Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a 5cenic Po dec 14, 2015 8:32 pm

Ne ni Veronika, oprosti.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Firediver To dec 15, 2015 6:12 am

Veroniki brez KIE živeti ni...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Gosic To dec 15, 2015 11:39 am

Kje je administrator? Tema o napakah Kie cee'd, a govora a floskulah posameznikov.
Hipotetično: nekdo z problemom bo brskal po rešitvi med vsemi temi nesmiselnimi pogovori, ki v tej temi nimajo kaj početi.

Če administratorji kaj hitro karkoli pobrišejo ( meni ste marsikaj in marsikdaj), zakaj se to ne zgodi tukaj?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a xxl To dec 15, 2015 3:25 pm

Gosic je napisal/-a:Kje je administrator? Tema o napakah Kie cee'd, a govora a floskulah posameznikov.
Hipotetično: nekdo z problemom bo brskal po rešitvi med vsemi temi nesmiselnimi pogovori, ki v tej temi nimajo kaj početi.

Veroniki povej. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Firediver To dec 15, 2015 3:39 pm

On topic (v duhu naslova teme) :

KIE Ceed se ne kvari, če pa se pokvari, to reši pooblaščenec v sklopu tovarniške doooolge garancije. Ergo: Lastnik KIE niti ne bo iskal teme po forumih, ker je ne bo potreboval!

Če pa jo bo potreboval, naj ponovno prebere zgornji dve vrstici.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ModraW To dec 15, 2015 11:22 pm

Meni osebno garancija ne pomeni kaj dosti, če je za isto stvar v manj pol leta treba hoditi trikrat, štirikrat, petkrat.... Se strinjaš?
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr dec 16, 2015 5:45 pm

Očitno imaš preveč denarja, če ti garancija ne pomeni nič. Meni pomeni veliko. Se pa strinjam glede teme, kar sem tudi sama večkrat napisala. O okvarah bore malo, vsega ostalega smetja pa dosti preveč. :D
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ModraW Sr dec 16, 2015 6:16 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:Očitno imaš preveč denarja, če ti garancija ne pomeni nič. Meni pomeni veliko. Se pa strinjam glede teme, kar sem tudi sama večkrat napisala. O okvarah bore malo, vsega ostalega smetja pa dosti preveč. :D

Ne razumeš, ker hotel sem dejati da garancija še ne pomeni odraz kvalitete. Včasih so imele skrinje 2 leti garancije pa ti je delal 20 let brez težav, danes ima pa garancijo 4 lete pa ti vmes trikrat že crkne, ko je pa garancije mimo jo pa lahko samo vržeš. Isto so moderni novi avti lahko bankrotiraš ali pelješ na odpad.
Malo ste zgrešili kia ceed napake je prava tema o napakah. Mogoče ga bom kupil osnovnega za 11 jurjev, vozil 14 let in potem peljal na odpad. Ker danes če daš za novega 10.000 ali 20.000 ni neke razlike, razen ambienta in kvalitete plastike...
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a Veronika.borghesi To dec 22, 2015 1:39 pm

"Ne razumeš, ker hotel sem dejati da garancija še ne pomeni odraz kvalitete."

Jaz pa grancijo razumem v smislu kakovosti, ki jo nekdo jamči. In po tej plati me ne bo nihče prepričal, da naj si raje kupim avto z 2-letno, kot pa 7-letno garancijo. Preveč težko zaslužim vsak evro, da bi plačevala za napake oziroma slabo izvedbo drugih ... :D Paa tudi life je bolj miren, če veš, koliko te bo stal avtomobil na daljši rok.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ModraW To dec 22, 2015 1:52 pm

Garancija je drugo ime za zavarovanje. Ko ti nekaj crkne ti to "zavarovanje" ponuja (brezplačno) zamenjavo. Seveda se strinjam da je bolje kupiti avto z 7 letno garancijo kot avto z 2 letno garancijo. Kateri je pa kvalitetnejši je pa vprašanje in na podlagi dolžine garancije to težko govorimo, je pa res da ti daljša proizvajalčeva garancija omogoča daljše obdobje proizvajalčeve kvalitete in njihov delov brez da te popravilo udari po denarnici.
Tudi teorija nekaterih da tisti proizvajalci, ki ponujajo daljšo garancijo delajo bolj na kvaliteti zaradi lastne manjše izgube pri menjavanju rezervnih delov bi znala držati.
Problem garancij je droben tisk, zavlačevanje na odobritev menjave določenega sklopa in nepriznavanje garancije. To govorim na splošno.

Sicer pa ne samo ti, mislim da si večina v današnjih časih težko prigara denar, določene množičnr znamke pa te zvestobe na žalost čisto nič ne spoštujejo-ne govorim za Kio.

P.s. zakaj ko je kdo z golfom pripelje na kmag vsi tako bulijo? Saj je samo golf=šrot
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a pskoda To dec 22, 2015 4:08 pm

Jaz imam pri Seatu 2 letno osnovno plus 4 leta kao dodatne garancije (sedaj mislim, da imajo celo plus 6), ampak ta 4 letna garancija ne krije vseh napak (spet tiste blesave zvezdice in majhna pisava :roll: ) kot 2 letna in to je zame kvazi 4 lezna garancija.
Namen podalšanih garancij je, da hodiš na servis k pooblaščencu plačuješ kot bi bil miljonar za servise, ko pa nastane kakšna napaka pa rečijo, da ta podalšana garancija ne pokriva te napake, ker itak podalšana garancija kije tisto, kar zelo težko odpove


ModraW je napisal/-a:P.s. zakaj ko je kdo z golfom pripelje na kmag vsi tako bulijo? Saj je samo golf=šrot


Zato, ker mislijo, da boš kupil še večji šrot ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ModraW To dec 22, 2015 8:00 pm

saj nisem rekel da bom kio kupil, malo sem šel v izvidnico.
Drugače pa za nekih 11.500 nov avto kakršen koli že je, je boljši kot preplačan golf (z debelimi obrestmi, ki jih ponujajo na njihovo financiranje). Če po 10 letih ceeda vržeš v smeti je izguba tržne vrednosti 1.150€ na leto. Pa tista garancija predvidevam da je boljša kot pri vw, kjer ni kaj veliko efekta od nje.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a pskoda To dec 22, 2015 8:14 pm

Vem, da nisi rekel samo oni so mislili, da jo boš

Jah vsak avto je zguba in dražji kot je več boš izgubil pa nima veze katera znamka je. Nekdo, ki kupi nov avto za 40, 50keur bo za ceno nove KIE v 1 letu izgubil
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ModraW Sr dec 23, 2015 12:58 am

Ja samo jaz nisem bogat, kdor kupuje avto za 40 ali 50k pa je in izgube hitro pokrije.
Glede jamstva pa nisi prav napisal, ti imaš 2+2->2 leti garancije +2 leti jamstva.

Od 2015 imajo pa vw, seat, škoda 2+4 oz. do 200k prevoženih. So pa takoj podražali avte na ta račun za 500€ in jaz ko sem vzel iz stare zaloge sem rekel raje popust kot to jamstvo brezvezno, tako da imam še po starem 2+2.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a pskoda Sr dec 23, 2015 9:45 am

Lahko da sem se zmotil, ker jaz sem samo toliko prebral, da ta garancija ne pokriva vse nato me ni več zanimalo.
Na sliki se vidi, da piše 4 plus, kar zame pomeni osnovna ki pripada vsakemu kupcu 2 leti plus 4. Če je tako kot ti praviš 2+2 je čisto zavajanje.

Osebno bom itak do preteka 2 leta servisiral na uradnem (samo zaradi garancije) potem bom pa vozil k popoldancem, ker uradni je živa katastrofa. Moral sem spustit novo olje ven zamenjat oljni filter, ker je malenkost puščal olje in natočit novo olje do max ne pa skoraj 2dl čez max kot so oni natočili
Priponke
20151223_094034.jpg
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ModraW Sr dec 23, 2015 12:15 pm

Če bi knjižico odprl bi na prvi strani videl da jamstvo 4 plus pomeni garancija za 1. in 2. leto, ter jamstvo za 3. in 4. leto oziroma max do 150.000 prevoženih kilometrov. Včas je bilo samo 2 leti garancije in konec, potem so se pa v stilu zavajanja odločili da zaradi dveh dodatnih let jamstva rečejo 4plus.

Po novem je 6plus kjer je 2 leti garancije 4lete jamstva oziroma do 200.000 prevoženih.

Lahko bi ti pa trgovec ki ga ti je prodal razložil, če bi bil zakaj.

Za kio pa mislim da ima 7 let garancije oziroma do 150.000 prevoženih.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a martin_krpan Po dec 28, 2015 6:57 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov