Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a alexwell Če apr 08, 2021 2:08 pm

če bo izhajal iz CXperience potem lahko pričakujemo od znotraj podolgovat zaslon

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a avto fan1308 Če apr 08, 2021 2:45 pm

A ni nekje tudi bilo zapisano, da naj bi Citroen bil slabši od Peugeot-a? Glede nato, da je PSA lastnik ni bilo kaj drugega niti pričakovati
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a drugmirko Če apr 08, 2021 3:32 pm

Firediver je napisal/-a:Če Peugeot ne bi kupil Citroena v 70-ih, niti ne bi bilo kaj primerjati.
Saj je bila nekje objavljena lestvica po "prestižnosti" (od spodaj navzgor): Citroen, Peugeot, DS. In to se mora nekje poznati...


hjah... ampak do nekje dvajset let nazaj so bli veliki Citroeni zmerom bolj prestižni/luksuzni avtomobili od velikih Peugeotov, modeli do ranga današnjega D segmenta pa so - kljub dejstvu, da je Citroen zarad "spačkove dediščine" v ponudbi mel take "drvarnce" kot je bla recimo Dyana - bli povsem enakovredni Peugeotom istega segmenta... vse do prejšnje generacije P508/C5 oziroma, do "predCactusnega C4"... VSI Citroenovi modeli (no, ok, razen Berlinga) po letu 2014 pa so očitno bolj "ceneni" od Peugeotovih sodobnikov... in to celo do te mere, da ne sam, da majo slabše materiale in končno obdelavo, temveč jim ne prvoščijo več niti enake tehnične osnove! o "C4" Cactusu je itak škoda izgubljat besede in delat primerjave s prejšnjim 308. ko "1na1" pogledaš ostale pa hitro rata jasno... aktualni segmentni C3 je narejen na stari PF1 platformi, aktualni 208 (in Corsa) na novi CMP. novi C4 je narejen na B segmentni CMP platformi, novi 308 (in bodoča Astra) na izboljšani EMP2 platformi C in D segmenta. za novi C5 PSA insajderji na francoskih forumih pravijo, da je narejen na verziji EMP2 platforme, namenjene karavanskemu 308 in ne na tisti namenjeni 508-ci in DS 9...
že to kolko časa je trajalo da so Citroeni dobili led žaromete, je "indikativno"... kot tudi kakšne ;) . PSA ima tri nivoje led žarometov, ecoLED, InteliLUX in še eno vrsto matričnih, sem pozabu naziv, vidimo jih pa na novi 308-ci... Citroeni (fesliftani C3 in C3AC ter novi C4) so do sedaj dobili samo najosnovnejši ecoLED! prva dva najbrž samo zato, ker praktično nihče nima več halogenk =P, zadnji pa zato, ker je nov model in se glih ne spodobi, da jih ne bi imel :mrgreen: ... in glede na spy fotke si tudi novi C5 ni "zaslužu" nič boljšega. njegove luči na vseh fotkah zgledajo enake tistim na C3 in C4 :cry: . s tem, da za C5 še malo upam, da bo vsej v top verzijah mel tud kej bl naprednega... če jih mata lahko Corsa in 308, ni vrag, da majo tolko pameti, da bodo čim več spodobnega techa, dali tud v "flagship" model Citroena! :|
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a drugmirko Če apr 08, 2021 3:38 pm

alexwell je napisal/-a:če bo izhajal iz CXperience potem lahko pričakujemo od znotraj podolgovat zaslon


...to bo mel itak... ker ta podolgovati 10 inčni zaslon itak tlačijo v vse modele, od 208-ce naprej! tud C4 ga ma, sam da je malo drugač "zapakiran"... mene veliko bolj zanima ali mu bodo (sploh, če je CXperience kakršnokoli "izhodišče") prvoščli kej od teh tekstilnih in penastih 3D materialov , ki jih vidimo na teh dveh fotkah (ker... tole zgoraj ni les, blago, oziroma nekaj 3D printanega je) oziroma, kolko bodo materiali v njegovi kabini nižjega ranga od tistih v 508 in prenovljenima 3/5008. ma... v bistvu tud novem 308, ker tisto kar je videt na slikah in videih je zelo "konkretno dvignlo letvico" C segmentnega mainstreama...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a drugmirko Pe apr 09, 2021 9:17 pm

francoski LeMonde je v članku nehote razkril naziv... reklo se mu bo C5X:
Slika

...bogsigavedi zakaj, bodo že marketingarji u ponedelk na dolgo razlagali. mene bl zabava, da mu bomo lahko rekli "cepetiks" :mrgreen: =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a drugmirko Po apr 12, 2021 8:38 am

Slika

Slika

Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a drugmirko Po apr 12, 2021 8:57 am

Slika
Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a alexwell Po apr 12, 2021 9:03 am

to je pa kr zanimivo videt, dvignjeni karavani so mi vedno všeč.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a drugmirko Po apr 12, 2021 9:11 am

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 III.

Napisal/-a drugmirko Po apr 12, 2021 9:15 am

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Skyen Po apr 12, 2021 9:20 am

Ne zgleda švoh.
Edino tiste grde plastike nad koloteki malo skazijo, se mi zdi da bi bil veliko bolj eleganten če bi bile v barvi vozila ali pa jih ne bi bilo. Razen če je to neka "offroad" varianta.. Verjetno bo pa za take stvari poskrbela DS izvedenka.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Po apr 12, 2021 9:23 am

Slika

Slika

en tak... gromooozanski C4 =P

sej sama kvaliteta notranjosti je kul, sam... je pa res škoda, da niso teh materialov in take instrument table dali novi C4-ki, temu pa kej bolj samosvojega...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a pleomax Po apr 12, 2021 11:37 am

Mene je pozitivno presenetil z obliko zunanjosti, v nitranjosti mi je tale volan malo mimo. Paše v c3, nekako oa ne v c5 ampak overall zelo dobro. Upam, da se bo dobro prodajal, ker na videz res izgleda, da jim je presenetljivo dobro uspelo združiti SUV, limuzina, karavan, coupe.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a alexwell Po apr 12, 2021 11:56 am

škoda edino, da še ni klasična limuzinska izvedba tako kot pri predhodnikih. Al je v planu?
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Lignage Po apr 12, 2021 2:22 pm

Klasične limuzinske izvedbe ne bo. Zdaj so časi, ko je večinoma vse zminimizirano na eno karoserijsko obliko.

Sam sem nad avtom razočaran. Že C4 deluje krhko, ta pa, zaradi svoje velikosti, še toliko bolj. Zadnja tretjina avta že pri manjšem C4 ni ok, ...tukaj mi je pa sploh kompletno oblikovno zavožena in se čudim, da tako pokveko sploh nekdo odobri za proizvodnjo. Avto izgleda bolj star kot je bil C5 druge generacije leta 2008. Pa tudi spredaj ni nič boljše - optično združeni spodnji in zgornji žarometi že pri prenovljenem C3 niso uspeh, tukaj pa samo še poudarjajo krhki videz avta... :(
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Firediver Po apr 12, 2021 2:39 pm

Meni se zdi zanimiv v smislu diverzitete oblik novodobnih avtomobilov, da ni poudarka na vprašanju všečnosti, ampak kako so oblikovno rešili posamezne detajle.
SUV in ostali dvignjeni križanci so sploh težavni zaradi višine avtomobila pri maski spredaj. Nekateri rešujejo z navpično "steno", drugi naredijo glomazno "žrelo" morskega psa, tretji razbijejo na dva nivoja luči in tako dalje.
Glede tega novi C5 ne izstopa s kakšno impresivno obliko na nosu, ampak je še najbolj umirjen.

Podobno je zadaj. Karkoli drugega bi naredili, bi bila kopija nečesa obstoječega, ali pa bi bilo preveč futuristično, kar pa C5 noče biti..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Skyen Po apr 12, 2021 3:46 pm

Me pa zanima, kako ga bodo cenovno umestili.. Zraven P508 ali še višje?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a matejxx Po apr 12, 2021 5:04 pm

Višje od 508? Kaj se šališ? Tole mora biti krepko nižja cena, ker drugače si bo vsak izbral 508.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Po apr 12, 2021 6:24 pm

no, no... to ne bi lih reku... avto je konkretno drugačen od 508-ce, sploh limuzinske in placa v kabini in gepeku ma maltene ko karavanski Škodilakov Superb. ;)
za cene francozeljni ocenjujejo, da se bodo začele nekje okrog 30tih jurjev, kar -če je vsaj približno res- za nas pomeni še par jurjev manj. tisto kar me en mećken skrbi pa ni eventuelna cena temveč njegova motorna paleta... dizla NI. sploh! aktualna paleta bencinarjev pa se mi nekako zdi uboga (za tako velik avto je 1.2l tricilndrček malo smešen), hibridi pa niso lih pretirano priljubljeni. pa tud poceni ne... bodo pa nujni za kakšne bolj spodobe moči "v konjih".
tisto kar vsaj malo razveseljuje pa je to, da bo lahko mel tudi aktivno "advaced comort cushions" podvozje :DDD ... ampak, na žalost spet samo v hibridni varianti...

lahko rečem, da se mi je od prvih jutranjih predstavitvenih slik, avto malo "usedel"... in, če že moram rečt kakšno absolutno pozitivno sodbo o njegovem dizajnu, bi to blo to, da se mi v primerjavi z recimooo... DS 9 - zdi neprimerljivo zanimivejši! ne morem rečt, da je lep, ker ni! tudi kakšne originalnosti mu ne morem pripisat, saj je vsaj 95% njegovega dizajna vzetega s C4! kamor koli pogledaš - C4! za kar mi je kar malo žal, ker je Citroen biu eden redkih proizvajalcev, ki se je potrudu met različno oblikovanje svojih modelov, ne sam v različnih segmentih, ampak celo pri 3 in 5 vratnih verzijah ISTEGA modela!!! s tem da je blo pri vseh popolnoma jasno videt "hišni genom", brez da bi si bli podobni kot "jajce-audiju" =P :mrgreen: ... moram pa vseeno priznat, da mu notranjost definitivno 100x bolj paše, kot pa C4-ki... tu deluje elegantneje, sploh pa je naravnost očitno, da je kvaliteta izdelave, končne obdelave, uporabljenih materialov in tudi vgrajene tehnologije na zelo spodobnem nivoju! še posebej lajkam tisto blago na armaturi in oblogi vrat... zarad nje zgleda kabina svetleje in prijetneje, še sploh se mi pa dopade kako srednji, črni, horizontalni del armature zgleda, kot da lebdi pred njenim preostankom. in všeč sta mi tudi njena tekstura in v konkretnem primeru tudi "imitacija" lesa. upam pa, da to ni edina opcija in da bodo na voljo tudi kakšne druge barve, kot tudi teksture. tisto sivo blago na armaturi službene 5008-ce od nezakonite se mi je tudi jako dopadla :roll: .
evo, tako... ne morem rečt, da bi zarad tega novega C5X kej posebej "okol padu", je pa ta "prvodnevni vtis" veliko boljši, kot sem pričakoval po vseh tistih rendrih in spyshotih... edino v kar res nisem čist ziher je tista "polička za pir" na dnu njegove zadne šipe =P :mrgreen:
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a mihaing Po apr 12, 2021 6:52 pm

Kakšne 700eur še človek raskira za kitajski TV.

Da bi pa dal 35.000eur+ za kitajski avto. Lepo vas prosim Francozi. Se delate res "francoze" zgleda.

Motorna paleta pa tako žalostna, da te mine že ob gledanju reklame.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov