Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a danci1973 Če dec 15, 2016 4:09 pm

esem je napisal/-a:Ne razumem takih komentarjev. Ko nekdo dovolj dobro argumentirano secira pomanjkljivosti dizajna

Argumenti?? :shock: Kje si ti videl argumente?

Jaz sem videl samo mnenja oz. trditve, brez kakršnihkoli 'argumentov'.

Glede na to, da 90% gearhead-ov orgazmira na to alfo, pa najbrž ni tako strašno oblikovno zgrešena...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a sašo5 Če dec 15, 2016 4:11 pm

Firediver je napisal/-a:Na forumu lahko vsak argumentira po svoje in kdor se z argumentom strinja, postane zanj argumentacija dobra.
Če se z argumenti ne strinja, postane to floskula.

....in sedaj še samo razloži, za koji k.... si vplel v temo VW-ja :?: :!: :idea: In kaj ma VW za iskat v temi o Alfi? Si zakompleksan, zafrustriran, manjka ti vitaminov, al kaj ti je :idea: :arrow:

danci1973 je napisal/-a:Glede na to, da 90% gearhead-ov orgazmira na to alfo, pa najbrž ni tako strašno oblikovno zgrešena...

:D točno_enkratna je, tudi cena za 2.2d 29k€ je dokaj normalno nastavljena....
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a lizard Če dec 15, 2016 5:22 pm

@sašo5: Cena 30k€ je s skoraj 5k€ popusta (polna cena je 34.450€), in še ta promocijski popust je samo na 150 konjsi verziji (pri ostalih 2,5k€). S tako velikimi javno obelodanjenimi popusti je niso lansirani v nobeni od večjih evropskih držav... Normalno je da dajejo kake popusti, saj jih tudi Audi, BMW in MB, ampak se za njih nekako bolj zmeniš interno.

@gx1: Ravno Giulietta je bila ena najslabše oblikovanih Alf; še vedno je bila med lepšimi avti v svojem razredu, ampak nos je bil enostavno porazen; saj je naredil avto ožji in višji kot dejansko je, ob tem pa sam sprednji pogled zgleda precej klavrno prestrašen, namesto zastrašujoče eleganten (kot na Alfi mora bit). Bočna linija in zadek sta pa relativno dobra, še vedno pa mi izgleda kot celota preveč balonasta...

Ko smo že pri argumentirani debati - najprej je gx1 rekel da je Giulietta bila bolje oblikovana, potem pa kritiziral Giulio da nima dovolj ostrih linij - a je razen Mita sploh katera Alfa zadnji 30 let imela bolj mehko obliko kot Giulietta? Naj se človek odloči kaj mu je všeč, ne da mu je enkrat eno drugič drugo...

Primerjave za 159ko, ki je bila koa oh in sploh oblikovana - ja izgledala je super, a po drugi strani je bil dizajn daleč od neke revolucije. Sicer res lepo in unikatno masko so pobrali iz konceptne Brere, ki pa je slonela na RWD platformi, in je tako imela majhen prednji previs. Ko so to masko prenesli na FWD 159ko, je le ta dobila ogromen prednji previs, ki je zaradi dizajna zgledal še 2x večji kot je dejansko bil. Ostali del avta pa je bil zgolj moderniziran dizajn 156ke - torej neka rahla evolucija.

Giulia na drugi strani ima kratke previse, in kot celota izgleda mnogo mnogo bolj uravnotežena kot 159ka - kar je sicer značilno za motor spredaj+RWD zasnove. Pomembneje pa je to prvi avti po Alfi 75, ki ima vozno dinamiko boljšo od BMWja 3, a je hkrati udobnejša (nisem še zasledil testa, kjer bi katerikoli predstavnik razreda bil boljši od Giulie na področju vozne dinaike). Audi A4 zaradi tradicionalne Audijeve zasnove z vzdolžno postavljenim motorjem in FWDjem, in posledično težkim nosom nikoli ni bil in ne bo na ravni RWD avtov, MB C še vedno prednost daje udobju, edini ki je nekje na nivoju BMWja 3 in Giulie na tem področju je Jaguar XE.

Slabe strani Guilie so slabša natančnost izdelava interierja, ki nikakor ni na nivoju novega A4 in MB C, ki sta na tem področju v sami špici tega razreda in pa siljenje kupca v določene kombinacije opreme in motorjev - kar je res absurdno, da ne morejo kupcu omogočit da si sam izbere točno kaj želi - npr. zakaj Veloce ne moreš dobiti samo z RWD (zakaj posiljevnaje s Q4?) medtem ko v ZDA lahko (Veloce je tam imenovana Ti), zakaj Q4 ni na voljo pri manj močnih različicah, zakaj se ne da pri Veloce modelu v usje obleči armaturko (da se če izbereš paket Lusso oz. Luxury, ampak s tem se zemenja tudi aluminij za les in Veloce športni sedeži za Lusso sedeže), medtem ko se v ZDA to da... in tako naprej. Ja sem picajzlast, ampak proizvajalca nič ne stane če omogoči kupcu da sam skombinara dodatno opreme, motorje in pogon kot želi, sploh ko ima že vse to razvito.

Po drugi strani pa Giulia nudi točno to kar od Alfe pričakuješ - najlepši avto v rezredu, z zadnjim pogonom, z najboljšo vozno dinamiko in močnimi motorji. Sem vozil tako 2.2 dizla kot Quadrifoglio in lahko potrdim številčne teste, da sta vozna dinamika in občutek pri vožnji (sploh volan, njegova odzivnost in direktnost , sta na drugem nivoju kot pri nemški trojici), res vrhunski. Poleg volana najbolj navduši vrhunska lega brez da bi zaradi tega trpelo udobje. Quadrifoglio je neprimerno trša od navadne, ampak ni utrujajoče neudobna, ravno obratno saj luknje pobira na 19 col prav presenetljivo dobro, in jo komot koristiš kot avto za vsak dan. Odzivnost šasije na premike volana je v Quadrifolgio praktično instantna.
Po drugi strani pa interier rabi kakšen face-lift da bo na nivoju konkurence, pa na seznamu dodatne opreme manjkajo še kakšni LED matrični žarometi, prostorski sistem za parkiranje, in prej omenjene kombinacije... in tako naprej.

Skratka ni vse 100% izveršeno kot treba, so pa tiste glavne lastnosti, ki jih avto namenjen voznikom mora nuditi nareje res res dobro, upam si celo reči da najboljše v svojem razredu.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a emozul Če dec 15, 2016 6:20 pm

Amen!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a xxl Pe dec 16, 2016 9:02 am

No,tebe sem čakal,ti boš (si) to najbolj argumentirano povedal. :D Ne bi se strinjal najbolj z tvojim opisom zunanjosti Giuliette,meni ne deluje visoka,prav nasprotno,tako prestrašena spredaj niti ni,če jo primerjaš z prestrašeno miško MiTo.Je pa vsekakor tudi mene malo to zmotilo,ko sem jo prvič videl,tudi nad obliko Giulie nisem bil preveč navdušen,ampak sam se sprijaznil,da mora bit všeč tudi množici,ne samo nam. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a sašo5 Pe dec 16, 2016 10:07 am

mene pa zmoti (gledal sem a. net.) da že osnovni (čeprav je tam cca 32k€) nima xenona......
se mi zdi, da (kot pri A4) je prvi konc s ksenonkami in dnevnimi ledicami, čisto drug avto kot ta brez (in večina na netu je brez).....
Vse kar je 180KM je pa že krepko čez 40k€.......kar je pa seveda "too much"
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a lizard Pe dec 16, 2016 1:43 pm

Se povsem strinjam. Nov A4 mislim, da kot prvi v tem razredu, ki nima na voljo več halogenskih sprednjih luči.
Giulia ima poleg halogenskih, najprej na voljo 25W xenon, ki nima pranja žarometov in avtomatske nivelacije (ker ju niti zakonsko pri 25W xenonu ni potrebno imeti), potem ima pa še navaden 35W xenon, s pranjem, nivelacijo, in AFL-jem ter avtomatskim prižigom dolgih luči (klasika na avtih zadnjih nekaj let). O matričnih LED pa najbrž sploh ne razmišljajo. :huh:

Pomojem bi ta 25W xenon pri Giulii moral biti standardna oprema, če pa že to ni, bi pa vsaj uradni prodajalci lahko imeli toliko realne predstave o avtu, da bi ga naročili. Ampak kolko gledam je najbrž na delu spet prej kritizirana italjanska logika kobminacij opreme, in razen če ne izbereš Giulie Super, sploh ne moreš naročiti xenona (niti 25W)...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a xxl Če jan 12, 2017 10:23 am

Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a Dr.M3 So jan 21, 2017 12:54 am

Pa kdo bo dal za avto s halogenkami 30 jurjev? Pa še izgleda 3x slabše. Totalno kar neki marketing. Zahtevaš 30 jurjev in imaš pol na avtonetu same halogenke. Pa za ta denar A4 ponuja serijski xenon.

Tudi sicer ni oblika nič grozno posebnega. Sploh ker so splovitev mrcvarili eno leto in smo se avta vsi že malo preobjedli.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a srcnik So apr 01, 2017 11:58 am

Na hitro vtis iz sejma:

+ lepa oblika
+ lepa notranjost

- Pedalke so dejansko res zelo v levo, in je nekak občutek, kot da je voznik stisnjen na levo četrtino vozila. Če pa to moti na dolgi rok ali se kmalu navadiš, bi pa bilo potrebno preizkusit.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11000
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Alfa Romeo Giulia

Napisal/-a martin_krpan Pe dec 29, 2023 6:00 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov