Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Ne jul 11, 2010 10:37 pm

martin_krpan je napisal/-a:Lep, a anonimem. Kot sem že napisal pri novih Peugeotovih prototipih, se sama znamka prepozna samo po levu na nosu. Novi 508 bi bil lahko izdelek marsikatere znamke.


Ja, res je... Od strani je mogoče videt Toyoto ali pa Subaruja v njem...

Res ne vem kaj jim je... To je glede izvirnosti še en ogromen korak nazaj v primerjavi s predhodnikom pri PSA.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Napisal/-a Daedalus Ne jul 11, 2010 10:43 pm

Zelo lep, ampak ja, to nekako ni Peugeot. :)
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Ne jul 11, 2010 10:54 pm

Nebi bil rad v teh časih kakšen glavni dizajner pri Peugeotu, Citroenu ali kateremukoli drugemu proizvajalcu.

Vse je že nekako videno, sprobano. Vsak nov avto ima neko podobnost z ostalimi. Novo, izvirno obliko je hudičevo težko najti.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Ne jul 11, 2010 11:01 pm

BBS je napisal/-a:Nebi bil rad v teh časih kakšen glavni dizajner pri Peugeotu, Citroenu ali kateremukoli drugemu proizvajalcu.

Vse je že nekako videno, sprobano. Vsak nov avto ima neko podobnost z ostalimi. Novo, izvirno obliko je hudičevo težko najti.

V tem segmentu je mnogo bolj prodajana klasika kot neki dizajnerski poizkusi
tu bo peugeot igral brez rizika ;)
kot celota je povšečen
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Po jul 12, 2010 8:13 am

Jih je treba razumeti. Z avantgardo jim ni kaj prida uspelo, mogoče jim klasiko. Sploh pa je Peugot v zgodovini vedno veljal za najbolj konzervativnega od francoskega trojčka, samo pomislite na vse modele do 1990-ih.

Se pa strinjam, da so Francozi v oblikovni krizi. Vsi trije dajejo na trg avtomobile, ki me pustijo povsem hladnega.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3283
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Po jul 12, 2010 1:22 pm

A da sta Peugeot in Citroen v oblikovalni krizi? Zakaj že? Večina avtomobilov ki jih peugeot in citroen spravita na trg se kr dobro prodaja (207, novi c3, 308, c5...). Novi rcz je dobil nagrado za najlepši avtomobil (al nekaj takega). Ja res, prava kriza je tukaj. Če tebe pustijo hladnega, še ne pomeni da so v oblikovalni krizi.
 
Uporabniški avatar
metallic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2636
Pridružen: Če avg 14, 2003 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a metallic Po jul 12, 2010 3:15 pm

O fak... :? men je tole bl katastrofa. Dolgčas na kubik. C5 se mi zdi neprimerno lepši, če ostanemo pri psa.

PS, citroen se mi glih ne zdi v krizi (razen c4 je bl tko no), peugeot pa zelo. V vseh se lahko vidi tist 206, ne vem no... :?
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3283
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Po jul 12, 2010 3:57 pm

Ma ne vem kje vi vidite da je peugeot v krizi. A morda z RCZ-jem?. Aja 3008 je cel dolgčas, da o 5008 sploh ne govorim. Še stari sharane ima bolj zanimivo obliko.
Samo vas ne zastopim ljudje resno. Najprej ste se zgražali, ko je peugeot predstavil tista ogromna usta, da bi moral nekaj bolj umirjenega predstavit in zdej predstavi 508 in je spet predolgočasen. Čudi me da tu ni noben designer, ker se vsi očitno spoznate na oblikovanje, bolj kot pri Peugeotu.
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

Napisal/-a perko84 Po jul 12, 2010 4:06 pm

McLaren je napisal/-a:Ma ne vem kje vi vidite da je peugeot v krizi. A morda z RCZ-jem?. Aja 3008 je cel dolgčas, da o 5008 sploh ne govorim. Še stari sharane ima bolj zanimivo obliko.
Samo vas ne zastopim ljudje resno. Najprej ste se zgražali, ko je peugeot predstavil tista ogromna usta, da bi moral nekaj bolj umirjenega predstavit in zdej predstavi 508 in je spet predolgočasen. Čudi me da tu ni noben designer, ker se vsi očitno spoznate na oblikovanje, bolj kot pri Peugeotu.


men je cist hud, na simpel preverjena oblika, nc tople vode. Pac vodilo jim je bilo- ustvariti nekaj kar se bo prodajalo in bo vsaj malo vsec vsem. Noben ne more rect da je grd, pa tud pretirano lep ni- neki vmes.

Sploh pa...tole je pomoje 99% photoshop, sploh zarad tiste linije na boku, ki mi je prostra da bi blo v resnic kj tazga. tud zadnje luci mi ne grejo cist skup ;)
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11008
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Po jul 12, 2010 7:51 pm

Še armaturka:
Slika
Slika

Mešanica Lagune in C5.

http://es.autoblog.com/photos/peugeot-508-2011/
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Po jul 12, 2010 7:57 pm

 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Po jul 12, 2010 8:52 pm

Komentar na armaturo...

Slika

Sploh ne gre, da bi pričakovali kakšno avantgardo ali dizajnerske poizkuse, ampak preprosto bi pričakovali vsaj malo izvirnosti. In da bi avto izgledal kot Peugeot in ne kot nekaj z daljnega vzhoda. :?
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Po jul 12, 2010 9:05 pm

McLaren je napisal/-a:A da sta Peugeot in Citroen v oblikovalni krizi? Zakaj že? Večina avtomobilov ki jih peugeot in citroen spravita na trg se kr dobro prodaja (207, novi c3, 308, c5...). Novi rcz je dobil nagrado za najlepši avtomobil (al nekaj takega). Ja res, prava kriza je tukaj. Če tebe pustijo hladnega, še ne pomeni da so v oblikovalni krizi.


Morda imaš prav. Jaz sem sem posiljenega iskanja avantgarde itak sit, zato mi je tale konzervativni pežojček prav všečen, tej znamki to paše.

Samo za ilustracijo, oba iz 50. let:

Peugeot, pleh in pod plehom vse klasično:
Slika

Citroen, pleh in pod plehom drug planet:
Slika

Glede francoske oblikovalske krize pa še vedno trdim, da ta je, mogoče res samo kratkotrajna. Laguna je itak kar neki, Megane 5v in Scenic tudi, C3 je mlačen, C4 II še bolj. 3008 je zblojen, 308 karavan grd ko pes. Gre za same najpomembnejše modele.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Napisal/-a Daedalus Po jul 12, 2010 9:10 pm

@Lignage - kje si to armaturko staknu, oz. od katerega avta je? Tisto kar je martin_krpan namreč prilepil je ena izmed najlepših notranjosti kar sem jih kdaj videl. :shock:
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Po jul 12, 2010 9:21 pm

Daedalus je napisal/-a:@Lignage - kje si to armaturko staknu, oz. od katerega avta je?


Od 4007, ki je Mitsubishi Outlander s pežojevim obrazom.

Slika

_____________________________________________________________________

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
(Vir: Worldscoop.forumpro.fr)
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ Po jul 12, 2010 10:14 pm

No ja saj so si vsi avti nekako podobni, mene armaturka spominja na Kio :)

Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Napisal/-a Daedalus Po jul 12, 2010 10:39 pm

Kot kaže bo treba začet delat kvadratne volane in full-touchscreen sredinsko konzolo z ledicami okoli. :lol:
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Po jul 12, 2010 11:01 pm

Daedalus je napisal/-a:Kot kaže bo treba začet delat kvadratne volane in full-touchscreen sredinsko konzolo z ledicami okoli. :lol:


Zelo si duhovit :?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a drugmirko Sr jul 14, 2010 9:33 am

hjah... buhtlasti, brezkarakterni dolgčas! oziroma, če sem malo žleht, avto za penziče in računovodje :(.

še bolj obupno dolgočasna je pa notranjost.... kot da bi kak Hjundaj po*ebal Passata... in tisti volan iz novega C4 brez kromastih doddatkov tu zgleda bedno in out of place...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Sr jul 14, 2010 10:19 am

Upal sem, da bo vsaj notranjost boljša, a tudi tu razočaranje. Namesto, da bi malo popeglali 407 (odpravili največja neskladja, dodali ščepec športnosti in še česa), so se vrnili k povprečnosti 405 in 406 - ki pa sta bila za svoj čas med bolj elegantnimi avti, 508 pa tudi tu izgublja (so drugi napredovali).

Morda jih bodo celo več prodali kot 407, gotovo pa to ne more biti niti začasno nadomestilo za 607.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov