4 (da o enoprostorskih Picassojih ne govorim). A če gledamo nanj, kot na novodobnega nizkocenovnega spačka, bi znal biti zanimiv - le ceno povsem osnovnega modela naj spustijo na 9.990 eur!
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Sr mar 19, 2014 11:45 am

o, torej si bil na salonu in si si Cactusa ogledal v živo.... :)

bi me potem jako zanimale sledeče stvari:

- ali velja to, kar pišeš zgoraj, za armaturo top verzije, al za bolj vstopne modele... ker na slikah je videt razliko med njimi, tako v materialih, kot v izgledu (protizdrsne pikice, obe "klipsni" na predalu. "raster" po površini armature pri višjih opremah...)
- a je pod tistim delom sedežev, ki v prvi vrsti "glumi klopco" kakšen predal? ...se da dvignit in pod njim najt karkoli koristnega (predal, odložišče za mobitel ali kaj podobnega) ali je fiksno in razen v "estetiko kvazi klopce" neuporabno...
- kakšna je tekstura blaga, recimo tistega rjavega, katero je blo na vseh prezentacijskih fotkah... kej žametastega ali je bolj "grobo", vendar bolj zračno in bolj trpežno...
- ali je, glede na "normalne" avte kej bolj dvignjen od tal al gre samo za "optično prevaro" z večjimi izrezi blatnikov?
- kako vizuelno deluje njegov nos... ker... po podatkih je v bistvu nizek kot običajni avti C segmenta in nima višine SUV/Crossoverjev.... zato me malo skrbi, ker na fotkah nos zgleda zelo visok, zelo vertikalno odrezan in "kvadratast"...
- kakšen je zaradi tega občutek v notranjosti... utesnjeno in "nizko" ali "fajn" in "odbito"?
- če ga primerjaš s Capturjem ali (še posebej) s Pugom 2008.... se ti (pri podobni ceni) zdi primerna alternativa in bolj "odbit" avto ali je za denar, ki ga hočejo zanj, s svojimi "kompromisi" pri materialih, opremi in izvedbi, vendarle preveč "nizkocenovega feelinga"...
- kolko slabše zgleda notranjost Cactusa z manualcem od Cactusa s tistim robotiziranim g*vnom od menjalnika?

tankjou 8)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a yashica Sr mar 19, 2014 12:30 pm

Predzadnje vprašanje zanima tudi mene. Peugeot 2008 mi je po višini ravno pravšnji za vstopanje in izstopanje, je ravno prav oddaljen od tal in tudi višina praga ni problem. Kako je pri cactusu glede na to, da je v skupni višini za približno 8cm nižji :?:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a chan Sr mar 19, 2014 12:37 pm

drugmirko je napisal/-a:o, torej si bil na salonu in si si Cactusa ogledal v živo.... :)

bi me potem jako zanimale sledeče stvari:
...


Bom poskušal, kolikor sem si lahko na hitro ustvaril mnenje. Je pa res, da je bil eden od novo predstavljenih modelov, katerega sem poskušal malce bolj spoznati (kolikor se lahko na hitro na salonu).

drugmirko je napisal/-a:
- ali velja to, kar pišeš zgoraj, za armaturo top verzije, al za bolj vstopne modele... ker na slikah je videt razliko med njimi, tako v materialih, kot v izgledu (protizdrsne pikice, obe "klipsni" na predalu. "raster" po površini armature pri višjih opremah...)


To, kar sem pisal, velja že za armaturke top verzij - slednje se skorajda v večini primerov pri vseh proizvajalcih predstavljajo na salonih (osnovne verzije bi bile ljudstvu preveč nezanimive =P). Zatorej težko rečem, kakšna je razlika, ker ni bilo moč narediti neposredne primerjave. Je pa zanimivo, da se da že precej "rešiti" z mikavnimi barvnimi kombinacijami ;)

drugmirko je napisal/-a:
- a je pod tistim delom sedežev, ki v prvi vrsti "glumi klopco" kakšen predal? ...se da dvignit in pod njim najt karkoli koristnega (predal, odložišče za mobitel ali kaj podobnega) ali je fiksno in razen v "estetiko kvazi klopce" neuporabno...


Uh, žal nisem uspel potipati v tiste predele, saj sem se bal, da bom po nesreči pošlatal kakšne kosmate noge kakšnega Kitajčka, ki si jih na salonu lahko našel še pod havbah in v prtljažnikih :mrgreen:

drugmirko je napisal/-a:
- kakšna je tekstura blaga, recimo tistega rjavega, katero je blo na vseh prezentacijskih fotkah... kej žametastega ali je bolj "grobo", vendar bolj zračno in bolj trpežno...


Tekstura blaga mi je delovala toplo, "žametno", z asociacijami na dnevno sobni kavč in že kar malce arhaično (avtomobili iz 70-ih). Zanimivo pa bo videti poleti, če bo v sončni pripeki tudi dovolj zračno (predvidevam, da bo).

drugmirko je napisal/-a:- kako vizuelno deluje njegov nos... ker... po podatkih je v bistvu nizek kot običajni avti C segmenta in nima višine SUV/Crossoverjev.... zato me malo skrbi, ker na fotkah nos zgleda zelo visok, zelo vertikalno odrezan in "kvadratast"...


Nos deluje kar precej visoko, SUV-jevsko (osebno me malce moti predizajniranost sprednjega dela, podobno kot pri C4 Picassoju, oziroma preveč oblikovnih detajlov). Ker avto resda ni visok, deluje s proporci v neki meri podobno kot pri RR Evoque-u.

drugmirko je napisal/-a:- kakšen je zaradi tega občutek v notranjosti... utesnjeno in "nizko" ali "fajn" in "odbito"?



Spredaj mi ni deloval utesnjeno, saj je dovolj zračna notranjost (kar precej prostora za noge pri sopotniku) Zadaj pa je le bolj utesnjeno.

drugmirko je napisal/-a:- če ga primerjaš s Capturjem ali (še posebej) s Pugom 2008.... se ti (pri podobni ceni) zdi primerna alternativa in bolj "odbit" avto ali je za denar, ki ga hočejo zanj, s svojimi "kompromisi" pri materialih, opremi in izvedbi, vendarle preveč "nizkocenovega feelinga"...


Če bi primerjal z omenjenima modeloma, deluje 2008 v notranjosti še najbolj dodelano in z najbolj prijetnimi materiali na dotik. Captur sicer navdušuje s svojimi inovativnimi rešitvami (izvlečljiv predal pred sopotnikom, pralne prevleke, ...), vendar je že bolj "plastičen" od 2008. Prvi občutek pri materialih v Cactusu so sicer bolj nizkocenovni (ok, če sem realen, tudi Captur ni noben "biser"), vendar deluje med to trojico definitivno daleč najbolj odbito! Če gledam na vse tri modele, dejansko ponujajo precej različno filozofijo - 2008 je najbolj "ziheraški", pri katerem ne moreš nič zgrešiti (tudi najbolj prostoren), Captur je meni osebno boljša alternativa kot Clio, Cactus pa mladostniško odbit, ki kaže na voznikovo željo po alternativnem in popolno ne-mainstreamovskem.

yashica je napisal/-a:Predzadnje vprašanje zanima tudi mene. Peugeot 2008 mi je po višini ravno pravšnji za vstopanje in izstopanje, je ravno prav oddaljen od tal in tudi višina praga ni problem. Kako je pri cactusu glede na to, da je v skupni višini za približno 8cm nižji :?:


Težko rečem, ker bi moral neposredno primerjati s Peugeotom. Ampak, kolikor se spomnim, pri vstopu v avto nisem opazil nobene posebnosti, ki bi lahko bila hiba (npr. zaradi nizke strehe butanje z glavo v rob, ipd) - resda pa bo več moč ugotoviti na testu avtomobila, ko pride k nam (predvidoma jeseni). Je pa zaradi ravno pravšnje oddaljenosti od tal, vstop v Cactusa idealen tudi za npr. kakšne starostnike, saj vstop ni ne prenizek, ne previsok).

drugmirko je napisal/-a:- kolko slabše zgleda notranjost Cactusa z manualcem od Cactusa s tistim robotiziranim g*vnom od menjalnika?



Meni izgled niti ni bil pretirano slabši v verziji z ročnim menjalnikom. Je pa res, da so gumbi Cactusovega avtomatika nekaj posebnega, neobičajnega, še ne videnega in bi se že zaradi te posebnosti raje odločil za avtomatiko :mrgreen:
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a IcEm4n Sr mar 19, 2014 1:32 pm

chan je napisal/-a:In kot je bilo pričakovati, prav vsakdo, ki ga prvič ugleda, prične najprej božati AirBumpe. A marsikdo razočarano ugotovi, da ne gre za kakšne gumirane in mehke obloge, temveč za povsem običajne plastične obrobe (sicer napolnjene z zrakom), ki pa se bodo ob bližnjem parkiriščnem srečanju z drugim avtomobilom takisto popraskale kot vsak drug običajen odbijač.


Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Sr mar 19, 2014 8:46 pm

chan je napisal/-a:...


aha, torej... gede na to, da me že v mojem C2 trda plastika armature prav nič ne moti, s kakšno fajn barvno kombinacijo tudi v Cactusu ne bo kakšne posebne "drame" okrog tega. lajkam tudi tisto, kar si napisal o "rustikalnosti" in zračnosti sedežnih prevlek (sam da ni tako žametasto g*vno, kot se je v Citroenih nahajalo včasih) in še posebej tisto o "Evoqovskih" proprcah... čeprav me kljub temu, da mi je dizajn njegovega sprednjega dela cool, vseeno malo skrbi višina njegovega nosa in posledična "ogromnost" njegove ravne in vertikalne čelne površine...
škoda, da nisi "štefnal" pod srednjim delom sprednjih sedežev, ker... če tam ni predala, je to res en hud fail! "pekli" me tudi to, da se "klopce" ne da dobit z manualcem, ker tistega njihovega robotiziranega s*anja res ne maram. kot tudi -heh, v bistvu bolj- to, da mu niso "privoščili" njihovega EDINEGA spodobnega menjalnika, 6. stopenjskega manualca!... ampak, če je notranjost brez klopce tudi fajn, se bo dalo preživet...
tisto najpomembnejše pa mi je, da v primerjavi s svojim koncerskim bratom in enim od najdirektnejših konkurentov, Capturjem, zgleda najbolj odbito in ne- mainstreamovsko!

tnx! :D

zdej pa sam še, da ga pri nas, tako kot pri francozih, ne bodo pretirano "biksali" s ceno :roll:

mimogrede... čez vikend sem se vozil s tastovo Nissan Kašiko... ne vem katero opremo ma, vendar nima kej posebej "nakrcanega" ampak, niti približno ne tudi najbolj "plešastega", saj je blo v njemu "najt" tako stekleno streho, kot tudi avtomatsko klimo in tempomat.... žal pa moram reč, da se mi je tudi v primerjavi z mojim C2, zdel ena huda, plastična in anemična "rajnglica" :huh: ... če bo Cactus vsaj marginalno bolj fajn avtek za sedet in vozit se, bo zmaga!

@IcEm4n

isto sliko sem "lepil" po enih tujih forumih, pa so bli odgovori udeležencev salona, da se je podobne praske dalo videt tudi pri konkurentih, kateri so po karoseriji meli čist običajno plastiko in ne airbumpov, v katere se je vtaknil čisto vsak obiskovalec in na razne načine "testiral material" in njegovo "trpežnost" (tudi s ključi ali podobnimi "špičasto-trdimi" predmeti 8) ).... mi je pa malo žal, da airbumpi niso bolj mehki... sem pričakoval, da bodo kakšna oblika silikonizirane umetne mase...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Sr apr 09, 2014 10:58 am

no... po lanskem What Car? readers testu Cactus koncepta, je na vrsto prišla tudi produkcijska verzija :)

http://www.youtube.com/watch?v=riwu6lPYvKE
živeo drugmirkooooo!!!!
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a bucko_99 Sr jun 11, 2014 1:56 pm

očitno je kaktus na voljo v serijski proizvodnji. Prodaja se je začela tudi pri nas:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=856 ... %2082%20...
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a dobek Sr jun 11, 2014 10:29 pm

ravno danes prvega na cesti v zivo videl... samo :shock: v pozitivnem smislu :DDD
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Če jun 12, 2014 8:24 am

dobek je napisal/-a:ravno danes prvega na cesti v zivo videl... samo :shock: v pozitivnem smislu :DDD


a? ...kje si ga pa vidu?
meni so prejšnji teden, ko sem se slučajno z biciklinom peljal mimo salona in čez odprta vrata salona vprašal kdaj dobijo Cactusa rekli, da šele konc mesca in da jih bo itak sam "ene pet", ki se bodo selili od salona do salona.... :?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a xxl Če jun 12, 2014 8:54 am

Imaš na citroen.si datume,kdaj bo kje krožilo teh nekaj komadov.Začetna cena 12400,obeta :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a NoF3ar Če jun 12, 2014 12:38 pm

Tudi jaz sem ga vceraj videl na ptujski cesti v mariboru :D Beli z rjavimi bumperji, tako da se ze vozi eden :D
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov