Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a mihaing Pe feb 17, 2012 8:40 pm

Bom stisnil en OFF, ker Kia itak ni avto zame, vsaj ceed ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , skratka @king, končno spet tvoj avatar nazaj, ki sem ga pogrešal =P .
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a IcEm4n Pe feb 17, 2012 11:02 pm

Še 2 slikci primerjave Ceeda in i30:
Slika

Slika

Ne vem zakaj, ampak v mojih očeh se je tehtnica (že) prevagala na Kiino stran :D :D :D
Slika
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a zany Pe feb 17, 2012 11:28 pm

Tudi jaz, ČE bi moral izbirati med tema dvema, bi se definitivno odločil za kio.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a Lignage So feb 18, 2012 5:13 am

Cee'd bi lahko bil tudi Maserati v kompaktnem razredu... 8)

Slika
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a King1 So feb 18, 2012 8:11 am

zany je napisal/-a:Tudi jaz, ČE bi moral izbirati med tema dvema, bi se definitivno odločil za kio.


Se strinjam. ;)

lp

p.s. @mihaing me veseli. ;)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a tomzzi So feb 18, 2012 7:28 pm

Lignage je napisal/-a:Cee'd bi lahko bil tudi Maserati v kompaktnem razredu... 8)

Slika


Bi lahko bil... Prednji konc je super. Tudi bočna linija je ok. Notranjost mi je tudi dokaj lepa. Žal pa zadek ni to kar bi pričakoval. Mi je kot celota i30 lepši.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a maniaxxx So feb 18, 2012 8:01 pm

tomzzi je napisal/-a:
Lignage je napisal/-a:Cee'd bi lahko bil tudi Maserati v kompaktnem razredu... 8)

Slika


Bi lahko bil... Prednji konc je super. Tudi bočna linija je ok. Notranjost mi je tudi dokaj lepa. Žal pa zadek ni to kar bi pričakoval. Mi je kot celota i30 lepši.



Meni je I30 bistveno lepši, očitno imava s tomzzijem enak okus :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a Veronika.borghesi So feb 18, 2012 10:03 pm

Cee'd deluje brez dvoma v smislu oblike bolj evropsko kot i30. Po tej plati Hyundaiu še vedno manjka oblikovalec formata Peter Schreyer. Mislim, da bi mu lahko pri Kii postavili spomenik ali pa plačo dvignili vsaj za dvakrat. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a ~toMmy~ Ne feb 19, 2012 1:45 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:Cee'd deluje brez dvoma v smislu oblike bolj evropsko kot i30. Po tej plati Hyundaiu še vedno manjka oblikovalec formata Peter Schreyer. Mislim, da bi mu lahko pri Kii postavili spomenik ali pa plačo dvignili vsaj za dvakrat. :D


Vse to izključno na podlagi tvoje nore zaljubljenosti v Kio? :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a drugmirko Ne feb 19, 2012 1:44 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
Veronika.borghesi je napisal/-a:Cee'd deluje brez dvoma v smislu oblike bolj evropsko kot i30. Po tej plati Hyundaiu še vedno manjka oblikovalec formata Peter Schreyer. Mislim, da bi mu lahko pri Kii postavili spomenik ali pa plačo dvignili vsaj za dvakrat. :D


Vse to izključno na podlagi tvoje nore zaljubljenosti v Kio? :D

heh... jaz sem sicer noro zaljubljen v Citroene, pa sem vendarle enakega mnenja kot citirana gospica... =P ;)
izdelki ekipe gospoda Shreyerja so veliko bolj "evropski", kot izdelki bratske znamke! in tudi boljši, bolj uravnoteženi, skladnejši in manj kičasti! so istočasno tudi blj umirjeni, zato pa nimajo takih "pali na prvi pogled" lastnosti, kot ih majo novodobni Hyundaji... so eni taki korejski Audiji (kar v bistvu sploh ni presenetljivo, glede na zgodovino in stil delovanja omenjenega gospoda...
če mene vprašate, so novodobne Kie (predvsem zgoraj poslikana armatura) eni taki "korejski nemci, s pridihom francije!" =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a Veronika.borghesi Ne feb 19, 2012 2:30 pm

drugmirko je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:
Veronika.borghesi je napisal/-a:Cee'd deluje brez dvoma v smislu oblike bolj evropsko kot i30. Po tej plati Hyundaiu še vedno manjka oblikovalec formata Peter Schreyer. Mislim, da bi mu lahko pri Kii postavili spomenik ali pa plačo dvignili vsaj za dvakrat. :D


Vse to izključno na podlagi tvoje nore zaljubljenosti v Kio? :D

heh... jaz sem sicer noro zaljubljen v Citroene, pa sem vendarle enakega mnenja kot citirana gospica... =P ;)
izdelki ekipe gospoda Shreyerja so veliko bolj "evropski", kot izdelki bratske znamke! in tudi boljši, bolj uravnoteženi, skladnejši in manj kičasti! so istočasno tudi blj umirjeni, zato pa nimajo takih "pali na prvi pogled" lastnosti, kot ih majo novodobni Hyundaji... so eni taki korejski Audiji (kar v bistvu sploh ni presenetljivo, glede na zgodovino in stil delovanja omenjenega gospoda...
če mene vprašate, so novodobne Kie (predvsem zgoraj poslikana armatura) eni taki "korejski nemci, s pridihom francije!" =P


Hočeš ali nočeš, Schreyer je CAR. Dizajnerske nagrade, ki jih je Kia prejela z njegovo pomočjo, ne rabijo komentarja. Brez njega bi bile verjetno novodobne kie še vedno prav tako dolgočasne in brezizrazne kot so bile pred desetletjem. Pa temu ni več tako, kar potrjuje tako nemški Svet oblikovalcev (Rat für Formgebung), kjer je Kia postala največji zmagovalec tekmovanja Automotive Brand Contest za najboljši avtomobilski dizajn, kot recimo nagrada red dot award, kjer je bila Optima izbrana za najboljšo med najboljšimi. Pa recimo iF product design award za industrijsko oblikovanje. Tega ne moreš spregledati. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a Kalos Ne feb 19, 2012 3:44 pm

Čista stvar okusa gospodična. Nekomu so lahko prve kie dolgočasne in brezizrazne, meni je bila pa prva sephia recimo prav všeč. Še imeli smo jo doma.

Tvoji posti pa vedno bolj zgledajo kot PR besedilo. Mogoče se mi pa samo zdi...
Slika
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2013 Kia Cee'd

Napisal/-a Veronika.borghesi Po feb 20, 2012 3:11 pm

Me veseli, da so ti bile že nekdanje kie zelo všeč, meni so pa novodobne. In s tem ni prav nič narobe ne s teboj ne z menoj. Hvala bogu, da smo tako različni. Je pa res, da pred prihodom Petra Schreyerja ni Kije nikoli opazila ali omenjala strokovna javnost v smislu oblikovanja. To je dejstvo, ki ga ne more nihče med nama spremeniti. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
montblanc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: To jan 23, 2007 10:07 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a montblanc Po feb 20, 2012 5:47 pm

moje skromno mnenje..... tako zunaj kot znoztar i30 veliko bolj všečen.... bo pa treba počakat na podobo v živo.... za dokončno obsodbo ;)
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ejsim Po feb 20, 2012 6:25 pm

Tudi meni je i30, po slikah sodeč, zunaj bolj všeč, za notri še nisem prepričan. Bomo videli, kako bosta kaj zgledala v živo.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Marek_ Pe feb 24, 2012 6:55 pm

Slika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Gosic So feb 25, 2012 11:59 am

Zelo lep!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a tomzzi So feb 25, 2012 12:05 pm

Saj spredaj je ok. Problem je, ker se ta lepota izgubi v zadku.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Veronika.borghesi So feb 25, 2012 9:49 pm

Za vse, ki jih zanima uvodna motorizacija pri novem c'eedu. Citirano s foruma Kia Rula:

Napisal/-a borutbatina01:
Uradno bo cee'd predstavljen marca na ženevskem avtomobilskem salonu. V primerjavi z leta 2007 uvedenim predhodnikom pa naj bi bil daljši za 50 milimetrov in za 10 milimetrov nižji. cee'd nove generacije bo prav tako imel razširjena koloteka. Spredaj za 17 in zadaj za 32 milimetrov, platišča pa bodo merila vse do 18 palcev. Motorji bodo po trenutnih podatkih štirje. Bencinske barve bosta branila 1,4-litrski štirivaljnik s 100 KM ter 1,6-litrski GDI z neposrednim vbrizgom goriva in 135 KM. Pri dizlih bosta na izbiro 1,4-litrski VGT s 66 kW (90 KM) ter 1,6-litrski s 110 ali 128 KM. Kombinirana poraba naj bi s sistemom ISG dosegla pri najmočnejšemu dizlu le 3,7 litra na sto kilometrov, izpust CO2 pa 97 g/km. Dosti več od tega, nisem odkril na netu.
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a odprti clio Ne feb 26, 2012 8:39 pm

Ga grem pogledat, ker me zanima kako zgleda :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 110 gostov