Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a esem So jun 19, 2021 1:52 pm

Nekaj dni nazaj so ga začeli delat, na Kitajskem seveda

video, kjer kaže predvsem notranjost
https://www.youtube.com/watch?v=wvvEcOMPTvw

video - pogovor o dizajnu
https://www.youtube.com/watch?v=gQ7el7QaAQQ
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Lignage Ne jun 27, 2021 10:58 pm

Vedno kadar imajo veliko nastopaštva ter besedičenja, je dizajn slab...
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a 2CV_1976 To jun 29, 2021 6:46 am

esem je napisal/-a:Nekaj dni nazaj so ga začeli delat, na Kitajskem seveda

video, kjer kaže predvsem notranjost
https://www.youtube.com/watch?v=wvvEcOMPTvw

video - pogovor o dizajnu
https://www.youtube.com/watch?v=gQ7el7QaAQQ


to ni nič slabega, tam ima PSA svojo najnovejšo in najmodernejšo tovarno.
DS4 se bo kmalu delal v Nemčiji, DS9 na Kitajskem, DS7 v Franciji,...
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a 2CV_1976 To jun 29, 2021 6:53 am

esem je napisal/-a:Za neučakance je že na voljo modelček 1/43 za 37 €
https://lifestyle.citroen.com/fr/boutiq ... -2021-1-43
Slika



je že v vitrini.
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a 2CV_1976 To jun 29, 2021 7:04 am

C5X
Priponke
IMG_20210423_231459.jpg
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko So jul 30, 2022 12:40 am

danes... no, tehnično včeraj, se mi po*ralo videt, otipat, vsest v in (kot sopotnik) peljat z novim C5X :DDD :DDD :DDD ... ZELOOOO LAJKAM!!!
bil sem na servisu,na Viču, ker mi je na 12 let starem DS3 počla vzmet na sprednjem levem kolesu :evil: in sem kar tako, mimogrede vprašal, "kdaj pride pa novi C5X?" pa mi gospod reče "lih danes je prišu, v salonu je! :shock: !!! in ker so morali naredit nulti servis pred registracijo, sem se seveda prištulil fantu, ki ga je šel iskat v salon na Tržaški =P :mrgreen: ...
avto je nenavaden! definitivno (če izvzamemo sprednji konc, podoben novemu C4) ni podben ničemur kar se trenutno kotali po cestah! pa vseeno, zelo eleganten in zanimiv! bil je biserne bele barve s črno streho, hibrid, imel je, mislim da 20 colska kolesa, ker so bila res velika, deloval je malce višje kot ostali avtomobili (al sem pa samo navajen na svojo precej nizko 508-co)... ta nenavadna mešanica dvignjenega podvozja, karavana in limuzine v živo deluje res dobro! vsekakor bolje kot sem pričakoval.... bočna silhueta je zelo lepa, kromirane "intarzije" na zadnji bočni šipi mu zelo pašejo, strešni spojler zgleda super in tista "polička" od spojlerja na spodnji strani zadnje šipe sploh ne deluje glomazno! tudi sprednji konc zgleda boljše kot na C4!
notranjost je bila usnjena in deluje precej "up-market".... materiali in zaključna obdelava na precejšnjem nivoju, definitivno štengo višje, kot v C5 Aircrossu... celo piano plastika na centralni konzoli in pod infotainment zaslonom ne moti kej pretirano! LCD zaslon "števcev" je spodoben in čeprav ni "12+ inčni" je daleč od tega, da bi deloval ceneno... fizični gumbi na volanu, za kontrolo klime in "short-cutte" multimedije delujejo zelo solidno in so prava osvežitev v primerjavi s touch sensitve "gumbi", ki so zadnje cajte v modi... aleluja! sedeži so božjastno udobni, edino malček več bočne podpore bi jim lahko privoščli.... ne pretirano, malo pa že! multimedija je bila še v kitajščini :mrgreen: , in ker v tistih pismenkah in piktogramih nismo znali najt nastavitve jezika, nisem kej dosti šaru po njej.... lahko pa rečem, da je ekran lep, velik, odziven in ima zelo visoko resolucijo.... enako velja za vzvratno kamero in vse ostale kamere, ki snemajo okolico vozila (adijo softverskemu "polnenju" okolice avtomobila med vzvratno vožnjo =P )! edina svar, ki me v notranjosti je malo razočarala, je tista "imitacija lesa" na armaturi in vratih.... zgleda sicer super, ampak pričakoval sem nekakšno tekstilno oblogo s hrapavo teksturo.... je pa precej gladka in nekam plastična na otip.... ampak, če je ne šlataš deluje super =P . za notranjost definitivno velja, da je umirjen in sproščujoč prostor v katerem je zelo udobno in prijetno sedet...
vožnja: .... kratka, a slatka :mrgreen: . peljala sva se v čistem električnem načinu in moram reč, da je avto kr poskočen! ni nek "špotnik", daleč od tega, potegne pa kar spodobno! in pelje se NEVRJETNO UDOBNO! l aktivno podvozje, ki ga ima hibrid serijsko, požira uknje in neravnine kot da jih ne bi bilo (je del ceste od Špara proti servisu kar primerno razdrapan in luknjast)! celo ležeče policaje prevozi elegantno in mehko! me je kar spomnilo na stare hidravličarje... ampak... brez kakšnega pretiranega guganja, kot da je barka na morju! tudi v primerjavi z neaktivno vzmetenim "progressive hydraulic cushions" C5 Aircorssom veliko manj "kinka" pri pospeških in zaviranjih! mislim.... še zmeraj se to bolj čuti kot v mojem P508, še sploh pa v primerjavi s precej trdim DS3... je pa zibanja, glede na udobje, ki ga nudi, veliko manj kot bi/sem pričakoval. predvsem ima pa veliko večjo kontrolo nad bočnim nagibanjem v ostrih ovinkih... okej, bi blo to treba preverit na odprti zaviti cesti, ne na zavijanju v križiščih po mestu, pa vseeno... kljub temu pa mene osebno me bi motlo, če bi bilo podvozje nastavljeno malce bolj trdo. samemu udobju po moje to ne bi škodlo, nagibanja bi pa še zmanjšalo...
v glavnem.... avto me je RES pozitivno presenetil in zdaj bolje razumem zakaj so nad njim precej navdušeni praktično v vseh testih! edina pogojno negativna stvar (poleg "podprstnega feelinga" iste "lesene" obloge v kabini) je za moj okus masa avtomobila... je kar težek in to sem občutil tudi kot sovoznik...ni zdej, da se avto ne bi zmogu "nosit in hendlat" s svojimi kilami, daleč od tega... jih pa ne more skrit", če razumete kaj hočem povedat... se teh dodatnih 200-300 kil električnega pogona pač ne da skrit.... kljub temu pa je moje mnenje, da je to najbrž najboljši Citroen ever... boljši tudi of ikoničnega C6... ker je gledano v celoti bolj uravnotežen avto!
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a srcnik So jul 30, 2022 2:33 pm

Ma jebeš navdušenje, če so taki bumbarji, da ne ponudijo avta vsaj z 2.0 hdi motorjem...

Prejšnje c5ke so prodali na tone predvsem z 2.0 hdi motorjem, zdaj pa silijo bencin v take krave... Hibrid je pa težek in drag, posledično tudi ni ekonomičen na dolgih relacijah, za kar je ta avto narejen...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a whitee So jul 30, 2022 6:14 pm

Podpis zgoraj. Saj ne rečem, da gre tej grupi slabo, ampak bi pa šlo še veliko bolje, če bi ponujali motorizacijo primerno velikostim modela. Hibrid in plug in sta občutno predraga.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Sr okt 12, 2022 3:37 pm

kaj? kaj se čudiš... spet škrtarijo pri varnostnih sistemih tako kot pri LED žarometih in še čem... po sistemu: "za citroene je osnovno čist zadst, ostali pa nej majo..." ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Lignage Sr okt 12, 2022 3:50 pm

Še ena reč, ki mu bo dodatno oslabila konkurenčnost na trgu. Morali bi vzeti za osnovo najnovejšega Peugeota 508 in ga predelati v C5 kot je to bilo to prej v navadi. Koristilo bi ne samo izgledu, ampak tudi varnosti. Tale kompromis vlečenja avta C segmenta v D pa ni ne vem kakšna, Bog si ga vedi, rešitev! :)
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Sr okt 12, 2022 6:52 pm

ah, dvomim, da je za to kej resne bojazni.... mislim, da se ne bo poznalo, saj so jih po podatkih carsalesdata strani letos, do septembra v celi evropi prodali piškavih 4767 :huh: .

kar se pa ostalega tiče, je pa to dandanašnji kr problem.... ker je na EMP2 narejeno vse od 308-ce in Astre, prek vseh SUV-jev večjih od Mokke in 2007-ce, do DS9, narejeno na isti platformi.... ki je v trenutni reviziji 3, če se prav spomnem...
torej, za razliko od C4, pri C5X ne gre tolko za to, da mu niso "privoščli" enake platforme kot 508-ci ali DS9.... gre predvsem za to, da mu ne dajo vse opreme, ki jo najdeš ne samo v konkurenčnih modelih drugih znamk, ampak celo v sestrskih modelih narejenih na isti platformi... ne glede na segment! lep primer so recimo matrične led luči.... Astra in 308 jih imata, C5X pa tudi v najvišji opremi ne dobi nič boljšega kot osnovni C3! me prav zanima, če bo tudi 408 dubu samo 4 zvezdice in rezultat 82% zaščite odraslih in 66% pri asistenčnih sistemih
živeo drugmirkooooo!!!!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a meganer Če okt 13, 2022 7:23 am

Lahko delajo kar hočejo pa nebo to neka zgodba o uspehu ..... najboljša je pa izjava "da bo mešal štene nemcem" :mrgreen:
Za začetek naj dajo 2.0HDI .......
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a 2CV_1976 Če okt 13, 2022 9:02 am

srcnik je napisal/-a:Ma jebeš navdušenje, če so taki bumbarji, da ne ponudijo avta vsaj z 2.0 hdi motorjem...

Prejšnje c5ke so prodali na tone predvsem z 2.0 hdi motorjem, zdaj pa silijo bencin v take krave... Hibrid je pa težek in drag, posledično tudi ni ekonomičen na dolgih relacijah, za kar je ta avto narejen...



ma kaki HDi, dizli so preživeti dajte si dopovedat.
Ta 180 KM bencinski motor porabi 7 litrov, je tih, minimalne vibracije , je poceni za vzdrževanje in tudi sam bencin je cenejši kot dizel.
Ni tekočine za fap filter ni fap fitra, egr ventila,.... avto je tudi cenejši.
Vse to je vplivalo, da je dizel preteklost, dizla tudi izrivajo iz večjih evropskih mest.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a alexwell Če okt 13, 2022 6:49 pm

se strinjam ob takih cenah dizla se ga več ne splača imet. Dizl je le še za nostalgike al pa za tiste z A4 iz uvoza.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a berlonso Če okt 13, 2022 10:02 pm

Ni problem v moči, tak avto je mišljen za nabiranje km, bo ta motor s 180KM ob rednem servisiranju zdržal 400.000km brez generalke? Iz tega vidika mislim da je manjko enega 2.0 dizla v ponudbi velika pomanjkljivost, sploh 2.0hdi je imel dobro reputacijo. VAG to ponuja, zato se veliko avtov iz tega koncerna proda za službena vozila, recimo Passat kot direkten konkurent. Enako napako je za moje pojme naredil Renault, ko so Talismana par let prodajali brez 2.0 diesla, ko so ga ponudili sam model ni bil več toliko "popularen".
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a srcnik Pe okt 14, 2022 7:53 am

2CV_1976 je napisal/-a:...Ta 180 KM bencinski motor porabi 7 litrov...

Pa daj nehaj no nabijat, če že sami navajajo v katalogu porabo čez 7 litrov, v realnih pogojih pa vsi vemo, da jo ne dosežeš, razen če se res jajcaš... Ko pa pogledamo avtocestne hitrosti 140-150kmh, pa si hitro na 9-10l... Kar je pa npr. za služben avto ali pa nekoga ki se daleč v službo vozi odločno preveč... In ja stare C5ke so bile odlične ravno zaradi tega (udobno podvozje, odličen 2.0hdi in zanesljiv avtomatik=idealka za nabiranje avtocestnih km).

Zato se jih še kar nekaj najde na oglasih tudi s po pol miljona km...

Tole je pa avto za nikogar, prevelik za po mestu in nesmiseln za kratke razdalje in preveč požrešen za dolge AC razdaje...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a meganer Pe okt 14, 2022 6:11 pm

Uf kje pa

Marsikateri menedžer si želi 1.2T
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a thunderbolt Pe okt 14, 2022 7:39 pm

2CV: danes imajo vsi bencinarji vgrajen fap/dpf filter, ne samo dizli.

Hoces noces, velikemu potovalnemu avtu kot je cx 5, bi najbolj pristal navorsko bogat 2.0 hdi, ampak danes je pac moderno pljuvat cez dizel. Marketing dela svoje.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a meganer Pe okt 14, 2022 8:36 pm

Tako velik avto nima kaj met isti motor kot c3 .....


2.0HDI ene 200km in bi avto bil tudi neprimerno bolj zaželen.

Kot sem že 100x povedal ......
1000ccm kupiš motor .... Ne avto.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: whitee in 28 gostov