Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Escalade
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Po apr 03, 2006 9:11 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Escalade Sr nov 16, 2022 9:53 pm

pozdravljeni, C5x mi je zelo vsec, se posebaj notri me je preprical, na testno voznjo ce cakam, me pa zanima mnenje ter izkusnje ker z citroenom nimam izkusenj:

1. adaptivne luci: kako se primerjajo z Audi pa MB tehnologijo? ali ostalim blenda ali se dobro prilagoci okoliscinam ponoci ko menja med dolgimi?
2. ventilacija sedezev: ali je vec nastavitev pa ce dobro hladi?
3. remote start / precooling / preheating: ali lahko iz telefona vkljucis da se avto segreje oz. ohladi? ima to opcijo?
4. driver assist / lane assist: ali dobro dela na avtocesti?
5. kvaliteta zvoka za muziko?
6. ali ima aplikacijo za telefon kjer lahko vidis ce je avto zaklenjen, kolk imas bencina itd?
7. zanimam se za PHEV motor, ali je zanesljiv?

hvala za odgovore!
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a 2CV_1976 Če nov 17, 2022 8:26 am

Sem ga vozil čez vikend v avgustu cca. 650 km, od celjskega Selmarja, srednji paket opreme- shine.

Pri avtu se prvo opazi in je tudi nadpovprečno udobje, pohvalim lahko zadaj prostornost, tišino v kabini, najboljši paketi imajo dodatno akustična stekla, doplačaš si lahko za hifi sistem - 500€, dodatno je vufer v prtljažniku. Head up display je barvni in tudi razširjen. Prvič premore slovenski jezik.

O porabi nima smisla, pri polnih baterijah je do prvih 100 km zanemarljiva (1,7-2,5l), potem malo pod 7 litri, pri normalni vožnji. Poraba bo pri vsakem vozniku drugačna.
Avto je kar poskočen, glede na svojo težo. Izdelava, materiali vse štima in je tudi v tem razredu pričakovano.
Mene je zmotilo, da avto ne premore oz. niti ni za doplačilo matričnih luči (P308, Astra jih imata), armaturna plošča je osnovna, manjša brez nekih oh in sploh nastavitev, sistemi za pomoč delajo dobro, nekateri se lahko izklopijo. Kolikor mi je znano, lahko električnega vnaprej segreješ preko aplikacije, za hibrida, ki je priključen bo verjetno enako. Enako se da nastavit ob določenih urah polnenje. Ampak na servisu bodo o tem vedeli kaj več.

Če bi raje bolj luksuzen voz, tudi z več napredne in dražje opreme, je tu znamka DS (matrične luči, nočna termo kamera, ozvočenje Focal, alkantara, nappa usnje,...) Lahko rečem glede na prikazano, niti ni cena pretirana. Ti hibridni sklopi so že več časa pri PSA, glede zanesljivosti se obrni na en servis (Jerovšek Grosuplje recimo) in se pozanimaj, mislim da ni bila prodana neka velika cifra teh veozil. Novi ima itak 5 let garancije, če je financiranje 5 let.
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a 2CV_1976 Če nov 17, 2022 8:29 am

aja dolge/kratke preklaplja sam in zanesljivo
ima ventilacijo sedežev, pri doplačilu notranjosti Hype Adamantium (900€) pri shine packu
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a meganer Če nov 17, 2022 9:30 am

A to je bil hybrid ali PHEV
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a xxl Če nov 17, 2022 3:55 pm

'O porabi nima smisla, pri polnih baterijah je do prvih 100 km zanemarljiva (1,7-2,5l), potem malo pod 7 litri, pri normalni vožnji."
Tukaj se skriva odgovor na tvoje vprašanje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a meganer Če nov 17, 2022 9:33 pm

Ampak večina prevozov je do 100km.
Pa da imaš opcijo polne ja doma ....

Pa ni slabo ......



Ampak predvidevam, da je PHV katera je pa cena .... Preprosto zasoljena.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Pe nov 18, 2022 8:57 am

meganer je napisal/-a:A to je bil hybrid ali PHEV

C5X je priključni hibrid.... dvomim da mu bodo dali tudi mikrohibridno 48V tehnologijo, ji jo pričnejo vgrajevat v svoja vozila drugo leto, hibrida brez možnosti polnjenja "na kabl" pa ne bodo meli....
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Pe nov 18, 2022 9:15 am

xxl je napisal/-a:'O porabi nima smisla, pri polnih baterijah je do prvih 100 km zanemarljiva (1,7-2,5l), potem malo pod 7 litri, pri normalni vožnji."
Tukaj se skriva odgovor na tvoje vprašanje.


ja, no.... sej v hibridnem načinu najbrž lahko prevoziš tud kej več (mogoče celo veliko) kot samo "prvih 100km".... sej to ne pomeni, da se najprej voziš na elektriko, ko zmanjka pa preostanek do 100 na bencin, "pa kolko popije, popije", pol je pa cel njegov PHEV sklop samo "4 vreče cementa v gepeku"....
je pa prednost, da - če se v službo voziš recimo iz domžal v ljubljano al pa iz trebnjega v novo mesto - se s tistih 55 (al zdej po novem z malo boljšo baterijo 60km) dosega in možnostjo polnjenja v službi, lahko voziš v obe smeri na elektriko (ali z res zelo zanematljivo porabo).... da fjakanju po mestu, do štacune, po froca v šolo itd, niti ne govorimo... kar, razen če nisi rel glih "trgovski potnik" dejansko zadostuje ogromni večini običajnih uporabnikov, ker jim hibridni sklop omogoča uporaben range v EV nčinu, nizko porabo pri vožnjah na "srednje razdalje", na tistih par "na dopust v Dalmacijo" al pa "smučat na Kronplatz" se pa že "potrpi" tisti liter-dva več, ko v hibridnem načinu vožnje zmanjka baterije...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a xxl Pe nov 18, 2022 10:40 am

No, meni ni bilo težko zaključit, da gre za PHEV, ker HEV enako porabi prvih 100 km, kot 1000, ali 10 000. PHEV je dober za krajše relacije, da izkoristiš električen način, na daljših bi moral delovati kot HEV koliko razumem, zato mi je poraba cca 7 kar velika. Moj HEV ima 184 KM, pa mi takšen mešan roadtrip ne spije čez 5,5. Od MB do PU, ko si večinoma na ac, pa tudi ne prileze čez 6.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a srcnik Pe nov 18, 2022 7:24 pm

Ja, če se jajcaš, da lahko imaš potem trdega, ko kažeš drugim porabo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a xxl So nov 19, 2022 12:25 am

Če je vožnja v mejah dovoljenega zate jajcanje, potem že. Imaš podoben HEV, da veš o čem pišeš? Pa poskusi bit bolj kulturen.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a srcnik So nov 19, 2022 1:30 pm

Če je 90 na AC za kamionom zate vožnja v mejah dovoljenega...

Ne mi pa s takimi bolanimi, da ti pri 130kmh na AC, pije avto manj kot 6l...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko So nov 19, 2022 1:32 pm

xxl je napisal/-a:No, meni ni bilo težko zaključit, da gre za PHEV, ker HEV enako porabi prvih 100 km, kot 1000, ali 10 000. PHEV je dober za krajše relacije, da izkoristiš električen način, na daljših bi moral delovati kot HEV koliko razumem, zato mi je poraba cca 7 kar velika. Moj HEV ima 184 KM, pa mi takšen mešan roadtrip ne spije čez 5,5. Od MB do PU, ko si večinoma na ac, pa tudi ne prileze čez 6.


hjah... sicer nimam izkušnje ne z navadnim, ne s priključnim hibridom in v bistvu nimam pojma, ampak.... nekako dvomim, da PHEV v hibridnem načinu vožnje deluje kej bistveno drugače kot HEV zato se mi zdi, da je tudi pri njih enako, kot pri tvojem.... dokler so v hibridnem modu uporabljajo električni motor (praznijo baterijo) tam, kjer se programu -v funkciji manjše porabe- to zdi potrebno (pospeševanje, pomoč v klanec, nizke hitrosti po mestu, ipd...) in polnijo baterijo na zaviranju ali pri ohranjanju hitrosti pri vožnji v dolino.... in oba kresneta ICE motor, ko v bateriji ni več energije.... razlika med njima je v bistvu samo v velikosti baterije, ki jo tovorita s sabo.... PHEV ima sicer prednost, da zaradi velikosti baterije lahko prevozi več izključno na elektriko, "slabost" pa je v tem, da ga je treba "priklapljat na kabel", ker je kapaciteta baterije pač prevelika, da bi se napolnila samo z zaviranji med vožnjo.... pa v tem, da so posledično težji, da zarad tega v ICE načinu pokurijo malo več itd...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko So nov 19, 2022 1:47 pm

srcnik je napisal/-a:Če je 90 na AC za kamionom zate vožnja v mejah dovoljenega...

Ne mi pa s takimi bolanimi, da ti pri 130kmh na AC, pije avto manj kot 6l...


ne boš vrjel ampak skoraj tak, če ne celo večji, vpliv na porabo, kot jo ima hitrost, ima tudi način vožnje.... če se zaganjaš v pospeševanja, potem manično bremzaš, ker se ti nekdo, ki se po tvoje "j***a" po avtocesti, ni umaknil zadosti hitro in to počneš konstanto, tvoja povprečna hitrost ne bo kej bistveno višja od nekoga, ki tega ne počne ampak vozi tempo "z zmernejšo nogo" in "na drugačnih obratih", poraba bo pa precej odstopala.... pa ti niti ni treba kej posebej "divjat" za kej takega.... jaz recimo imam vsaj pol litra manjšo porabo od moje gospe, na isti (170+ km) relaciji in z istim avtom (z avtomatikom... ni, da zdej ona "drgne v tretji", ko bi lahko bila že vsaj v peti), pa vozim hitreje od nje...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a xxl So nov 19, 2022 4:20 pm

srcnik je napisal/-a:Če je 90 na AC za kamionom zate vožnja v mejah dovoljenega...

Ne mi pa s takimi bolanimi, da ti pri 130kmh na AC, pije avto manj kot 6l...

Kje jaz trdim, da mi pri 130 pije manj kot 6. Beri in sklepaj, saj si dovolj intiligenten in si ne izmišljuj.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a srcnik Ne nov 20, 2022 8:12 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Te citiram:
"Od MB do PU, ko si večinoma na ac, pa tudi ne prileze čez 6."
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a xxl Ne nov 20, 2022 11:32 am

No, vidim, da ti moram narisat, očitno si edini kateri ne razume. Pa dajmo. Ali lahko voziš od MB do PU konstantno 130? Ne. V mojem primeru najprej pridem 11 km regionalke do MB, potem skozi mesto cca 10 km, potem ac 130, če promet ni pregost, potem so tukaj predori cca 100-110, LJ obroč, potem sledi spust proti KP. Lahko voziš skozi KP in do Hrvaške meje 130? Najbrž ne. Na meji lahko stojim 20 minut, pa se motor ne zažene. Potem sledi Istarski Ypsilon, kje je omejitev 110, jaz nastavim tempomat na 120 in lepo do PU. Do aprartmana se pa tudi ne da vozit 120, a ne? Na koncu dokaj natančen BC pokaže cca 5,5, včasih deci dva več ali tudi manj. In še enkrat "Od MB do PU, ko si večinoma na ac, pa tudi ne prileze čez 6." Kje ti iz te izjave prebereš, da trdim, da mi pri 130 pije manj kot 6? Pri tej hitrosti, koliko opažam, pije cca 7. Zdaj pa, še enkrat, od MB do PU je nemogoče peljat vseskozi 130. Ali zdaj razumeš?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a martin_krpan Po feb 13, 2023 6:16 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov