Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a Marek_ To apr 08, 2014 1:56 pm

Nič novega pod soncem... Tudi konstrukcijska napaka zastajanja vode na vetrobranskem steklu, ki je del serijske opreme pri Leonu in Golfu ni nič novega za VAG. Ibiza 2008- ima identične težave. Zanimivo je kako se lahko pojavi enaka kostrukcijska napaka na Ibizi 2008- in Golfu 2012-, sprašujem se kolikšna mera individualnosti je prisotna pri razvojih različnih modelov, različnih znamk znotraj VAG koncerna. Smo prepričani, da imata Škoda in Seat razen oblikovalcev in čistilke še koga zaposlenega v svojih razvojnih centrih? Ne bi se prav nič čudil, če bi ugotovil, da razvijajo novo Fabio tisti ljudje, ki so razvili Ibizo leta 2008 oz. prepričan sem, da vso vlogo, ki imata sam Seat in Škoda pri razvoju svojih modelov je ta, da pošljejo skice in barvno paleto v Wolfsburg, dobijo pa vozila v plehu, pripravljena za testiranje.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a blaz2013 To apr 08, 2014 2:30 pm

Tudi sam opažam pa ne samo pri vw, tudi ko sem imel Renault megana, da včasih proizvajalci pozabijo na najbolj banalne stvari. Toliko enega denarja je vloženega v razvoj vsakega modela pa so nekatere stvari včasih narete mimo zdrave kmečke pameti.
Pri meganu coupeju recimo me je motilo vibriranje v tapeti, in ko sem prišel na servis mi rečejo dolga vrata so(pa kaj potem, nisem jaz narisal avtomobila). In ko sem jim predlagal da mi dajo pod tapeto peno je bil mir, razlika pa ogromna. Prej je skoz nekaj klenkalo, potem je bil pa občutek tako kot mora prava limuzina bit, nič več vibriranja, pa še bolj zvočno je bilo izolirano. Napaka je pa bila v konstrukcija tapete, ker je bila iz tapete neka plastika, ki je klenkala po kovini, npr. pri volvotu je tisti del iz trše pene in seveda ne ropoče.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a .com To apr 08, 2014 4:18 pm

tudi vi vse naredite 100% ?? Ste brez napak, idealni???

-imam občutek, kot da ste sami 10letniki, ki pričakujejo, da je svet idealen.
Kakšne izjave imate eni, pa vas celo osebno poznam?!!

ja vse je ''u nulo'', vse dela 10000%, nikoli nič narobe.... japajade...

Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

če se ne bi toliko obremenjevali z ''nepomembnimi'' malenkostmi, bi lepše (lažje) živeli :D -moj nasvet ;)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a blaz2013 To apr 08, 2014 4:26 pm

to kar sem jaz mel je mogoče malenkost. Da pa kupiš leona za ne vem 17.000 eur pa da ti voda notr teče ob vsakem dežju je pa šlamparija in ni sprejemljivo.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a MBtouran To apr 08, 2014 5:06 pm

.com je napisal/-a:tudi vi vse naredite 100% ?? Ste brez napak, idealni???

-imam občutek, kot da ste sami 10letniki, ki pričakujejo, da je svet idealen.
Kakšne izjave imate eni, pa vas celo osebno poznam?!!

ja vse je ''u nulo'', vse dela 10000%, nikoli nič narobe.... japajade...

Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

če se ne bi toliko obremenjevali z ''nepomembnimi'' malenkostmi, bi lepše (lažje) živeli :D -moj nasvet ;)



Ce bi tak avto stal 5.000€ bi se strinjal s tabo ne pa pri avtih 20.000+
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a maniaxxx To apr 08, 2014 6:34 pm

Raje ne komentiram...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a Bat_zajla To apr 08, 2014 6:59 pm

MBtouran je napisal/-a:
.com je napisal/-a:tudi vi vse naredite 100% ?? Ste brez napak, idealni???

-imam občutek, kot da ste sami 10letniki, ki pričakujejo, da je svet idealen.
Kakšne izjave imate eni, pa vas celo osebno poznam?!!

ja vse je ''u nulo'', vse dela 10000%, nikoli nič narobe.... japajade...

Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

če se ne bi toliko obremenjevali z ''nepomembnimi'' malenkostmi, bi lepše (lažje) živeli :D -moj nasvet ;)



Ce bi tak avto stal 5.000€ bi se strinjal s tabo ne pa pri avtih 20.000+


Ni važno koliko daš za neko stvar, vedno je možnost da pride do napake. Sedaj če je samo eno tesnilo na vratih serijska napaka, je to velik dosežek. Večina tukaj, se vas ne predstavlja, koliko je treba vložiti v razvoj enega avta in s tem ne mislim denarja. Za vse ostale stvari vsak dan pride nek nov proizvajalec. Kolikokrat pa se pojavi nov avtomobilski proizvajalec? Danes praktično ni možnosti, da bi prišel nov proizvajalec na trg in bil konkurenčen. Zakaj? Zato ker je tako težko iz nule razvit avto. Porabi se nenormalno veliko denarja, znanja in časa da se razvije nov model. Avto je najbol zakomplicirana stvar, ki jo lahko normalen človek kupi.

Potem pa tkole bereš po forumu da je avto vreden 5k€ ostalo pa plačaš značko. Ker ljudje ne razumejo, da avti ne rastejo na drevesu.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a pskoda To apr 08, 2014 7:18 pm

Eni res komplicirate oz po moje pišejo ponavadi taki ki si nikoli niso lastil novega avta. Osebno imam nov avto leona in nimam nobenega problema trenutno pa tudi če bom imel imam 4 letno garancijo ki jo lahko uveljavljam kadar koli je kaj narobe. Osebno ne vidim nobenega problema ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
Blasphemer
Novinec
 
Prispevkov: 155
Pridružen: Sr nov 06, 2013 9:45 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a Blasphemer To apr 08, 2014 7:21 pm

@Bat_zajla Bravo, glas razuma. Nekateri res mislijo da je avto od začetka do konca narjen v eni fabriki. Deli za avto prihajajo iz celega sveta, da ne govorim o materialih, ki so več ali manj kitajski.

In pol eni še vedno padate na "Made in Germany", bolj točno bi bilo "Assembled in Germany".
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a pskoda To apr 08, 2014 7:29 pm

Pa še to eni govorite kolk ste dal za avto 15keur, 17keur, 20keur. To je sam šrot od avta oz to so najnižji rangi če se seriski avti vrtijo +1M eur. Pravi avtomobili se začnejo pri 200keur ne pa 20keur in taki avtomobili že po logiki morajo imet probleme.
Lp
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a Marek_ To apr 08, 2014 7:45 pm

Blasphemer je napisal/-a:@Bat_zajla Bravo, glas razuma. Nekateri res mislijo da je avto od začetka do konca narjen v eni fabriki. Deli za avto prihajajo iz celega sveta, da ne govorim o materialih, ki so več ali manj kitajski.

In pol eni še vedno padate na "Made in Germany", bolj točno bi bilo "Assembled in Germany".


To je zdaj moderno...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a For To apr 08, 2014 9:43 pm

.com je napisal/-a:Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

To je najmanj kar lahko dobijo nazaj od strank! Kakšni si zaslužijo da jim možgane kar tam na licu mesta razsuješ po tleh!

Bi se strinjal s tabo če bi oni na tvoj klic pripeljali (k tebi) enak nadomestni avto in se opravičili za nastalo situacijo. Potem pa pripeljali avto nazaj, in vzeli svoj nadomestni!

Ne pa, da ti zgubljaš čas (ponavadi en dan), benzin, denar, živce in hodiš na servis DOKAZOVAT da nisi nič narobe naredil ...in čakaš, in čakaš, in čakaš .... da potem čez dan dva ugotoviš da niso nič naredili, :evil: in da je treba spet vajo ponovit. :roll:

To da spušča vodo, je obsurd absurdov!!! Še nekako razumem kakšno drugo napako zaradi nove tehnologije, kar je normalno, ampak narediti avto da ne spušča vodo, je že zelo stara tehnologija in se ne sme zgoditi niti pod razno!

Pa ne mi zdaj pamet soliti, ker vse to sem dal skozi ....in velikokrat imel željo storiti to kar sem zgoraj napisal.

Z Astro sem recimo imel dve napakici (v različnem obdobju) in sem v obeh primeri vračal štirikrat ali petkrat za isto šlamparijo. Nisem delal scen, niti sem se razburjal čeprav sem se vozil z Jesenic v Ljubljano zaradi tega. Sem pa stopnjeval pritisk vsakič ko sem prišel, ker jaz tudi nimam denarja na pretek, in moj čas tudi ima neko vrednost. Na koncu sem ponavadi klical kakšnega nadrejenega, pa je bila stvar urejena.

Pravim da se nisem razburjal, ker to kar sem doživel z Astro ni niti pljunk v morje kaj je bilo prej z Golfom IV. Šest let kar naprej na servisu in kar naprej na zatožni klopi kjer sem dokazoval pravilno uporabo avtomobila.
Pa vsaj polovica teh reklamacij je bila absurdnih tako kot ta pri Leonu.

Se imam za v redu stranko in ne težim dokler so reklamacije v mejah normale. Znam pa biti čisto divji ko mi poči film.
Šest let na Avtotehni LJ nisem imel niti enega kratkega stika, čeprav je bilo kar nekaj nepotrebnih reklamacij.
Z Porsche Slovenija, Paulus Škofja Loka, Vrtač Kranj sem imel materiala za nadaljevanko posnet. :roll:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a INFINITI To apr 08, 2014 10:50 pm

Z Porsche Slovenija se lahko itak pobiješ preden bodo kaj če sploh kaj naredili. Tam ko da so sami butalci na reklamacijah zaposleni.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a chan Sr apr 09, 2014 7:49 am

.com je napisal/-a:tudi vi vse naredite 100% ?? Ste brez napak, idealni???

-imam občutek, kot da ste sami 10letniki, ki pričakujejo, da je svet idealen.
Kakšne izjave imate eni, pa vas celo osebno poznam?!!

ja vse je ''u nulo'', vse dela 10000%, nikoli nič narobe.... japajade...

Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

če se ne bi toliko obremenjevali z ''nepomembnimi'' malenkostmi, bi lepše (lažje) živeli :D -moj nasvet ;)


Tega, da ni vsaka stvar stoodstotna in brez napak, se verjetno prav vsi zavedamo. A kaj, ko tega tovarne in njih servisi velikokrat ne želijo oziroma niti nočejo razumeti - pa četudi ne gre ravno za "nepomembne" malenkosti ;)

pskoda je napisal/-a:Pravi avtomobili se začnejo pri 200keur ...


In ti avtomobili se ne pokvarijo, le prenehajo delati =P
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a gasolinedream Sr apr 09, 2014 10:11 am

Ravno tisti za 200k€+ so ponavadi razni eksoti ki niso pretirano zanesljivi. Najzanesljivejši so preprosti velikoserijski avtomobili:)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a ~toMmy~ Sr apr 09, 2014 11:24 am

.com je napisal/-a:tudi vi vse naredite 100% ?? Ste brez napak, idealni???

-imam občutek, kot da ste sami 10letniki, ki pričakujejo, da je svet idealen.
Kakšne izjave imate eni, pa vas celo osebno poznam?!!

ja vse je ''u nulo'', vse dela 10000%, nikoli nič narobe.... japajade...

Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

če se ne bi toliko obremenjevali z ''nepomembnimi'' malenkostmi, bi lepše (lažje) živeli :D -moj nasvet ;)


Pretiravaš! Ena stvar je kakšna napaka, mogoče tudi večja okvara, ki se relativno hitro in učinkovito odpravi, druga pa, da ti kakšna "resna" zadeva ne funkcionira kot bi mogla oz. da moraš zaradi nje trikrat na servis in so potem še nesramni. Če imaš kakšno težavo z avtom v garanciji, bi ti mogli tam še kavico in nadomestni avto takoj ponudit, pa v rit ti lezt v upanju, da se boš še kaj vrnil k njim in tudi kupil kakšen avto. Ne pa pri nas, kjer moraš v določenih salonih še prosit prodajalca, da ti proda kakšen avto!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a Gosic Sr apr 09, 2014 1:36 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
.com je napisal/-a:tudi vi vse naredite 100% ?? Ste brez napak, idealni???

-imam občutek, kot da ste sami 10letniki, ki pričakujejo, da je svet idealen.
Kakšne izjave imate eni, pa vas celo osebno poznam?!!

ja vse je ''u nulo'', vse dela 10000%, nikoli nič narobe.... japajade...

Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

če se ne bi toliko obremenjevali z ''nepomembnimi'' malenkostmi, bi lepše (lažje) živeli :D -moj nasvet ;)


Pretiravaš! Ena stvar je kakšna napaka, mogoče tudi večja okvara, ki se relativno hitro in učinkovito odpravi, druga pa, da ti kakšna "resna" zadeva ne funkcionira kot bi mogla oz. da moraš zaradi nje trikrat na servis in so potem še nesramni. Če imaš kakšno težavo z avtom v garanciji, bi ti mogli tam še kavico in nadomestni avto takoj ponudit, pa v rit ti lezt v upanju, da se boš še kaj vrnil k njim in tudi kupil kakšen avto. Ne pa pri nas, kjer moraš v določenih salonih še prosit prodajalca, da ti proda kakšen avto!


Nisem bil siguren, če bom doživel tak dan, ampak zarečenega kruha se največ poje. S tem odgovorom se celo strinjam!
Pa ne samo kavico, kosilo!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a tomzzi Sr apr 09, 2014 2:22 pm

Se strinjam s predhodniki...
Nobena stvar ni 100%. To pa še ne pomeni, da smo lahko kar tiho. Tudi če je malenkost. Saj zato pa so servisi.

@.com

A misliš, da je meni fino fajn letat po servisih in zgubljat čas? Pa po tvoje d.kat ljudi ki so tam. Saj zato so tam, da kaj naredijo in ne zrak mešajo!
Res komaj čakam, da grem na servis!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a maniaxxx Sr apr 09, 2014 4:17 pm

Me spomne na moje zgodbe s polotom, nekateri so mislili da pretiravam, seveda, imam preveč časa in rad hodim gledat serviserje, če bi vsaj ble kake hude bejbe tam zaposlene pa bi še rekel, tako pa sem zgubljal čas, živce, in s skoraj več vozil v nadomestnih vozilih kot v svojem. Pa ni samo pri VW tako, ampak marsikje drugje. Kot vas je večina dejala, bi morali oni tebi se opravičevati namesto da jih ti prosiš da te vzamejo resno
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2012 Seat Leon III.

Napisal/-a emozul Sr apr 09, 2014 5:26 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:
.com je napisal/-a:tudi vi vse naredite 100% ?? Ste brez napak, idealni???

-imam občutek, kot da ste sami 10letniki, ki pričakujejo, da je svet idealen.
Kakšne izjave imate eni, pa vas celo osebno poznam?!!

ja vse je ''u nulo'', vse dela 10000%, nikoli nič narobe.... japajade...

Kupiš avto, nekaj ni vredu, popraviš pod garancijo in ''mirna bosna''... Ne pa da letate po servisih pa d.rkate ljudi v glavo in jim pijete mozak zaradi ene malo izstopajoče dihtunge pa malo večjega razmaka med plehom ipd...

če se ne bi toliko obremenjevali z ''nepomembnimi'' malenkostmi, bi lepše (lažje) živeli :D -moj nasvet ;)



Ce bi tak avto stal 5.000€ bi se strinjal s tabo ne pa pri avtih 20.000+


Ni važno koliko daš za neko stvar, vedno je možnost da pride do napake. Sedaj če je samo eno tesnilo na vratih serijska napaka, je to velik dosežek. Večina tukaj, se vas ne predstavlja, koliko je treba vložiti v razvoj enega avta in s tem ne mislim denarja. Za vse ostale stvari vsak dan pride nek nov proizvajalec. Kolikokrat pa se pojavi nov avtomobilski proizvajalec? Danes praktično ni možnosti, da bi prišel nov proizvajalec na trg in bil konkurenčen. Zakaj? Zato ker je tako težko iz nule razvit avto. Porabi se nenormalno veliko denarja, znanja in časa da se razvije nov model. Avto je najbol zakomplicirana stvar, ki jo lahko normalen človek kupi.

Potem pa tkole bereš po forumu da je avto vreden 5k€ ostalo pa plačaš značko. Ker ljudje ne razumejo, da avti ne rastejo na drevesu.


Pa kaj je z vami folk.
Zadeva more špilat kljub temu, da daš 15-20k za njega.
Kaj a doma ko zamenjaš streho, ki stane ca. 15k ni potrebe, da je vse OK.
Za moje pojme še preveč popuščamo.
Poglejte kakšni so dobički.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov