Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a drugmirko Pe avg 09, 2013 3:18 pm

matejxx je napisal/-a:
No, sedaj sem ga videl v živo, in lahko povem, da sem prav presenečen. Avto v živo zgleda še grši kot je na slikah. Tako kot sem že prej napisal, je avto solidno lep zadaj, toda sprednji del pa je res grd. Tako male luči enostavno ne pašejo na tako velik avto.


pošteno.... v živo sem si ga ogledal tudi jaz in čeprav je moje mnenje diametralno nasprotno tvojemu... jaz mislim, da zgleda odlično (zanimivo, sveže, majhno, kompaktno..), razumem tudi, da tako nenavaden dizajn ne more bit všeč vsem.
kljub temu, da sem mu našel zamero ali dve mislim, da trenutno proti nejmu noben drugi družinski monovolumen nima za burek! še posebej ne v zgornjih dveh paketih! da bi v to bil prepričan pa bi ga moral zapeljat... primerek, katerega sem si ogledoval žal še ni bil popolnoma "konvertiran" v testnega... pa tudi v bolj plešasti verziji (v salonu, brez farbovitega displeja instrumentov in drugačne grafike touch screena) je zelo fajn in ne deluje prav nič "socialno"!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a tha_man Pe avg 09, 2013 3:28 pm

Zadnjič sem ga malo zapeljal. V živo mi je daaaaaleč najlepši enoprostorec, notranjost tudi super, dobri materiali, prostoren... na touch screen se je treba navaditi, na srečo ima na volanu tipke za pomembnejše funkcije. Pelje se zelo lepo in udobno, všeč pa mi je bilo tudi to, da občutek v njem ni preveč kombijevski, kar me je pri prejšnjem modelu motilo. Vožnja je bila sicer bolj kratka, ampak je to eden redkih avtov, kjer sem si zaželel, da bi se z njim odpeljal kam dlje, npr. na morje. Ponavadi pri raznih testnih vožnjah namreč komaj čakam, da se spet usedem nazaj v svoj avto :)
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a drugmirko Pe avg 09, 2013 3:29 pm

evo še malo "zanivosti".... dizajn proces Grand Picassa:

Grand Picasso dizajn progress....


CAD:

Slika

različine verzije nosa:

Slika

izdelava 1:1 makete:

Slika

izbrana različica nosa:

Slika

i neizbrana verzija zadnjega konca:

Slika


težko rečem... tako na prvi pogled mi je tisti render na prvi fotki s svojo "originalno&neizbrano" ritjo boljše od konzervativnejše proizvodne verzije (z meni obupnimi štop lampami in boljšo strešno linijo bočnih oken)... vendar je težko bit prepričan.... ni lahko, da bi tiste "polmetrske štoplampe" v živo tudi zgledale čudno...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a martin_krpan Pe avg 23, 2013 4:41 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a martin_krpan Sr nov 13, 2013 3:49 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a =swen= Sr nov 13, 2013 7:04 pm

Dva detajla ki se mi res ne dopadeta:
Slika

Prvo je tale dvignjeni lok strehe. Če avto pogledaš s strani vidiš da so vrata lepo v svoji ravnini, pogledaš še malo višje pa vidiš ta gravž od loka, ki štrli še malo na ven, tako da je rob vrat kar malo pod 'streho', bljak. :lol:

Druga stvar ki me moti so pa tile senčniki. Čist taki so kot na kakem starem avtobusu... Tudi tu bi se pri dizajnu lahko malo bolj potrudili.

Če izključim ta detajla je pa avtoček kar všečen. :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a ~toMmy~ Sr nov 13, 2013 10:24 pm

Ena zanimivost oz. presenečenje zame glede tega avta... Bratranec in žena, trenutna (prva) lastnika cca. 15 let stare (prerjavele) Xsare in kakšnih 5 let starega Megana, ki ga želita čimprej zamenjat zaradi standardnih 1.5 dCi težav (očitno še prisotne, kljub "ziher" letniku) sta ga imela čez vikend na testni vožnji in bila že dokaj odločena za nakup, nato sta pa na pobudo moje mame (izrazito "neznačkarske" osebe) šla testirat še (po zasnovi 10 let starega) Tourana, zdaj sta pa zaradi ugodne cene skoraj odločena, da bosta vzela Tiguana (fwd).

Notranjosti še sicer nisem imel priložnosti pregledat (drugače imam zelo dobro mnenje i tem modelu), ampak očitno kljub vsej svoji svežini ne prepriča niti oseb, ki jim je predstavljal prvo izbiro! :)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a zany Sr nov 13, 2013 11:29 pm

Te luči zadaj pa naredijo avto, da zgleda 10x bolje. Pri obeh verzijah :)
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a dask Če nov 14, 2013 8:17 am

Ravno luči so tiste, ki niso za nikamor. Sploh sprednje, pri Grand Picasso pa tudi zadnje...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a matejxx Če nov 14, 2013 8:59 am

Citroen pa res preseneča. Najprej naredijo najbolj grd avto, kar jih je skoraj možno narediti. Te luči ne ustrezajo tako velikemu avtu. In potem nas presenetijo in naredijo še grši avto.

Slika :huh:
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a drugmirko Če nov 14, 2013 10:48 am

=swen= je napisal/-a:Dva detajla ki se mi res ne dopadeta:
Prvo je tale dvignjeni lok strehe. Če avto pogledaš s strani vidiš da so vrata lepo v svoji ravnini, pogledaš še malo višje pa vidiš ta gravž od loka, ki štrli še malo na ven, tako da je rob vrat kar malo pod 'streho', bljak. :lol:
Druga stvar ki me moti so pa tile senčniki. Čist taki so kot na kakem starem avtobusu... Tudi tu bi se pri dizajnu lahko malo bolj potrudili.

Če izključim ta detajla je pa avtoček kar všečen. :)


tudi meni so, ko so pokazali prve fotke, ble te strešnosankaste "obrobe" naravnost grozne... še posebej pri kakšnih srebrnih ali belih barvah.... pol sem se jih pa počasi navadil in lahko mirno rečem, da me sedaj, ko sem parkrat v živo videl primerek ravno take barve, kot je tale zgoraj, niti najmanj ne motijo več... oziroma, mi pri njem in pri metalik temno sivih delujejo dobro! kot zanimiv detajl, ki razbija običajnost in monotonost... srebrnega v živo še nisem videl in še zmeraj rahlo dvomim, da paše na svetle barve, pri omenjenih temnih pa mi zgleda čist ok! v bistvu bi lahko rekel, da bi brez tega avto zgledal veliko bolj dolgočasno.... z izgledom senčnikov pa nimam nekega problema pri nobenem od "zenitnih" Citroenov :D.

~toMmy~ je napisal/-a:Ena zanimivost oz. presenečenje zame glede tega avta... Bratranec in žena sta ga imela čez vikend na testni vožnji in bila že dokaj odločena za nakup, nato sta pa na pobudo moje mame (izrazito "neznačkarske" osebe) šla testirat še (po zasnovi 10 let starega) Tourana, zdaj sta pa zaradi ugodne cene skoraj odločena, da bosta vzela Tiguana (fwd).
Notranjosti še sicer nisem imel priložnosti pregledat (drugače imam zelo dobro mnenje i tem modelu), ampak očitno kljub vsej svoji svežini ne prepriča niti oseb, ki jim je predstavljal prvo izbiro! :)


khhmm.... po zapisanem in še posebej po boldanem sodeč izbira tvojega bratranca in njegove gospe nima nič za opravit z "nezadostno prepričlivostjo" Picassove" svežine... saj očitno nista kupovala "družinskega monovolumna" ampak "avto", glavni kriterij pa jima očitno niso bili "svežina/izgled/funkcija", temveč -CENA!
point, ki si ga želel izpostavit, pa bi prišel do izraza, če bi se namesto za Picassa odločila za "po zasnovi 10 let starega" Tourana... ;)

matejxx je napisal/-a:Citroen pa res preseneča. Najprej naredijo najbolj grd avto, kar jih je skoraj možno narediti. Te luči ne ustrezajo tako velikemu avtu. In potem nas presenetijo in naredijo še grši avto. :huh:


eh, sej veš kako je z "lepoto".... enim so lepe Picassove, Mirojeve in Kleejeve "čečkarije", drugim pa plastične gondole in gobleni z rukajočimi jeleni ali jokajočimi deklicami.... :mrgreen:
tisto kar je važno pa je, da so, ne glede na tvoje ali moje mnenje, oboji srečni s svojo izbiro... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a matejxx Če nov 14, 2013 10:56 am

drugmirko je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Citroen pa res preseneča. Najprej naredijo najbolj grd avto, kar jih je skoraj možno narediti. Te luči ne ustrezajo tako velikemu avtu. In potem nas presenetijo in naredijo še grši avto. :huh:


eh, sej veš kako je z "lepoto".... enim so lepe Picassove, Mirojeve in Kleejeve "čečkarije", drugim pa plastične gondole in gobleni z rukajočimi jeleni ali jokajočimi deklicami.... :mrgreen:
tisto kar je važno pa je, da so, ne glede na tvoje ali moje mnenje, oboji srečni s svojo izbiro... ;)


Tole si pa čisto prav povedal, enim je lep drugim ni. Saj zato je pa tudi forum, da napišeš svoje mnenje. In moje mnenje je, da je tale avto enostavno grd. Pa nimam drugače nič proti Citroenu, samo njihovi zadnji avti so mi pa res grdi. Čist primer je tale in pa Citroen Cactus. Drugače so mi pa bili Citroeni kar všeč, nasploh novi C4 in pa seveda serija DS, ki pa je meni zelo všeč.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a IcEm4n Če nov 14, 2013 2:07 pm

A majo vsi Picasso-ji tole multimedio (na touch) že serijsko?
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a ~toMmy~ Če nov 14, 2013 4:30 pm

drugmirko je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Ena zanimivost oz. presenečenje zame glede tega avta... Bratranec in žena sta ga imela čez vikend na testni vožnji in bila že dokaj odločena za nakup, nato sta pa na pobudo moje mame (izrazito "neznačkarske" osebe) šla testirat še (po zasnovi 10 let starega) Tourana, zdaj sta pa zaradi ugodne cene skoraj odločena, da bosta vzela Tiguana (fwd).
Notranjosti še sicer nisem imel priložnosti pregledat (drugače imam zelo dobro mnenje i tem modelu), ampak očitno kljub vsej svoji svežini ne prepriča niti oseb, ki jim je predstavljal prvo izbiro! :)


khhmm.... po zapisanem in še posebej po boldanem sodeč izbira tvojega bratranca in njegove gospe nima nič za opravit z "nezadostno prepričlivostjo" Picassove" svežine... saj očitno nista kupovala "družinskega monovolumna" ampak "avto", glavni kriterij pa jima očitno niso bili "svežina/izgled/funkcija", temveč -CENA!
point, ki si ga želel izpostavit, pa bi prišel do izraza, če bi se namesto za Picassa odločila za "po zasnovi 10 let starega" Tourana... ;)


Motiš se, cenovna primerjava se nanaša na Tourana in Tiguana, slednji ima namreč trenutno podobno ceno kot Picasso. Prav tako sta jima pomembna prostornost in praktičnost (trenutno imata dva karavana!), ki je pri Tiguanu zaradi škatlaste oblike in pomičnih zadnjih sedežev vse prej kot slaba. Mene osebno je ta "zasuk" pri nakupu zelo presenetil. :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a drugmirko Če nov 14, 2013 6:22 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Motiš se, cenovna primerjava se nanaša na Tourana in Tiguana, slednji ima namreč trenutno podobno ceno kot Picasso. Prav tako sta jima pomembna prostornost in praktičnost (trenutno imata dva karavana!), ki je pri Tiguanu zaradi škatlaste oblike in pomičnih zadnjih sedežev vse prej kot slaba. Mene osebno je ta "zasuk" pri nakupu zelo presenetil. :D


ja sej... in v bistvu si še enkrat potrdil moje mnenje o njunem "zasuku"... preprosto kupujeta "avto"... in jima je zgleda vseeno tako za "značko", kot tudi za to ali je ta avto "družinski monovolumen", "mehki SUV" ali pa.... kaj jaz vem (glede na to da jima je pomembna prostornost in praktičnost )... "karavan". če bi kupovala "družinski monovolumen", Tiguana najbrž nebi niti pogledala in bi poleg Tourana šla gledat Oplovo Zafiro, Fordovega C-Maxa ali Peugeotovega 5008... tako sta pa videla Tiguana, si ocenila, da je dovolj praktičen ter da dovolj dobro ali, ker je drugačen tip vozila, celo bolje izpolnjuje njune ostale potrebe in ima za na povrh trenutno še dovolj ugodno ceno... (ki ponavadi zgleda "še ugodnejša", če ti nekdo pove, da je "uradna cena" 5-6k evrov višja =P ).
meni je to normalno, še posebej, če ima človek to srečo, da lahko izbira glede na svoje želje in preference in ne toliko glede na to, koliko oziroma, kaj si sploh lahko privošči. če ima pa ob tem še občutek, da jo je zaradi izdatnega popusta "odnesel orenk ceneje", pa toliko bolje :mrgreen:.

in enakega mnenja bi bil tudi, če bi bila "pot" obratna... če bi testirala Tiguana, gledala Tourana in se nazadnje odločila za Picassa. to mi nikakor ne bi pomenilo, da je Tiguan "slab/zanič"... s tem, da je meni osebno Tiguan, Touran pa še posebej... ne slab, še zdaleč ne... ampak ena žalostno duhamorna škatla in bi to eventuelno "obratno pot" z lahkoto razumel tudi s stališča mojih "osebnih preferenc" =P :mrgreen:
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a Polo78 Pe nov 15, 2013 1:16 pm

Se moram pridružit mnenju tistim, ki pravijo, da je grd. Parkrat sem ga videl v živo in se mi enostavno ne dopade. :huh: Po odzivih gre očitno res za "hate it or love it" dizajn, ki je sicer od vsega daleč najbolj subjektivna stvar na avtu ampak hkrati je dostikrat tudi najbolj odločilna - kako uspešna/neuspešna bo prodaja. In tu bo samo čas (in kupci) pokazal ali so zadeli terno ali pa brcnili v temo. :|
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a esem Pe nov 15, 2013 3:46 pm

Dobili so nagrado za dizajn od AM&S in Zlati volan od Autobilda ter še to.

Je pa zanimivo, kako morajo nekateri trikrat ponovit eno in isto, kot da že prvič niso bili dovolj jasni.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a martin_krpan Po maj 09, 2016 5:54 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2013 Citroën C4 Picasso II.

Napisal/-a Lignage Po maj 09, 2016 5:54 pm

Nov zagon za Citroënova brata C4 Picasso


Dodajam še eno fotografijo za neposredno primerjavo. Na levi stari, na desni prenovljeni:

Slika
(Vir: worldscoop.forumpro.fr)
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov