Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a mevden To avg 12, 2014 9:39 pm

A pa je res da je kvaliteta notranjosti padla v primerjavi z letniki 2009 do 2012? Me kar srat prime ko vidim octavio za 25k eur in ima še vedno palčko za dvig prve havbe. Na vectri 20let stari sem imel amortizer.

Na moji 2012 octaviji me motijo v notranjosrti predvsem ročke na vratih ki ceneno škripajo koj jih samo pogledaš.Vw jih res preveč zavira. Cene so pa tudi že fajn dvignili.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a tomzzi To avg 12, 2014 9:56 pm

Saj na Astri H je bil tudi amortizer. Na Astri J pa je spet palčka...
Šparajo vsi. Tudi VW. Mene je predvsem novi Golf pustil hladnega glede kvalitete notranjosti. Sploh, ker sem pričakoval več glede na teste in hvale kvalitete le tega.
Nisem videl in občutil tiste kvalitete (kao nad ostalimi v razredu ali razred višje ) kot jo hočejo novinarji prikazati.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Polo78 Sr avg 13, 2014 12:16 pm

Ob vsem tem pa je zanimivo, da jih je dosti na cesti in tudi prodajne številke so lepe. Je Škoda kot znamka toliko pridobila na renomeju, da so ljudje pripravljeni plačevati več za slabšo kvaliteto? Se dogaja efekt značke? Ker za 25k eur kolikor stane spodobno motorizirana in opremljena imaš ohoho izbire - ne pozabimo, da Octavia še vedno spada v segment C ("golfov" razred), čeprav jo vztrajno porivajo razred višje. Pa tista palčka za dvig havbe je še najmanjši problem (oz. to sploh ni), če je vse ostalo na nivoju...
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a radar Sr avg 13, 2014 12:24 pm

tomzzi je napisal/-a:Saj na Astri H je bil tudi amortizer. Na Astri J pa je spet palčka...
Šparajo vsi. Tudi VW. Mene je predvsem novi Golf pustil hladnega glede kvalitete notranjosti. Sploh, ker sem pričakoval več glede na teste in hvale kvalitete le tega.
Nisem videl in občutil tiste kvalitete (kao nad ostalimi v razredu ali razred višje ) kot jo hočejo novinarji prikazati.


še pri polotu l. 2001 je bil amortizer za dvig pokrova motorja.
Drugače se pa strinjam glede golfa - sem ga imel na testu in sem pričakoval več (zanimiva oziroma žalostno je vse skupaj na zadnji klopi, kjer je med vrati in sedežem širok kos plastike in je občutek šparanja res velik.. :shock: )

in potem plačaj 20k+ za avto, ki je čedalje bolj plastičen, sploh proti prejšnjim generacijam. ne vem no...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a kseb Sr avg 13, 2014 1:32 pm

tomzzi je napisal/-a:Ob vsem tem pa je zanimivo, da jih je dosti na cesti in tudi prodajne številke so lepe. Je Škoda kot znamka toliko pridobila na renomeju, da so ljudje pripravljeni plačevati več za slabšo kvaliteto? Se dogaja efekt značke? Ker za 25k eur kolikor stane spodobno motorizirana in opremljena imaš ohoho izbire - ne pozabimo, da Octavia še vedno spada v segment C ("golfov" razred), čeprav jo vztrajno porivajo razred višje. Pa tista palčka za dvig havbe je še najmanjši problem (oz. to sploh ni), če je vse ostalo na nivoju...


Prodaja raste zaradi akcij. 1% vrednosti vozila je mesečni obrok, polog pa 10% vrednosti vozila. 250 EUR na mesec lahko plača marsikdo. Malo pa je junakov, ki so ali bodo skeširali 25 kEUR za novo. Ker za ta denar jaz ne bi kupil Škode.
Verjetno je velika večina novih Škod prodanih preko te akcije.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a J.McLane Sr avg 13, 2014 1:36 pm

Verjetno je amortizer dobra zadeva pri avtih kjer je treba pokrov motorja velikokrat odpirat :mrgreen:

take pikolovske opazke so bile meni vedno smešne, to so stvari, ki nikakor niso pomembne pri izbiri avta.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a bucko_99 Sr avg 13, 2014 1:46 pm

mene pri octaviji najbolj moti slaba zvočna izoliranost kabine in pa pri zapiranju vrat je tako cenen občutek, saj se ne zaprejo tako kompaktno kot pri golfu. Je pa verjetno tudi to pikolovstvo.

Nisem pa nek pristaš zadolževanja za avtomobil in pa tudi financiranje ni čisto brez obresti kot piše, saj so mpc pri večini škodinih modelov povišali, poleg tega pa si prikrajšan popusta, ki ga je deležen kupec z gotovino.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a peroRS Sr avg 13, 2014 2:04 pm

kseb je napisal/-a:Prodaja raste zaradi akcij. 1% vrednosti vozila je mesečni obrok, polog pa 10% vrednosti vozila. 250 EUR na mesec lahko plača marsikdo. Malo pa je junakov, ki so ali bodo skeširali 25 kEUR za novo. Ker za ta denar jaz ne bi kupil Škode.
Verjetno je velika večina novih Škod prodanih preko te akcije.


Ja, ker druge znamke pa nimajo akcij in financiranja a ne? Zgleda, da so to na novo izumili v letu 2014 :lol:
Če ne bi kupil Škode za 25 jurjev jo ne bi tudi za 10 jurjev, verjemi. Krivi so predsodki, cena je samo izgovor.

Nekateri konkurenčni avti imajo tako nizke cene, da se resno čudim, kako da se slabo prodajajo. Zgleda da je vzrok drugje, ne cena.
Značka pri Škodah 100% ni razlog za dobro prodajo, kvečjemu nasprotno.

bucko_99 je napisal/-a:mene pri octaviji najbolj moti slaba zvočna izoliranost kabine in pa pri zapiranju vrat je tako cenen občutek, saj se ne zaprejo tako kompaktno kot pri golfu.


Greš in kupiš Golfa, rešen problem.
Pri tolikšni izbiri avtomobilov dandanes je totalen nesmisel, da se na 25 straneh na forumu razpravlja o tem, kakšni gumbi so komu všeč ali pa kateri avto ima mehkejšo gumo na armaturi.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a bucko_99 Sr avg 13, 2014 2:15 pm

Meni je Škoda všeč, ampak to sta dve stvari ki sta me malo zmotili. Golf hatch kljub istemu razredu ponuja manj prostora v kabini in prtljažniku poleg tega mi pa karavani niso všeč.. Dal sem pa primerjavo z golfom zato ker se škodo največkrat primerja z vw.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a emozul So avg 16, 2014 9:08 pm

Mater eni pa ste občutljivi, če se napiše kaj proti Škodi.
Meni je všeč, nič ne rečem, lahko pa vsak malo pokomentira kaj mu ni (a ni tako).
Res, da ni več poceni, če se splača je pa drugo vprašanje, ki si ga lahko vsak zastavi, če kopuje avto!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Gyga To avg 19, 2014 8:10 pm

Evo nekaj novega Skoda Octavia Vrs Plus/R/280hp.

http://www.autoexpress.co.uk/skoda/octa ... plus-spied

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a bucko_99 Sr sep 03, 2014 10:17 pm

zanima me če kdo ve kakšna je razlika pri škodi octaviji pri standardnem podvozju in doplačilo športnega podvozja(cirka 250eur).
Vem da je pri športnem podvozju za nekaj milimetrov nižje podvozje, zanima pa me glede samega podvozja. Je mogoče vse isto tudi amortizerji, samo fedre so krajše? hvala.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a bucko_99 Če sep 04, 2014 11:18 am

zakaj ko človek vpraša kakšno tehnično vprašanje noben ne odgovori. Pa vem da vas je dosti tu gor ko še preveč veste o tehn. specifikacijah. :?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a MBtouran Če sep 04, 2014 5:17 pm

bucko_99 je napisal/-a:zakaj ko človek vpraša kakšno tehnično vprašanje noben ne odgovori. Pa vem da vas je dosti tu gor ko še preveč veste o tehn. specifikacijah. :?


Sportno podvozje je po mojem vedenju boljse od navadnga in znizano. Kot pri golfu pri trendline vs highline
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a yashica Če sep 04, 2014 5:26 pm

Znižano za 15mm. Je pa smešno, ko gledaš - sicer zelo lepo belo - Octavijo karavan VRS na 18", ki izgleda s strani kot kozljiček, kot kakšna 4x4 off road varianta :D
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a bucko_99 Če sep 04, 2014 5:53 pm

"pri golfu se razlikuje podvozje glede na nivo opreme."->je to sigurno res? ker kolikor sem zasledil se razlikuje le zadnja prema gleda na kubituro motorja pri golfu.

Nazaj k vprašanju: To pomeni da je pri športnem podvozju razen znižanja(15mm), še kaj drugega drugače kot le fedre, če vaju prav razumem. So tudi roke drugačne? Prema je verjetno ista pri serijskem vs športnem podvozju?
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a DragonForce Če sep 04, 2014 6:58 pm

Mene je tudi presenetila slaba zvočna zatesnjenost za nov avto, kar veliko šuma pri višjih hitrostih in če zunaj piha.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a yashica Pe sep 05, 2014 9:41 am

DragonForce je napisal/-a:Mene je tudi presenetila slaba zvočna zatesnjenost za nov avto, kar veliko šuma pri višjih hitrostih in če zunaj piha.


Če gledamo iz vidika, da sloni na golfu 7, je pričakovano in po politiki koncerna nujno, da je v detajlih pod njim. Žal spada pod to tudi zvočna izolacija, čeprav bi težko rekel, da je ravno slaba.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Clancy Pe sep 05, 2014 2:53 pm

Takole je glede podvozja, vsaj pri Golfu:

-kar je pod 90kW ima zadaj poltogo premo ne glede na stopnjo opreme.
-kar je nad 90kW ima zadaj večvodilno premo, oziroma multilink.

Če si za doplačilo omisliš še 17 ali 18 col platišča, dobiš zraven še "športno podvozje", -približno 15 mm nižje podvozje, kar pa ni možno pri najcenejši opremi "Trendline"
Lahko si pa omisliš tudi samo "športno podvozje" -15mm nižje podvozje, kar pa pravtako ni možno pri najcenejši opremi Trendline.

Če je športno podvozje samo znižano in ni nič trše od navadnega podvozja, tudi mene zanima.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a srcnik Pe sep 05, 2014 3:40 pm

Seveda je trše, če mora imeti ob enaki obremenitvi manjši pomik
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov