Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a yashica So okt 19, 2013 3:07 pm

@thunderbolt... Žal to drži in na račun večjega prtljažnika je prostora zadaj nekoliko manj kot bi si (predvsem) dolgonogi želeli. Kakšne krize pa vseno ni... pač kompromis.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Marek_ So okt 19, 2013 3:08 pm

Ali ta VDA standard določa, da se predel, ki je namenjan za rezervno kolo šteje kot prtljažni prostor? Pri VWju pravijo, da golf pogoltne 380l, niso pa nikjer napisali, da je pri tem treba prtljažno dno pustit na parkirišču, če pa ima avto še rezervno kolo ali hi-fi ozvočenje je potrbno tudi to vn zvleči, da not spraviš 380l. No brez odstranjevenja dna gre v golfa 320l.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a yashica So okt 19, 2013 3:41 pm

Predel rezervnega kolesa je izključen in pri sami meritvi dvojno dno ni vključeno... meri se maksimalna kapaciteta od dna do police. Kar se rezervnega kolesa tiče ni pri 308-ci nič drugače. V primeru, da naročiš rezervno kolo na alu platišču se prostornina prtljažnika zmanjša na okrog 335 litrov.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Marek_ So okt 19, 2013 4:08 pm

Kaj pa pri avtomobilih, ki imajo serijsko rezervno kolo? Imajo tej avtomatično na papirju majši prtljažnik od tistih, pri katerih je treba kolo doplačati? Kaj pa pri tistih, ki imajo rezervno kolo pritrjeno pod prtljažno dno (npr Duster)? So tudi tej avtomatično prikrajšani pri kapaciteti na papitju? Imajo vsi avti enako velik prostor za rezervno kolo? Vozila, ki imajo drsno pomične sedeže zadaj oz. naklonsko nastavljive? Saj nima avto več prostora, če sedeže porineš naprej...

Torej, koliko nam podatki o kapaciteti prtljažnega prostora povejo koliko imamo uporabnega prostora na voljo? 0
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a tha_man Ne okt 20, 2013 1:05 pm

Mah te prostornine prtljažnika si vsak po svoje predstavlja. Pa tudi če si ne bi, litri ne povejo prav veliko o uporabnosti prtljažnika, razen če prevažaš cunje ali same drobnarije. Najbolje je dat v žep meter in it v salon lepo premeriti dolžino, širino in višino.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a tha_man Po okt 21, 2013 5:56 pm

Danes sem ga šel zapeljat. Prtljažnik nič posebnega, je pa res, da je imel rezervno kolo normalne velikosti, kar pobere precej prostora. Spredaj v splošnem dovolj prostora, mogoče sem imel le malo preveč pokrčene noge pri sedenju za moj okus. Zadaj za glavo tudi dovolj prostora, za kolena pa res malce tesno. Pelje se zelo lepo in udobno, volan je hiter in natančen, menjalnik za Peugeota zelo dober, tašvohnejši dizel čisto lepo potegne do avtocestnih hitrosti in mirno teče. Najboljša stvar je dizajn in izdelava notranjosti, ki so me v živo preprosto navdušili. Prav tako tudi preglednost števcev. Plastika je v spodnjem delu res trda, kar pa me ne moti, ker je zelo trdno sestavljeno in nič ne škripa ali se maje. Na vrhu pa zelo mehka in prijetna na otip, IMO bi morala zadovoljiti tudi največje navdušence nad mehko plastiko :) Le osnovne kontrole za klimo bi bi bile lahko na gumbih, ker je po touch screenu malo tečno praskat. Evo tk na hitro...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a drugmirko Sr okt 23, 2013 10:43 am

evo, sem danes malček "vrgel oko" po novem Pugu.... in moram reč, da se mi dopade! v živo zgleda jako dobro! sem mislil, da bo dolgočasna in pusta škatla, pa še zdaleč ni tako! še posebej, če je v kakšni šmensi temnosivi metalik farbi s panoramsko streho.... mislim, ni neka "padavica" ampak, za tako "konzervativno" oblikovan avto je prav fajn... in zanimiv! najbolj brezvezen je v kakšni beli, pa še v tej ne zgleda slabo!
notranjost je pa itak MRAK! armatura je fenomenalna... v bistvu popolnoma minimalistična in praktično brez vsakršnih detajlov, pretiranih gub, izboklin, štengic... in skorajda brez enega gumba... vendar vseeno NEPRIMERLJIVO bolj zanimiva, prijetna in "zračna" od katerekoli bolj klasične... še posebej pa od "wir&das" klasičnih (čeprav moram reč, da je vsaj Golfova- tako, kot avto v celoti- odkar jo je spet "popeglal" italijan, občutno pridobila na eleganci)! tudi postavitev števcev in volana se mi je zdela čisto ok! sicer res nenavadna, vendar niti najmanj neprijetna! poleg tega pa sem, kljub temu, da s svojimi173 centimetri nisem kej posej velik, brez problema videl vse merilnike in indikatorje na instrument-tabli! pa tudi kakšnega občutka "zazidanosti" zaradi visoko postavljenih števcev nisem imel...

čitam (ne samo tukaj) tudi neka silna jamranja čez njegovo "prostornost".... sicer res nisem velik ampak, ob postavitvi sprednjega sedeža na moj položaj za volanom, je bilo, ko sem se vsedel na zadnj klop, pred mojimi koleni še najmanj 10cm prostora.... domnevam, da bi se pri dveh 185+ visokih ljideh, kolena tistega zadaj res tiščala v naslonjalo sprednjega sedeža, pa vseeno... za avto teh dimenzij, še posebej pa za avto teh dimenzij s tako velikim prtljažnikom, je prostornost odlična! ...sem kar "pobuljil", ko sem dvignil zadnja vrata... =P . čeprav je mel polno rezervno gumo, se mi je gepek zdel skoraj tako velik, kot v mojem ex A4 B8 karavanu :shock: ...

...tako, da.... lajkam! vse, od izgleda zunanjosti in notranjosti do kakovosti materialov in kvalitete izdelave! vozil nisem... vendar, če so uspeli najt primeren kompromis med udobjem in vozno dinamiko, ki je še zmerom v prid udobju oziroma, ki zna na kašni zaviti cesti na obraz "narisat nasmešek" brez, da bi te avto "tepel", ko greš v "štacuno po kruh in sekret papir", so naredili več kot dober avto!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a yashica Sr okt 23, 2013 11:03 am

drugmirko je napisal/-a:evo, sem danes malček "vrgel oko" po novem Pugu.... in moram reč, da se mi dopade! v živo zgleda jako dobro! sem mislil, da bo dolgočasna in pusta škatla, pa še zdaleč ni tako! še posebej, če je v kakšni šmensi temnosivi metalik farbi s panoramsko streho.... mislim, ni neka "padavica" ampak, za tako "konzervativno" oblikovan avto je prav fajn... in zanimiv! najbolj brezvezen je v kakšni beli, pa še v tej ne zgleda slabo!
notranjost je pa itak MRAK! armatura je fenomenalna... v bistvu popolnoma minimalistična in praktično brez vsakršnih detajlov, pretiranih gub, izboklin, štengic... in skorajda brez enega gumba... vendar vseeno NEPRIMERLJIVO bolj zanimiva, prijetna in "zračna" od katerekoli bolj klasične... še posebej pa od "wir&das" klasičnih (čeprav moram reč, da je vsaj Golfova- tako, kot avto v celoti- odkar jo je spet "popeglal" italijan, občutno pridobila na eleganci)! tudi postavitev števcev in volana se mi je zdela čisto ok! sicer res nenavadna, vendar niti najmanj neprijetna! poleg tega pa sem, kljub temu, da s svojimi173 centimetri nisem kej posej velik, brez problema videl vse merilnike in indikatorje na instrument-tabli! pa tudi kakšnega občutka "zazidanosti" zaradi visoko postavljenih števcev nisem imel...

čitam (ne samo tukaj) tudi neka silna jamranja čez njegovo "prostornost".... sicer res nisem velik ampak, ob postavitvi sprednjega sedeža na moj položaj za volanom, je bilo, ko sem se vsedel na zadnj klop, pred mojimi koleni še najmanj 10cm prostora.... domnevam, da bi se pri dveh 185+ visokih ljideh, kolena tistega zadaj res tiščala v naslonjalo sprednjega sedeža, pa vseeno... za avto teh dimenzij, še posebej pa za avto teh dimenzij s tako velikim prtljažnikom, je prostornost odlična! ...sem kar "pobuljil", ko sem dvignil zadnja vrata... =P . čeprav je mel polno rezervno gumo, se mi je gepek zdel skoraj tako velik, kot v mojem ex A4 B8 karavanu :shock: ...

...tako, da.... lajkam! vse, od izgleda zunanjosti in notranjosti do kakovosti materialov in kvalitete izdelave! vozil nisem... vendar, če so uspeli najt primeren kompromis med udobjem in vozno dinamiko, ki je še zmerom v prid udobju oziroma, ki zna na kašni zaviti cesti na obraz "narisat nasmešek" brez, da bi te avto "tepel", ko greš v "štacuno po kruh in sekret papir", so naredili več kot dober avto!


Podpis

Dodal bi samo to, da 1.6 THP tako mirno in tiho prede. Mene je v ponedeljek kar imelo, da ga naročim... obvezno s panoramo :D

P.S.: Še višine sva enake ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Sr okt 23, 2013 1:36 pm

So kar pogumni z tistim volanom :shock: :huh: :roll:

Meni je še zmeraj prenizko postavljen. Tudi za ramena (189 cmm visok) mi zmanjka prostora, še dobro da vzglavnik gre gor :?

Sedalni del sedeža je pri kolenih previsok. Pri uporabi sklopke me kar tišči spodaj.
Tista ročka za sprostiti volanski obroč se mi je že zamerila, ker sem si priščipnil prst.
Prazen prostor pod zaslonom je prav grozen. Ročica ročne zavore je lepo pospravljena za razliko od Mazde 3. Tudi zvok zapiranja vrat mi je bolj všeč pri 308.

Zunanja oblika pa hoče biti Golf....nič posebnega v bistvu.

Ob priliki probam oba....in Mazdo 3 in 308.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a matejxx Sr okt 23, 2013 2:00 pm

drugmirko je napisal/-a:notranjost je pa itak MRAK! armatura je fenomenalna... v bistvu popolnoma minimalistična in praktično brez vsakršnih detajlov, pretiranih gub, izboklin, štengic... in skorajda brez enega gumba... vendar vseeno NEPRIMERLJIVO bolj zanimiva, prijetna in "zračna" od katerekoli bolj klasične... še posebej pa od "wir&das" klasičnih (čeprav moram reč, da je vsaj Golfova- tako, kot avto v celoti- odkar jo je spet "popeglal" italijan, občutno pridobila na eleganci)! tudi postavitev števcev in volana se mi je zdela čisto ok! sicer res nenavadna, vendar niti najmanj neprijetna! poleg tega pa sem, kljub temu, da s svojimi173 centimetri nisem kej posej velik, brez problema videl vse merilnike in indikatorje na instrument-tabli! pa tudi kakšnega občutka "zazidanosti" zaradi visoko postavljenih števcev nisem imel...


Pri meni je pa občutek notranjosti nasproten tvojemu. Vedno mi je bolj všeč če je armaturka čim bolj zasedena, ne pa da je tako prazna kot pri tem Pegeotu. Meni je npr. zelo všeč Astra, ker ima res lepo zasedeno, kar pa večino moti. Tudi če ima ta 308 touch screen radio bi lahko nekako lepše povezali v celoto. Čist lep primer je Clio, ki ima prav tako touch screen ampak je armaturka kar lepa.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a maniaxxx Če okt 24, 2013 7:55 pm

Danes sem sedel v njemu in sem zelo zelo razočaran...mogoče bi si moral vzeti več časa da si nastavim vse skupaj ampak bedno mi je da če imaš naslon za roko naprej, nimaš kam dati pločevinko niti ne moreš zategniti ročne, vzglavniki so mi zanič, zadaj je prostora zelo malo, prav tako je prtljažnik s pravim rezervnim kolesom zelo majhen. Cool mi je pa volan...pa tudi sama kvaliteta je OK in zunanjost...ampak pričakoval sem boljše počutje v samem avtu. Mu bom ob priliki dal še eno šanso pa da vidimo..
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a srcnik Pe okt 25, 2013 9:38 pm

Danes sem ga gledal in mi prodajalka reče, da sta obe verziji 1.6 thp motorja z dvema turbinama? Ker naj bi bil nov motor? A kdo ve, če je to res?

Sam sem bil zelo skeptičen, če ve o čem govori... samo lahko pa da je to plod sodelovanja z bmw-jem... :DDD
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a maniaxxx Pe okt 25, 2013 9:40 pm

Nima pojma....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a zany Ne okt 27, 2013 12:14 am

Danes sem si vzel nekaj časa in malce bolj podrobno "pretipal" novo 308ico. Oblika je resda postala manj izstopajoča, nič ni tistih baročnih linij, zavitih detajlov in nevem česa še. In vidi se, da je avto bil narejen, da ustreza res širokemu krogu kupcev. Mene je oblika prepričala, sploh tisti polno premljen z ful LED tehnologijo, panoramsko streho, zatemnjenimi stekli in drugimi bonbončki je prava sulica. Sama notranjost me je pa res navdušila. Prtljažni prostor je popolnoma zadosten, prostor za kolena zadaj nekoliko skopo odmerjen a še vedno se sedi čisto okej. Armaturka si pa res zasluži pohvale, vsaj iz moje strani. Čiste in preproste linije, vse se zdi res na svojem mestu. Všeč mi je, da je zaslon nekoliko obrnjen proti vozniku. Materiali se mi zdijo dobri, tudi sama sestava zato ne vidim razloga, da kot celota kupca ne bi prepričal. Tudi cene so pametno postavljene. Zame definitivno.model, s katerim je peugeot pokazal ogromen korak.naprej..v vseh smereh :) (y)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a yashica Ne okt 27, 2013 6:25 am

Močnejši 1.6 THP 155 serije EP6CDT je nastal kot skupni produkt BMW in skupine PSA. Kodno ime za skupino teh motorjev prostornine 1.4 do 1.6 litra je Prince. Motor ima (logično) eno turbino in nič drugače ni pri nekoliko šibkejši različici tega motorja 1.6 THP 125, ki ima oznako EP6CDTD. V obeh primerih je masa nove 308-ice s tem motorjem pohvalnih 1165kg. Za primerjavo ima po velikosti skoraj enak golf 7 1.4 tsi 122 1225kg, večja astra j 1.4 turbo je pri teži 1459kg že pravi slon.

Kar se notranjosti tiče je tudi mene zmotila postavitev ročne zavore in pomik naslona za roke pri srednji opremi. Glede na to, da bi v primeru nakupa posegel po opremi allure, ki ima električno ročno tega ne štejem kot minus pa prag oziroma notranja obloga plastike zadaj bi lahko bila v prid lažjemu vstopanju in izstopanju tudi ožja.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Marek_ Ne okt 27, 2013 9:30 am

O joj, Astra 300kg težja :eyes
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a srcnik Ne okt 27, 2013 12:38 pm

Mene malce moti upravljanje klime na lcd ekranu... ne zaupam tako dobro tem novim tehnologijam, jebat ga, zašteka ekran pa nimaš gretja ali hlajenja... Tak da mi je 2008 še vedno bolj zanimiv, zanima me pa, če kdo ve slučajno, če dobi 2008 tudi te 1.6 125 thp motorje?
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Marek_ Ne okt 27, 2013 1:57 pm

srcnik je napisal/-a:Mene malce moti upravljanje klime na lcd ekranu... ne zaupam tako dobro tem novim tehnologijam, jebat ga, zašteka ekran pa nimaš gretja ali hlajenja... Tak da mi je 2008 še vedno bolj zanimiv, zanima me pa, če kdo ve slučajno, če dobi 2008 tudi te 1.6 125 thp motorje?


Ti ne štekaš nič, to je full trendovsko. Koga pa briga funkcionalnost? Sploh se mi zdi odlično, da bodo vsi tovrstni sistemu imel marketstore in 3g/4g modul. Tako boš lahko kar med vožnjo igral tetris, brstkal po spletu, retuširal fotografije in na fb boš lahko objavil "Zdaj se vozim v službo", ker ostale to zelo zanima kam se voziš...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Renault VG Ne okt 27, 2013 4:39 pm

Ja itak, to je vse brezveze, nek radio s kasetarjem je vrh glave ane :roll: . Če tebi ne ustreza ne posplošuj še na druge. Ali je morda sedaj še brezveze ker tvoja ljuba znamka nima (še) tega ?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Cefizelj Ne okt 27, 2013 4:50 pm

Renault VG je napisal/-a:Ja itak, to je vse brezveze, nek radio s kasetarjem je vrh glave ane :roll: . Če tebi ne ustreza ne posplošuj še na druge. Ali je morda sedaj še brezveze ker tvoja ljuba znamka nima (še) tega ?


Z ust si mi vzel :D Sem pa zadnjič sedel v njem in je notranjost res fenomenalna. Zmotil me je edino majhen prtljažnik.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov