Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a Marek_ Sr nov 28, 2012 10:15 am

gasolinedream je napisal/-a:Cene so od okoli 13 do 20k€. Bolj moteče se mi zdi to da ima najmočnejša verzija samo 122KM (bencin), 105KM dizel z nekaj opreme pa stane okoli 19k.

Meni moteče lastnosti:

- Najmočnejša verzija ima samo 122KM (bencin, 1.4 TSI)
- 105KM dizel (1.6 TDI) z nekaj opreme stane okoli 19k
- dizli imajo samo 5 prestav

Opažanja so zgolj informativne in subjektivne narave.

konkurenca pa sta mogoče cruze ter mazda3? (štejem samo limuzine..)



Kupiš limuzinskega Focusa 115 TDCI Titanium za 18.540€ in pustiš Rapida tistim, ki mislijo, da je ugoden...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a ban Sr nov 28, 2012 2:35 pm

peroRS je napisal/-a:
Marek_ je napisal/-a:Od 11.999 s klimo
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6557923&show=1



Cena se zdi kar solidna za tako opremo (klima, ESP, 6x airbag- upam da bo tole dvoje res serijsko). 1.2 TSI 86KM bo verjetno ca. 500€ dražji.
Ok, za haterje bo spet predrago, iz principa.
Me zanima še kako se bo odrezal na NCAP testiranju. Upam, da ga ne bodo srali še naprej s 4 zvezdicami, kot pri trenutni generaciji Fabie in Octavie :roll:

Marek_ je napisal/-a:Po podatkih so pospeški Rapida v primerjavi s Fabio z enako motorizacijo za desetinko ali dve slabši, tako, da je že tisti tsi s 85KM dovolj zmogljiv za večino kupcev takega vozila.


Že Fabia combi s tem motorjem se kar spodobno premakne. Navora več kot dovolj za normalno vsakdanjo uporabo.

Na euroncapu je dobil vseh 5 zvezdic
http://www.euroncap.com/results/skoda/rapid/496.aspx
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a peroRS Sr nov 28, 2012 4:02 pm

ban je napisal/-a:Na euroncapu je dobil vseh 5 zvezdic
http://www.euroncap.com/results/skoda/rapid/496.aspx


:tomidelej:

p.s: danes sem ga na hitro preletel v živo, vsaj od zunaj, ker ni bilo časa.
Meni je lep (v modri barvi na 17-kah) pa čeprav eni trdijo nasprotno. ;)
Pač nismo vsi privrženci vesoljskih oblik, ki jih čez par let nihče več še pogleda ne :D

Upam, da čez čas dobi še 2.0TDI notr :mrgreen:
Čeprav bi bil tud 1.2TSI za silo v redu:
http://www.youtube.com/watch?v=3ofx8nDXCo0
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a meganer Če nov 29, 2012 5:06 pm

sem jih danes gledal v Logatcu na parkirišču pa mi je od spredaj delovala širina kot fabia ki je stala zraven :(((( od spredaj žalost, je bila bela zraven pa modra pa lepa alu, in je bla veliko lepša ampak avto mi je vizuelno izgledal mogoče 4.2m ceprav je bistveno daljša.Skratka razočaran na polno in da je solidno opremljen tdi 17 jurjev hmmmm nevem! samo škoda se je začela kr cenit-nerečem pa da ni kakovostem avto to pa kapo dol. imam octavio 1.6 bencin 1999 pa nevem kaj se reče okvara!! kapo dol škodi.

kako pa je z to širino ko se vsedemo not???
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a gasolinedream Če nov 29, 2012 8:37 pm

Upam da jim je uspelo naredit kakšno vizualno prevaro za prostornejšo notranjost, ker šele zdaj vidim da je 10cm ožja od octavie.
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a zgagaxxl Če nov 29, 2012 11:17 pm

Če se rapid suče okoli 17-20k€, kakšna bo potem šele cena O3? Od 20-25k€? :bonk
Potem pa bye-bye superb za 25-30k€... :jao:
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a Polo78 Sr dec 12, 2012 1:11 pm

Se pridrožujem mnenjem, da je avto za 2-3 jurje predrag. Če prav razumem, Rapid NI konkurenca limuzinskim izvedbam Focusa, Mazde3, Jette če želite,... ker zaradi mer (predvsem širina) enostavno ne more biti z njimi v istem razredu. Podobno kakor tudi Octavia ni in nikoli ni bila v razredu z avti kot so Mondeo, Passat, Mazda6 ipd. Je pa zopet večji od raznoraznih limuzinskih izvedb avtomobilov iz nižjega razreda. Torej gre zopet za neke medrazrede, ki smo jih pri Škodi že vajeni, ko želijo nek model marketinško porinit razred višje, ki po vsej logiki to ni. Še največji približek, kjer lahko govorimo o direktni konkurenci (vsaj glede mer in namenskosti) je Peugeot 301, ki pa je kar konkretno cenejši... Bomo videli kako se bo to prodajalo, za 20 jurjev kolikor stane 1.6 dizel s polno opremo že skoraj dobiš avto iz višjega srednjega razreda, kar je za Rapida odločno in absolutno preveč! :?
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a drugmirko Sr dec 12, 2012 5:03 pm

eh, seveda je konkurenca Jetti, Toledu, ritastem Focusu in podobnim... s prvima dvema je celo v "klonovski žlahti!
no, vsaj na 3/4 je, prav zaradi širine... ker Octavije tudi niso dokončno "spustili" v razred višje in bi ji širši Rapid kar orenk hodil "v zelje". itak ji bo... :?
drugače pa tako njegova dolžina, medosna razdalja, kot tudi in predvsem cena pravijo, da je JE konkurenca omenjenim "limuzinskim" verzijam C segmentnih kompaktov...
Pug 301/C-Elyisee pa sta druga pesem... čeprav PSAjevi šefi ne marajo slišat termina "budget" ali po naše "nizkocenovni" in raje govorijo o "dostopnem", "vzdržljivem" in "enostavnem" avtomobilu, pa kljub temu vsi vemo, kaj sta.... in Rapid preprosto NI tak avto!
torej, če ni "nizkocenovnik" (vsaj po teh cenah ne more bit), če ni "ritasta verzija" Fabije (za kar je očitno prevelik), je pač "main stream" avto C segmenta, limuzinske oblike!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a Tattoo- Sr dec 12, 2012 6:39 pm

drugmirko je napisal/-a:eh, seveda je konkurenca Jetti, Toledu, ritastem Focusu in podobnim... s prvima dvema je celo v "klonovski" žlahti!
Ni res...Jetta je narejena na prilagojeni platformi Golfa VI / Golfa V, medtem ko sta Rapid in klonovski Toledo narejena na prilagojeni platformi Pola / Fabije...in če se vsedeš v posamezne modele, bo hitro jasno kam kateri spada! ;) Res pa da v primeru Rapida ne gre za klasično ritasto Fabio, ampak so naredili nekaj, kar bo zapolnilo vrzel med Fabio in Octavio...nekaj podobnega, kot so naredili že z Mk1 Octavio, kjer je bila Mk1 Octavia postavljena na platformo Golfa IV, po zunanjih gabaritih pa je bila že skoraj v rangu takratnega Passata (in zaradi česar jo je (zmotno) marsikdo tudi imel za cenejšo izvedbo Passata).

Prav tako pa tudi ne gre za budget avto v klasičnem pomenu besede, ampak je Rapid nekaj, kar je v zadnjih letih praktično že izginilo iz avtomobilskega zemljevida...majhna limuzina oziroma nekaj, kar smo včasih poznali v obliki SEAT Cordobe oziroma Polo Classic. Je pa navkljub napisanemu dejstvo, da je Rapid v dani situaciji enostavno predrag...

P.S.: In še ena zanimivost, ki zna še malo bolj razčistiti dilemo glede uvrščanja Rapida...štiri, pet let nazaj sem imel priložnost videti prototip Polo limuzine, ki pa zaradi mlačnega odziva in zaradi majhnega potenciala za take avtomobile (na EU trgih) ni nikoli doživela serijske proizvodnje...ampak ta modificiran prototip lahko sedaj vidimo v obliki Rapida / Toleda! ;)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a Lignage Sr dec 12, 2012 7:47 pm

Po moje imata oba prav. Kot si rekel, platforma je prilagojena Polotova, karoserija pa je zelo zelo podobna Jettini. To se opazi. Limuzinski Polo obstaja, samo v Evropi se ne prodaja. Kar se umestitve tiče, ima pa drugmirko bolj prav. 301 je v bistvu res bolj kot ne samo nizkocenovna limuzina v nižjem razredu, za Rapida pa bi lahko tudi rekli, da predstavlja alternativo za že uveljavljene predstavnike v t.i. golfovem razredu. Tudi zato, ker ima zadaj bolj praktična peta vrata.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a drugmirko Če dec 13, 2012 9:14 am

ja, Tatoo, res je za platformo. ampak... kot vsi vemo in kot bomo, še posebej pri Wagini izjemno nazorno videli v bližnji "MBQ prihodnosti", je "platforma" izjemno raztegljiva stvar! tudi Pug 5008 je narejen na "platformi 307-ce", pa nista glih "najožja žlahta"...
kam kateri model paše (poleg cene) najbolje povesta medosna razdalja in velikost! in pri Rapidu tako prva, s pol metra dodatka, kot tudi druga, z debelimi 15cm pribitka, kričita, da Rapid res ni "ritasta Fabija"...
to, da je vseeno "nekaj čudnega", pove samo podatek o Rapidovi širini... -10cm glede na Octavijo, oziroma približno +5cm glede na Pola... pa še to je ziher bolj za to, da je med njim in Octavio ostala dovolj "velika luknja", ki bo upravičila razliko v ceni in "zmanjšala kanibaliziranje", kot pa dokaz za to, da Rapid ne sodi v C segment... sodi, j*bi ga! ni pa "budget" izdelek a'la Logan&PSA duo, pa tudi malo bolj "drži do sebe", kot kakšen "Cruze"...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a Polo78 Če dec 13, 2012 1:22 pm

Še vedno sem mnenja, da gre pri novem Rapidu za medrazred med segmentoma B in C, čeprav mi je jasno, da ga bodo marketinško uvrstili v segment C, novo Octavio pa v segment D, ki ravno tako vsaj zame ne bo "čistokrvni" predstavnik le tega.

Če pogledamo novejšo zgodovino ugotovimo, da je imela Škoda kar nekaj takih vozil, kjer si imel težave kam bi jih pravzaprav uvrstil. Škoda Favorit npr. zame ni bila nikoli "golfov" razred, čeprav so jo nekateri tja porivali (še živo se spomnim raznih testov po revijah in primerjavah). Hkrati pa je bila opazno večja od takratnih vozil iz segmenta B. Njena sodobnica Fabia (vmes še Felicia) nato dimenzijsko ni tako zrasla kot so ostali konkurenti v teh cca. 20 letih (Clio, Polo,...), zato jo lahko veliko lažje uvrstimo v segment B. Enako je bilo tudi s prvo Octavio, ki je bila nekje vmes med takratnim Golfom in Passatom, Octavia mk2 je bila tudi nekje vmes, čeprav je bila že vseeno bližje avtom iz segmenta C a zgolj zaradi tega, ker so v teh letih vsi avtomobili pridobivali na merah (tako iz segmenta C, kakor tudi iz D).

Pri Škodah gre torej dostikrat za medrazrede, ki jih avtomobilizem kot tak uradno ne priznava a hkrati je jasno kot beli dan, da določeni modeli ne spadajo v razred višje (ali pa vsaj niso "čistokrvni" predstavniki le tega), kamor jih tako zelo poriva marketing.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a chan Če dec 13, 2012 1:37 pm

Tattoo- je napisal/-a:
Prav tako pa tudi ne gre za budget avto v klasičnem pomenu besede, ampak je Rapid nekaj, kar je v zadnjih letih praktično že izginilo iz avtomobilskega zemljevida...majhna limuzina oziroma nekaj, kar smo včasih poznali v obliki SEAT Cordobe oziroma Polo Classic. Je pa navkljub napisanemu dejstvo, da je Rapid v dani situaciji enostavno predrag...



Sam Rapida vidim dosti bližje (tudi cenovno) Elantri, Fluencu, Cruzu, kot pa npr. kakšnemu Kijinemu Riu Sedan. Slednjemu bi bila bistveno bližja že omenjena Fabia Sedan, katero smo poznali pri 1. generaciji. Rapid pa tako ali tako ne pomeni enostave zamenjave za "ritasto" Fabiji.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a zany Če dec 13, 2012 3:00 pm

Zacetno oglaševanje cene me ni zbodlo. Zdaj pa vidim zasoljeno ceno krepko čez 20 tisočakov...za rapida? Saj niso resni :D :D
in kakšna bo potem cena nove octavie? Dva rapida ali kakšno računico igrajo.... :D
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

2013 Škoda Octavia lll.

Napisal/-a Gyga Pe jan 11, 2013 1:34 pm

verjetno PS, ampak meni je všeč...
Slika
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a divjak888 Pe jan 11, 2013 2:58 pm

iz kocke v jajce in nazaj v kocko al trikotnik. jz ne razumem več tega dizajna.
 
simonk
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: Sr okt 20, 2010 5:30 pm
Kraj: 9000

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a simonk Po jan 21, 2013 8:47 pm

Pred novim letom sem imel priložnost testirati Rapida 1.2 TSI (šibkejšo izvedenko)

Pohvalil bi predvsem motor in dovršeno izdelavo. Teh 85 KM na papirju je v praksi več kot dovolj, motor je uglajen in poraba po računalniku cca. 6,0 litrov (na voljo sem imel le kratko relacijo). Zunanjost in notranjost sta dokaj solidno narejena in pritljažnik je seveda zelo uporaben. Prestave so lepo razporejene in menim, da je 5-stopenjski menjalnik zadosten. Moti le videz spredaj, kjer je avto preozek.

Žal se tukaj neha, avto je kljub poskusom vzvišanja še vedno nižji razred. Začel bi z materiali notranjosti, ki so izključno iz trde plastike (s čimer nimam problemov), nadaljeval bi z vzmetenjem ki slabo duši neravnine na cesti. Pri testu sem prevozil nekaj ležečih ovir in trd "bum-bum" odziv je spominjal na manjši avto.

Največje razočaranje pa je lega pri višjih hitrostih. Pri testu nisem smel na avtocesto, vendar že 100 km/h na regionalki razkrije slabosti. V ovinkih nad 80 km/h deluje nestabilno, na grbinah zadek občasno skoči kar v ovinkih zna postati neprijetno. Karoserija se mi ni zdela dovolj toga, občasno zibanje preopazno, šum vetra je dokaj glasen.

Po testu sem pregledal prospekt in glej, avto je res zelo ozek spredaj in kolotek zadaj je širši, mogoče to pojasni lego. Model na testu je imel 14" kolesa in dvomim, da je v tem problem. Žal, avto mi drugače všeč, glede na ceno (testni model je bil skoraj 14.000 EUR) pa razočaranje. 10,5k za onsnovni oz. 12k za tale TSI bi še plačal, takega denarja pa enostavno ni vreden.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a peroRS Pe feb 15, 2013 9:22 pm

Nove cene Rapida :bere

http://www.skoda.si/files/si/download/datei/708_1.pdf

Osnovna cena je padla na 10.990€. Trenutno je akcija -1000€ popusta, kar znese 9.990€.
1.6TDI z osnovno opremo tako stane 14.150€
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2012 Škoda Rapid

Napisal/-a drugmirko So feb 16, 2013 9:14 am

peroRS je napisal/-a:
Osnovna cena je padla na 10.990€. Trenutno je akcija -1000€ popusta, kar znese 9.990€.
1.6TDI z osnovno opremo tako stane 14.150€


pa ne, da se ta VAG-ov "čudež" prodaja tako slabo, da so morali znižat cene... =P

ta "nova" začetna cena, še posebej akcijska, se sicer sliši obetavno, saj je Rapid zelo fajn avto.... ampak, kljub temu in ne gelde na kakšne "pretege" se trudi VAG-ov marketinški stroj, Rapid še ne spada v "nizkocenovnike"! ...dokler bo 3/4 njegovega cenika debelo NAD 14 jurji že ne!!
živeo drugmirkooooo!!!!
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov