Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a sašo5 Sr mar 08, 2017 9:34 am

prav danes zjutraj ob kavi je znanec (novi lastnik 2008 1.6d) hvalil Velkavrha (NM) prej je mel Citroena bolj ko ne je hodil na servis v KK in kot pravil, katastrofa po celi črti :arrow: torej za Peugeote Velkavrh NM...................pa verjetno po novem vsi Oplovi servisi :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Sr mar 08, 2017 1:39 pm

Sory sašo....dvomim da je kakšen servis za priporočit. Pri njih že pri glavi smrdi. Če bi se taglavni pri Peugeotu malo potrudili bi bilo povsod boljše.
pezo308 je napisal/-a:@for
Kateri servis?? Ime? Mislm, da si zaslužjo biti označeni na forumu, da bomo lahko ostali uporabniki bili bolj pazljivi.

Tako kot sem zgoraj napisal....povsod je treba biti pazljiv in gledat kaj delajo.
Tudi tisti uporabnik o katerem sem govoril v prejšnjem postu ni upošteval nasveta pa se mu je zgodilo sranje.

Če ti tvoj avto kaj pomeni bodi zraven in gledaj....ni druge.

Hudi časi so in povsod goljufajo da preživijo od plače do plače. Mehaniki delajo za minimalce....logično da poskušajo še kaj dodatno zaslužiti v domači delavnici.
Zamenjane dele večinoma (kar ni skrivnost) vzamejo domov....če niso preveč izrabljeni.
Enako lahko že v delavnici ta isti del montira naslednji stranki in domov vzame novega.
Spomnim se da sem pri Oplu vedno dobil zamenjene dele v kakšni škatlici.
Šele zdaj mi je jasno zakaj je to dobro. Dobro za stranko, še boljše pa za njih....zato ker mehaniki to ne morejo uporabit naprej.

Mislim da se podobne svinjarije dogajajo tudi pri drugih znamkah....pri enih več pri enih manj...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a emozul Sr mar 08, 2017 3:27 pm

Sam for, stranka ne sme biti v delavnici.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pskoda Sr mar 08, 2017 3:34 pm

Če bi meni rekel, da ne smem biti v delavnici bi se samo obrnil in šel drugemu uradnemu servisu
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a tomzzi Sr mar 08, 2017 4:09 pm

For je napisal/-a:Sory sašo....dvomim da je kakšen servis za priporočit. Pri njih že pri glavi smrdi. Če bi se taglavni pri Peugeotu malo potrudili bi bilo povsod boljše.
pezo308 je napisal/-a:@for
Kateri servis?? Ime? Mislm, da si zaslužjo biti označeni na forumu, da bomo lahko ostali uporabniki bili bolj pazljivi.

Tako kot sem zgoraj napisal....povsod je treba biti pazljiv in gledat kaj delajo.
Tudi tisti uporabnik o katerem sem govoril v prejšnjem postu ni upošteval nasveta pa se mu je zgodilo sranje.

Če ti tvoj avto kaj pomeni bodi zraven in gledaj....ni druge.

Hudi časi so in povsod goljufajo da preživijo od plače do plače. Mehaniki delajo za minimalce....logično da poskušajo še kaj dodatno zaslužiti v domači delavnici.
Zamenjane dele večinoma (kar ni skrivnost) vzamejo domov....če niso preveč izrabljeni.
Enako lahko že v delavnici ta isti del montira naslednji stranki in domov vzame novega.
Spomnim se da sem pri Oplu vedno dobil zamenjene dele v kakšni škatlici.
Šele zdaj mi je jasno zakaj je to dobro. Dobro za stranko, še boljše pa za njih....zato ker mehaniki to ne morejo uporabit naprej.

Mislim da se podobne svinjarije dogajajo tudi pri drugih znamkah....pri enih več pri enih manj...


Jaz sem nazadnje dobil v škatli EGR nazaj ko sem ga menjal.
Ga je mehanik oddal vodji servisa. Tako, da sem po podpisu računa dobil tudi star EGR nazaj.

@emozul

jaz nisem imel nikoli problemov glede tega in sem bil lahko vedno ob mehaniku pri servisu. Govorim za ople.
Je pa res, da stranka naj ne bi bila v delavnici...
Ampak meni ni še noben nič kompliciral glede tega. Itak pa ne za vsak servis visim pri mehaniku. Tudi mehanik ima rad svoj mir pri delu.
Mislim, da nima nobeden rad, da se mu vsako sekundo pod prste gleda kaj dela.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Če mar 09, 2017 2:01 am

emozul je napisal/-a:Sam for, stranka ne sme biti v delavnici.


Nikjer in nikoli mi tega niso rekli ...tudi pri VW takrat. Pri Oplu pa nisem bil nikoli zraven.
Pa tudi če bi mi rekli ...bi se zahvalil in šel drugam.

Sem že doživel marsikaj pri VW 6 let, tudi z Astro je bilo nekaj šlamparije v šestih letih ...sam tole z Peugeotom je pa preveč.

Da ti vlije napačno olje in še trdi da ga bo še naprej dajal strankam ker je to pravilno kao... :roll:

Res ne uživam v tem da sem zraven mehanika, res mi je odveč in odvratno, ampak ...lepo te prosim, daš za avto 20000 a oni z njim ravnajo kot svinja z mehom :shock: uničijo ti ga v pol ure ...s tem da šele kasneje doživljaš posledice.

Če plačam, hočem tudi videti kaj plačam. Hvala bogu za forum in vse informacije ki se jih tukaj dobi, drugače bi bilo še slabše.


Da napišem še nekaj lepega o tem pugiju :)
Danes sem imel generalno spomladansko čiščenje zračne rje in trdovratnih pikic (katran in ostalo sranje)
Res neverjetno kako je barva preživela že dve zimi in 56.000 km. Komaj dve majhni pikici sem našel.
Se spomnim Golfa in Astre ....grozljivka v primerjavi z 308. Res nič ni videt na havbi in odbijaču. Tudi zadnji del avta ki je ponavadi najbolj umazan ni izstopal kar se tega tiče.

Da ne omenjam tvoje Astre emozul :mrgreen: ki ima skoraj enake relacije kot moj 308 ...tisto je grozno kar sem pri tebi videl. :huh:
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a martin_krpan Pe jun 02, 2017 5:35 pm

prenovljeni 308, tudi z novimi motorji in 8 stopenjskim avtomatikom. Očitno bodo vsi modeli imeli DRL v skupnem steklu z glavnimi žarometi in ti ne bodo več v odbijaču pri osnovnih verzijah.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.auto.cz/peugeot-308-po-facel ... eni-107221
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a srcnik Pe jun 02, 2017 5:42 pm

Zanimivo da v navadni verziji lepše izgledajo luči, kot v bolje opremljenih. Linijski led, napram zastarelimi ledicami.

Pa tudi zanimivo, da so luči v spodjem delu drugačne.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a sašo5 Ne jun 04, 2017 10:14 am

zanimivo, tud jaz sem to takoj opazil (slika 2 naspram slika 3)
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 Pe jun 09, 2017 1:13 pm

A keteremu od lastnikov 308sw škripa zadnja prema?? Meni ja, pred cca mesecem je začel čist tako na vsake kvatre, sedaj pa ko se vozim po zrukani cesti kar pošteno najeda. Sprašujem, ker sem bil na peugeot uradnem servisu in vejo za napako, vendar že en mesec čakajo neko peno, da bodo to saniral. Če kdo kaj več ve oz je že saniral, naj jaavi.
hvala
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Po jul 10, 2017 12:40 am

Zadnji post v tej temi je ravno primeren da citiram metor-a iz druge teme

metor je napisal/-a:
For je napisal/-a:A imaš karavana?
Zadnjič sem peš stal na semaforu ko je mimo šel 308 karavan čez eno neravnino...je tko zaškripal podvozje kot da bi kakšna stoenka šla mimo. :shock:
Pri HB-u tega ni (še)


Ne navadna kombi verzija. Na samo določenih neravninah in pri vožnji v ovinke je začelo vedno bolj pokati. https://www.youtube.com/watch?v=8ZVMliqLNQw Sicer malo manj, kot v posnetku, isti zvok ista težava, bi se pa stopnjevalo, ma sem peljal na servis. Pokanje na zvarih, v tujini so to reševali s menjavanjem prem, kar pa ni vedno rešilo problema in se je pokanje, po nekaj časa spet pojavilo. Baje so iskali neko drugo rešitev, kot menjavo cele preme, najbrž tako, kot pri meni. Meni so najprej rekli, ko sem peljal na servis, da ni sem prvi in da je določena serija teh prem, ki imajo napako. Zagotovili so, da bom po odobritvah s strani Peugeota deležen menjave nove preme, kar naj bi bilo ok. Po enem mescu me pokličejo, povejo, da so na Peugeotu dobili drugo rešitev, z vbrizgovanjem pene (meni deluje kot purpen) v določene votle dele zadnje preme, približno tam kjer so potem kolesa vpeta na premo. Poseg je trajal baje 3 ure, avto pa moraš pustiti na servisu še 12 ur, da se tale "pena" zasuši. Zvrtali so tudi tri luknje, na eni strani eno, na drugi dve, peno se na eni strani vidi, na drugi ne, uglavnem že takrat, ko sem videl nisem imel čisto nič zaupanja v strokovnost popravila. Po enem mesecu, od popravila že spet začenjam slišati tisti kovinsko šrkanje, ki se bo samo nazaj stopnjevalo. Avto je še dobro leto v garanciji, filanje votlih delo s neko peno ni nobena, vsaj trajna rešitev ne. Kar bom zahteval še, je samo druga prema.


Gadno ja...
Jaz sem sicer imel nekakšno klikanje zadaj levo. Nič pretresljivega, a vseeno nadležno. Imel sem srečo da so v tretjem poskus ugotovili kaj bil problem. Neverjetno ampak resnično - prednja amortizerja! Jaz sem pa klikanje vedno slišal zadaj :?

Tisti zvok iz posnetka ni enak temu kar sem jaz slišal. Tisto je bilo prav škripanje kot pri starem zjahanem avtu.
Ne vem od kod si metor ...predlagam da poskusiš na drugem servisu. Jaz sem pri četrtem odnehal ki se mi je zdel na malo višejm nivoju, čeprav tudi nič posebnega. Več slabih kot dobrih izkušenj. :huh: Pri zadnjem prepiru sem jim izrekel sožalje ker me bodo prenašali še kar nekaj let. Sem rekel da ne mislim več menjati servis ker povsod je skoraj da enako.

Ne smeš se jim pustiti, moraš biti vztrajen in nepopustljiv. Naj zamenjajo premo!

pezo308 očitno ima isti problem...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a maniaxxx Po jul 10, 2017 7:40 pm

Škoda za Peugeot, da imajo tako nesposobne servise v SLO, dosti zgubljajo zaradi tega, ker avti so super ( bolj kot ne ), samo servisi so katastrofa
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Polo78 Po jul 10, 2017 10:35 pm

Samo, če je toliko težav s tem škripanjem ipd., tudi avti niso in ne morejo bit tako super.
Antiznačkar po prepričanju
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pleomax To jul 11, 2017 1:33 am

Mi pa že kar nekaj peugeotov vozimo na en in isti servis in je vedno bilo vse korektno opravljeno, če karkoli ni bilo ok,so se pa takoj potrudili in zadevo rešili. Gre pa za majhno podjetje v podlehniku oziroma kraj Dežno. Očitno se ti lokalninprodajalci obnašajo čisto drugače kot te velike firme. Ne morem pa tega trditi za Maribor. Tam so nam hoteli avtomobil oceniti 2500€ pod ceno,ki jo dosega po eurotaksu...dovolj,da sploh dalje nisem rinil v to podjetje. So mi za novo 208 ponudili 200 evrov ceneje kot zgoraj omenjeno podjetje ampak raje dam 500 evrov več,saj mi prijaznost in zanesljivost veliko pomenita, zraven tega pa imaš lepo za sedet si ob oknu kjer vse vidiš kaj se dogaja z avtomobilom v delavnici. Torej ne posploševat,ker s tem delate škodo tudi tistim,ki se trudijo in si ne zaslužijo,da se jih meče v isti koš. :) To za škripanje pa slišim prvič. S tem nimamo težav ne mi na hatchbacku in ne sosedje na sw. Ne gre pa za neko usodno napako in se zagotovo menja pod garancijo. Meni se je na 208-ki po dobrih 3 letih mehanizem za pomik voznikovega stekla,ker ni pravilno deloval menjal pod garancijo,in sicer je tovarniška 2-letna potekla že v začetku 2016 ampak se očitno takšne stvari štejejo pod jamstvo, za katero vsi pišejo,da kako je slabo v primerjavi s tovarniško. Po zanesljivem viru lahko povem,da naprimer kia smatra mehanizem pomika stekla kot potrošniški material in ga ne menja pod garancijo. Torej v tem primeru se je bolje izkazalo peugeotovo jamstvo kot kiiana TOVARNIŠKA 7-letna garancija.
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 Če jul 13, 2017 8:33 pm

Baje, da z zamenjavo preme ne bi rešili problema in bi se škripanje ponovilo, oz so to že naredili pri nekaterih in zato iščejo neko rešitev. Naj povem, da še vedno potrpežljivo čakam na klic....
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a metor So jul 15, 2017 8:22 pm

Jih moram še kontaktirat kako naprej, ker je težava ista in "filanje" s peno ni obrodilo sadov. Gotovo pa rešujejo na vseh servisih enako, če imajo tak ukaz, kot koncesionarji. Servis pa tudi nezaupljiv, včasih vse vredu, drugič recimo preveč nalitega olja. Škoda, ker take storitve pokvarijo splošen vtis o znamki.
Sem na hitro poslikal, na eni strani se vidi peno, na drugi ne. Luknje so zvrtane na istih mestih, le da na eni strani ima tesnilni čep in se vidi malo pene, na drugi ne. Niti mi ni jasno zakaj tam vrtat, za vstavljat cevko, če je par cm zraven serijsko večja odprtina z istim dostopom.
desna stran2.jpg
desna stran

na tej strani se vidi peno.jpg
Na tej strani se vidi peno. Kako bi bilo čez čas z vpijanjem vlage je spet drugo vprašanje.

leva stran.jpg
Na tej strani samo zvrtana luknja, pene se ne vidi, čepka tudi ni.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For So jul 15, 2017 11:34 pm

Šalabajzeri! Dobro da se niso spomnili sekundno lepilo dat :roll:

Groza!
Čudno da ne vejo ...."določena serija teh prem" si napisal. Potem pa ja vedo po čem se razlikuje ta "določena serija" od tistih prem ki ne pokajo? :shock:

Kot da je to težko ugotoviti :roll: Važno da so ugotovili kako ceneje "rešiti" problem :roll:

Glede tega ne biti preveč uvidevan do njih. Enostavno prideš in zahtevaš novo premo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a sašo5 Ne jul 16, 2017 9:12 am

ma kak purpen :roll: ljudi moji, to se v gradbeništvu uporablja.....- masti, masti_to kliče da se namaže
Slika
to bi morale tovarniško vgrajevat (praktično vse znamke, ni to samo Peugeotov problem) na avtobusu sem jih imel 50...1x na 14 dni
Slika
in problem rešen.....oz. do problema sploh prišlo ni...
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 Ne jul 16, 2017 5:48 pm

metor je napisal/-a:Jih moram še kontaktirat kako naprej, ker je težava ista in "filanje" s peno ni obrodilo sadov. Gotovo pa rešujejo na vseh servisih enako, če imajo tak ukaz, kot koncesionarji. Servis pa tudi nezaupljiv, včasih vse vredu, drugič recimo preveč nalitega olja. Škoda, ker take storitve pokvarijo splošen vtis o znamki.
Sem na hitro poslikal, na eni strani se vidi peno, na drugi ne. Luknje so zvrtane na istih mestih, le da na eni strani ima tesnilni čep in se vidi malo pene, na drugi ne. Niti mi ni jasno zakaj tam vrtat, za vstavljat cevko, če je par cm zraven serijsko večja odprtina z istim dostopom.
desna stran2.jpg

na tej strani se vidi peno.jpg

leva stran.jpg



kdaj so pa tebi to "popravljali"??
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pskoda Ne jul 16, 2017 9:11 pm

Peugeot že od nekdaj ne zna delati prem sploh zadnjih ne
Lp
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov