Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For So jan 21, 2017 1:31 am

BHGENERAL je napisal/-a:Zdravo

sem lastnik allure 308 letnik 2015 1.2 130konjev prevoženih ima 23000km. Zanima me ali je normalno da ima mestno porabo sedaj pozimi 11l oziroma pod 10.5l ga ne spravim? Poleti pa pod 8.5l ne gre? Na relacijski vožnji ne gre pod 6.5l.

Prosil bi lastnike takega modela in motorja da napišejo izkušnje s porabo.

Najlepša hvala

Ma seveda ni normalno!

Spet je odvisno kako voziš in kakšne relacije?
Če imaš recimo kratke(3-10 km) relacije po mestu in to konstantno ponavljaš bi bilo možno...
Napiši kakšne vožnje imaš?

Jaz imam večinoma relacije 33 km in 65km, AC 110-120 km⁄h pa v tem mrazu sem na 6,3-6,6 (in jamram da je preveč :mrgreen: )...drugače pa 5,8.

corus je napisal/-a:Novejši bencinski motorji s turbo polnilnikom 1.2 in 1.4, so zelo dobri motorji,
v nekaterih pogojih vožnje primerljivi z dizli, vendar so pri porabi zelo občutljivi na način vožnje.
Z nežno desno nogo in občutkom za obrate motorja, se lahko voziš z nizko porabo , ki je blizu dizelskega motorja podobnih moči. Če pa nimaš občutka in imaš težko desno nogo in predvsem , z agresivno vožnjo pa lahko imajo zelo hitro tudi kar veliko porabo. Ti motorji po moje niso primerni za divjake in agresivne voznike, temveč so bolj za umirjene voznike, ki so vajeni upoštevati CPP.

Jaz bi rekel ravno obratno. Pr preganjanju tega 1.2 motorja sem opazil prav to da se poraba ne poveča preveč. Pri 1.6 THP je to bilo bolj izrazito ...v obe smeri. Če si hotel šparat je bil res priden, če si pa hotel dirkat je bil kar požrešen.
Z dizlom sem ta trivaljnik primerja lahko samo kar se tiče vibracij in hrupa :mrgreen:
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a corus So jan 21, 2017 7:43 am

Imel sem kar veliko avtomobilov z različnimi motorji, od atmosferskih bencinarjev do dizlov in imam veliko izkušenj ,zato ne pišem nekaj na pamet. Sedaj imam 1.2 dig qashqaija, pred tem dva qashqaija 1.5dci in imam sedaj porabo na tem malem bencinarju 6.5l. Vozim pa malo mesto več izven mesta, AC zelo redko. Na daljše relacije 25km in več, mi poraba nikoli ne preseže 6 l, večinoma je bližje 5 l , res pa vozim umirjeno ob upoštevanju CPP, vsako divjanje in agresivnost v vožnji , pa porabo takoj začne dvigovati. Z enakima vozilo in dizel motorjem sem imel porabo 0.7l nižjo, na daljših relacijah pa se razlika še zmanjša na manj kot 0.5l.
 
BHGENERAL
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jan 20, 2017 8:52 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a BHGENERAL So jan 21, 2017 11:15 am

Tako je relacije imam 3-10km. Imam pa tezavo s cudnim zvokom ki prihaja iz menjalnika. In ob naglem pritisku na gas recimo ko prehitevas avto na dve sekunde vcasih zgubi moc in zavibrira nato pa pospesi. Na avtotehni vis pravijo da ne najdejo napake v menjalniku vendar mislijo da je nekaj znjim narobe in so zaprosili peugeot za nov menjalnik, zdaj trenutno cakam na njihov klic ze kaksen teden. Ali je mozno da je zaradi slabega menjalnika taksna poraba?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a limas So jan 21, 2017 12:14 pm

Težave z menjalniki se pri pežoju vlečejo že dolga leta in nič ne kaže, da so naredili korak naprej.
Tako v mehaniki, kot v tehnologiji je za renojem, ampak koga to zanima. Prodajajo se lepi, všečni avti in pežoju to uspeva.
Malo off-topic, ampak že drugo desetletje okvar v menjalnikih na katere nas opozarjajo po tujih forumih, bi moral biti signal v francoski centrali, da naj avto primarno skonstruirajo z brezhibno mehaniko, za všečen dizajn je vedno čas.


Glede menjalnika: predvidevam težavo v sinhronu.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a drugmirko So jan 21, 2017 1:19 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



oh... PSA-jevi menjalniki (predvsem manualci) so poosebljeno govno že od sredine 80-tih prejšnjega soletja... zadnji, za svoj čas in takratne motorje, spodoben je bil pet stopenjski v Ax-u... žal ga praktično nespremenjenega še zdej tlačijo v praktično 90% svojih modelov. relativno spodoben je šest stopenjsk manualeci, ki se je pojavil skupaj s španovijo z BMW-jem pri 1.6l VTi/THP motorjih (mogoče je celo njihov)... edini ki je kej vreden pa je novi Aisinov EAT6 klasični avtomatik, čeprav je bil tudi prejšnji (AT6 iz leta 2009) čist spodoben.
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a Tommaazz So jan 21, 2017 5:41 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ja se strinjam s teboj...menjalniki so res čudni, zatikajoči. Enak občutek sem imel v P308 ko sem sedel v njem in malo prestavljal. Je pa res da je pri meni na 508ki 1.6thp menjalnik zelo soliden tako kot si omenil....lepo in gladko prestavlja napram ostalim, ki sem jih sprobal...no v glavnem mislim da se je moja pot za iskanje novega avtomobila za naslednjih 5-6 let končal tako da verjetno v ponedeljek zaaram mazdo 3 revolution G120...sem jo testiral in je super avtomobili, relativno udoben za 18 colske gume, menjalnik tudi lepo prestavlja ,pozicija za volanom mi je tudi ql in prav tako me je presenetil ta atmosferc ker dejasnko zelo lepo vleče že od nizkih obratov...da ne govorim koliko ima opreme... :D
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a metor So jan 21, 2017 5:51 pm

Meni je tudi menjalnik najslabša točka tega avta, sem celo mislil zamenjati za isto 308 samo avtomatiko. Po 2 letih ga še vedno nisem "pogruntal", zatikajoč, glasen in še zelo dolge hode ima.
Don't worry, be happy ;)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pleomax So jan 21, 2017 8:08 pm

For: To da vibrira in da je glasen kot dizel mu delaš pa res krivico. A si se peljal že z dizlom sploh? Namreč razlike v glasnosti med 1.6 thp in 1.2 thp so za 2 ali pa manj decibela.
Kaj imate s temi menjalniki? Meni se zdi super v 308 ročen pri 1.2 THP. Se ne zatika. Tudi v kakšnih testih si ga pohvalili,da je natančen in tih(siol), s čimer se 100% strinjam. V vw-u se recimo bolj zatika pri 1.9 TDI (3.prestava predvsem). Ali pa ima samo moja sestra normalen menjalnik v 308. :lol: Mora teči kot namazan. V 208-ki (ne gti) je pa res manj natančen kot v 308 ampak se navadiš hitro.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pskoda So jan 21, 2017 9:25 pm

To je samo nekaj napak.
To je čisto povprečni peugeot z svojimi muhami (kot ostali) je pa res, da je vizualno veliko lepši od prejšnih zelo grdih modelov
Priponke
2017-01-21 21.24.04.png
Lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a alexwell So jan 21, 2017 9:40 pm

če boš avto kupoval na podlagi teh Avtonasvetov boš se najverjetneje do konca življenja vozil z biciklom...
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a ironmaiden So jan 21, 2017 10:00 pm

.....se strinjam z Alexwellom....... :D
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For So jan 21, 2017 11:13 pm

BHGENERAL je napisal/-a:Tako je relacije imam 3-10km. Imam pa tezavo s cudnim zvokom ki prihaja iz menjalnika. In ob naglem pritisku na gas recimo ko prehitevas avto na dve sekunde vcasih zgubi moc in zavibrira nato pa pospesi. Na avtotehni vis pravijo da ne najdejo napake v menjalniku vendar mislijo da je nekaj znjim narobe in so zaprosili peugeot za nov menjalnik, zdaj trenutno cakam na njihov klic ze kaksen teden. Ali je mozno da je zaradi slabega menjalnika taksna poraba?

Govorimo o ročnem menjalniku?
Točno to kar sem povdaril se je meni predkratkim dogajal pri nizkih temperaturah prvih par kilometrov. Potem ko sem višek olja potegnil ven se to ne dogaja. Se pa tudi spomnim, da se mi je eneparkrat med hitrejšo vožnjo in z ogretim motorjem zgodilo nekaj podobnega. Ob pritisku pedala je na kratko zatrokiral. Kot da bi se nekaj zataknilo za trenutek.
Za takšne (kratke) relacije ki se ponavljajo je značilna večja poraba. Čisto tko na oko bi ocenil da ne bi smel čez 8 litrov. 11 je res preveč :huh:
ALi je lahko zaradi menjalnika pa ne vem. Kje si ga kupil, si kdaj preveril olje, tlak v gumah, mogoče imaš prečne nosilce na strehi ....servis najbrž še nisi delal če imaš 23.000 km?

Avtotehna je pri meni dobila preveč minusov. Dvomim da bom še kdaj obiskal ta servis. Pa kar v redu izkušnje imam na drugi (Oplovi) strani. 6 let sem tam servisiral Astro.

Očitno bo pestro s tem Pugijem ...bo treba iti podaljšat garancijo :mrgreen:

pleomax je napisal/-a:For: To da vibrira in da je glasen kot dizel mu delaš pa res krivico. A si se peljal že z dizlom sploh? Namreč razlike v glasnosti med 1.6 thp in 1.2 thp so za 2 ali pa manj decibela.
Kaj imate s temi menjalniki? Meni se zdi super v 308 ročen pri 1.2 THP. Se ne zatika. Tudi v kakšnih testih si ga pohvalili,da je natančen in tih(siol), s čimer se 100% strinjam. V vw-u se recimo bolj zatika pri 1.9 TDI (3.prestava predvsem). Ali pa ima samo moja sestra normalen menjalnik v 308. :lol: Mora teči kot namazan. V 208-ki (ne gti) je pa res manj natančen kot v 308 ampak se navadiš hitro.


Ma seveda sem se peljal. Starega 3008 tudi enkrat dobil za nadomesto vozilo. Novega 3008 sem kakšno urco vozil, Golfa tudi, i40 ,508, Volvo, Octavio ...itd. Zadnji dizel ki me je skoraj da navdušil je bil v novi Astri. Sicer kratko druženje ampak prvi dizel ki me je zamikal.
Meni se menjalnik tudi ne zdi tako grozen. Ni pa nek presežek ....zdaj po zimi se kar zatika. Pričakoval sem tudi da bo čez čas manj tega ....zdi se mi pa, da je zatikanja še več kot na začetku.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a maniaxxx So jan 21, 2017 11:16 pm

Ko tole berem mi je manj žal da nisem kupil 308 :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
BHGENERAL
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jan 20, 2017 8:52 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a BHGENERAL Ne jan 22, 2017 1:03 am

For je napisal/-a:
BHGENERAL je napisal/-a:Tako je relacije imam 3-10km. Imam pa tezavo s cudnim zvokom ki prihaja iz menjalnika. In ob naglem pritisku na gas recimo ko prehitevas avto na dve sekunde vcasih zgubi moc in zavibrira nato pa pospesi. Na avtotehni vis pravijo da ne najdejo napake v menjalniku vendar mislijo da je nekaj znjim narobe in so zaprosili peugeot za nov menjalnik, zdaj trenutno cakam na njihov klic ze kaksen teden. Ali je mozno da je zaradi slabega menjalnika taksna poraba?

Govorimo o ročnem menjalniku?
Točno to kar sem povdaril se je meni predkratkim dogajal pri nizkih temperaturah prvih par kilometrov. Potem ko sem višek olja potegnil ven se to ne dogaja. Se pa tudi spomnim, da se mi je eneparkrat med hitrejšo vožnjo in z ogretim motorjem zgodilo nekaj podobnega. Ob pritisku pedala je na kratko zatrokiral. Kot da bi se nekaj zataknilo za trenutek.
Za takšne (kratke) relacije ki se ponavljajo je značilna večja poraba. Čisto tko na oko bi ocenil da ne bi smel čez 8 litrov. 11 je res preveč :huh:
ALi je lahko zaradi menjalnika pa ne vem. Kje si ga kupil, si kdaj preveril olje, tlak v gumah, mogoče imaš prečne nosilce na strehi ....servis najbrž še nisi delal če imaš 23.000 km?

Avtotehna je pri meni dobila preveč minusov. Dvomim da bom še kdaj obiskal ta servis. Pa kar v redu izkušnje imam na drugi (Oplovi) strani. 6 let sem tam servisiral Astro.

Očitno bo pestro s tem Pugijem ...bo treba iti podaljšat garancijo :mrgreen:

pleomax je napisal/-a:For: To da vibrira in da je glasen kot dizel mu delaš pa res krivico. A si se peljal že z dizlom sploh? Namreč razlike v glasnosti med 1.6 thp in 1.2 thp so za 2 ali pa manj decibela.
Kaj imate s temi menjalniki? Meni se zdi super v 308 ročen pri 1.2 THP. Se ne zatika. Tudi v kakšnih testih si ga pohvalili,da je natančen in tih(siol), s čimer se 100% strinjam. V vw-u se recimo bolj zatika pri 1.9 TDI (3.prestava predvsem). Ali pa ima samo moja sestra normalen menjalnik v 308. :lol: Mora teči kot namazan. V 208-ki (ne gti) je pa res manj natančen kot v 308 ampak se navadiš hitro.


Ma seveda sem se peljal. Starega 3008 tudi enkrat dobil za nadomesto vozilo. Novega 3008 sem kakšno urco vozil, Golfa tudi, i40 ,508, Volvo, Octavio ...itd. Zadnji dizel ki me je skoraj da navdušil je bil v novi Astri. Sicer kratko druženje ampak prvi dizel ki me je zamikal.
Meni se menjalnik tudi ne zdi tako grozen. Ni pa nek presežek ....zdaj po zimi se kar zatika. Pričakoval sem tudi da bo čez čas manj tega ....zdi se mi pa, da je zatikanja še več kot na začetku.




Avto je na zimskih gumah tlak je 2.3 bara so pa 16 col. Na strehi nimam nic. Ali je mozno da je razlog take porabe da avto prvih par kilometrih dela pod "zaugom" oz. "Ćokom" ? Ker imam res tam 3 do 10 km relacije in to po centru ljubljane. Menjalnik je rocni ne zatika se nikjer in res zelo lepo prestavlja. Sklopka je prevec mehka in zelo tesko lepo startas z mesta. Ene parkrat mi je zasmrdela sklopka ko sm startu v klancu kje. Kupil sem ga v avtohisi vic in tam sm mel prvi servis na 15000km. Olje na palcki je cez max in zgleda "sveze".
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Ne jan 22, 2017 10:44 am

"...čez max"

No vidiš....ne moreš pa vedet koliko ga je čez max dokler ga ne boš potegnil ven in videl da je pod max.
Verjemi da je to lahko tudi vzrok za cukanje. Enako sem jaz ugotovil predrkratkim.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pskoda Ne jan 22, 2017 2:12 pm

alexwell je napisal/-a:če boš avto kupoval na podlagi teh Avtonasvetov boš se najverjetneje do konca življenja vozil z biciklom...


Napake imajo vsi samo vprašanje je kako hude.

Tudi bicikl ima napako in to veliko ;)
Lp
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 Sr jan 25, 2017 10:16 am

No meni po dobrem letu še vse dela tako kot mora, tako da ne cuka, poraba vse skozi podobna, odvisno od vožnje od 5,8-6,8 ogreje se expresno napram dizlu, ki sem ga imel pred tem. Drugače pa če pokukate na renault ali opel forum, boste vidl da tam so pa res problemi s benz motorji, tako TCE kot oplov 1.4T, cuukanje,bel dim....uglavnm svašta.
jst sm zaenkrat zadovoljen s tem 1.2THP
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 Sr jan 25, 2017 10:47 am

pezo308 je napisal/-a:No meni po dobrem letu še vse dela tako kot mora, tako da ne cuka, poraba vse skozi podobna, odvisno od vožnje od 5,8-6,8 ogreje se expresno napram dizlu, ki sem ga imel pred tem. Drugače pa če pokukate na renault ali opel forum, boste vidl da tam so pa res problemi s benz motorji, tako TCE kot oplov 1.4T, cuukanje,bel dim....uglavnm svašta.
jst sm zaenkrat zadovoljen s tem 1.2THP



No da še dodam, po pregledu prejšnjih postov, glede količine olja v motorju, sem šel tudi sam preverit kako je v mojem in glejga zlomka tudi pri meni kaže čez max. Izgleda, da pooblaščenci ne vejo oz nimajo točnih podatkov kolio olja gre v motor, oz kar natočijo toliko kot piše, noben pa ne ve oz noče vedt, da je normalno da nekaj starga olja še ostane v motorju. No sm se že zmenu z mehanikom (popoldancom), ki mu zaupam, da bova mal olja vn spustila.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a For Sr jan 25, 2017 2:09 pm

Raje si kupi tole https://mojalbum.com/delirium-2/olje ker boš kar pogosto rabil. :mrgreen:
Pa na servisu raje ne omenjaj da si avto vozil popoldancu če misliš kaj reklamirat ali uveljavljat garancijo.
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: 2013 Peugeot 308 II.

Napisal/-a pezo308 Sr jan 25, 2017 2:16 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



brez skrbi ne bom :)
sej tale zadevca za vn pumpat pa sploh ne zgleda švoh
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov