Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a zany To jul 08, 2014 9:24 pm

Še nekaj svežih fotografij:
Slika
Slika
Slika

Primerjava cactusa in capturja:

Slika
Slika

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... l-E684CYgA
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a srcnik Sr avg 27, 2014 9:26 pm

Malce vozil in sem razočaran:

- šparali so na takih osnovnih stvareh kot je nastavitev volana po globini
- Pa avtomatik je boleče grozn za peljat, sploh če hočeš na hitr pospešit oz. mal bolj dinamično za peljat

Pričakoval bi take šalabajzarske stvari pri nekem nizkocenovniku, ne pa pri temle ki je precej drag...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Sr avg 27, 2014 11:19 pm

srcnik je napisal/-a:Malce vozil in sem razočaran:

- šparali so na takih osnovnih stvareh kot je nastavitev volana po globini
- Pa avtomatik je boleče grozn za peljat, sploh če hočeš na hitr pospešit oz. mal bolj dinamično za peljat

Pričakoval bi take šalabajzarske stvari pri nekem nizkocenovniku, ne pa pri temle ki je precej drag...


za volan, ceno in še za marsikatero podobno, ki sem jo že povečkrat omenil, se popolnoma strinjam!! za tisti njegov "avtomatik" (čeprav ga iz dna duše sovražim), pa ne :)... predvsem zato, ker NI avtomatik ampak je robotiziran manualec in kot tak pač zahteva "primeren način uporabe"... za gladko in nemoteče delovanje mu je med samo menjavo prenosa pač treba pomagat s popuščanjem pedala za gas ;)... potem je cela stvar veliko bolj kultivirana! obrati ne "rulijo", avto se prav nič ne guga ali "kinka" in pri normalni, ležerni vožnji je prav prijeten, čeprav rahlo počasen "sodelavec"... v bistvu menjave brzin potekajo točno tako (in tudi tako hitro), kot če bi "šaltal na roke". s to razliko, da ti pri prestavljanju ni treba stiskat kuplunge in premikat šalthebla, le gas moraš še zmeraj popuščat =P...
v bistvu "robotek" presentljivo dobro predvideva v "katero brzino" bi prestavil, če bi to počel sam, le malček počasen je pri samem početju prestavljanja... ampak, saj je manualec in ne avtomatik ali kak "rafalni dvosklopičar"...
za hitra pospeševanja pa moraš "downshiftat" sam, s "šaflico" ob volanu... je veliko hitreje in moč in navor prideta takrat, ko to želiš in pričakuješ! v bistvu je pri pretikanju z obvolanskimi ročicami hitrejši, kot če bi mel ta isti manjalnik s "šaltheblom in kuplungo" in bi to počel sam...

ETG je pač ena od tistih stvari katere se je treba navadit in ki z uporabo ratajo samoumevne in nemoteče... je pa res, da je ob prvem stiku zoprno drugačen in da mu prav nič ne bi škodlo, če bi bil vsaj malo hitrejši! še posebej v "avtomatskem modu"... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a Al_Capone Če avg 28, 2014 9:16 am

Se bo prijel tale cactus.....bomo videli?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a srcnik Če avg 28, 2014 8:35 pm

drugmirko je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Malce vozil in sem razočaran:

- šparali so na takih osnovnih stvareh kot je nastavitev volana po globini
- Pa avtomatik je boleče grozn za peljat, sploh če hočeš na hitr pospešit oz. mal bolj dinamično za peljat

Pričakoval bi take šalabajzarske stvari pri nekem nizkocenovniku, ne pa pri temle ki je precej drag...


za volan, ceno in še za marsikatero podobno, ki sem jo že povečkrat omenil, se popolnoma strinjam!! za tisti njegov "avtomatik" (čeprav ga iz dna duše sovražim), pa ne :)... predvsem zato, ker NI avtomatik ampak je robotiziran manualec in kot tak pač zahteva "primeren način uporabe"... za gladko in nemoteče delovanje mu je med samo menjavo prenosa pač treba pomagat s popuščanjem pedala za gas ;)... potem je cela stvar veliko bolj kultivirana! obrati ne "rulijo", avto se prav nič ne guga ali "kinka" in pri normalni, ležerni vožnji je prav prijeten, čeprav rahlo počasen "sodelavec"... v bistvu menjave brzin potekajo točno tako (in tudi tako hitro), kot če bi "šaltal na roke". s to razliko, da ti pri prestavljanju ni treba stiskat kuplunge in premikat šalthebla, le gas moraš še zmeraj popuščat =P...
v bistvu "robotek" presentljivo dobro predvideva v "katero brzino" bi prestavil, če bi to počel sam, le malček počasen je pri samem početju prestavljanja... ampak, saj je manualec in ne avtomatik ali kak "rafalni dvosklopičar"...
za hitra pospeševanja pa moraš "downshiftat" sam, s "šaflico" ob volanu... je veliko hitreje in moč in navor prideta takrat, ko to želiš in pričakuješ! v bistvu je pri pretikanju z obvolanskimi ročicami hitrejši, kot če bi mel ta isti manjalnik s "šaltheblom in kuplungo" in bi to počel sam...

ETG je pač ena od tistih stvari katere se je treba navadit in ki z uporabo ratajo samoumevne in nemoteče... je pa res, da je ob prvem stiku zoprno drugačen in da mu prav nič ne bi škodlo, če bi bil vsaj malo hitrejši! še posebej v "avtomatskem modu"... ;)



Dobro, samo moraš pa veset, da se ta menjalnik prodaja kot avtomatik in tu noben prodajalec ne poudarja, da je le robotiziran ročni in da je zadeva grozno drugačna.

Posledično bo potencialni kupec peljal le ročnega, ker bo ta na voljo, potem bo rekel, ehhh raje bi imel avtomatika, pa si ga naročil v pričakovanju, da bo vsaj na nekem nivoji, glede na to, da smo leta 2014... Dobil bo pa tako žalost... Ne vem no, js bi znorel. btw, vozil sem pa dizla, kaj pa ti?

Prodajat se bo pa pomoje začel, ko bodo popusti tam cca. 3-4k €, da bo osnovni 10-11k€.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a ~toMmy~ Če avg 28, 2014 10:50 pm

drugmirko je napisal/-a:ETG je pač ena od tistih stvari katere se je treba navadit in ki z uporabo ratajo samoumevne in nemoteče... je pa res, da je ob prvem stiku zoprno drugačen in da mu prav nič ne bi škodlo, če bi bil vsaj malo hitrejši! še posebej v "avtomatskem modu"... ;)


Zame ta "avtomatika" kot taka nima smisla, ker moraš večino časa sam ali šaltat z gasom (in si pomagat z "ročnim") ali pa "ročno".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Pe avg 29, 2014 12:03 am

srcnik je napisal/-a:Dobro, samo moraš pa veset, da se ta menjalnik prodaja kot avtomatik in tu noben prodajalec ne poudarja, da je le robotiziran ročni in da je zadeva grozno drugačna.

Posledično bo potencialni kupec peljal le ročnega, ker bo ta na voljo, potem bo rekel, ehhh raje bi imel avtomatika, pa si ga naročil v pričakovanju, da bo vsaj na nekem nivoji, glede na to, da smo leta 2014... Dobil bo pa tako žalost... Ne vem no, js bi znorel. btw, vozil sem pa dizla, kaj pa ti?

Prodajat se bo pa pomoje začel, ko bodo popusti tam cca. 3-4k €, da bo osnovni 10-11k€.

hja... prodajalci so v vecini pac r*iti, ki ti bodo relki skorajda vse, samo zato, da bodo prodali tisto, kar pac prodajajo... resno dvomim pa, da ti ne bo tvezil lovskih, ce mu bos dal vedet, da si vsaj priblizno informiran o tem kaj recimo ETG je.
robotek je pa skoraj ze fajn menjalnik... no, v primerjavi s taprvim, imenovanim sensodrive, je ze skoraj odlicen... tisti je bil se dvakrat pocasnesjsi, pa skoraj vedno se je, ob ostreje pohojenem gasu, "zasaltal" in bil sploh en hud "pain in the ass"... tole pa Cactusu ze skorajda pase! ce bi bil le se malo hitrejsi...
po drugi strani pa...Cactus z nicemer od svoje pojave in/ali motorjev ni kak "nafrfuljen rejser" za "ovinke polagat"...Cactus je cool avtek za lezerno kruzanje... zakaj bi Cactus moral met ultra hiter "DSG"? (ceprav negovo podvozje kaze sposobnost tudi za kej bolj dinamicnega)... in debeli vecini lastnikov bo prav zaradi tega ETG cist ok... se posebej, ko ga "zastekajo"in se ga navadijo...
tisto nad cimer se je pri Cactusu RES treba vsajat je, da v njem, ce si vendarle zazelis malo bolj dinamicnih lastnosti, ne mores dobit 6 stopenjskega manualca... 110 konjski turbo in tudi cist korektno Cactusovo podvozje naravnost kliceta po njem!

in da, tudi jaz sem vozil dizla :)

~toMmy~ je napisal/-a:Zame ta "avtomatika" kot taka nima smisla, ker moraš večino časa sam ali šaltat z gasom (in si pomagat z "ročnim") ali pa "ročno".

lej... avto se, ko prtisnes tisti knof na katerem je napisan velik D pac pelje kot, da ma avtomatika... pedala kuplunge ni, in ko speljes, sam salta... normalno, da ljudje mislijo, da je pravi avtomatik! mene pri njem moti, da bi jaz osebno prestavil malo kasneje, pri malenkost visjih obratih, kot to naredi robotek in da je sama menjava pac ...opazna! oziroma, ni tako hitra, da ne bi pogruntal kdaj je robotek "stisnil kuplungo"... zato takrat, ce ne popustis gasa, za malenkost "poskocijo" obrati in avto malenkost vzdolzno zaniha... meni je blo v tiste 3/4ure to rahlo motece, ni pa nic kej posebej drasticnega in cela stvar je v tej tretji ETG varijanti ze zelo kultivirana... se sploh ob saltanju s +/- rockami.... ni pa se toliko, da bi si ga izrecno zelel met ampak, defintivno ni niti priblizno tako slab, kot je slisat iz graj in slabega glasu njegovih predhodnikov (ki se avt. lepi tudi na to verzijo)!
sicer pa mam itak raje manualce in bi ze zaradi tega prej vzel klasicno verzijo.

vendar, ce ga se malo "pohitrijo", pol bi pa ze razmislil, ker je v bistvu kul! od navadnega manualca je tezji samo par kil (avtomatiki so tudi po 40 in vec kil tezji), saj so na navaden menjalnik samo nataknili elektro-hidravlicno skatlico z malo "elektronske pameti" ina posledicno je od avtomatikov tudi orenk cenejsi in neprimerno manj kompliciran...obe lastnosti pa sta mi kul!
no, naj bom iskren, ne bi me vec motil, ako bi ga, zaradi recimo kaksnega ultra start&stopa ali na primer, hibridaira (katerega pa BI zelel imeti), pac bil prisiljen kupit! ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10999
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a martin_krpan Pe sep 05, 2014 6:23 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a Polo78 Po sep 08, 2014 12:57 pm

Nedolgo nazaj sem ga videl v živo. Običajno se takih komentarjev vzdržim, sploh ker je oblika najbolj subjektivna stvar, ampak takega oblikovnega skropucala pa že dolgo nisem videl. :bonk Ma res no. Najprej sem sploh pomislil, da je nekdo v domači garaži iz več različnih avtov skupaj sestavil nek home-made avto, dokler nisem videl napisa na zadku. Saj sama silhueta karoserije še ni tako slaba ampak potem, ko so gor nametali kup plastike različnih barv, dodali zadnje luči kot da so jih pobral dol iz kakega avta iz 80'-tih let,... končni izdelek izgleda precej kilavo. :huh:

In kakor berem je precej šibek tudi na nekaterih drugih področjih, tako da kakega prodajnega uspeha mu ne napovedujem. Upam si celo trdit, da bo nekoč prišel na tiste neslavne lestvice ala "top ten ugliest cars ever made..." v družbo Multiple in podobnih... Pač moje mnenje.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko Po sep 08, 2014 9:18 pm

aha... a pol lahko sklepamo, da se ti ne dopade? :mrgreen:
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a ~toMmy~ Po sep 08, 2014 11:32 pm

Jaz ga tudi nisem uspel "konceptualno" ubranit pred "citroenovcem", ki si ga je dodobra ogledal v živo (in še nekaj kolegi), tako da je njegov uspeh kar vprašljiv...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a tr00per To sep 09, 2014 9:07 am

da še jst svoj lonček pristavim... men je dizajnersko ful zanimiv, čeprav ima pa notri kr nekej čudnih rešitev-števci in multifunkcijski zaslon. Problem avta je pa v tem, da so ga sprva oglaševali kot nekoliko cenejši avto, s čimer so tudi opravičevali, npr. jermena za zapiranje vrat, odpiranje zadnjih oken navzven in pa nedeljivo zadnjo klop (o vsem tem je tudi top gear pisal)... ampak iz tega na koncu ni bilo nič, avto je predrag in se strinjam z mislijo, da ne bo uspešen.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a drugmirko To sep 09, 2014 10:55 am

točno!
sicer je to res stvar osebnega okusa ampak, avto je generalno gledano zelo skladen dizajnerski izdelek... pustmo, al se ti dopadejo airbumpi al ne... in kot tak tudi zelo "kul"! od zunaj in znotraj!
ampak... to še zmeraj NE spremeni dejstva, da je v "funkcionalni zasnovi" v bistvu ena "je*ena stoenka"! in na koncu koncev je tudi to "kul"! ...problem te zasnove pa sploh ni njena "rudimentarnost" ampak njegova cena! preprosto je previsoka! in seveda... dodaten "slab občutek" vzbuja njihovo napovedovanje "bolj dostopnega" avtomobila... kar pa bo najvrjetneje kaj hitro "popedenalo" tržišče... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a xxl To sep 09, 2014 11:29 am

Z zadnja dva komentarja se ne bi mogel bolj strinjat ;) ,bo treba spustit cene za cca 2000 evra ;)
Grd niti ni,samo Juke poglejte,nima nobene forme,ni placa,ni SUV,ni limuzina,pa se dobro prodaja :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a xxl Pe sep 12, 2014 6:52 pm

Oglašujejo ga po TV in na jumbo plakatih,cenika in konfiguratora pa nikjer,niti na njihovi uradni strani. :evil: WTF :?:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a carloabarth So sep 13, 2014 10:19 am

Kul avtek, prava popestritev. 8)
Fiat klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a xxl To mar 03, 2015 9:06 am

Čeprav se strinjam s kritikami,sem včeraj preizkusil 100KM dizla.Morem povedat,da me teh 100 konjičkov ni razočaralo.Pozna se majhna teža,avto spodobno vleče.Vemo kako se vozijo testni primerki,pa še večinoma po mestu,saj nima vinjete,poraba zadnjih 1000km samo 5,5.Pri moji Alfi bi bila vsaj 10 :D .Samo 5 prestav,ampak v mestu 5. sploh nima smisla uporabljat,če nimaš vsaj 80.Naračunal mi je 2250+1000 popusta,če dam max 50% pologa.To me moti,ker bi lahko dal več,ampak potem odpade teh dodatnih 1000.Cena za Shine paket s 17 col in kovinsko barvo cca 17200.Kakšen nizkocenovnik neki.Če greš paket nižje,pa nima park senzorje in kamere (samo v kompletu),potem samo zvočnike spredaj (tukaj 6 ampak samo v povezavi s navigacijo) in par bonbončkov.V bistvu nič kaj posebna oprema za današnje čase,cena pa,hm...,308 se mi zdi bolj upravičen takšnih zneskov,ne glede na opremo,ker prodajalec pravi,da bo primerljiv 308 dražji.Ni nujno,da bom sploh kaj kupil,ker itak mi do 20k nič kaj preveč ne diši.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a yashica To mar 03, 2015 9:30 am

Mene je ta avto razočaral, še najbolj pri pridihu cenenosti in gole pločevine v notranjosti, napram končni ceni. Mora bit nekaj narobe s kupcem, da brez pomisleka scola zahtevane €, ker jih enostvno ni vreden :mrgreen: Nizkocenovnik pa tak :roll:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a xxl To mar 03, 2015 9:40 am

Vsaj za 2000 je precenjen,ampak ni edini.Na zadnji klopi tudi ni ne vem koliko placa.Prodajalcu sem pripomnil,da je osnova C3,pa je rekel,da so dobili uradni dopis,da gre za C4,hm...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
hondas
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:28 pm

Re: 2014 Citroën C4 Cactus

Napisal/-a hondas To mar 03, 2015 2:15 pm

Dobr ga biksajo res. Pa C4 npr.: Prihaja nov model in na starega ne dajejo nič posebnega. Ali pa je 17K€. Kr neki. Je pa tud Captur opremljen 16K€. Ne vem no...
Po tolikih letih bi bil čas, da se preimenujem v Citroenovec.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov