Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Sr apr 29, 2009 7:39 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:Ameriške avto industrije res ne razumem. Država, ki je pogruntala tržno gospodarstvo...


no, po Obaminih besedah tudi avto menda :lol:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Sr apr 29, 2009 7:49 pm

PoOR
Old
Niggers
Think
Is
A
Cadillac
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če apr 30, 2009 9:01 am

PiWPiW je napisal/-a:ni škode, itk so bile kante od avtov.


Andraz3d je napisal/-a:razen treh modelov, se vedno kante.




Me prav zanima katere modele pontiaca vidva "poznavalca" označujeta, kot kante? Pa naštejta vsaj dva.
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Če apr 30, 2009 5:48 pm

Temo sem premaknil sem, čeprav tema v bistvu govori o preteklosti... Ampak če obrnemo drugače, govorimo o (temni) prihodnosti nekaterih znamk, pa še prava klientela se zbira tukaj na tem podforumu...
 
matej_jack
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Po jun 16, 2003 3:36 pm

Napisal/-a matej_jack Če apr 30, 2009 9:55 pm

Chrysler v stečaj:
Ameriški avtomobilski proizvajalec Chrysler gre v postopek prisilne poravnave. To ni konec Chryslerja, ampak nadaljevanje poti do oživitve, pravi Obama.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/chr ... cajem.html
Slika
 
Uporabniški avatar
Mick Jerry
Uporabnik
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: So jan 08, 2005 8:41 pm
Kraj: okolica Lj.

Napisal/-a Mick Jerry Pe maj 01, 2009 10:05 pm

Ste opazili, da se nekaj zelo čudnega dogaja zadnje čase?


Konec prejšnega desetletja so se vse firme na veliko združevale. Daimler-Chrysler, pa GM-Fiat, Renault-Nissan, VAG je vzel pod svoje okrilje nove znamke, Porsche vseskozi počasi hrusta le-tega, BMW-Rover, morda sem še katerega pozabil. Večina napovedi je govorila o tem, da bo v prihodnosti samo še 5 velikih koncernov.

Sredi tega desetletja je večina teh povezav razpadla, edina mogočna se zdi Renault-Nissan in VAG. Takrat so vsi novinarji in strokovnjaki ter ''strokovnjaki'' obrnili plošče in začeli tveziti ''da so razlike prevelike'' in da so majhna podjetja bolj prilagodljiva.

Sedaj se dogaj spet obratno. V vmesnem času je Hyundai prevzel Kio, Porsche bo vsak čas dokončno prevzel VAG(in obratno :D ), Fiat bo kot kaže pohopsal Opla in Chryselrja, kot kaže(tole bo velika naveza).

Očitno se bodo uresničile napovedi iz 90ih: ostali bodo VAG, Fiat in grupa, GM(no, to je še na nitki in ta je presneto tanka), Toyota, Hyundai, PSA, Ford, Honda, BMW Skupina in Daimler,potem pa se že počasi konča.

Vsi pa si posojajo med sabo modele, osnove, motorje( B-E tema). Da le ne bo nastala ena velika multinacionalka...
Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe maj 01, 2009 10:16 pm

preveliki apetiti in neznanje oz. nepoznavanje kultur/želja voznikov/kupcev privede do razpadov velikih koncernov

to kar vidimo kar se dogaja chryslerju se lahko zgodi vsakemu koncernu a kaj ko vodstvo teži k rasti in povečevanju dobičkov "no matter the cost" in na koncu dobimo en velik kolaps, ki se vrši kot bi gledali padec domin

padci in vzponi so že bili prisotni pri vseh, tako je in tako bo še vedno naprej

majhna ponazoritev z smeškoti:
apetiti po združitvi = :yum
združenje v koncern = :)=(:
razpad koncerna = :g: kar privede do :-:o
in na koncu imamo še poslovitev znamke = :hi

... tako je to v kapitalističnem svetu
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 So maj 02, 2009 2:17 am

adis je napisal/-a:majhna ponazoritev z smeškoti:
apetiti po združitvi = :yum
združenje v koncern = :)=(:
razpad koncerna = :g: kar privede do :-:o
in na koncu imamo še poslovitev znamke = :hi

... tako je to v kapitalističnem svetu


ha,ha,ha,ha...tole je super ponazoritev!
Sem pa tudi jaz podobnega mnenja, kot si ti napisal.
 
PiWPiW
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Če avg 14, 2008 6:25 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a PiWPiW So maj 02, 2009 10:29 am

cruiser1 je napisal/-a:
PiWPiW je napisal/-a:ni škode, itk so bile kante od avtov.


Andraz3d je napisal/-a:razen treh modelov, se vedno kante.




Me prav zanima katere modele pontiaca vidva "poznavalca" označujeta, kot kante? Pa naštejta vsaj dva.


se strinjam z andražom. poimensko jih ne poznam kr ti avti mi nisi sploh zanimivi. za moje okuse popolnoma neuporabni razen za se kazat in delat budalo z njimi.
zdaj ki je še craisler propadel ... me zanima če jih bo kdo kupil. sam mislim da 50 let staro tehnologijo ne rabi nobeden.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 So maj 02, 2009 11:08 am

PiWPiW je napisal/-a:se strinjam z andražom. poimensko jih ne poznam kr ti avti mi nisi sploh zanimivi. za moje okuse popolnoma neuporabni razen za se kazat in delat budalo z njimi.
zdaj ki je še craisler propadel ... me zanima če jih bo kdo kupil. sam mislim da 50 let staro tehnologijo ne rabi nobeden.


Bravo! Ko že mislim, da ne moreš biti bolj trapast, presenetiš in dokažeš, da si lahko! :har
Govoriš o stvareh, ki jih sploh ne poznaš, in to še celo priznaš! Ne samo, da poimensko ne poznaš modele pontiacov tudi, če bi sedel v enem izmed njih ti tega nebi vedel. Pol pa neki o kantah in 50let stari tehnologiji :roll: ! Pa nevem kdo je bolj obseden s kazanjem, hondaši ali pontiacovci?? Kdo pa največjo budalo iz sebe dela pa itak vemo!
 
Uporabniški avatar
3furious
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Sr maj 25, 2005 9:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a 3furious So maj 02, 2009 1:06 pm

Autoblog je naredil lestvico 10 najboljših in najslabših Pontiacov vseh časov.

Prava kanta je za moje pojme le Aztec, eden najgrših avtov.
Slika
Mazda 3 G165
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 So maj 02, 2009 1:37 pm

3furious je napisal/-a:Autoblog je naredil lestvico 10 najboljših in najslabših Pontiacov vseh časov.

Prava kanta je za moje pojme le Aztec, eden najgrših avtov.


Aztek je tudi men...kako bi rekel...čuden.., da ne rečem kaj hujšega. Tudi fiero je kar neki, čeprav je tukaj med najboljšimi pontiaci! Ostali pontiaci, ki so tu izbrani kot najslabši se kar strinjam. Npr. le mans, ki je v bistvo le opel kadett z ogromno dodatne opreme in ostali, ki so v bistvu kakšni korejski ali pa brazilski avtomobili z pontiacovo značko. Tudi astre alias chevy vega je obup! Jaz bi med kante dodal še phoenixa s hatchback prtljažnikom, coupe, ki je pa v autoblogu omenjen je pa meni všeč.
Slika
 
PiWPiW
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Če avg 14, 2008 6:25 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a PiWPiW So maj 02, 2009 6:20 pm

cruiser1 je napisal/-a:Bravo! Ko že mislim, da ne moreš biti bolj trapast, presenetiš in dokažeš, da si lahko! :har
Govoriš o stvareh, ki jih sploh ne poznaš, in to še celo priznaš! Ne samo, da poimensko ne poznaš modele pontiacov tudi, če bi sedel v enem izmed njih ti tega nebi vedel. Pol pa neki o kantah in 50let stari tehnologiji :roll: ! Pa nevem kdo je bolj obseden s kazanjem, hondaši ali pontiacovci?? Kdo pa največjo budalo iz sebe dela pa itak vemo!


trapasti so tisti ljudje kateri kupujejo take avte! govorim o stvareh katere poznam. poimensko jih ne poznam zato kr z kantami se ne ukvarjam, tko da je škoda da bi kakšno ime od kante šlo v mojo glavo!
sm vozil nove ameriške avte in je en slabši kot drugi! zato tudi sm omenil da je 50 let stara tehnologija! podvozja so vse narejena na isti platformah, motorji so isti katere so se z časoma "izboljševali".dej se malo tehnološko osvesti preden se delaš pametnega. in 10 najboljših njihovih avtov je v povprečju starih 30 let. lep dokaz na mojo trditev!
obseden z kazanjem? hondaši so hondaši, ljubitelji hond so pa drugi. to da so hondaši bedaki se strinjam.
seveda vemo kdo dela b***** iz sebe.to je tisti človek kateri hvali USA avte, a ko jih sami američani v bistvu grajajo z kupovanjem zares dobrih avtov kot so honde in podobne avte.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 So maj 02, 2009 8:20 pm

PiWPiW je napisal/-a:[q

trapasti so tisti ljudje kateri kupujejo take avte! govorim o stvareh katere poznam. poimensko jih ne poznam zato kr z kantami se ne ukvarjam, tko da je škoda da bi kakšno ime od kante šlo v mojo glavo!
sm vozil nove ameriške avte in je en slabši kot drugi!
obseden z kazanjem? hondaši so hondaši, ljubitelji hond so pa drugi. to da so hondaši bedaki se strinjam.
seveda vemo kdo dela b***** iz sebe.to je tisti človek kateri hvali USA avte, a ko jih sami američani v bistvu grajajo z kupovanjem zares dobrih avtov kot so honde in podobne avte.


No če se grem tvojo igro, lahko tudi jaz rečem, da so honde in japonci navadne kante. Nekaj malega modelov še kar zgleda, to so tisti, ki so skopiral U.S. dizajn ali pa je narejen s pomočjo ameriških oblikovalcev in tisti, ki so narejeni v ZDA, ostalo je poden. Tudi jaz sem na žalost vozil nekaj japoncev tudi hondo in mene ta j***a niso prepričala.
Katere ameriške avtomobile si pa vozil? ...aja se ne spomniš!
 
PiWPiW
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Če avg 14, 2008 6:25 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a PiWPiW So maj 02, 2009 9:00 pm

žav, številke povedo več kot jaz kar se tiče honde. Se popolnoma strinjam da honde so sestavljene kr nekaj, pa tudi dizajn ni ravno višek. bistvo hond je to da so precej napredne za razliko ameriških krav. Jaz imam hondo narejeno v ameriki in za moje pojme bi bilo boljše da ne bi bila! ko sm ga kupoval sm mislil da je bil totalka, na koncu pa ugotovil da imam izredno lepo ohranjen avto. WTF! Seveda, če bi bila delana na japonskem bi bilo čisto nekaj drugega.
vozil sm doge ram, grand cheroki dizel in 5.2 bencinc, commanderja isto dizel in bencinc, C300 isti motorji + SRT, corveto, voyagerja, tisto grdo sranje od doga ki se zdaj prodaja,novi mustang itd ne, nisem jih vozil ...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Ne maj 03, 2009 4:32 am

PiWPiW je napisal/-a:žav, številke povedo več kot jaz kar se tiče honde. Se popolnoma strinjam da honde so sestavljene kr nekaj, pa tudi dizajn ni ravno višek. bistvo hond je to da so precej napredne za razliko ameriških krav. Jaz imam hondo narejeno v ameriki in za moje pojme bi bilo boljše da ne bi bila! ko sm ga kupoval sm mislil da je bil totalka, na koncu pa ugotovil da imam izredno lepo ohranjen avto. WTF! Seveda, če bi bila delana na japonskem bi bilo čisto nekaj drugega.
vozil sm doge ram, grand cheroki dizel in 5.2 bencinc, commanderja isto dizel in bencinc, C300 isti motorji + SRT, corveto, voyagerja, tisto grdo sranje od doga ki se zdaj prodaja,novi mustang itd ne, nisem jih vozil ...


Pejt mlečen RIŽ jest!

Kakšen je to japonski avto narejen v ameriki?? - j***a!!

P.S. dizli v ameriških avtih so Evropski!
Ostali bencinarji, ki si ji kot praviš vozil (5.2, SRT...) mogoče res niso najboljši, so pa vsekakor bolši kot RIZIBIZI!!!
Aja! pa tuki je govora o PONTIACU! Katerega si že vozil?
 
Klemenko83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe sep 12, 2008 10:26 am

Napisal/-a Klemenko83 Ne maj 03, 2009 4:00 pm

moj mali piskerček v tem OT bi bil mogoče le to da vsaka stvar ma svoj plus in minus. + bi bil da 5.2 motor bo naredu 500.000+ km brez kakih večjih posegov. - pa večja poraba.
hondin 1.6 ali 2.0 pa lahko sanja 500.000 km brez generalne. ja ma pa precej manjšo porabo.

ampak ker je tema o Pontiac-u...bom reku le, da je škoda da gre tole v maloro. trans am al pa gto sta samo dve stvarci ki se ju nebi branu met :D
Having a 12 second Honda car is just like coming out of the closet; You're going to surprise a bunch of people, but in the end you're still gay.
 
PiWPiW
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Če avg 14, 2008 6:25 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a PiWPiW Ne maj 03, 2009 5:41 pm

cruiser1 je napisal/-a:Pejt mlečen RIŽ jest!

Kakšen je to japonski avto narejen v ameriki?? - j***a!!

P.S. dizli v ameriških avtih so Evropski!
Ostali bencinarji, ki si ji kot praviš vozil (5.2, SRT...) mogoče res niso najboljši, so pa vsekakor bolši kot RIZIBIZI!!!
Aja! pa tuki je govora o PONTIACU! Katerega si že vozil?


ti se delaš pametnega kot vsi američani, a v bistvu nimate pojma o pojmu. vsak avto ima svoj + in -, ameriški imajo skoraj same -! pojej si malo riža, mogoče ti bo zrasla kakšna pametna celica.
 
Uporabniški avatar
Par@gon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po nov 24, 2008 6:59 pm

Napisal/-a Par@gon Ne maj 03, 2009 6:34 pm

Škoda Pontiaca, upam da se kdaj še vrne in to v prvotnem športnem duhu. Sicer pa ta tema potrebuje več slik legende, GTO The Judge 8) . Tako fenomenalno bočno linijo imajo samo ameriški muscli :-P .

Slika

Slika
 
Andraz3d
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Če sep 06, 2007 8:40 am

Napisal/-a Andraz3d Ne maj 03, 2009 6:44 pm

na zalost americanov, to da naredis 3 legendarne avte, ni dost, da pustis znamko stagnirat 35 let, in da zgleda kot smet. In da na koncu, se zadnji strel v srce, uvozis holdna in mu reces pontiac.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 92 gostov