Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a Marek_ Po sep 03, 2012 11:22 am

 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a Marek_ Sr jan 02, 2013 5:04 pm

Toledo cenik

Od 12.990€ (TSI 85)
350€ cenejši od Škode+serijsko el.ogledala, kljuke in ogledala v barvi, rezervno kolo
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a maniaxxx Sr jan 02, 2013 5:42 pm

Dražji od leona, po moje tudi slabši ( subjektivno)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a Patrik_A3 Sr jan 02, 2013 8:36 pm

Končno je spet toledo takšnega izgleda, kakršnega mora bit! Zelo je lep
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a meganer Sr jan 02, 2013 9:52 pm

se raj pred vlak fuk... kot pa dam za tdi 18.400 aja SORI ma že tempomat
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a zany Če jan 03, 2013 12:24 pm

Ne me narobe razumet ampak nikoli si toleda v letu 2012 nisem predstavljal tako. Če bi me kdo vprašal leta 2000 bi bil prepričan, da bo toledo vedno huda konkurenca octavii,mondeu ampak gospodarski položaj je naredil svoje. Ni bilo rečeno, da sta toledo in rapid avtomobila, ki.naj bi bila cenovno dostopna marsikomu hkrati pa ponujata ogromno prostora. Glede cene in ponujenega se mi zdita peugeotov in citroenov dvojcek bolj smiseln nakup, pa čeprav ne ponujata toliko opreme, za kvaliteto si ne upam trditi ker ne vem kako je.. :D
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a AgitatoR Če jan 03, 2013 12:43 pm

Že na slikah je ozek, kakšen je šele v resnici.

Kot v Katrci ? :roll:
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a ban Če jan 03, 2013 12:48 pm

AgitatoR je napisal/-a:Že na slikah je ozek, kakšen je šele v resnici.

Kot v Katrci ? :roll:

Sej to je še boljš, ga lažje v kak ozek parking spravš =P
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a chan Če jan 03, 2013 1:04 pm

Marek_ je napisal/-a:350€ cenejši od Škode+serijsko el.ogledala, kljuke in ogledala v barvi, rezervno kolo


Zadeve se že spreminjajo - SEAT mora biti že cenejši od Škode, da sploh (po)ostaja zanimiv ...
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a meganer So feb 02, 2013 8:11 pm

Ali ima ze kdo kak cenik?

13000 za tsi 86 km pa osnovno normalno opremo, tempomat, alu, meglenke pa upam radio :) je pa že mal bol


Oziroma kolk bo Leon dražji/cenejši? :) včasih je bil leon cenejši od toledota :) :) :)
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a maarkec So feb 02, 2013 8:16 pm

sam če tko gledamo, a ni zanimivo oz, čudno, v bistvu isti avto seat toledo škoda rapid, kolk ma reklame škoda, in na koncu tud prodaja, škode se neverjetno prodajajo, čeprav gre za iste avte, pač vw koncern, hmmmm, očitno neka politika, čeprav je seat lepše oz, bolj estetsko narejen
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a kljukec Ne feb 03, 2013 11:53 am

kakšna žalost prihaja iz koncerna za niti ne tako malo denarja.
mene ti avtomobili žal niti malo ne ganejo, ve pa se, da nabava avta načeloma ni racionalen nakup

lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a Daedalus Ne feb 03, 2013 12:14 pm

maarkec je napisal/-a:sam če tko gledamo, a ni zanimivo oz, čudno, v bistvu isti avto seat toledo škoda rapid, kolk ma reklame škoda, in na koncu tud prodaja, škode se neverjetno prodajajo, čeprav gre za iste avte, pač vw koncern, hmmmm, očitno neka politika, čeprav je seat lepše oz, bolj estetsko narejen


To je subjektivno. Ampak je pa res, da ima Škoda precej bolj obsežen marketing in (po mojem) precej bolj bogato zgodovino in tradicijo. In nenazadnje tudi precej večji "default" trg (zahodne države vzhodne Evrope+Balkan). Seat ima verjetno "default" trg samo španijo in Portugalsko. Že takoj Francija zraven ima 3 izjemno močne in zgodovinsko bogate znamke. Na zahodnem vzhodu (bivša vzhodna Nemčija, Poljska, Češkoslovaška, Slovenija itd.) pa je bila Škoda vedno med precej priljubljena in imela je slabšo konkurenco.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a chan Ne feb 03, 2013 5:07 pm

maarkec je napisal/-a:sam če tko gledamo, a ni zanimivo oz, čudno, v bistvu isti avto seat toledo škoda rapid, kolk ma reklame škoda, in na koncu tud prodaja, škode se neverjetno prodajajo, čeprav gre za iste avte, pač vw koncern, hmmmm, očitno neka politika, čeprav je seat lepše oz, bolj estetsko narejen


Ker Toledo še ni imel uradne predstavitve na slovenskem trgu. ;)

Kar se pa tiče razlike v uspešnosti globalne prodaje med Škodo in SEAT-om, pa je razlogov kar nekaj. Škoda vodi izjemno bolj pametno politiko v načrtovanju svojih modelov ter je ustvaril med kupci pravo famo, kot ena izmed najboljših price-performance znamk. Skupaj z zelo pametno cenovno politiko ter zelo solidno kvalitetnimi modeli se je zelo uspešno pozicioniral na trgu ter našel svoj krog zelo zvestih kupcev. Kar pa je nemogoče reči za SEAT!
Slednji bi se moral v koncernu pozicionirati kot športna in mladostna znamka, kar pa je zamudil z nekaterimi dokaj sumljivimi in čudnimi projekti - najsi gre v dizajnerskem smislu (dokaj medel odziv na novo Ibizo, prejšnji Toledo) ali pa je šlo za kakšen povsem ponesrečen projekt (zopet prejšnji Toledo, Exeo). Tudi drugače se ni znal odzvati na zahteve trga (manko malega SUV), sedaj ga poskušajo reševati z rebadgi koncernskih modelov (Alhambra, Toledo, Mii - slednjega najverjetneje ne bo niti na slovenski trg, saj bi bil na našem trgu celo dražji od VW Up-a!!!) ter dokaj močno PR aktivnostjo na nemškem trgu (beri teste v nemškem Auto Bild-u). Edina svetla točka bi znal biti novi Leon.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
simonk
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: Sr okt 20, 2010 5:30 pm
Kraj: 9000

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a simonk Ne feb 03, 2013 9:11 pm

Meni so všečne te male limuzine, cenovne politike pri VAG pa ne razumem.

Na Fabio/Ibizo dodajo limuzinski zadek, malo kozmetičnih okraskov in že zadeva stane 2000 EUR več od izvirnika.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a Lignage Po feb 04, 2013 1:26 am

simonk je napisal/-a:Na Fabio/Ibizo dodajo limuzinski zadek, malo kozmetičnih okraskov in že zadeva stane 2000 EUR več od izvirnika.


Res dober da eni "kr neki" napišete. :)
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a drugmirko Po feb 04, 2013 8:31 am

Lignage je napisal/-a:
simonk je napisal/-a:Na Fabio/Ibizo dodajo limuzinski zadek, malo kozmetičnih okraskov in že zadeva stane 2000 EUR več od izvirnika.


Res dober da eni "kr neki" napišete. :)


ja... ampak v tem primeru ni pretirano daleč od resnice =P.... Toledo in Rapid sta narejena na platformi Pola, Fabije in Ibize ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a Lignage Po feb 04, 2013 3:58 pm

drugmirko je napisal/-a:Toledo in Rapid sta narejena na platformi Pola, Fabije in Ibize ;)


To že. Vendar je avto vseeno povsem samosvoj. Karoserija zelo spominja na Jettino. In zadaj ima peta vrata.
 
simonk
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: Sr okt 20, 2010 5:30 pm
Kraj: 9000

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a simonk Po feb 04, 2013 8:28 pm

Zadevo sem malo preučil:

- sprednji del je verjetno od Fabie/Ibize: vzmetenje, polosovine, nosilci... so se namučili da so zadevo malo razširili
- medosno razdaljo so dejansko za nekaj cm podaljšali
- zadek ne vem točno od kod je, prema je sestavljena ročična gred (kot Fabia/Ibiza) vendar s širšo geometrijo

Če kdo ima točne informacije, naj me popravi. Vse zgleda, da sta tale Toledo/Rapid neke vrste Frankenwagen obstoječih delov iz VAG skladiča, kar pa me sploh ne moti.

Problem je le cena.
 
lackyluk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: So jun 14, 2008 1:44 pm

Re: 2012 Seat Toledo IV.

Napisal/-a lackyluk So feb 09, 2013 6:20 pm

simonk je napisal/-a:Zadevo sem malo preučil:

- sprednji del je verjetno od Fabie/Ibize: vzmetenje, polosovine, nosilci... so se namučili da so zadevo malo razširili
- medosno razdaljo so dejansko za nekaj cm podaljšali
- zadek ne vem točno od kod je, prema je sestavljena ročična gred (kot Fabia/Ibiza) vendar s širšo geometrijo

Če kdo ima točne informacije, naj me popravi. Vse zgleda, da sta tale Toledo/Rapid neke vrste Frankenwagen obstoječih delov iz VAG skladiča, kar pa me sploh ne moti.

Problem je le cena.



Točno tako.Novih delov v tem vozilu skoraj da ni.
Bo pa predvsem Rapidu v bodoče še padla cena(že sedaj je 1000€ popusta,če ga vzameš na gotovino ali Porsche financiranje),zadnje zavore ne bojo več bobni,ampak bodo imeli vsi,ki pridejo iz tovarne diske.
Zadnja prema je pa od Roomsterja.
Po mojem so zajebal predvsem pri prvem vtisu,ki je bil zelo medel.
Sem ga pa imel priložnost izposoje čez vikend(Rapida),in mi je zlezel pod kožo. Prepričala me je predvsem prostornost, končna izdelava in pa motorček(1.2tsi).Predvsem,če gledaš iz zornega kota,da je to podaljšana verzija Fabije. Vsaj tako je mnenje prevladuje tu. Mimogrede medosna razdalja je daljša od trenutne Octavije,je pa res,da je avto precej ožji od omenjene večje sestre. Kot minus bi mu pripisal trdo plastiko,ki je enaka v vseh različicah(razlike so samo v barvnih odtenkih) in pa glasno in skoraj malo pretrdo podvozje.


Pisal sem o Rapidu v temi od Toleda. Itak sta enaka oops ;)
lp
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov