Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a thunderbolt Po okt 08, 2012 10:51 pm

"Eno BMW trojko za ceno cliota, prosim!" Eni ga pa res pihnete - po eni strani je avtomobil enostavno predrag, po drugi strani pa vsak viha nos takoj, ko začuti trdo plastiko tam, kamor bo v celotnem lastništvu avtomobila njegova roka zašla le parkrat. Lahko bi se počasi naučili, da vsega se v življenju ne da imet. Itak bodo pa prišli dobri popusti.

Mi je pa novi clio simpatičen. Edina stvar, ki me moti, je led osvetlitev pri glavnih žarometih. Pri meganu ph2, ki ima ledice pod glavnim žarometom, se le te ne ugasnejo, ko se prižge glavno luč in se tako bela svetloba ledic in rumena svetloba žarnic prav po češko tepeta.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a drugmirko To okt 09, 2012 8:28 am

točno!
seveda bi bil vesel če moja C2 rajnglica ne bi mela kompletne armature iz poceni trde plastike in bi se tudi moje oko "paslo" na prelestnih materialih armature iz DS3 ali C3 Exclusive.... ampak, material armature je faktično ZADNJA stvar na planetu s katero se ukvarjam, ko se vozim z njim naokrog! in tudi "šlatal" je v vseh teh letih še nisem, da bi me njena "poceni trdota" kej posebej motla ali žalostila ;) :mrgreen: . point je da ne škripa in kljub "jogurt lonček" materialu ni spustila še niti enega edinega črička! in čisto osebno... zame sicer je "greh", če je zgornji del armature iz kakšnih "ultrapičkohvatnih&klaviršajnastih" materialov, spodnji pa iz trde&gravž sive plastike... vendar ne zarad trde plastike kot take, temveč zaradi s tem ustvarjene neskladne kmetije, ki bode v oči!

kar se pa samega Klijota tiče... meni je malo debelajsast... že na slikah mi zgleda duplo večji od 208-ce, težji je pa itak! zato si nekam zlokobno predstavljam vožnjo v 1200 kilskem Cliu gnanim z 0,9l tricilindrom :?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a Renault VG To okt 09, 2012 1:44 pm

drugmirko je napisal/-a:kar se pa samega Klijota tiče... meni je malo debelajsast... že na slikah mi zgleda duplo večji od 208-ce, težji je pa itak! zato si nekam zlokobno predstavljam vožnjo v 1200 kilskem Cliu gnanim z 0,9l tricilindrom :?

Težji je ampak prav veliko pa tudi ne.
Clio 0,9 Tce Dynamique 1009 kg
208 Allure 1,2 82 KM 975 kg

Drugače so pa cene ana A.net precej nizke:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6532679&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6532714&show=1
Njdražji model brez dodatne opreme:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6532699&show=1
 
lukp
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Če dec 11, 2008 9:38 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a lukp To okt 09, 2012 2:14 pm

Glede na cene na avto.net-u je že v začetku 2.000€ popusta. Poleg uradnega popusta da tudi avtohiša še dodatni popust.
 
RaptorX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr okt 10, 2012 11:06 am

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a RaptorX Sr okt 10, 2012 11:23 am

Z cenami lohk mogoče jst mal pomagam:)

Bencinar:

Authentique 1.2 16v 55kw/75KM poraba 5,5 cena brez ddv(9158€) cena za kupca (10990€)

Expression 1.2 16v 55kw/75KM poraba 5,5 cena brez ddv(9992€) cena za kupca (11990€)

Expression energy TCe 90 Stop & Start 66kw/90KM poraba 4,5 cena brez ddv(10992€) cena za kupca (13190€) ECO2

Dynamique 1.2 16v 55kw/75KM poraba 5,5 cena brez ddv(10825€) cena za kupca (12990€)

Dynamique energy TCe 90 Stop & Start 66kw/90KM poraba 4,5 cena brez ddv(11825€) cena za kupca (14190€) ECO2

Dizel:

Expression dCi 75 55kw/75KM poraba 3,6 cena brez ddv(11658€) cena za kupca (13990€) ECO2

Expression energy dCi 90 EDC 66kw/90KM poraba 3,6 cena brez ddv(13742€) cena za kupca (16490€) ECO2

Dynamique energy dCi 90 Stop & Start 66kw/90KM poraba 3,6 cena brez ddv(13325€) cena za kupca (15990€) ECO2

Dynamique dCi 90 EDC 66kw/90KM poraba 3,6 cena brez ddv(14575€) cena za kupca (17490€) ECO2

+ oprema še, ki se jo lahk dodaja od personalizacije itd. tega je še precej.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a odprti clio Sr okt 10, 2012 5:49 pm

Kaj, dynamique bo najvišji paket opreme pri nas? Razumem nekako, da ni na voljo Initiale, a vsaj Privilege bi lahko ponudili. Privilege se je prodajal, kasneje pa se je še veliko bolje Exception...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a Renault VG Sr okt 10, 2012 6:44 pm

odprti clio je napisal/-a:Kaj, dynamique bo najvišji paket opreme pri nas? Razumem nekako, da ni na voljo Initiale, a vsaj Privilege bi lahko ponudili. Privilege se je prodajal, kasneje pa se je še veliko bolje Exception...

Tudi v Franciji je Dynamique najvišji paket ;)
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a IcEm4n Sr okt 10, 2012 7:24 pm

Švabi imajo še Luxe nad Dynamiquom.
Makaronarji majo pa sploh čist druge pakete oprem.
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a tomzzi To okt 23, 2012 8:42 pm

Jaz sem ga danes na cesti srečal. Sicer je bil že mrak a kar sem videl mi je bilo všeč. Velik lepši od predhodnika.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 24, 2012 4:15 pm

Res je lep, edino zadek malo kvari poprečje.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a zany Sr okt 24, 2012 5:58 pm

Jaz sem ga tudi danes srečal (tistega svetlo modrega) in lahko samo rečem, da zgleda res res fajn :)
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a Marek_ Sr okt 24, 2012 6:20 pm

Vse bolj mi je všeč, zagotovo med favoriti, ni pa mi všeč notranjost, deluje plastično in igračkasto. Abstraktna tekstura cenejših plastik pa dodatno opozarja, da gre za ceneno plastiko.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

2006 Renault Clio III.

Napisal/-a drugmirko Pe okt 26, 2012 6:13 pm

danes naredu ene pol ure z novim Cliom... barva črna, rdeče lajsne po karoseriji, paket dynamique, notranjost črna z rdečimi dodatki, touch screen... sicer sem htel napisat "klasičnidrugmirkotest", pa me je že minilo.... :D . zato samo kratek povzetek:

izgled:

- zunanjost; zelo ok.! sicer je rahlo debelajsasta pujsa, vendar nič pretiranega ali motečega. prijetneje sem bil presenečen, da sprednji konc v živo niti približno ne zgleda tako obupno predimenzioniran, kot to zgleda na slikah... luči so čist "normalne" tisti oversajz logotip pa tudi nič ne bode v oči! rdeče kromolajšne so mi malo "off" ampak, hajd...
- notranjost; očiten in nesporen napredek v kvaliteti materialov in izdelave! "bivalni prostor" je prijeten... ni za neko "padavico" je pa precejšen korak naprej naspram prejšnjem Cliu, pa tudi proti relativno duhamorni švaboliki konkurenci... ampak, tu smo že pri osebnih okusih in vsak ma pač svojega! meni konkretno so notranjosti konkurenčnih Citroenov prijetnejše, zanimivejše in veselejše, je pa Cliotova čist fajn prostorček za sedet v njem... če bi že mel kakšno zamero, bi bla na visoko armaturo. ampak, to majo danes itak čisto vsi avti! a, ja... tisti rdečeplastični k*rac po volanu in armaturi je pa naravnost o.g.a.b.e.n.!!!

vožnja:

- motor; prijetno presenečen s tricilindričnim 0.9l mlinčkom! moči in tudi navora skoraj pa ravno prav za premikat 1200 kilsko pujso in razen če ga ne priženeš v visoke obrate tudi ne ropota prav nič "tricilindrično"! v bistvu je prav fajn motorček! sam bi raje mel kej bolj "konvencionalnega" in s kakšnim kojnom in njutnmetrom več (1200 kil je vseeno 1200 kil), presenečenje je blo pa vseeno zelo pozitivno in mirno lahko rečem, da je za normalnega voznika čist dovolj in definitivno boljše, kot 75 konjski 1,2l atmosferc.
-menjalnik; soliden! prestavna razmerja primerna, hodi ročice dovolj natančni, motla me je samo za moj občutek malo predolga ročica (fizično, "palca"). sam mam rajši krajše. popolnoma presenetlo me je pa dejstvo, da "rikverc" nima nobenega varovala, "kolena", "trše vzmeti"... ročico prosto premakneš v vzvratno, kot da si pretaknil iz "tretje v četrto"...
- podvozje; odlično! verjetno najboljši del avta! nimam niti najmanjše žal-besede, lahko bi sam dolgo hvalil...
- volan; mrtev! in prelahek! še električni servo v mojem C2 je bolj progresiven in bolj komunikativen! v bistvu, več informacij o dogajanju na cesti sem dobil prek ročice menjalnika, na keteri mi je "počivala" desna roka, kot pa sem jih z levico čutil prek volana!

v totalu pa lahko mirno rečem, da je Clio zelo ok avtek, ki je glede na svojo prejšnjo generacijo napravil zelo opazen korak naprej (v vsem)... tisti touch screen me sicer ni kej posebej impresioniral, stoji "čudno pokonci" vendar je kljub temu in kljub oblačnem nebu, vseeno blo dost refleksa in slabe čitljivosti...ampak vseeno, Clio je orenk "dvignil letvico" in po mojem mnenju je edini, ki mu je v segmentu v tem trenutku enakovreden (ali boljši) je Pug 208!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a ~toMmy~ Pe okt 26, 2012 10:14 pm

Brat jih je pred nedavnim malo prevažal po Sloveniji in je bil pozitivno presenečen predvsem kar se izgleda in notranjosti tiče, je pa pokritiziral splošno pomanjkanje povratnih informacij, ampak to je je pač za pričakovat.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: 2006 Renault Clio III.

Napisal/-a FLINK Po okt 29, 2012 7:03 pm

drugmirko je napisal/-a:danes naredu ene pol ure z novim Cliom... barva črna, rdeče lajsne po karoseriji, paket dynamique, notranjost črna z rdečimi dodatki, touch screen... sicer sem htel napisat "klasičnidrugmirkotest", pa me je že minilo.... :D . zato samo kratek povzetek:

izgled:

- zunanjost; zelo ok.! sicer je rahlo debelajsasta pujsa, vendar nič pretiranega ali motečega. prijetneje sem bil presenečen, da sprednji konc v živo niti približno ne zgleda tako obupno predimenzioniran, kot to zgleda na slikah... luči so čist "normalne" tisti oversajz logotip pa tudi nič ne bode v oči! rdeče kromolajšne so mi malo "off" ampak, hajd...
- notranjost; očiten in nesporen napredek v kvaliteti materialov in izdelave! "bivalni prostor" je prijeten... ni za neko "padavico" je pa precejšen korak naprej naspram prejšnjem Cliu, pa tudi proti relativno duhamorni švaboliki konkurenci... ampak, tu smo že pri osebnih okusih in vsak ma pač svojega! meni konkretno so notranjosti konkurenčnih Citroenov prijetnejše, zanimivejše in veselejše, je pa Cliotova čist fajn prostorček za sedet v njem... če bi že mel kakšno zamero, bi bla na visoko armaturo. ampak, to majo danes itak čisto vsi avti! a, ja... tisti rdečeplastični k*rac po volanu in armaturi je pa naravnost o.g.a.b.e.n.!!!

vožnja:

- motor; prijetno presenečen s tricilindričnim 0.9l mlinčkom! moči in tudi navora skoraj pa ravno prav za premikat 1200 kilsko pujso in razen če ga ne priženeš v visoke obrate tudi ne ropota prav nič "tricilindrično"! v bistvu je prav fajn motorček! sam bi raje mel kej bolj "konvencionalnega" in s kakšnim kojnom in njutnmetrom več (1200 kil je vseeno 1200 kil), presenečenje je blo pa vseeno zelo pozitivno in mirno lahko rečem, da je za normalnega voznika čist dovolj in definitivno boljše, kot 75 konjski 1,2l atmosferc.
-menjalnik; soliden! prestavna razmerja primerna, hodi ročice dovolj natančni, motla me je samo za moj občutek malo predolga ročica (fizično, "palca"). sam mam rajši krajše. popolnoma presenetlo me je pa dejstvo, da "rikverc" nima nobenega varovala, "kolena", "trše vzmeti"... ročico prosto premakneš v vzvratno, kot da si pretaknil iz "tretje v četrto"...
- podvozje; odlično! verjetno najboljši del avta! nimam niti najmanjše žal-besede, lahko bi sam dolgo hvalil...
- volan; mrtev! in prelahek! še električni servo v mojem C2 je bolj progresiven in bolj komunikativen! v bistvu, več informacij o dogajanju na cesti sem dobil prek ročice menjalnika, na keteri mi je "počivala" desna roka, kot pa sem jih z levico čutil prek volana!

v totalu pa lahko mirno rečem, da je Clio zelo ok avtek, ki je glede na svojo prejšnjo generacijo napravil zelo opazen korak naprej (v vsem)... tisti touch screen me sicer ni kej posebej impresioniral, stoji "čudno pokonci" vendar je kljub temu in kljub oblačnem nebu, vseeno blo dost refleksa in slabe čitljivosti...ampak vseeno, Clio je orenk "dvignil letvico" in po mojem mnenju je edini, ki mu je v segmentu v tem trenutku enakovreden (ali boljši) je Pug 208!


Poveš kakšno si imel porabo s to mašino? Verjetno si peljal povsod in nisi šparal...normalna vožnja.
:)
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a kljukec To okt 30, 2012 9:09 pm

kdaj pridejo pa ostali motorji??
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11006
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a Blinder Po dec 31, 2012 6:54 pm

tale 0.9 ima 1000 kg, ne 1200.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11006
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a martin_krpan Sr jan 23, 2013 7:33 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11006
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2012 Renault Clio IV.

Napisal/-a martin_krpan Pe feb 15, 2013 5:14 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot], luko in 65 gostov