Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Po apr 12, 2021 7:49 pm

mihaing je napisal/-a:Kakšne 700eur še človek raskira za kitajski TV.

Da bi pa dal 35.000eur+ za kitajski avto. Lepo vas prosim Francozi. Se delate res "francoze" zgleda.

Motorna paleta pa tako žalostna, da te mine že ob gledanju reklame.


ej, Miha... kšn smartphone maš? a je vsej korejski? =P


drugač pa... je čist ok, da je padu tud tak komentar, ker... se mi zdi, da bodo kitajski avtomobili, ko v bližnji prihodnosti najbrž res pridejo na naše ceste, marsikoga hudooo presenetli! pa ne mislim na take "kitajce" kot je ta Citroen al pa Volvoti... mislim na res prave Kitajce, kot Xpeng, Nio, Lynk&Co oziroma Zeekr od kar je v lasti Geely-a in ostale... ne samo presenetli, temveč šokirali! sicer pa... kaj se sploh trudim... piškavih 10-15 let so slovenclni debelo vihali nos nad avtomobili Kie in Hyundaija pa danes, ob pogledu na kak Hyundajev N al pa Genesis, ne "čivkajo" več... Kitajci bodo to dosegli v pol manj časa. oziroma, so najbrž že. sicer pa... jutub je poln testov precej fascinantne kitajske avtomobilske tehnologije, kr poglejte si kak Fully Chargedov test... še Tesle zgledajo kot "polizdelki" ;)
mene bi okrog kitajcev bolj skrbelo a bo kej od evropske avto industrije sploh preživelo, kot pa da bi avto s Kitajske biu kak "poosebljen šrot" :?

kar se pa motorne palete tega C5X tiče, pa razen za hibrid skupne moči 225 konjev, še ni kej posebej dost informacij... nekej se špekulira, da bi vstopni model mel lahko 130 konjski tricilinder ampak, jaz bi poleg še kakšne švohnejše hibridne verzije s tem motorjem, v čisto bencinski varianti prej stavu na njegovo 155 konjsko verzijo. in na 180 konjski štiricilindrični THP! kaar se mi pa -vsaj po moči- zdi zadost! avto itak ni namenjen "polaganju ovinkov po Nurburgringu"...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a alexwell Po apr 12, 2021 8:27 pm

ni ravno veliko dvignjenih karavanov dolžine 4,80m+.....kaj podobnega je vse nad 40k eur. Če bi bila cena nekaj manj kot 30k bi bilo kr ugodno.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a srcnik Po apr 12, 2021 8:34 pm

Meni je tudi zelo zanimiv, pravi citroen (raček posebne sorte)... 8)

Me je pa tudi najbolj zmotilo to, da ga ne bo v dizelski verziji :/:o:/ , ker taka motorizacija, bi mu tudi najbolj pasala...

Umirjen 2.0 hdi z atomatskim menjalnikom je pri rangu tega avta neka optimalna izbira... Tak bi še mene zamikal v prihodnosti ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a For Po apr 12, 2021 11:19 pm

Uf! :huh:

Ma svaka čast vam ki vidite tukaj kaj všečnega. :huh:

Sory...tole je nek brutalen recept kot pred leti Multipla. :roll:
Jaz vidim edino veliko prostora zadaj... ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Firediver To apr 13, 2021 7:58 am

Če se ti to zdi tako šokantno drugače, kot pred leti Multipla...dobivam občutek, da je vse, kar odstopa od zadržanega nemškega oblikovanja kar "too much to bear". Samo opažam, ne obsojam...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a Ruska_Luc To apr 13, 2021 8:27 am

Oblikovanje prejšnje generacije C5 je bilo kritizirano kot preveč podobno nemškemu oblikovalskemu jeziku. Napake očitno niso ponovili, izdelek pa po mojem mnenju posrečen.
Citroen je v preteklosti znal delati meni osebno zanimive silhuete - SM, DS, 2CV, nazadnje C6. Sedaj je to vlogo v večini prevzela DS znamka.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a For To apr 13, 2021 8:55 am

Ja, DS je všečno drugačen...tole pa :roll:
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a alexwell To apr 13, 2021 9:34 am

citroen ima pri nas kr velik krog ljubiteljev, tako da bo tole kr fajna popestritev ob poplavi malih suv v ponudbi.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a srcnik To apr 13, 2021 11:37 am

For je napisal/-a:Ja, DS je všečno drugačen...tole pa :roll:


Imamo različne okuse, meni pa skoraj vsi DS-i delujejo nakičeno do te mere, da so za skozlat :P
 
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a J1897 To apr 13, 2021 9:03 pm

Meni je zanimiv. Sploh ob poplavi generičnega dolgčasa, ki ga je vsakodnevno videti na naših cestah, ta Citroen deluje zanimiv. In to že v tej dolgočasni sivi barvi. Sicer ga sam ne bi kupil (pač še nisem prišel v fazo, ko bi iskal čimbolj udoben avto), upam pa, da jih bo na cestah videti čimveč.
 
Uporabniški avatar
skyliner
Novinec
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Če jan 06, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a skyliner Sr apr 14, 2021 7:11 am

Pričakujem veliko od C5X, v smislu pojavnosti na cesti. Upam, da bo v tem smislu presegel novega C4. Slednji na slikah deluje zelo fotogenično in konkretno, na cesti pa je videt kot povprečni volumen z veliko kozmetike. Žal...
Lep pozdrav!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a pleomax Sr apr 14, 2021 8:56 am

V živo bo pomoje zelo lep, vsekakor pa lepši od c4. Odspredaj si malo zakrijete glavne žaromete, ne prepoznate malce starega C5? Sam sem še relativno mlad, ampak ne morem pozabiti vožnje s prejšnjo generacijo c5 letnik 2008, exclusive oprema. Sem peljal audija a4 2016 in enostavno ni primerjave. Avto se niti ne nagiba toliko kot bi pričakoval... je to hidropnevmatsko vzmetenje res kul. Upam, da bo pri tem kaj podobnega kar se tiče blaženja. Me zanima kaj bodo hidravlični dročniki naredili v kombinaciji z aktivnim vzmetenjem. Udobje je nekaj vredno, saj so ceste v Sloveniji nasplošno precej slabe. Sicer se pelje udobno tudi kak touareg z zračnim vzmetenjem, pa vendar ni enako . Pa še SUV mi ne potegnejo. Preveč se to ziba. Limuzina je limuzina, vendar ta c5 je dvignjen... bomo videli.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a esem Po apr 19, 2021 2:01 pm

Več o dizajnu in še čem
https://www.carmagazine.co.uk/car-news/ ... troen/c5x/

Teden za predstavitvijo sem po prvih dvomih vse bolj zadovoljen, skoraj navdušen. Razen nekaj malenkosti (npr tudi vsaj 2 cm previsok) je osnoven dizajn odličen, osvežujoč, unikaten v razredu in daleč stran od nemškega premijskega zeh-zeh dolgčasa, ki ga povozi na celi črti. Tudi na YT ga vedno bolj hvalijo, kot tudi dve ženski (100 % :D ).
Hkrati je "vračanje" Citroena k prostornosti razveseljujoče, tudi nujno.

Sem prepričan, da bo v živo še lepši ter da bo na cesti močno (pozitivno) padel v oči, verjetno bolj kot C6 (vsaj zadaj :mrgreen: ).
Škoda zaradi dizla, morda se to še spremeni.

O "Kitajcih" in celo o Multipli pa škoda besed (govor je o novem avtu in ne o psihi oz občutku za lepo)...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Po apr 19, 2021 3:01 pm

ma, sej sploh ni visok... z 1.49 cm v višino je piškav centimeter višji od limuzinskega Passata in 2 cm nižji od karavanskega Passata... in, meni se nobeden od njiju ne zdi kej posebej visok, kaj šele "SUV-ejevsko" visok... ;)
C5X ma sam oddaljenost od tal, tako imenovani "ground clearence", večji kot je to v navadi pri limuzinah D segmenta. oziroma, kot je, razen pri SUV-jih, v navadi kr nasploh...
Zadnjič spremenil drugmirko, dne Po apr 19, 2021 3:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a esem Po apr 19, 2021 3:05 pm

Vem koliko je, se mislil spodaj od tal (clearance), a sem pozabil dopisat. Me pa ravno zato malo skrbi za pr. nad glavo (na YT ni oznak za višino sedečega zadaj)
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a drugmirko Po apr 19, 2021 4:07 pm

ja... posledično gre to najbrž v škodo prostoru za glavo... če si gledou video od črnca s planetee-GT kanala, je tam nekje med 18:00 in 18:30 minuto videa najprej pojamral, da je armatura precej visoka, pol pa skorej polomu un zaščitni karton na stropu, ker je nabou vanj z vzglavnikom, ko je dvigou zic :mrgreen: =P :

https://www.youtube.com/watch?v=QCqDN7r2Suw

sicer je zarad tistega kartona biu sedež najbrž kr precej spuščen, ker je nad njim očitno še kr nekej placa do steklene strehe, pa vseeno... skorajda normalna limuzinska višina avta in do približno 5 cm višji ground clearence pač pomeni "do 5 cm" manj višine v kabini...
drugač mi je pa kr žal, da ne znam francosko... tu pa tam že "nabodem" kakšno besedo in stavek in mestoma in na zelo prbližno se mi sanja o čem govorijo... ampak za tega črnca se mi pa zdi, da je povedal marsikaj, o čemer nam testerji raznih časopisnih revij ob takih prilikah običajno niti ne črhnejo, ker so na nek način v funkciji "leporečja" PR službe... tale ga je pa ene parkrat kr "zarobu", glede na njegov okus al pa "nestrinjanje" z videnim :mrgreen:
živeo drugmirkooooo!!!!
 
montblanc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: To jan 23, 2007 10:07 pm

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a montblanc Sr apr 21, 2021 10:31 am

Zakaj niso izbrali za promocijski material drugo barvo.... V drugih barvah razen sive ne zgleda tako "grozno"...

https://www.passionnement-citroen.com/p ... _ik10dIEEQ
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2021 Citroën C5 X

Napisal/-a esem Sr apr 21, 2021 12:43 pm

Več o dizajnu
https://www.carmagazine.co.uk/car-news/ ... troen/c5x/

Nekaj dodatnih fotk, tudi detajlov
https://lenouvelautomobiliste.fr/actual ... 21-233002/

2 videa, prvi z več detajli in koti, drugi z malo več prikaza delovanja vzmetenja
https://www.youtube.com/watch?v=XL8nAO3 ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=6dFpMbT4_F4

Citat z nekega foruma, resničen ali ne, pove precej: “When we showed it to people in clinics, the best compliment we got was when they said they didn’t know what it is,” says Citroen’s design director Pierre Leclercq, talking about his new big car, the C5X.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov